Garść pomysłów, czyli inspiracja dla developerów

+
Wężowa pułapka : rozkaz: daj truciznę.
Wilczy dół: rozkaz: zadaj krwawienie na 6 tur.
Podstęp Iorwetha zmniejszyć koszt to 10.

Pułapki zmienione na czatowników umiejętnością Eldaina nie trafiają na cmentarz.
 
Wprowadziłbym ograniczenie w budowaniu talii, posiadanie minimum jednego artefaktu w talii, wtedy takie karty jak np. Angouleme, czy jakieś niszczyciele nie byłyby martwe. Oczywiście trzeba byłoby dodać kilka słabszych artefaktów za 4pkt prowizji.
 
Wprowadziłbym ograniczenie w budowaniu talii, posiadanie minimum jednego artefaktu w talii, wtedy takie karty jak np. Angouleme, czy jakieś niszczyciele nie byłyby martwe. Oczywiście trzeba byłoby dodać kilka słabszych artefaktów za 4pkt prowizji.
Wtedy też Wilga miałaby realne value, bo jak próbowałem wciskać ją do talii to w 4/5 przypadkach nie miała żadnego celu.
Poza tym, w Becie karty specjalne to była norma (chociażby wyjmowanie nimi brązów), a teraz spora ilość talii nie ani jednego specjala.
 
Mnie w ogóle smieszy, ze w KK dali kartę która wiadomo, że będzie martwą skoro sami wcześniej zamordowali 90% artefaktów.
 
Co do KK, jest właściwie jakaś przeszkoda by efekt Krwawa Klątwa trwał do końca rundy zamiast tylko cztery tury? Byłby wówczas ok jako odwrotność ragnaroku, teraz prawie w ogóle nie widzę jej granej.
 
Co do KK, jest właściwie jakaś przeszkoda by efekt Krwawa Klątwa trwał do końca rundy zamiast tylko cztery tury? Byłby wówczas ok jako odwrotność ragnaroku, teraz prawie w ogóle nie widzę jej granej.
Przeciez Efekt trwa tyle ile punktów ma jednostka, którą zniszczysz aby go aktywować. Przykładowo jak zniszczysz katakana to trwa 6 tur.
Częściej byłby grany gdyby w ogóle nie było czegoś tak idiotycznego jak to właśnie, że trzeba zniszczyć swoją jednostkę aby go aktywować. NIe dość, że w momencie aktywacji karta jest za teoretycznie 4 punkty gdy mamy 2 wampiry w obydwu rzędach to na dodatek tracimy kartę bo w wampirzym archetypie jedyną jednostką z zemstą jest katakan, czyli tylko z niego uzyskamy coś niszcząc kartę.
Post automatically merged:

Wtedy też Wilga miałaby realne value, bo jak próbowałem wciskać ją do talii to w 4/5 przypadkach nie miała żadnego celu.
Poza tym, w Becie karty specjalne to była norma (chociażby wyjmowanie nimi brązów), a teraz spora ilość talii nie ani jednego specjala
Jest sporo celów dla vivienne- często grany jest wysokoprowizyjny portal, totem svalbloda, krąg przywołań.
 
Last edited:
Jest sporo celów dla vivienne- często grany jest wysokoprowizyjny portal, totem svalbloda, krąg przywołań.

Potencjalnych celów które od czasu do czasu się trafiają jest więcej: Kraina Baśni, Przeraza, jakaś pułapka u Scoia. Problem w tym, że trzeba mieć Wilgę na ręku gdy przeciwnik zagrywa artefakt. Jeśli dojdzie nam na pierwszą rękę, a przeciwnik nie zagra artefaktu to jesteśmy na niej przyblokowani. Gdy dojdzie w trzeciej, a przeciwnik zagrał swój artefakt w pierwszej (buildy z większą ilością artefaktów rzadko się trafiają) to już w ogóle jest słabo. Równie słabo jeśli przeciwnik w ogóle nie ma artefaktu co wcale nie jest rzadką sytuacją. W dodatku niszcząc Portal, Totem, Krainę, Berło czy Ostrze zyskujemy na tym niewiele (w najlepszym razie 13 punktów za 10 prowizji, w najgorszym 10). Ta karta jest po prostu zbyt sytuacyjna by ktoś ją trzymał w talii skoro również neutralna Iris służąca do niszczenia artefaktów jest rozwiązaniem tańczymy i dającym większe możliwości. Ale Wilgi bym jeszcze nie skreślał bo karta może odżyć gdy kiedyś dojdą do gry artefakty zagrywane po stronie przeciwnika. Zresztą aktualnie artefakty są na tyle mało istotne dla przebiegu rozgrywki by ładować do talii jakąkolwiek niszczarkę. To już nie czasy Sihila który robił w 3 rundzie 50 punktów.
 
Czekam ciągle na kartę jednostki usuwającą status immune z rzędów. Mam dosyć debilnych decków opierających się na nietargetowalnych jednostkach i spamie efektów specjalnych. Proszę o przerobienie Fałszywej Cirilli z przesuwania jednostek na usuwanie immuna i dodanie tej samej umiejętności którejś z kart neutralnych (Lambert, Gascon, Ciri: Eurpcja Mocy, lub któraś inna z bezużytecznych kart).
 
Proszę o przerobienie Fałszywej Cirilli z przesuwania jednostek na usuwanie immuna i dodanie tej samej umiejętności którejś z kart neutralnych (Lambert, Gascon, Ciri: Eurpcja Mocy, lub któraś inna z bezużytecznych kart).

Fałszywa Ciri już jest potężną kartą, mile widzianą w każdej talii. Działa podobnie do nithrala czyli jak nie bedzie arta to wkładasz 5 pkt i tracisz tylko trochę prowizji, a jak wleci w artefakt to jest warta 10-20 pkt. Nie widzę sensu by jeszcze bardziej ją boostować.
 
Mile widzianą aż tak, że nikt jej nie używa. Wolę poświęcić punkt i wrzucić Iris. Znerfić Cirillę do 4 punktów i dać jej tę umiejkę. Przesuwanie jest mało przydatne. A tech kontry są potrzebne w Gwincie, żeby to nie było wszystko zero - jedynkowe. Poza tym ściągnięcie immuna nie jest równoznaczne ze zniszczeniem wrogiej karty.
 
Mile widzianą aż tak, że nikt jej nie używa.

Teraz jej nikt nie używa bo metę zdominowały buildy w których nie ma jednostek działających na jeden rząd. Były sezony, że była regularnie pojawiała się w buildach Nilfgarduu (zwłaszcza na starcie HC gdy w mecie byli Wiedźmini, Vysogota czy Duma Foltesta, a i artefakty były częściej spotykane). To jest dobrze zbalansowana karta i gdy znów w mecie zaczną dominować buildy z jednostkami dedykowanymi na konkretny rząd, oraz będzie pewnych 1-2 artefakty w każdym decku to Fałszywa Ciri znów będzie grana.
 
Mój kolejny pomysł na naprawę Angouleme.
rozmieszczenie (bliski zasięg): tak jak jest,
rozmieszczenie (daleki zasięg): zagraj artefakt z ręki i dobierz kartę.
 
Nie wiem czy to dobry wątek, ale napiszę tutaj. Napiszę o sobie i czego mi brakuje. Może jestem próżny, może jestem dziwny, ale mi brakuje czegoś co by mnie w grze wyróżniło. Chodzi mi o kwestie estetyczno fabularne. Ramki, avatary, skiny, wzory pola bitwy itd...i wszystko co pozwoliłoby się bardziej jakby zanurzyć w samą rozgrywkę. Nie chodzi mi o kwestie, że chcę mieć skin jakiego nikt inny nie ma...ale za mało jest różnych bibelotów, które pozwoliły by się wyróżnić i których nie może miec ktoś inny. Nie chodzi mi o kwestie okazyjne, że można mieć ramkę z serduszkiem bo akurat były walentynki czy coś.

Chodzi o bardziej taką sprawę RPG. Tożsamości? W grach rpg można sobie wybierać klasę postaci itd....to jest właśnie taki moment trochę osobistego zanurzenia się w świat, rozgrywkę którą będziesz podejmował jako alternatywne ty. Skin ukrytego to była chyba jedyna na prawdę fajna sprawa. Nie miałem kasy, nie kupiłem ale coś takiego jest fajne. Nie wiem czy będzie mi się chciało tylko grindować. Kiedyś to można było jeszcze być np: "dziwakiem co gra pod kambi" ja np swego czasu grałem też pod Sabrinę Glavissig...teraz mechanika się bardziej. No jest inaczej po prostu..więc może warto by było postawić trochę bardziej na jakieś inne kwestie? Mam jakieś tam karty,które lubię i nie koniecznie bo są silne...może warto byłoby dać szansę zdobyć np: jakiś specjalny skin karty? Nie wiem czy tak się da. Każdy mógłby pogrindować o jakiś skin/inną wersję kolorystyczną jakiejś karty? itd.....itp.....Mam wrażenie, że ta kwestie jest niedoceniana. Mi czegoś takiego brakuje.
 
Witam Twórców pisze do was ponieważ chciał bym spróbować wam pomóc trochę rozwinąć Gwinta gra jest świetna ale ma też swoje wady które za chwile wymienię i podpowiem co zrobić żeby je poprawić bądź usunąć tak więc zaczynajmy:

Samouczek moim zdaniem jest słaby ponieważ nie pokazuje najważniejszych informacji takich jak :
1. Jak działają umiejętności kart oraz w którym rzędzie daną kartę umieszczać żeby jej moc zadziałała
2. Niszczenie kart brak informacji o tym co daje nam zniszczenie kart oraz do czego można wykorzystać
kawałki zniszczonych kart.
3.Do czego służy pył Meteorytowy i jak skutecznie go wykorzystać brak informacji
4.Jak zmieniać avatary brak informacji
5.Brak czatu oraz pisania prywatnych wiadomości
6.Pochwały,Pogróżki,Przechwałki itp powinny moim zdaniem zostać ulepszone
7. Wielu graczy ma problem również ze zrobieniem misji a to dlatego że nie wiedzą jakich karty używać mają do ich zaliczenia

Rozwiązania:
1. Gdy gracz wejdzie w umiejętność wybranej karty to pod informacjami podstawowymi dodać krótki filmik jak karta jest dodawana w pierwszym lub w 2 rzędzie i jak jej umiejętność jest wykorzystywana
2 i 3 . ten punkt jest ważny ponieważ ja gdy wszedłem do gry to nie wiedziałem do czego służy niszczenie kart i przez to dużo dobrych kart się pozbyłem oraz pył meteorytowy tak samo dużo go zmarnowałem
za nim odkryłem do czego służy dlatego w samouczku za nim gracz rozpocznie przygodę z gwintem powinien ogarnąć podstawy.
Samouczek: Witaj zabójco potworów za nim przystąpisz do gry musisz poznać podstawowe informacje jesteś gotowy Gracz klika (dalej) Informacja no zaczynamy Kliknij w ikonkę sklep (pojawia się strzałka w które dokładnie pokazuje sklep gdy gracz wchodzi wiadomo pojawia się informacja o kupowaniu kart oraz korzyściach
4. później pokazanie gdzie są avatary i jak je mozna zdobywać później pokazanie podróży i informacje podstawowe kiedy gracz ma wchodzic w podróż oraz korzyści płynące z konta premium
5.Dodanie czatu prywatnego oraz Unijnego gdzie każdy kazdy kraj bedzie mial swoj prywatny czat oraz dodanie funkcji blokowania gracza gdy trafimy na agresywnego takie zabezpieczenie
6. Tutaj przedstawie swoj pomysł na ulepszenie tego: (Gdy gracz wybierze którąś opcję np Pochwały to kliknięciu rozwiną się 3 opcje do wyboru których gracz bedzie mógł użyć brakuje tego wyboru)
7.Gdy gracz kliknie w misje to na dolę powinny pokazać się rodzaje kart które gracz może użyć zaliczenia misji ( Na dzień dzisiejszy jest tylko opis i nic więcej a żeby misje zaliczyć musze wjeść w karty i tracić czas na znalezienie odpowiedniego rodzaju karty żeby misje zaliczyć sposób który podałem pozwoli nam graczom sporo czasu zaoszczędzić

Nowy Pomysł:
Długo myślałem nad tym czego brakuje w Gwincie i wpadłem na pomysł żebyście do Gwinta dodali Ukryty świat Świat dzikiego gonu który był by spowity trującą mgłą i my jako gracze mogli byśmy ten świat zwiedzać i znajdywać elementy do ulepszania naszych kart czy też znajdowanie kawałków Epickich avatarów lub nowych plansz ale czas pobytu w tym świecie był by ograniczony dlatego do sklepu mogli byście dodać butle tlenowe czy pancerze dzikiego gonu dzięki którym mogli bysmy poruszać się po mapie Podstawowa butla lub pancerz daje nam 15 min przeżycia a premium 30min do 1 godziny zależy od rodzaju Często miałem problem że graczy na serwerach nie było nie miałem jak grać do Areny się powoli przygotowywuje a Sezonówki są raz na miesiąc i czasami trzeba dlugo czekać aż się pojawią wiec moje rozwiązanie pomogło by zabić nudę i sam chetnie wykupował bym częściej premium żeby móc zwiedzić świat myslę że ten pomysł jest ciekawy bo nie tylko większy rozgłos gwint by miał ale też i gracze częściej by wydawali swoje pieniądze żeby wejśc do ukrytego świata bądź światów bo nie tylko świat dzikiego gonu ale też świat Regisa można stworzyć a poziomy trudności zrobić można tak samo jak klucze wydajemy części karty złota i avatarów zdobywamy a żeby było jeszcze ciekawiej i trudniej możecie również zrobić tak że każdy gracz musi powrócić do bramy wejsciowej za nim skonczy się czas jeżeli gracz nie zdąży traci to zyskał podczas podróży i musi zacząć od nowa to by było kozackiem no i pasek czasu dodać żebyśmy wiedzieli jak długo w nowym świecie mamy być
 
my jako gracze mogli byśmy ten świat zwiedzać i znajdywać elementy do ulepszania naszych kart czy też znajdowanie kawałków Epickich avatarów lub nowych plansz
Tryb dla jednego gracza był planowany i został przekształcony w Thronebreakera. Z racji słabej sprzedaży, niestety nieprędko raczej zobaczymy kolejną odsłonę.
 
Nowy Pomysł:
Długo myślałem nad tym czego brakuje w Gwincie i wpadłem na pomysł żebyście do Gwinta dodali Ukryty świat Świat dzikiego gonu który był by spowity trującą mgłą i my jako gracze mogli byśmy ten świat zwiedzać i znajdywać elementy do ulepszania naszych kart czy też znajdowanie kawałków Epickich avatarów lub nowych plansz ale czas pobytu w tym świecie był by ograniczony dlatego do sklepu mogli byście dodać butle tlenowe czy pancerze dzikiego gonu dzięki którym mogli bysmy poruszać się po mapie Podstawowa butla lub pancerz daje nam 15 min przeżycia a premium 30min do 1 godziny zależy od rodzaju Często miałem problem że graczy na serwerach nie było nie miałem jak grać do Areny się powoli przygotowywuje a Sezonówki są raz na miesiąc i czasami trzeba dlugo czekać aż się pojawią wiec moje rozwiązanie pomogło by zabić nudę i sam chetnie wykupował bym częściej premium żeby móc zwiedzić świat myslę że ten pomysł jest ciekawy bo nie tylko większy rozgłos gwint by miał ale też i gracze częściej by wydawali swoje pieniądze żeby wejśc do ukrytego świata bądź światów bo nie tylko świat dzikiego gonu ale też świat Regisa można stworzyć a poziomy trudności zrobić można tak samo jak klucze wydajemy części karty złota i avatarów zdobywamy a żeby było jeszcze ciekawiej i trudniej możecie również zrobić tak że każdy gracz musi powrócić do bramy wejsciowej za nim skonczy się czas jeżeli gracz nie zdąży traci to zyskał podczas podróży i musi zacząć od nowa to by było kozackiem no i pasek czasu dodać żebyśmy wiedzieli jak długo w nowym świecie mamy być
I to jest zaiste ciekawy pomysł.
Faktycznie są momenty, że z nikim nie da sie połączyć i czekasz i czekasz i czekasz... i w końcu wracasz do swojego tajnego laboratorium i układasz kolejną "arcytalię", którą rozgromisz wszystkich graczy (a w finale dostajesz baty od bota treningowego :p )
Post automatically merged:

Nie wiem czy to dobry wątek, ale napiszę tutaj. Napiszę o sobie i czego mi brakuje. Może jestem próżny, może jestem dziwny, ale mi brakuje czegoś co by mnie w grze wyróżniło. Chodzi mi o kwestie estetyczno fabularne. Ramki, avatary, skiny, wzory pola bitwy itd...i wszystko co pozwoliłoby się bardziej jakby zanurzyć w samą rozgrywkę. Nie chodzi mi o kwestie, że chcę mieć skin jakiego nikt inny nie ma...ale za mało jest różnych bibelotów, które pozwoliły by się wyróżnić i których nie może miec ktoś inny. Nie chodzi mi o kwestie okazyjne, że można mieć ramkę z serduszkiem bo akurat były walentynki czy coś.

Chodzi o bardziej taką sprawę RPG. Tożsamości? W grach rpg można sobie wybierać klasę postaci itd....to jest właśnie taki moment trochę osobistego zanurzenia się w świat, rozgrywkę którą będziesz podejmował jako alternatywne ty. Skin ukrytego to była chyba jedyna na prawdę fajna sprawa. Nie miałem kasy, nie kupiłem ale coś takiego jest fajne. Nie wiem czy będzie mi się chciało tylko grindować. Kiedyś to można było jeszcze być np: "dziwakiem co gra pod kambi" ja np swego czasu grałem też pod Sabrinę Glavissig...teraz mechanika się bardziej. No jest inaczej po prostu..więc może warto by było postawić trochę bardziej na jakieś inne kwestie? Mam jakieś tam karty,które lubię i nie koniecznie bo są silne...może warto byłoby dać szansę zdobyć np: jakiś specjalny skin karty? Nie wiem czy tak się da. Każdy mógłby pogrindować o jakiś skin/inną wersję kolorystyczną jakiejś karty? itd.....itp.....Mam wrażenie, że ta kwestie jest niedoceniana. Mi czegoś takiego brakuje.
W sumie fajnie byłoby mieć spersonalizowaną wersję Eldaina czy Foltesta. Foltest w szacie lub w pełnej płytowej zbroi - z mieczem lub buzdyganem - z winem lub z tarczą Temerii.
Hmmm... może przydałby się edytor postaci.
 
Last edited:
Ja bym chciał w tym momencie animowane avatary frakcyjne. Po zobaczeniu znaków z podróży od razu stwierdziłem, że chcę animowane nilfgaardzkie słońce.
Post automatically merged:

Tak w ogóle, ktoś odkopał stary wątek i widzę, że o Angouleme pisałem już rok temu. Ojej, oni chyba nigdy nie przerobią niegrywalnych kart, tylko będą psuć działające :ROFLMAO:
 
Gwint Nowe pomysły:


1.Stworzenie warsztatu wiedźmińskiego w którym gracze będą mogli przetapiać różne rodzaje stali i tworzyć takie rzeczy jak:
-Pancerze dla głównych postać w świecie Gwint
-Specjalne ramki do kart Legendarnych i Rzadkich
-przetapianie ramek zebranych przez gracza lub rozbierania ich na części i tworzenia własnych ramek lub ulepszenia ich do 3 poziomu
z każdym kolejnym poziomem zmienia się wygląd,kolor ramek i pojawiają się dodatkowe elementy
-Dodawanie nowych ramek do Avatarów oraz niszczenie kopii avatarów i tworzenie wersji Premium
(pod kaer morhen w wiedźmin 3 była stara jaskinia gdzie kiedyś tworzono wiedźminów można było by ją dodać do gwinta i przerobić na warsztat
-Zmiana wyglądu tytułów oraz dodawanie epickich ramek do tytułów które gracz zebrał w trakcie podróży



2.Stworzenie 4 metrowego kotła w warsztacie do którego gracze będą mogli wrzucać elementy składników których wiedźmy używały na Krzywuchowych Moczarach
po zebraniu określonej ilości elementów (10-25-50) z kotła wylatywał by 1 żołędź 2 żołędzie lub 3 żołędzie zależy ile elementów gracz zebrał kocioł dawał by graczowi losowe nagrody

3. w warsztacie twórcy mogli by dodać nowe stanowisko z papierami wartościowymi (Makler) gdzie mogli by kupować za (Walutę nowe misje do zrobienia)
oraz sprzedawać papiery z misjami które zostały już ukończone po sprzedaniu misji otrzymuje 2 poziom sprzedanej misji (5 poziomów powinno być) lub zamiany misji na inną 1x dziennie można misje zamienić


i moje pytanie osobiste brzmi gdzie jest Krwawy Branon w wiedźminie 3 była to bardzo ciekawa postać i moim zdaniem powinien trafić do Gwinta jako Jeden z głównych bohaterów chyba że jest a ja go jeszcze nie znalazłem
to w takim razie nie było pytania
 
Jest Baron jako legendarna karta w królestwach północy, wpisz w wyszukiwaniu kart Baron.
 
5.Brak czatu oraz pisania prywatnych wiadomości

Przecież jest ? Tylko działa odwrotnie, bo aby odczytać nowe wiadomości trzeba go przewinąć na górę zamiast jak wszędzie po ludzku na dół. Za bardzo funkcjonalne to nie jest =]
 
Top Bottom