God of War

+
God of War

Nie zauważyłem, żeby był jakiś temat o tej serii, więc tutaj będzie można wymieniać opinie odnośnie poprzednich części jak i nadchodzących. Na wstęp leci najnowszy gameplay trailer z PGW.
[video=youtube;EawtIu_RntE]https://www.youtube.com/watch?v=EawtIu_RntE
[/video]
 
Nowy zwiastun wraz z datą premiery: gra wyjdzie 20 kwietnia tego roku.

[video=youtube;_SGr3LF-jvs]https://www.youtube.com/watch?v=_SGr3LF-jvs[/video]

Szkoda, że Linda nie powtórzył swojej roli, moim zdaniem wypadł bardzo dobrze jako Kratos.
 
HuntMocy;n10315452 said:
Szkoda, że Linda nie powtórzył swojej roli, moim zdaniem wypadł bardzo dobrze jako Kratos.

Ale jest za to Zoltan* (Paweł Szczesny) ...


*oczywiście nie w roli Krotosa
 
I_w_a_N;n10317522 said:
Ale jest za to Zoltan* (Paweł Szczesny) ...


*oczywiście nie w roli Krotosa

I oczywiście w roli wytwórcy toporów, co za szufladkowanie aktora, tfu!

A Kratos to czasem nie Dettlaff?
 
Dwie części były najwspanialsze, ale 3 część jest trochę dziwna.... Będziemy mieli dwóch bohaterów? Nie znam historii z tego gatunku.
 
Balanced_MindPL;n10322782 said:
Dwie części były najwspanialsze, ale 3 część jest trochę dziwna.... Będziemy mieli dwóch bohaterów? Nie znam historii z tego gatunku.

Nie do końca rozumiem...
 
W drugiej części atakujesz Bogów i skąd się wziął drugi bohater w 3 części ? Czy jest jakaś historia z 1 i zarówno 2 części czy nie ma historii na ten temat.
 
Balanced_MindPL;n10414152 said:
W drugiej części atakujesz Bogów i skąd się wziął drugi bohater w 3 części ? Czy jest jakaś historia z 1 i zarówno 2 części czy nie ma historii na ten temat.

W 3 części jest wciąż tylko Kratos, nie pomyliło Ci się coś? :D
 
PhilPL;n10428942 said:
W 3 części jest wciąż tylko Kratos

Teraz przeczytałem, że jest z synem i on też będzie wpływał na rozgrywkę z bossami. Czyli powiedzmy, że jest dwóch?
 
God of War, który wyjdzie w tym roku to część czwarta. Trójka wyszła osiem lat temu.

kuba_21;n10317722 said:
A Kratos to czasem nie Dettlaff?

Kratosowi głosu użycza Artur Dziurman, nie Jacek Król.
 
Najnowszy gameplay:
[video=youtube;2e-yAATMjBI]https://www.youtube.com/watch?v=2e-yAATMjBI[/video]

Balanced_MindPL;n10429052 said:
Teraz przeczytałem, że jest z synem i on też będzie wpływał na rozgrywkę z bossami. Czyli powiedzmy, że jest dwóch?

Atreus jest postacią mniej więcej taką jak Ellie z Last of Us, pomaga Ci, ale główną robotę wykonuje Kratos lub Joel w przypadku Last of Us. Greckie uniwersum skończyło się na Wstąpieniu gdzie masz historię Kratosa praktycznie z samego początku. Nowy GoW osadzony jest w nordyckiej mitologii i TYLKO w tej części póki co występuje dwóch bohaterów, czyli Kratos + jego syn.

Według chronologii masz tak:
1. God of War: Ascension (PS3)

2. God of War: Chains of Olympus (PSP, PS3 Remastered)

3. God of War (PS2, PS3 Remastered)

4. God of War: Ghost of Sparta (PSP, PS3 Remastered)

5. God of War: Betrayal (Mobile side scroller)

6. God of War II (PS2, PS3 Remastered)

7. God of War III (PS3, PS4 Remastered)

------------------------------------------------------------------

8. God of War 2018 jest tu i z tego co mówią twórcy jest połączony historią, a więc akcja dzieje się jakoś po 3.
 
Last edited:
Trochę głupio zrobili z tymi remasterami - jak już dali na PS4 odświeżonego GoW III to czemu nie zrobili dwóch poprzednich odsłon?

Grałem trochę w remastera trójki i czuje się tak wyrwany z opowieści, że nie wiem (pomijając już multum umiejętności postaci, które zapewne Kratos nabywał podczas poprzednich przygód) .
 
I_w_a_N;n10727601 said:
Trochę głupio zrobili z tymi remasterami - jak już dali na PS4 odświeżonego GoW III to czemu nie zrobili dwóch poprzednich odsłon?

Grałem trochę w remastera trójki i czuje się tak wyrwany z opowieści, że nie wiem (pomijając już multum umiejętności postaci, które zapewne Kratos nabywał podczas poprzednich przygód) .

Myślę, że kierowali się tym, że to byłby remaster remastera :D
 
Ja się właśnie przygotowuję ogrywając w końcu wcześniejsze części :p Jestem w połowie dwójki także raczej na premierę czwórki nie skończę, ale mówi się trudno, bo to też fajne gierki i wcale się do ich przejścia nie zmuszam. Powiem szczerze że jestem nawet trochę zaskoczony fabułą. Treści nie ma tutaj może za wiele, bo jednak sednem tych gier jest sieka, ale historia Kratosa jest naprawdę ciekawa. Myślę, że dałoby się z tego zrobić fajną serię filmów mieszając wątki ze wszystkich gier oraz komiksów, a całość utrzymując w stylu 300 i Starcia Tytanów. Jakieś plany ekranizacji były przed laty, ale osoby zaangażowane w ten projekt chyba dały sobie spokój.

Swoją drogą, ciekaw jestem czy w najnowszej części będzie jakoś wyjaśnione czemu Kratos zawędrował na północ oraz czy będzie poruszony wątek jego poprzedniej żony i córki. Nawiązania do wcześniejszych przygód mają być, ale ponoć bardzo subtelne żeby nowi fani nie mieli poczucia, że coś ich ominęło i nie rozumieją co się dzieje na ekranie.
 
Last edited:
Planuję ograć poprzednie części zanim zabiorę się za najnowszego GoW'a i widzę że w sprzedaży dostępne są kolekcje, czyli jeśli kupiłbym takie coś:
God of War Collection
God of War Collection Volume 2 lub Origins Collection
God of War 3
God of War: Ascension

To będą to wszystkie części?
 
Tak. Collection 1 zawiera jedynkę i dwójkę z PS2, a Collection 2 Chains of Olympus i Ghost of Sparta z PSP. Była jeszcze jakaś poboczna pierdółka na telefony, ale tego raczej już nie znajdziesz.
 
Cholera, skusiłem się i zamówiłem...

W połowie tygodnia pewnie odbiorę, a w weekend popykam.

 
Top Bottom