Głos ludu - Nowa łatka do Wiedźmina 2

+
Status
Not open for further replies.
Głos ludu - Nowa łatka do Wiedźmina 2

Wiem, że takich tematów pewnie było pełno, ale...

Dzisiaj instalując Wiedźmina 2 zauważyłem, że wyszła nowa łatka 3.3, która waży dosyć sporo.
Myślę "oo, pewnie jakieś bajery dodali i pewnie ulepszyli optymalizacje, w końcu pogram sobie na luzie na moim woodenPC" no i tutaj się zawiodłem. O ile bajery są, dosyć fajne, to... optymalizacji z opisu widzę brak. I tutaj mnie boli, jak także dużą część graczy ze starszymi komputerami, bo nie ma żadnej łatki usprawniającej Wiesia 2, zeby złapał przynajmniej te 5fps więcej.

I tutaj kieruję moją bardzo, bardzo ogromną prośbę do RED'sów. Jeżeli jesteście w stanie, zróbcie jakiś patch, który poprawi działanie gry na starszym sprzęcie. Dla mnie nawet może to być patch typu "płynność w zamian za grafikę". Szczerze, wolę nie mieć cieni w grze (które na najniższych ustawieniach wyglądają tak sobie) ale za to mieć te dodatkowe 10fps więcej, co poprawia walkę np. z Kejranem. Ciężko się gra, jeżeli poziom trudności włączony jest na normalny, a w bossach trzeba uruchamiać na łatwy bo się ginie jak szmata przez ścinki. I proszę, ludzie, nie odpowiadajcie mi "zainwestuj w lepszy sprzęt" bo to dla niektórych wcale nie jest takie łatwe, a ta łatka naprawdę ucieszyłaby wielu, wielu posiadaczy Wiedźmina 2.

W miarę możliwości, poprosiłbym ekipę Czerwonych o odpisanie pod tym postem, ewentualnie w priv jak wyglądałaby sprawa z tą łatką.
Proszę nie olewać tego tematu, ponieważ wbrew pozorom jest on bardzo ważny dla większości graczy. Mogą mieć sprzęt średniej klasy, na którym W2 chodzi dosyć dobrze, ale nawet oni by się ucieszyli tą nową łatką.

Więc... prosiłbym o odpisanie, a na razie postaram się jakoś grać.
 
Nie napisze "kup se lepszy", ale pomyśl czy przypadkiem nie przesadzasz? W pupach się poprzewracało - non stop albo, że jakość grafiki za dobra albo za słaba... Pomyśl - jest +- rok do premiery trzeciej części i ktoś z REDańczyków znajdzie czas, bo niewielkiej części graczy gra na PC nie chodzi? Jest wersja na X-Box`a zawsze. ;)/>/> Przy okazji jak masz z W2 problemy to pomyśl co będzie przy W3? Serio - zainwestuj w komputer/konsole albo znajdź inne hobby. ;) Polecam żeglarstwo. ;-)

Ps. Nie wypowiadaj się w imieniu większości jak nie wiesz czy tego FAKTYCZNIE chcą. ;P

@Dół Wtedy to byś pewnie dostał bana. :p/> Ale poważnie - za późno na takie prośby chyba. Niech wszystkie siły skupią na W3 i Cyberpunku... :)A W3 ma być dużo bardziej wymagające... ;P

@Dół2 A to to chyba można samemu wyłączyć, ale trzeba pogrzebać w plikach.. Zdaje się, że nawet czytałem jak to zrobić.
 
Nie mówię "KUR** RÓBCIE TEN PATCH BO DO CHU** CHCĘ SOBIE POGRAĆ" tylko "W miarę możliwości, o ile to możliwe". Jeżeli popatrzysz na internecie, dużo osób żali się na zacinającego się W2

PS. Co nie zmienia faktu, że dużej liczbie graczy taki patch wywołałby banana na twarzy, a w opcjach zaawansowanych wskoczyłyby nowe rzeczy do wyboru, niektórzy by z tego korzystali, niektórzy nie.

@UP nie musi to być przecież duży patch, waga np. 1GB. Nawet wystarczającą łatką byłoby włączenie opcji wyłączenia cieni, które dużo i tak zżerają.

@UP2 Szukałem, i nic takiego nie znalazłem. O ile jesteś pewien, że się da, to napisz albo na priv albo na gg: 7454959

Przypominam, że na forum obowiązuje Regulamin, w którym można znaleźć taki punkt:
MM360 said:
(...)
• Każdy użytkownik zobowiązany jest do:
- zachowania kultury wypowiedzi (...)
Dlatego bardzo proszę o nieużywanie wyrazów powszechnie uznanych za wulgarne. Wykropkowanie nie załatwia sprawy.
zi3lona


@podpisek do mod.

Aaa, to przepraszam, nie wiedziałem.
 
Osobiście jedyne co mnie zdenerwowało w W2 to fakt że po zabici Drauga zaliczony quest staje się niezaliczony,mianowicie ten z osądem Stennisa.
Liczyłem że patch to poprawi,ale cóż... nie do końca wiem czy to moja wina czy gry więc nie będę narzekał.
W W2 mogę grać "na raty" bo mój komputer strasznie ale to strasznie się grzeje przy bardziej wymagających grach.
Zazwyczaj dłuższa gra kończy się Bluescreenem,ale nie w tym rzecz jak dla mnie optymalizacja jest dobra nie posiadam kosmicznego sprzętu a jedynym problemem jaki mnie dręczy to przegrzewanie się komputera,gra się nie zacina(chyba ze już jest bardzo wysoka temperatura)i to jest ważne.

Przepraszam,że zboczyłem nieco z tematu ale jakoś tak wyszło.:)
 
Erchantes said:
[...] mój komputer strasznie ale to strasznie się grzeje przy bardziej wymagających grach.
[...]
Weź mały pędzelek, odkurzacz, zdejmij burtę obudowy i wyczyść wszystko. Jak możesz, to zdejmij wiatrak z procka i pod nim też wypędzluj i odkurz. Wyjmij kartę graficzną i zrób to samo. Nie zapomnij o wyczyszczeniu wentylatorów w zasilaczu i obudowie (jeśli są). Jeśli potrafisz, to możesz jeszcze spróbować wymiany pasty termoprzewodzącej na procku i (jeśli masz taką możliwość) grafice. Na koniec aby obniżyć temperaturę, spróbuj grać przy zdjętym boku obudowy. Ja u siebie zabieg czyszczenia powtarzam nie rzadziej, niż raz na kwartał.
Przepraszam adminów za offtop, ale jeśli Kolega Erchantes spali sobie sprzęt, to w "W3" na pewno nie zagra.
 
mbwrobel said:
Na koniec aby obniżyć temperaturę, spróbuj grać przy zdjętym boku obudowy. Ja u siebie zabieg czyszczenia powtarzam nie rzadziej, niż raz na kwartał.
Polecam. Ja od dawna używam PC z otwartą obudową (na początku z przymusu - dodatkowy dysk się nie mieścił), i chwalę sobie zarówno lepsze osiągi, jak i to, że mniej się kurzy.
 
Gr4b4rz741, sprawy mają się następująco:
Optymalizacja gry trwała co najmniej do patcha 2.0, a może nawet i dłużej. Nie można więc zarzucić deweloperom, że olali sprawę. Minimalne wymagania gry zostały podane i są w miarę uczciwe - tzn. ogół graczy z podobną konfiguracją sprzętową jest w stanie komfortowo grać na minimalnych ustawieniach graficznych. Trzeba jednocześnie przyznać, że u części graczy tak to nie działa - ale wiadomo, taka jest specyfika branży PC jako takiej (rozstrzelone konfiguracje sprzętowe i software'owe) oraz nowego silnika, który jeszcze nie do końca się dotarł. Wydaje się to być zrozumiałe.

Do meritum:
Swoją prośbę dot. dalszej optymalizacji (jakkolwiek trochę odrealnioną / marzycielską - i piszę to bez złośliwości) możesz spokojnie zawrzeć w temacie dot. próśb o nowe patche.

Możesz też sam postarać się o lepszą wydajność twojego kompa. Wymiana sprzętu jest pierwszym, co się nasuwa, ale o tym gadać nie będziemy. Wentylacja i inne chłodzenie było już wspomniane.
A co z softem? Software'owy syf na kompie, masa procesów jednocześnie uruchomionych itd. także potrafią zmulić wiele kompów. Bawiłeś się tymi klockami?
Idealnie do takich spraw nadaje się ten wątek - notabene w pierwszym poście (zapewne też pominąłeś, a szkoda) jest baaaardzo obszerny poradnik dot. zaawansowanych opcji graficznych - wspominał o nich Napoleon.

Na przyszłość:
Proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, a stosować się do olanego przez ciebie Regulaminu (radzę przeczytać).
Zamykam.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom