GOG, cdprojectred.com itp.

+
GOG, cdprojectred.com itp.

Posiadam oryginalnego Wiedźmina i oryginalną edycję rozszerzoną do niego.
Pamiętam, jak kiedyś je nawet rejestrowałem, z opcji menu w launcherze, które teraz są martwe.
Na stronie gry dzisiaj nigdzie nei mogłem znaleźć jak zalogować się na swoje konto, po czym zaproponowało mi połączenie go z GOGowym - miałem nadzieję, że może wtedy te dane z zarejestrowanej gry się na niego przeniosą. Tak się nie stało.
Ani nie mogę "rejestrować" nowo zainstalowanej gry (opcje launchera martwe), ani nie mogę nic znaleźć na swoim koncie GOG.
Kiedyś po odpaleniu gry miałem pamiętam szereg dodatkowych scenariuszy obok głównego. Teraz nie ma tam nic...
Przeszukałem wszystkie 6 pudełek od swojej gry i w żadnej nie znalazłem żadnego kodu, który mógłbym w GOGa wpisać.
Jak odzyskać to co miałem? Nie płacąc drugi raz, rzecz jasna.
ED: znalazłem na stronie patch 1.5 to część (część) z dodatkowych scenariuszy się pojawiła...
 
Last edited:
Rejestracja, o której mówisz, nie ma nic wspólnego z GOG.com. To było zwykłe przypisanie gry do konta forumowego. Od kilku lat ta opcja jest nieaktywna (stąd też w launcherze gry jest wyszarzona). Jedyne, co straciłeś, to ikonka "posiadam grę" przy twoim profilu forumowym.

Skoro nie miałeś zarejestrowanej cyfrowej kopii gry na GOG.com, to po połączeniu kont nic nie mogło się przenieść - logiczne.

Możesz za to za darmo odebrać cyfrową kopię zapasową gry - czyli w cenie wydania pudełkowego dostajesz wydanie pudełkowe + wydanie cyfrowe. Jak to zrobić? - Zaloguj się na GOG.com, wpisz kod z pudełka / instrukcji (w zależności od wydania gry - wersja premierowa, rozszerzona itd.) tutaj: https://www.gog.com/witcher/backup

---------- Zaktualizowano 00:53 ----------

Kiedyś po odpaleniu gry miałem pamiętam szereg dodatkowych scenariuszy obok głównego.
Dodatkowe przygody wystarczy zwyczajnie zainstalować... Jeśli masz pudełkową Edycję Rozszerzoną (patch 1.4), to na płycie masz dwie przygody - podczas instalacji gry wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję. Jeśli miałbyś grę z Platynowej Kolekcji, to gra od razu byłaby w wersji 1.5 (najnowsza dostępna), a na płycie przygód byłoby jeszcze więcej.
Przygody możesz sobie doinstalować niezależnie od tego, czy masz je na płycie, czy nie. To nie jest żadnym problemem.
 
Jestem zbyt leniwy, żeby szukać, jakie konkretnie przygody dodawali do Platynowej Kolekcji (możesz zrobić to sam), ale na pewno było wśród nich kilka przygód grupy Ifrit. Do pobrania tutaj: http://www.moddb.com/company/ifrit

Natomiast lista przygód w ogóle jest tutaj: http://forums.cdprojektred.com/threads/20252-Lista-fanowskich-przygód-aktualizowana-12-07-2014 (może być już częściowo nieaktualna, tzn. linki mogą być niedobre)

edit: No chyba, że ci wystarczą dwie oficjalne (stworzone przez Redów) przygody. Obie masz na płycie w Edycji Rozszerzonej. Reszta to twórczość fanowska.
 
Last edited:
OK dzięki! :)
Czyli rozumiem, że wersja do pobrania z GOGa zawiera w sobie już wszystko, co stworzone przez REDów?
 
Szczerze mówiąc, to nie wiem. Na pewno jest tam najnowsza wersja gry, żadnych DRM-ów, cenzury i takich tam bzdur. Ale co do przygód "Cena Neutralności" oraz "Efekt uboczny" (czyli tych dwóch od CDPR) to głowy nie dam. Powinny jednak być zawarte w instalatorze, podobnie jak Djinni (edytor do gry, zaprezentowany w patchu 1.3).
 
Chciałbym wpisać swój kod z Wiedźmina z Platynowej Kolekcji w opcji "backup", ale nie działa.
Trzeba to zrobić w jakimś specjalnym formacie?
Dodam, że robię to w przeglądarce na Androidzie.
 
Ale co do przygód "Cena Neutralności" oraz "Efekt uboczny" (czyli tych dwóch od CDPR) to głowy nie dam.

Są obie, a do tego "Szlag by trafił te bagna", "Podstępy", "Upiory w Cichej Wólce", "Wesele" i "Wiedźmikołaj". Instalują się razem z grą aczkolwiek nie pamiętam już czy czasem nie trzeba podczas instalacji zaznaczyć stosownej opcji.

ed.

Szyt, zmylił mnie ten nowy post w temacie :D Wniosek? Nie warto pomagać xD
 
Last edited:
Są obie, a do tego "Szlag by trafił te bagna", "Podstępy", "Upiory w Cichej Wólce", "Wesele" i "Wiedźmikołaj". Instalują się razem z grą aczkolwiek nie pamiętam już czy czasem nie trzeba podczas instalacji zaznaczyć stosownej opcji.


:LOL:
Post automatically merged:

Chciałbym wpisać swój kod z Wiedźmina z Platynowej Kolekcji w opcji "backup", ale nie działa.
Trzeba to zrobić w jakimś specjalnym formacie?
Dodam, że robię to w przeglądarce na Androidzie.
Spróbuj na komputerze. Jak nie pójdzie, to pisz do supportu - raczej nie powinno być problemów.
 
Top Bottom