God of War

+
A później człowiek sobie uświadomił, że w Ameryce zapisują najpierw miesiąc :giveup:
To samo pomyślałem. Premiera już we wrześniu- super! A tu taki meh, bo amerika. Dla osób siedzących w technologii, co na ten listopad bardziej się opłaca? Kupić ps5, czy może złożyć komputer?
 
To samo pomyślałem. Premiera już we wrześniu- super! A tu taki meh, bo amerika. Dla osób siedzących w technologii, co na ten listopad bardziej się opłaca? Kupić ps5, czy może złożyć komputer?
Chyba nVidia jak i amd nowe karty wrzuci na jesieni. No ja chcąc nie chcąc PC musze zrobić xd w przeciwnym razie Death Stranding i GoW musiałbym znów zakupić na PS5 plus konsole oczywiście. Lubię mieć bibliotekę tematycznie na danym sprzęcie.
 
@hertores obie te gry są chyba w PlayStation plus colection do którego masz dostęp gdy posiadasz ps5 i masz aktywnego plusa.
@Osteotomb To zależy PS5 kosztuje "tylko" 2,5-3tys ale nie zagrasz w gry MS. PC przynajmniej drugie tyle i nie będzie to najnowsza maszynka ale na chwilę obecną pograsz w wszystko co pociągnie. Jedną gierkę wcześniej drugą później ale zawsze.
 
Myślę, że święta 2023. Będą chcieli kasę natrzepać, a nie czekać bóg wie ile. Sony otwiera się na PCty, wiedzą, że tu jest spory rynek, a gry zazwyczaj mają lepsze niż Xbox.
 
Pytanko. Jakim buildem gracie/graliście? Ja poki co ide w siłę i szczęście aczkolwiek zaatanawiam się nad ruinami i czasem odnowienia. Grajac na poziomie trudności GMGOW dobrze jest mieć wszystko przemyślane xD


EDIT:

Udało się. Przeszedłem i to grajac często bez tego kamienia wskrzeszenia i to przez końcówkę gry od misji z wieżą Jotunheimu do końca :cool: nosząc pancerz Tyra (poziom 6, rzadki).


Wniosek?
Da się i poziom GMGOW nie jest aż tak trudny jeśli o główny wątek chodzi. Zabawa zacznie się dopiero z Valkiriami xD
 
Last edited:
Szybkie pytanie. Jestem na 90% przekonany, iż na jesień kupuję konsolę- jesień oraz zima przeminą pod mroźnym znakiem Ragnarok.
Pytanie co dalej. Czy jest możliwość, iż na ps5 pogram we wszystkie części Boga Wojny? Czy istnieje możliwość podłączenia bezprzewodowego pada pod pc? Potrzebny jest do tego jakiś adapter? Dzięki za odpowiedzi.
 
Szybkie pytanie. Jestem na 90% przekonany, iż na jesień kupuję konsolę- jesień oraz zima przeminą pod mroźnym znakiem Ragnarok.
Pytanie co dalej. Czy jest możliwość, iż na ps5 pogram we wszystkie części Boga Wojny? Czy istnieje możliwość podłączenia bezprzewodowego pada pod pc? Potrzebny jest do tego jakiś adapter? Dzięki za odpowiedzi.
Nie posiadam PS5 ale z tego co wiem to da się pograć we wszystkie części posiadając Ps plus bodajże.
 
Nie sądzę, bo tylko trójka została odświeżona z myślą o PS4 więc w nią można zagrać też na PS5. Pozostałe przygody Kratosa tj. jedynka, dwójka, Wstąpienie oraz Okowy Olimpu i Duch Sparty już nie. Bez PS3 (lub kombinacji PS2 i PSP) nie pograsz. Nie jest to jednak koniecznie, bo God of War z 2018 to reboot mimo iż kontynuuje wydarzenia z oryginalnego cyklu i znajomość poprzednich gier nie jest potrzebna. Wszystkie niezbędne informacje na temat przeszłości Kratosa dostaniesz w tej grze. Jeśli jednak chcesz wiedzieć więcej to spokojnie znajdziesz w sieci jakieś omówienie.
 
Nie sądzę, bo tylko trójka została odświeżona z myślą o PS4 więc w nią można zagrać też na PS5. Pozostałe przygody Kratosa tj. jedynka, dwójka, Wstąpienie oraz Okowy Olimpu i Duch Sparty już nie. Bez PS3 (lub kombinacji PS2 i PSP) nie pograsz. Nie jest to jednak koniecznie, bo God of War z 2018 to reboot mimo iż kontynuuje wydarzenia z oryginalnego cyklu i znajomość poprzednich gier nie jest potrzebna. Wszystkie niezbędne informacje na temat przeszłości Kratosa dostaniesz w tej grze. Jeśli jednak chcesz wiedzieć więcej to spokojnie znajdziesz w sieci jakieś omówienie.
Jednak sa filmiki na yt jak na ps5 ludzie graja również w poprzednie części xD na PS Now są patrząc na komentarze pod filmikami. Czyli da się za pomocą streamingu.
 
A to ciekawe. Sprawdziłem listę gier, które oferuje najwyższy abonament i nie widziałem tak starszych odsłon cyklu.
 
A to ciekawe. Sprawdziłem listę gier, które oferuje najwyższy abonament i nie widziałem tak starszych odsłon cyklu.
Niektóre z gier nie są wyświetlane na tych listach. Jest ich dosłownie kilka. Nie wiem dokładnie jakie to tytuły. Lecz można w nie zagrać wyszukując z nazwy w ps Store posiadając odpowiedni abonament. Czemu tak jest nie wiem to pytanie do Sony.
W premium na listach na pewno jest a przynajmniej były:
GoW HD
GoW II HD
GoW wstąpienie
GoW III w wersji na ps4

A tu na potwierdzenie tak od 2:20

 
Pojawił się nowy zwiastun God of War: Ragnarok, który zrzuca mnóstwo informacji na temat fabuły.
Nie spodziewałem się że pokażą matkę Atreusa, tym bardziej Odyna, sądziłem że ciągle będą go trzymać na później. Inaczej go sobie wyobrażałem, poza tym rozwala mnie to co mówi do Kratosa. Oczywiście że Kratos był czczony jako bóg i ludzie się do niego modlili po wydarzeniach z oryginału, więc rzuca mu same oszczerstwa. Podobnie ubliżanie mu o bycie potworem, to jego tępi synowie wbili mu na chatę, próbowali zabić jego i jego syna, a ten ma jeszcze wyrzuty mu że ich zabił. Antagoniści w tych grach to chyba nie mają za grosz rozumu.
Chyba faktycznie będą chcieli tą grą zakończyć tą nordycką sagę, a trochę szkoda, nie narzekałbym jakby rozciągnęli to na trylogię.
 
Pojawił się nowy zwiastun God of War: Ragnarok, który zrzuca mnóstwo informacji na temat fabuły.
Nie spodziewałem się że pokażą matkę Atreusa, tym bardziej Odyna, sądziłem że ciągle będą go trzymać na później. Inaczej go sobie wyobrażałem, poza tym rozwala mnie to co mówi do Kratosa. Oczywiście że Kratos był czczony jako bóg i ludzie się do niego modlili po wydarzeniach z oryginału, więc rzuca mu same oszczerstwa. Podobnie ubliżanie mu o bycie potworem, to jego tępi synowie wbili mu na chatę, próbowali zabić jego i jego syna, a ten ma jeszcze wyrzuty mu że ich zabił. Antagoniści w tych grach to chyba nie mają za grosz rozumu.
Chyba faktycznie będą chcieli tą grą zakończyć tą nordycką sagę, a trochę szkoda, nie narzekałbym jakby rozciągnęli to na trylogię.
Gdzie Ty masz niby matkę Atreusa?
 
przy okazji poprzedniej części, gdzieś mi się obiło o uszy, że to ma być trylogia
Z tego co wiem to na początku wątek nordycki był planowany jako trylogia, ale widząc ile czasu schodzi na zrobienie jednej gry postanowili zakończyć sagę na drugiej części(prawdopodobnie łącząc niektóre wątki z pierwotnie planowanej "trójki").

Co do samej gry, też czekam i to bardzo!
 
Też się dziwię, że nie zrobią trzech odsłon, ale jeśli 4-5 lat zajmuje im stworzenie nowej odsłony (mimo, że od 2018 mają już technologię oraz model rozgrywki) to każda część byłaby w innym cyklu generacji konsoli.

Cóż, ich decyzja.

P.S. Ja ogram dopiero na nowy rok, gdy będę miał nieco czasu, a i sama gra stanieje.
 
Ja tam nigdzie nie czytałem by miało się to skończyć na Ragnaroku i wątpię by się skończyło. Jeśli można to proszę o źródło tych informacji. To że Odyn się pojawił nie oznacza finału aczkolwiek też jestem zdziwiony że go pokazali.
Że tak powiem nie zabija się kury znoszącej złote jajka. Tym bardziej takiej która dopiero co została wskrzeszona. Nie jest też nigdzie powiedziane że to Kratos zawsze będzie głównym protagonistom gry.
Końcówka GoW 2018 sugerowała jego śmierć w najbliższym czasie
Po drugie w wyniku próby przejęcia Activision przez MS a co za tym idzie serii Call of Duty Sony potrzebuje silnych i rozpoznawalnych tytułów. Jim Ryan wyjawił niedawno że MS nie chce dać sony kolejnej umowy po zakończeniu tej trwającej (obejmującej jeszcze 3 gry z serii) zawartej z jeszcze niezależnym Activision.
 
Last edited:
Zawsze można przejść na inną mitologię i na przykład zająć się np. bogami egipskimi.
 
Top Bottom