Gawęda

+

tibor

Forum veteran
Gawęda

Nie tak dawno na oficjalnej stronie Wiedźmina został nam udostępniony tenże dział. W Gawędzie możemy przeczytać wszelkie, zamieszczane do tej pory informacje stylizowane na swoistą gawędę, przez serwis RPG Vault. W dziale tym możemy zapoznać się z różnymi wiadomościami dotyczącymi walki i cechu wiedźminów, dowiadujemy się o świecie, a także poruszane są tam takie kwestie jak rasizm w świecie wiedźmińskim.Moim zdaniem pomysł przetłumaczenia tych informacji na język polski był dobrym pomysłem, gdyż przecież nie każdy musi być wybitnym lingwistom. Podoba mi się styl owej gawędy. Mówiąc krótko da się to czytać. Czekam teraz na najnowsze przetłumaczenie, które ma dotyczyć bodajże broni występujących w świecie Wiedźmina.Piszcie co Wy sądzicie o tym stosunkowo nowym dziale.
 

mroku

Forum veteran
Wg mnie jest to dobre posuniecie WebMasterów, gdyż osoby które nie znają angielskiego mogą teraz dowiedzieć się cóż było pisane w Vaultcie. Z mojej strony wielkie brawa w kierunku CDPred
 
Pomysł dobry tylko czasami występują błędy o których już wspominałęm w z ostatnim jest związana choćby błędna nazwa łuku , mam nadzieję ,że to tylko literówka a nie pośpiech bo jakoś nie wyobrażam sobie zrobienia błędu przy studiowaniu materiałów do artylułu, to byłoby nieprofesjonalne .
 
Literówka, bo jest ich "dżuo" w sieci. Poza tym jesteś inteligentny chyba, więc poprawisz literówki sam w 1/70 sekundy.
 
Voldenet said:
Literówka, bo jest ich "dżuo" w sieci. Poza tym jesteś inteligentny chyba, więc poprawisz literówki sam w 1/70 sekundy.
A teraz napisz to tak, zeby bylo wiadomo o co chodzi...Potraktuj to tak jak dwa inne posty na temat Twoich wypowiedzi.
 
Voldenet said:
Literówka, bo jest ich "dżuo" w sieci. Poza tym jesteś inteligentny chyba, więc poprawisz literówki sam w 1/70 sekundy.
Zdajesz sobie sprawę ,że piszesz nie po polsku? Popracuj możę trochę nad szykiem zdań....Co do literówek to owszem, zdarzają się każdemu lecz teksty ,które mają być prezentowane szerszemu gronu z reguły są bardziej rygorystycznie sprawdzane czy wcześniej oceniane a tu taki chochlik się przez barierę przedarł. Co do innych to mam nadzieję scenarzyści nie popełnią tego samego błędu z Próbą Traw i Zmianami co autor peek'a
 

colly

Forum veteran
Jeśli widzicie jakieś literówki czy błędy - wystarczy je podesłać (wraz z opisem gdzie one są) do kogoś z CDPR (np. do Fallena ). Ja tak zrobiłem i już nie ma tych, które zauważyłem .
 
And believe me when I say this; few armies have a large arsenal of magical swords - including the legendary Balmur.
Może mam skleroze ale jakoś takiego miecza nie pamiętam EDIT: A jednak to moja skleroza ,rzeczywiście był taki miecz Balmur - czarodziejski miecz Zatreta Voruty...
 
Moim zdaniem peek poświęcony mieczom powinien być zamieszczony na stronce w dziale gawęda jako osobny dział tematyczny. Kiedy usłyszałem pierwszy raz o tym, że ma być tenże peek to myślałem, iż będzie on dotyczył jedynie mieczy, którymi posługiwał się Geralt.Wydaja mi się jednak, że można było się trochę bardziej przyłożyć do tematu poświęconego mieczom. Można było według mnie zamieścić więcej opisów poszczególnych mieczy. Ale ogólnie nie jest źle
 
Ciekaw jestem co napiszą na temat mieczy i czy będzie to dla mnie kontrowersyjne jak zwykle zrezstą móggłby ten peek nieco szybciej się ukazać , choćby z racji tego,że o łukach bardzo krótko było....
 
Taka jeszcze jedna sprawa - tłumaczenie peek'a miało być "na dniach" a info datowane jest na 4 kwietnia - coś chyba błąd się zakradł bo powinno być "na tygodniach" jakkolwiek to głupo brzmi....
 
Zresztą podobnie jak z informacjami. Fallen mówił na forum, że lada chwila udostępni nam jakiegoś nowego screena, no i fakt screen był tyle, że jakiś tydzień później...Trochę nie rozumiem ich postępowania, powinno im przecież zależeć na dobrej opini wśród fanów. Ja się do nich nie odwrócę plecami, ale inni...
 

tibor

Forum veteran
W sumie stwierdzam, że chyba zbytnio czepiamy się czasami CD-Project Red za to, że niektóre rzeczy udostępniają nam tak późno czy też, że za rzadko udostępniają nam nowe informcje mające na celu rozreklamowanie gry (screeny, trailery, itp.). A przecież CDP jest odpowiedzialny w głównej mierze za stworzenie gry, a za cele reklamowe będzie odpowiedzialny dopierwo wydawca. Powinniśmy być i tak zadowoleni z tego co nam udostępniają.
 
Ja się czepiam bo taki mam charakter nic nie poradzę - peeki osobiście mi są niepotzrebne bo dzieje wiedźmina znam z książek - natomiast ktoś te peeki posze i bierze za nie odpowiedzialnośc , za merytorykę również a ,że zdarzają się błędy to zwracam na nie uwagę i tyle.
 

tibor

Forum veteran
Chyba potraktowałeś do zbyt personalnie. Moja uwaga nie była skierowana do ciebie, lecz raczej tak ogólnie rzucona na wiatr A wracając jeszcze do tematów peeków to mi również nie są one koniecznie do szczęścia potrz z czym śmiem twierdzić, iż coś tam o losach Geralta wiem
 
Top Bottom