Gamescom 2017 - wywiad z Pawłem Burzą

+
Gamescom 2017 - wywiad z Pawłem Burzą

Jeśli jeszcze ktoś nie słyszał/widział, to podrzucam link do wywiadu z Pawłem Burzą na Gamescom 2017:

http://www.ign.com/videos/2017/08/23...-gamescom-2017

Mamy tu garść informacji na temat przyszłości Gwinta - a dla leniwych, poniżej krótkie podsumowanie czego możemy się spodziewać:
  1. potwierdzenie e-sportowych ambicji Gwinta (seria Masters)
  2. pierwszy Gwent Open rusza już na tegorocznym Gamescom'ie (na żywo do zobaczenia w Halii A, bądź na twitch.tv)
  3. obecny sezon kończy się 28.08.2017, a patch z nowymi kartami ma pojawić się zaraz po nim
  4. patch zawierać będzie: nowe karty, zmiany balansu w grze (m.in. możliwość targetowania kart złotych), wprowadzenie dodatkowego rankingu (pro ladder) - pod kątem wspomnianej serii Masters
  5. w tym roku dodana zostanie oczywiście kampania single player: Thronebreaker (niestety Paweł nie podał konkretnej daty kiedy):
    • przewidywany czas gry: 10-15 godzin
    • zakup za prawdziwe "piniondze"
    • przy zakupie kampanii od razu dostajemy 20 kart do multiplayer'a
    • poprzez przechodzenie kampanii możemy odblokować wersje premium tych 20 nowych kart (do użytku w multi)
    • bohaterem kampanii jest Meve, królowa Lyrii i Rivii
    • historia ma miejsce podczas II inwazji Nilfgaardu (przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin)
    • na potrzeby kampanii single player, w niektórych przypadkach zostaną zmodyfikowane reguły gry (np. aby wygrać potyczkę, będzie trzeba ochronić daną jednostkę)
    • na potrzeby kampanii single player będą dodane nowe karty (np. bandyci)
    • w linii fabularnej będzie możliwość zbierania zasobów, którymi będziemy mogli potem boostować Meve
    • będzie też możliwość pozyskiwania sprzymierzeńców, którzy zasilą naszą armię (ma tu pojawić się kwestia podejmowania wyborów w grze - decyzji, które będą rzutowały na to, kto się do nas będzie chciał przyłączyć, a kto nie)
    • będziemy podróżować po 5 unikalnych rejonach (mapach) świata - Lyriia będzie jedynie pierwszym z nich
  6. Paweł potwierdził dodanie nowej frakcji - ale dopiero po kampanii single player
  7. pojawią się również nowi liderzy dla dotychczasowych 5 frakcji
  8. jeszcze w fazie otwartej bety pojawi się nowy tryb gry (niestety, brak szczegółów - może coś w stylu HS Arena?)
  9. mają pojawić się też wydarzenia sezonowe - jako pierwszy: Mahakam Ale Festivale (?) - szkoda, że Paweł nie zdradził więcej szczegółów... :(
  10. i na koniec rzecz najważniejsza - powstała najzajebistrzejsza maskotka trolla ever!!! :)
To chyba wszystkie najważniejsze rzeczy, które zostały omówione podczas tego wywiadu.

Co o tym sądzicie? Kampania single player, nowa frakcja, nowi liderzy, nowy tryb gry, wydarzenia sezonowe... ambitne plany mają w CDPR :)
 
Last edited:
Pożyjemy, zobaczymy jak mawiają Rosjanie. W teorii wszystko wygląda ładnie. Jeżeli nie będzie rażących błędów technicznych, jako taki balans, to można skupiać się na reszcie.
 
KDKor;n9362311 said:
No właśnie tego nie wiem... ale z wielką chęcią nabyłbym "paskudę" :)

A to nie o tego trolla chodzi co jest w materiale video? Paweł trzyma go na kolanach.
 
Ehhh... płatna kampania - ponoć pierwsza miała być za darmo wtf? Tak jak od zawsze szanowałem CDR za włożoną pracę w ich gry tak tym razem po prostu odwalają fuszerkę. Prawie rok od wyjścia zamkniętej bety a tu znowu wszystko przewracają...
 
Ramalian;n9363021 said:
Ehhh... płatna kampania - ponoć pierwsza miała być za darmo wtf? Tak jak od zawsze szanowałem CDR za włożoną pracę w ich gry tak tym razem po prostu odwalają fuszerkę. Prawie rok od wyjścia zamkniętej bety a tu znowu wszystko przewracają...

Bezpłatny miał być samouczek z Geraltem, a nie cała kampania.
 
Ciekawe. Ida straciła quen, a zyskała overdose. Nieźle. Będzie to dobrze działać przy spamie elfami. :)
 
Najbardziej zaintrygowały mnie te wydarzenia sezonowe. Ciekawe, jak to będzie wyglądać. :) Poza tym obawiam się trochę zmian dotyczących złotych kart. Na kampanię fabularną oczywiście czekam z wywieszonym jęzorem i portfelem w ręku, bo na pewno będę wspierał taką fajną zawartość. Swoją drogą, ponoć każda frakcja dostanie swoją kampanię, także jestem ciekawy potworów. Może przyjdzie nam zagrać wiedźmami z Wiedźmina 3? Albo Dzikim Gonem przemierzającym różne światy? :D
 
Ramalian;n9363021 said:
Ehhh... płatna kampania - ponoć pierwsza miała być za darmo wtf? Tak jak od zawsze szanowałem CDR za włożoną pracę w ich gry tak tym razem po prostu odwalają fuszerkę. Prawie rok od wyjścia zamkniętej bety a tu znowu wszystko przewracają...

Serio?
Dostajesz kampanię na ponad 15 godzin, z nowymi mechanikami, światem, dialogami, wyborami i kto wie czym jeszcze i narzekasz bo ktoś chce abyś za nią płacił?
Darmowy miał być samouczek.

Na dodatek znając Redów jestem pewien, że cena będzie rozsądna, o ile pamiętam za "Krew i Wino" zapłaciłem na premierze 70 coś złoty (a kupowałem wersje pudełkową z kartami), a spokojnie bym dopłacił nawet 30 złoty za rozmiary dodatku. Więc jestem pewien, że i w tym przypadku cena wysoka nie będzie.
 
Mnie najbardziej interesują te kampanie i z jednej strony czas i miejsce akcji pierwszej z nich mi się podoba, z drugiej szkoda że nie dzieje się też równolegle do gier, czy raczej trzeciej części, bo miło by było dowiedzieć się co słychać w innych rejonach świata w tym okresie. Ciekawi mnie czy ze wszystkimi kampaniami będą się trzymali w ramach czasowych książek, czy może dostaniemy też coś z późniejszego okresu, co dopełniałoby historię z gier.
 
Moim zdaniem otwiera się przed nami idealna okazja do poznania losów...Iorwetha i Saski, gość z jednego forum podrzucił tą sugestię.
Jeśli faktycznie każda frakcja ma dostać kampanie to właśnie ten temat jest idealny dla elfów.

Po za tym chętnie widziałbym coś o przygodach Geralta i Vesemira między W2 a W3, może coś o podróży Regisa do Nilfgaardu.
 
Zapowiada się super, tylko te ciągłe zmiany kart nie wiem czy dobre bo trzeba się uczyć Gwinta od nowa
 
Skoro nietykalność dla goldów, to foltest też powinien boostować nam goldy o 1, tak samo jak bran odrzuca itp.
 
Będzie więcej kampanii niż jedna? Nie przypominam sobie bym o tym słyszał.
Mam nadzieję że nowym liderem dla Potworów będzie Detlaff, zasugerowałem to zresztą w temacie z nowymi kartami.
Skoro kampania ma się skupić na królowej, to jak to się ma do tej zajawki gdzie biegało się Geraltem po mapie?
 
Wspominali o tym o Geralcie, że najpierw zrobili krótką przygodę z nim w roli glównej, ale ostatecznie przestawili się na Meave bo Geralt nie pasował jako przywódca armii. Kto wie, może to wydadzą w formie tej darmowej przygody.
Od początku była mowa o KAMPANIACH.
 
KubaMarciniak;n9368741 said:
Wspominali o tym o Geralcie, że najpierw zrobili krótką przygodę z nim w roli glównej, ale ostatecznie przestawili się na Meave bo Geralt nie pasował jako przywódca armii. Kto wie, może to wydadzą w formie tej darmowej przygody.
Od początku była mowa o KAMPANIACH.

Aha, czyli ten fragment o Wilku pewnie będzie tym darmowym samouczkiem.
 
Top Bottom