Gothic

+
wilkwilk nie wiem jaka gre opisujesz ale na pewno nie gothic 3gothic 3 to przeciwnienstwo obliviona. podczas gdy oblivion wyglada jakby niedawno w krolestwie przeszla zaraza i wybila 3/4 populacji, tak w gothicu 3 mamy zdecydowanie ogromny wyz demograficzny wsrod wszystkich ras wystepujacych w 3 krainach. plastikowy i sterylny oblivion moze jedynie pozazdroscic gothicowi modeli i tekstur, ktore mimo iz wygladaja jak w wysokiej rozdzielczosci, mimo ze maja bardzo szczegolowe bumpmapy, dajace wrazenie wglebienia pomiedzy kazda cegla i kamieniem, przekladaja sie na niewielkie wymagania sprzetewe, wylaczajac z tego RAM. osady bardzo ciekawie zaprojektowane, wszystko pelnowymiarowe bez przejsc pomiedzy lokacjami i domow malych z zewnatrz a w srodku magicznie kryjacych ogromne pomieszczenia. oczywiscie klimat to rzecz gustu a ze
zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie podwazal to, ze ziemia jest okrągla, ze psy szczekaja itp idt. Ciebie tez wzialem pod uwage ;). (...) Ja tego wszystkiego doswiadczylem, nie czuje potrzeby przekonywania Ciebie o czymkolwiek. Zawsze bedziesz mial jakies swoje teorie i zaprewne niekonczace sie obiekcje. Potraktuj wiec moj powyzszy post jako jedynie subiektywizm.
wilk nie radze dalej pisac bo odbijesz sie od wlasnych cytatowedit:
Na szczescie nie Ty decydujesz o tym kiedy i o czym mam pisac ;) Skoro wystarcza Ci G3, to sie ciesz. Tez chcialbym miec takie niskie wymagania. Pozdrawiam
masz wielki talent do obrazania ludzi. szczescie, ze na tym forum ludzie po prostu Cie zignoruja
 
Na szczescie nie Ty decydujesz o tym kiedy i o czym mam pisac ;) Skoro wystarcza Ci G3, to sie ciesz. Tez chcialbym miec takie niskie wymagania. Pozdrawiamedit:Nie chcialem Cie urazic, flash_in_the_flesh. Po prostu wyrazilem swoja opinie o grze, ktora mimo ze jest subiektywna, podziela wiele osob - przynajmniej tych ktore znam. Zaatakowales mnie jakims moim dawnym cytatem, wykorzystujac go w innym kontekscie, to nie dziw sie odpowiedzi na zaczepke. Jesli jednak uznasz za stosowne zignorowac mnie, to nie będe z tego powodu rozpaczał.
 
Faramirpl said:
Faramirpl said:
Gothic 3 to pustkowie, przeszedlem pol swiata zeby znalezc jakiegos scierwojada. To skandal, zeby tak spory teren nie zostal zapelniony nawet w 10%..
Miałem to samo wrażenie, co się potem okazało- u mnie to był bug ^^. Poznikała mi połowa NPC, część przedmiotów odpowiedzialnych za ukończenie zadania i niektóre potwory. To właśnie po tym wydarzeniu skończyłem grać.
Nigdy nie miałem takiego problemu. Mam oryginalną grę, sadze, że wy również, ponieważ gdybyście posiadali piracką kopię to pisanie takich postów, że macie błąd w grze było by po prostu śmieszne. Jednak mój kolega (posiadający Gothica 3 -pirata, miał taki sam problem...
 
Mysle, ze pochodzenie naszych kopii nie jest dla Ciebie wazne :peace: Gdyby błąd nie istnial, nie tworzono by zadnych naprawiajacych patchow - tym bardziej dla piratow, McSloniu.
 
McSloniu said:
McSloniu said:
McSloniu said:
Gothic 3 to pustkowie, przeszedlem pol swiata zeby znalezc jakiegos scierwojada. To skandal, zeby tak spory teren nie zostal zapelniony nawet w 10%..
Miałem to samo wrażenie, co się potem okazało- u mnie to był bug ^^. Poznikała mi połowa NPC, część przedmiotów odpowiedzialnych za ukończenie zadania i niektóre potwory. To właśnie po tym wydarzeniu skończyłem grać.
Nigdy nie miałem takiego problemu. Mam oryginalną grę, sadze, że wy również, ponieważ gdybyście posiadali piracką kopię to pisanie takich postów, że macie błąd w grze było by po prostu śmieszne. Jednak mój kolega (posiadający Gothica 3 -pirata, miał taki sam problem...
Wypraszam sobie :p. Błąd wystąpił na oryginalnej wersji z załadowanym patchem 1.6, tak że o błędzie spowodowanym spiraconą wersją mowy być nie może. Ot to kolejny błąd w tym zabugowanym silniku gry ^^.
 
Wilkwilk said:
Mysle, ze pochodzenie naszych kopii nie jest dla Ciebie wazne :peace: Gdyby błąd nie istnial, nie tworzono by zadnych naprawiajacych patchow - tym bardziej dla piratow, McSloniu.
Patch poprawia różne błędy, a nic nie jest powiedziane o tym, który najprawdopodobniej występuje tylko na pirackich kopiach gry. Mogę się mylić. Na mojej oryginalnej kopii nigdy taki bug się nie pojawił.
Wilkwilk said:
Wilkwilk said:
Wilkwilk said:
Wilkwilk said:
Gothic 3 to pustkowie, przeszedlem pol swiata zeby znalezc jakiegos scierwojada. To skandal, zeby tak spory teren nie zostal zapelniony nawet w 10%..
Miałem to samo wrażenie, co się potem okazało- u mnie to był bug ^^. Poznikała mi połowa NPC, część przedmiotów odpowiedzialnych za ukończenie zadania i niektóre potwory. To właśnie po tym wydarzeniu skończyłem grać.
Nigdy nie miałem takiego problemu. Mam oryginalną grę, sadze, że wy również, ponieważ gdybyście posiadali piracką kopię to pisanie takich postów, że macie błąd w grze było by po prostu śmieszne. Jednak mój kolega (posiadający Gothica 3 -pirata, miał taki sam problem...
Wypraszam sobie :p. Błąd wystąpił na oryginalnej wersji z załadowanym patchem 1.6, tak że o błędzie spowodowanym spiraconą wersją mowy być nie może. Ot to kolejny błąd w tym zabugowanym silniku gry ^^.
Patch 1.6 instalowałeś na wersje 1.12? Czy na zwykła 1.0? Słyszałem, że powinno się instalować patch na przeinstalowaną grę 1.0. Nie wiem czy to ma znaczenie w przypadku tego buga.
 
Proponuje zainstalowanie najnowszego patcha 1.70, tam potworki po pewnym czasie się respawnują. Można zrobić dzięki temu na prawdę wysoki lvl. :peace: No i muszę przyznać gra na prawdę chodzi stabilnie a nawet grafa jest lepsza, jedyny minus to to, że ta łatka waży ponad 800 MB :p
 
jeff00 said:
Proponuje zainstalowanie najnowszego patcha 1.70, tam potworki po pewnym czasie się respawnują. Można zrobić dzięki temu na prawdę wysoki lvl. :peace: No i muszę przyznać gra na prawdę chodzi stabilnie a nawet grafa jest lepsza, jedyny minus to to, że ta łatka waży ponad 800 MB :p
Ale watro pobrać! A naprawdę potwory się respawnują? Nic o tym nie słyszałem. Choć nie grałem długo z Patchem 1.70. Chyba zagram jeszcze raz w Gothica 3.
 
respawnuje sie czesc maksymalnej populacji. czyli jesli na swiecie jest powiedzmy 200 scierwojadow a ich respawn wynosi 40% populacji to w czasie jednej gry nie odrodzi sie wiecej jak 80 scierwojadow. minimalny czas potrzebny na respawn wynosi 120h wewnatrz gry. nie wszystkie potwory sie respawnuja, tylko te "zwyklejsze"
 
flashintheflesh said:
respawnuje sie czesc maksymalnej populacji. czyli jesli na swiecie jest powiedzmy 200 scierwojadow a ich respawn wynosi 40% populacji to w czasie jednej gry nie odrodzi sie wiecej jak 80 scierwojadow. minimalny czas potrzebny na respawn wynosi 120h wewnatrz gry. nie wszystkie potwory sie respawnuja, tylko te "zwyklejsze"
Nie możliwe że potrzeba na to aż 120h gry, chyba trochę przesadziłeś, według mnie to max. 10h żeby zrespawnował się jakis wilk, warg, dzik czy ścierwojad. Co do większych to prawda np. Czarny troll nigdy się nie zrespawnuje. No i trzeba jeszcze dodać że nie respawnują się potworki z zadań ale to chyba oczywiste.
 
Ok, rozumiem skąd wziąłeś swoją wypowiedź ale uwierzcie mi że respawn trwa o wiele krócej, powołuje się na własny przykład bo ja nawet nigdy nie grałem 120h w gothica jedną postacią, a widziałem te same potworki które wcześniej zabiłem np. na równinie pod Silden.
 
Mój błąd sorry :D spojrzałem na twoje wcześniejsze wypowiedzi, teraz rozumiem :peace: zakręciłem się w tym temacie :D
 
Arcania: A Gothic Tale - wymagania sprzętowe i oficjalna strona
Premiera czwartej odsłony cyklu Gothic odbędzie się pod koniec roku lub na początku przyszłego, ale twórcy już teraz opublikowali oficjalne wymagania sprzętowe tej produkcji.Gothic 4, czyli Arcania: A Gothic Tale, to kolejna odsłona popularnej serii gier RPG. Nie tworzy jej studio Piranha Bytes, które pracuje nad grą zatytułowaną Risen, gdyż straciła prawa do marki Gothic. Za developing "czwórki" odpowiedzialne jest studio Spellbound - wydawcą będzie JooWood. Ten ostatni uruchomił własnie oficjalną witrynę internetową Arcania: A Gothic Tale z galerią nowych screenshotów oraz artworków. Opublikowano także oficjalne, minimalne wymagania sprzętowe. Prezentują się one następująco:
procesor Intel Pentium 4 3,2 GHz lub AMD Athlon 3500+ 1 GB pamięci RAM (Windows XP) i 1,5 GB RAM (Vista); karta graficzna Radeon 1800XT lub GeForce 6800 z 256 MB VRAM i Shader Model 3.0; system operacyjny Windows XP lub Vista;​
Warto dodać, że w Arcania: A Gothic Tale zagrają posiadacze komputerów osobistych. Premiera planowana jest na przełom 2009 i 2010 roku.
 
Maxraj said:
Warto dodać, że w Arcania: A Gothic Tale zagrają posiadacze komputerów osobistych.
Nie domyśliłbym się patrząc na wymagania sprzętowe. ;)Co do nich to powiem: BULLSHIT. Że niby mają być mniejsze niż w G3, w którego bez 1.5GB RAMu się grać nie dało? (ale gra uruchomiła mi się na 256, ba nawet trochę pograłem)
 
FirnomirKL said:
FirnomirKL said:
Warto dodać, że w Arcania: A Gothic Tale zagrają posiadacze komputerów osobistych.
Nie domyśliłbym się patrząc na wymagania sprzętowe. ;)
Skąd wiesz może chodzi o specjalne wersje ps3 i xboxa360 :D A wracając do gothica to muszę powiedzieć że mało wiemy o arcanii, jak narazie ukazało się parę renderów i kiepski gameplay bez dźwięku. AH, ciężkie życie gracza jest, trzeba być bardzo cierpliwym..... :p
 
jeff00 said:
jeff00 said:
jeff00 said:
Warto dodać, że w Arcania: A Gothic Tale zagrają posiadacze komputerów osobistych.
Nie domyśliłbym się patrząc na wymagania sprzętowe. ;)
Skąd wiesz może chodzi o specjalne wersje ps3 i xboxa360 :D A wracając do gothica to muszę powiedzieć że mało wiemy o arcanii, jak narazie ukazało się parę renderów i kiepski gameplay bez dźwięku. AH, ciężkie życie gracza jest, trzeba być bardzo cierpliwym..... :p
Już nie mogę się doczekać Arcanii, jednak po Zmierzchu Bogów, wolę aby robili ją dłużej ale dokładniej. Zmierzch Bogów jest dowodem na to, że z pośpiechem, dobrej gry nie da się zrobić.
 
McSloniu said:
McSloniu said:
McSloniu said:
McSloniu said:
Warto dodać, że w Arcania: A Gothic Tale zagrają posiadacze komputerów osobistych.
Nie domyśliłbym się patrząc na wymagania sprzętowe. ;)
Skąd wiesz może chodzi o specjalne wersje ps3 i xboxa360 :D A wracając do gothica to muszę powiedzieć że mało wiemy o arcanii, jak narazie ukazało się parę renderów i kiepski gameplay bez dźwięku. AH, ciężkie życie gracza jest, trzeba być bardzo cierpliwym..... :p
Zmierzch Bogów jest dowodem na to, że z pośpiechem, dobrej gry nie da się zrobić.
Chyba zmieczh bugów :D.Edit: LOL, na zmierzch bugów 2 głosy poszły!!!
 
Na ostatniej płycie w CD ACTION ukazał się mod do Gothic 1, jest naprawdę niezły. Czytałem o nim wcześniej lecz nie grałem, gra jest bardziej rozbudowana dzięki czemu o wiele atrakcyjniejsza. Na pewno w to graliście ale chciałem tylko przypomnieć.
 
Top Bottom