Gothic

+
Mi tam wszystkie Gothiki na Win7 działały. Może to wersje steamowe są jakieś bublowate? :p Jak będziesz kiedyś instalował to spróbuj System Packa do Gothica, Gothica II, Gothica II: Noc Kruka takie powstały.
 
Wstawiałem ten filmik już dawno temu. :sad: Szkoda, że Piranie się nie zabiorą za remake tylko muszą robić to fani.
 
Pamięta ktoś? :D


Machinimy z Gothica królowały na polskim YT jeszcze przed tym kiedy można było zarabiać na kanałach i zanim pojawiły się filmiki z Minecrafta oraz cała masa innych Let's Playów. Wróciłem sobie niedawno do Prawdziwej Historii Quarriora oraz Kontynuacji Galla Anonima chcąc sprawdzić czy przetrwały one upływ czasu. I ku mojemu zdziwieniu przetrwał. Może humor w nich zawarty jest prostacki, absurdalny i niskich lotów, ale jest to coś co przyciąga do tych serii. :D Nawiązania do Władcy Pierścieni, Star Warsów czy polskiej polityki rozwalają. :p Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał to ma masę zabawy przed sobą, jeśli przyzwyczai się do IVONY i tego absurdalnego klimatu. :)
 
Last edited:
@sebogothic

Będę do bólu szczery (przy czym zaznaczam, że TO TYLKO MOJE WŁASNE ZDANIE) - dno i dziesięć metrów mułu.
Klozetowo-podstawówkowy poziom żartu z nadużywaniem co gorszymi epitetów oraz beznadziejny montaż z kiepsko wybranych/odtworzonych scen. Całości dopełnia syntezator Ivona, co by autor(zy) nie musiał się zbytnio wysilać nagrywając kwestie.
Ni to ładne, ni to śmieszne, a oglądać i słuchać się nie da.

Nie wiem, może za stary już jestem, a to właśnie bawi(ło) niedawno (teraz) młodzież.
Dla mnie tym większa zgroza.
 
Ja to właśnie chyba w gimnazjum oglądałem, a ivona moim zdaniem tylko uroku dodaje (XD), ale to chyba tylko w tych filmikach
 
Ten shit po prostu ma swoich fanów.
Tak samo jak filmy klasy C w stylu Crocosaurus VS Megarekin :laughing:
 
Last edited:
No cóż, są różne rodzaje humoru i nie każdy trafia do wszystkich. I nie zawsze określa poziom inteligencji oglądającego, bo szanowany profesor może lubić humor niskich lotów a jakiś Zenek spod budki z piwem może cenić sobie humor sytuacyjny. Tacy Włatcy móh czy South Park to również nie serie dla każdego, jednak po co od razu obrażać zarówno ich twórców jak i oglądających? Tym bardziej, iż pewnie nawet w całości nie obejrzeliście pierwszego odcinka. Ja sam na początku miałem taką opinię i uważałem ją za obrazę serii Gothic (natknąłem się na nią szukając jakichś Let's Playów z Gothica, ale najwyraźniej wyprzedziłem epokę, bo w tamtych czasach nie cieszyły się popularnością na YT :) ), jednak gdy się przełamałem i obejrzałem kilka odcinków Prawdziwa Historia mnie wciągnęła tak jak to seriale mają w zwyczaju - nie można się oderwać nim się ich nie skończy. Tak jak pisałem wcześniej, gdy przyzwyczaiłem się do konwencji, nie zwracałem uwagi na masę bluzgów, a na absurdalny humor i świetne nawiązania do popkultury. Quarior podłożył jedynie IVONĘ oraz muzykę pod niemiecki Gothic: Der Film, osobiście cenię wyżej kontynuację GalaAnonima, który wszystko robi sam od montażu, poprzez dodawanie modeli i skórek, więc seria wydaje się spójniejsza.
Zresztą, nikogo nie zmuszam do lubienia ich, a wspomniałem o tej serii, jako iż jest pewnym ewenementem i to ona niejako spopularyzowała machinimy w Polsce, nie tylko te tworzone na Gothicu.
Obecnie tworzone machinimy potrafią trwać niemal godzinę:

[video=youtube;h3eMyvaJ-2A]https://www.youtube.com/watch?v=h3eMyvaJ-2A&spfreload=1[/video]
 
Last edited:
@sebogothic

Ten film Gothic 2NK i Halo jest nawet całkiem zabawny, uśmiałem się nawet przy tym :laughing:
Zrobione z pomysłem i fajnie zrealizowane, głosy o wiele lepsze od tej całej IVONY

Ale ta "Prawdziwa historia" to dno dna jednak moim zdaniem :dead:
Jak gość zaczyna pieprzyć coś o Kaczyńskim to po prostu żal.
 
Pamiętam wchodzenie na kilka polskich for Gothika, kiedy grałam w niego kilka lat temu - zdecydowanie poziom podstawówka / gimnazjum (bazuję na stylu wypowiedzi, oraz wypływaniu oczu z powodu gramatyki i ortografii). Z anecdat mam przykład moich ciotecznych siostrzeńców, którym oddałam grę; wtedy jeden w wieku gimnazjalnym, drugi podstawówkowym - byli zachwyceni :p
Ale zdaje się, że robię offtop.
(...)
Fajne obrażanie. Props
A które konkretnie sformułowanie uważasz za obraźliwe?
 
Ja tam jakoś nie poczułem się urażony :p Przecież wypowiedź nie była skierowana konkretnie do któregoś z Was, tylko do tych, którzy faktycznie wypowiadali się na poziomie podbazy/gimbazy (nie obrażając wszystkich gimnazjalistów i ludzi z podstawówki XD). Też wchodziłem na fora i szło coś takiego zaobserwować, ale to w sumie tak jak w wielu innych miejscach.
 
Ja tam jakoś nie poczułem się urażony :p Przecież wypowiedź nie była skierowana konkretnie do któregoś z Was, tylko do tych, którzy faktycznie wypowiadali się na poziomie podbazy/gimbazy (nie obrażając wszystkich gimnazjalistów i ludzi z podstawówki XD). Też wchodziłem na fora i szło coś takiego zaobserwować, ale to w sumie tak jak w wielu innych miejscach.

No dobra ale co z tego wynika ?
To takie insynuowanie że gracze gothicowi to małolaty itp. przypinanie plakietki ;)
A to nie prawda.
Co z tego że tacy ludzie a tacy się gdzieś wypowiadali i poziom był jaki był ?
To miało o czymś świadczyć ? bo nie rozumiem ;)
 
No dobra ale co z tego wynika ?
To takie insynuowanie że gracze gothicowi to małolaty itp. przypinanie plakietki ;)
A to nie prawda.
Co z tego że tacy ludzie a tacy się gdzieś wypowiadali i poziom był jaki był ?
To miało o czymś świadczyć ? bo nie rozumiem ;)

Za dużo sobie dopowiadasz. Spokojnie, kolego.
 
To było opisanie osobistych wrażeń z kontaktów z osobami grającymi w Gothika i udzielającymi się na tych forach, na które zaglądałam. Żadnych daleko idących wniosków nie wyciągam, tak sobie luźno rzuciłam spostrzeżenie korespondujące z którymś z poprzedzających postów.
 
Top Bottom