Gothic I: Czas Zapłaty

+
Gothic I: Czas Zapłaty

Chciałbym przedstawić modyfikację tworzoną przez polską grupę The Modders. Czas Zapłaty jest dodatkiem tworzonym dla gry Gothic I z myślą o przedstawieniu całkiem nowej, alternatywnej historii jednego z szarych mieszkańców kolonii. Jest to przede wszystkim opowieść pozbawiona boskich wybrańców i heroicznych czynów czy też altruistycznego poświęcenia głównego bohatera. Graczowi dane będzie wcielić się w postać Ricka, pirata po przejściach z niejasną przeszłością. Do tego gracz będzie musiał odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości Kolonii Karnej. Sama fabuła nacechowana będzie realizmem, złożonymi zadaniami, ale także prostotą wyborów [nie zawsze jednak oczywistych].
"...Niektóre legendy rodzą się podczas wielkich wojen, inne kształtują się za kulisami politycznych intryg, w dworskich alkowach aby żyć wiecznie w pieśniach bardów. Ta legenda nie przetrwałaby gdyby nie zwyczajna ludzka pamięć o czynach, które nie znaczyły nic w świecie ludzkiej hipokryzji. Opowieść ta wzięła swój początek podczas paskudnego sztormu u wybrzeży wyspy Khorinis, gdzie za magiczną barierą skazańcy wydobywali bezcenną rudę. Paradoks tego miejsca polegał na tym, że powodzenie wojny ludzi z orkami zależało od kilku kopalni i kilku setek skazańców wydobywających rudę w tym zapomnianym przez bogów miejscu. Podczas rytuału stworzenia magicznej bariery przebudziło się nienazwane zło, któremu miał przeciwstawić się Bezimienny bohater. Jednak nie o nim chcemy opowiedzieć. Kiedy Wybraniec Innosa walczył ze sługami Beliara, na skałach u wybrzeży wyspy rozbił się korsarski okręt. Sztorm dopełnił dzieła zniszczenia. Przeżyło zaledwie kilku piratów, wśród nich niczym nie wyróżniająca się postać. Choć nie do końca. W przeciwieństwie do swych towarzyszy, bohater naszej opowieści nigdy nie mówił o przeszłości, żył chwilą i bez skrupułów zabijał każdego, kto stawał mu na tej drodze do nikąd. Stronił od ludzi, starał się tylko przetrwać w brudnym świecie nienawiści. Niestety złośliwy los postanowił z niego zadrwić i splótł nici przeznaczenia pirata w dość nieprzewidywalny węzeł. A wszystko zaczęło się pewnego szarego poranka..."
Mod wprowadza szereg nowych zmian i innowacji. Najistotniejszą bez wątpienia jest w pełni sprawna walka dwoma mieczami (Zobacz film@Youtube.com). Nie zabraknie również nowych lokacji, oręża, rozbudowanego bestariusza oraz wielu innych godnych uwagi dodatków i ulepszeń. Na wspomnienie zasługuje również ulepszona grafika oraz zaawansowana możliwość zmiany wyglądu postaci (tatuaże i fryzury).Wszystkich wielbicieli serii gier Gothic zapraszam do zapoznania się z trailerem (zobacz trailer), oficjalną stroną modyfikacji (www.czaszaplaty.pl) oraz kanałem Youtube (zobacz kanał) gdzie znajdziecie więcej informacji na temat projektu.
 
Przepraszam, linki już zostały poprawione w poście rozpoczynającym temat. Dziękuję również PONO JR.
 

SaLi

Forum veteran
Bardzo ciekawie to wszystko wyglada...Prosilbym o umieszczanie w tym watku nowych informacji na temat rozwoju tego projektu.Zapowiada sie swietna zabawa - nie moge sie doczekac!Pozdrawiam!
 
no no zapowiada się bardzo ciekawy mod, elegancko to wygląda wszystko, tylko czekać do grudnia :D
 
SLI said:
Bardzo ciekawie to wszystko wyglada...Prosilbym o umieszczanie w tym watku nowych informacji na temat rozwoju tego projektu.Zapowiada sie swietna zabawa - nie moge sie doczekac!Pozdrawiam!
Wszystkie aktualne informacje bez problemu znajdziesz na naszej oficjalnej stronie, forum theModders oraz czołowych stronach poświęconych serii gier Gothic. Jeśli jednak przybliży Wam to projekt to postaram się zaglądać tu regularnie zamieszczając najnowsze nowinki oraz odpowiadając na Wasze pytania.Pozdrawiam.
 
Chwała ekipie, która zabrała się za ten mod. Muszę przyznać, że to już jest dla mnie pewna niespodzianka(bo w sumie kto pracuje nad modami do tak starych ale kultowych gier jak gothic?). To dla wielu, wielu fanów będzie miłe urozmaicenie. Wiem co mówię, należę do nich.:)
 
Tak na prawdę super tylko szkoda, że tak długo.... Poczytajcie na forum themodders... Czekam na "Czas Zapłaty" i "Zdarzenie na Morzu" od nie pamiętam jak dawna, a na razie ciągle mogę sobie pograć jedynie w zapowiedzi...
 
A ja jestem ciekaw czy można będzie spotkać beziego. Jeżeli nie... To szkoda i tak się skusze ;D Ale zdarzenie na morzu? Czemu dopiero teraz się o tym dowiedziałem??? :eek: I czy uda mu się przegonić mroczne tajemnice z mego kompa :evil:
 
Tarves said:
Muszę przyznać, że to już jest dla mnie pewna niespodzianka(bo w sumie kto pracuje nad modami do tak starych ale kultowych gier jak gothic?).
No my :D
Tarves said:
Tak na prawdę super tylko szkoda, że tak długo.... Poczytajcie na forum themodders... Czekam na "Czas Zapłaty" i "Zdarzenie na Morzu" od nie pamiętam jak dawna, a na razie ciągle mogę sobie pograć jedynie w zapowiedzi...
Zawsze możesz pograć w spolszczenia modów do Gothica, a "Zdarzenie na morzu" będzie soon. :D
 
Muszę przyznać, że to już jest dla mnie pewna niespodzianka(bo w sumie kto pracuje nad modami do tak starych ale kultowych gier jak gothic?). [/QUOTE]No my :DTo było pytanie retoryczne:).
 
Ech...mam nadzieję że klimat będzie równie dobry, jak w "czystej" wersji gry. Ale poczekać chyba warto...może być niezłe. :p
 
Miną rok od założenia tematu (tolerancja 2 dni) tak więc wypadałoby nieco odświeżyć to miejsce. Otóż wbrew plotkom projekt nie został porzucony i nadal kroczymy tą kilkuletnią "drogą do Mekki" ;). Postaram się możliwie jak najkrócej streścić obecny stan rzeczy i powiedzieć nieco o planach przyszłych:Etap rozwojowy został dawno zakończony, co z tym idzie zamknęliśmy już ostatecznie wszystkie kwestie fabularne zaś całość jest na poziomie wykańczania poszczególnych elementów oraz wdrażania tego do gry. Obliczono, że liczba linii dialogowych dorównała oficjalnym wydawnictwom spod bandery Gothic (do G3 dostępu nie mamy) i klaruje się mniej więcej tak (stan sprzed kilku miesięcy):
G1 - 5829 G2 - 12614 NK - 5434 CZ - 9010 [w tej chwili już ok 10k]
Mimo ograniczeń technicznych wynikających z leciwości gry udało nam się znacznie poprawić grafikę, która naszym zdaniem dorównuje oraz pod wieloma względami przewyższa tą znaną z Nocy Kruka. Oznacza to, że mod mimo wieku gry na której bazujemy prezentuje się co najmniej estetycznie względem obecnych produkcji. W niedługim czasie odbędzie się druga edycja modderskiej inicjatywy "Dzień Screena" gdzie zaprezentujemy wyniki naszych prac o czym zostaniecie powiadomieni. Jedną z innowacji graficznych możecie obejrzeć tutaj:
  • http://i35.tinypic.com/2ujjpm0.jpghttp://i35.tinypic.com/2m6omef.jpg
Udało nam się stworzyć nowy soundtrack nawiązujący do klimatu sagi dzięki wykorzystaniu sampli z oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Próbkę tego dzieła możecie odsłuchać tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=dyODmS1GTck . Na chwilę obecną większość utworów została zremasteringowana bądź skomponowana od nowa dzięki czemu według autora brzmią jeszcze lepiej ;).Na dniach przy współpracy z zaprzyjaźnioną oficjalną Polską stroną o grach z serii Gothic została zorganizowana publiczna konferencja z członkami naszej grupy, gdzie odpowiadano na pytania graczy. Zapis czatu dostępny tutaj: http://gothic.gram.pl/infopage.php?id=264Jeśli chodzi o sprawy obecne to między innymi trwa leveldesign jednej z głównych lokacji Czasu Zapłaty, która powinna zaskoczyć w pozytywnym stopniu każdego fana gry. Zostanie ona zaprezentowana na nadchodzącej imprezie. Oprócz tego niedługo nastąpi odświeżenie naszej strony czaszaplaty.pl jak i samego ID projektu co oznacza między innymi nowe logo i kreowanie nowej otoczki wokół projektu, która powoli ma zwiastować premierę. Dorywczo poprawiamy również słabe strony moda, zaś całość od pewnego czasu wchodzi w etap zamkniętych betatestów. Krótko mówiąc jesteśmy na dobrej drodze do zakończenia prac nad projektem.Pozdrawiam i zapraszam do zadawania pytań
 

SaLi

Forum veteran
Wyglada super!Teraz oczywiste krepujace pytanie, ktore oczywiscie musi pasc: KIEDY? :D
 
Odpowiedź będzie niesatysfakcjonująca - jak skończymy ;D Ale już naprawdę niedługo.
 
Krępujące pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi ani nawet luźnych przesłanek :d. Naprawdę, nie chcemy nic sugerować bo już niejednokrotnie ze zwykłych założeń wyszły porządne spekulacje i tak ktoś później zarzucał nam brak powagi bo rzekomo były już 4 daty premiery, kiedy tak naprawdę jedyną oficjalną był grudzień 2008 ::). Krótko mówiąc wyjdzie wtedy kiedy skończymy i dopracujemy do tego stopnia, że wydawanie patchy zostanie już drobną formalnością i kosmetyką wpływającą na drobinki (miejmy taką nadzieje).
 
Top Bottom