Gothic

+
Czyli od 2012 nie było żadnej aktualizacji? Null?
Jak to nie? Ten screen który wrzuciłeś jest z czerwca tego roku, w tej GALERII z resztą obrazków można zobaczyć, że chyba już jest zaimplementowana cała Górnicza Dolina z NPCami, obiektami a w tym demku jest tylko Plac Wymian, Stary Obóz i trochę terenu wokół.
 
Niektóre mody wychodzą w bólach. Na nieszczęście są to te, które zapowiadają się najciekawiej. Taki Czas Zapłaty do G1 też długo był tworzony a i tak wyszła nieukończona wersja.
 
@Kuboniusz - Wielkie dzięki! :cheers3: To zabawne, bo ostatnio czegoś w tym stylu szukałem. :)

---------- Zaktualizowano 21:10 ----------

Dzięki tym bardziej, że o części faktów nie wiedziałem. Szczególnie jeśli chodzi o początki, zawsze myślałem, że to było tak, iż Michael Hoge, Tom Putzki, Alex Bruggemann i Stefan Nyul odeszli z Greenwood z zamiarem stworzenia własnej gry i spotkali tam trójkę programistów o podobnych zamiarach. Przyznam, że wygrzebali sporo materiałów i ciekawostek.
 
Co do Gothiczka to najbardziej czekam (pewnie prawie wszyscy Gothic - fani czekają) na modyfikacje Odyseja 2.0 oraz Xeres Return . Dwa ogromne mody w starym dobrym gohticowym stylu. Mody są tłumaczone, dużo jeszcze czasu się zejdzie ale na pewno warto czekać na taką dawkę porządnego erpega w jednym z najciekawszych uniwersów w grach moim zdaniem.
 
Jeszcze słowo odnośnie D3D11 - pomimo iż często jest on wymieniany w połączeniu z L'Hiver to warto mieć na uwadze, że lhiver jest zupełnie osobnym modem stworzonym przez ruskich (d3d11 tworzy niemiec ;)) i zawiera nie tylko nowe tekstury, ale też zmienioną mapę, lokacje i nowe przejścia przez co wpływa na balans i trudność gry. Warto o tym pamiętać jeśli ktoś chce zagrać w oryginalnego nie ruszonego Gothic 2/NK z jedynie ładniejszym wyglądem. Zwłaszcza jest to ważne jeśli chcemy zagrać z jakimś większym modem ingerującym w mapę. Chociaż twórca D3D11 dopasował swoje dzieło do tekstur LHiver, to zawarł też alternatywnie do wyboru dodatki do tekstur Vurza oraz do odryginalnych z G2.

Osobiście jak widzę modele domków i ogólnie tekstury z LHiver to faktycznie robi wrażenie i jest ładniejsze, ale imo trochę zbyt cukierkowe i podchodzące pod G3. Jeśli ktos tak jak ja woli starą dobrą mroczniejszą grafikę z G2 tudzież od Vurza to zaznaczam że jak najbardziej jest taka możliwość. Imo Vurza grafy są the best bo występują w dużej rozdzielczości a nie zatracają klimatu Gothica.

@ Rockman90
Powiarasz Xeres Return? Hmm... wyglada niezle :) tez chetnie obczaje jak przetlumacza!
Gdzie jest jakieś info o tym że tłumaczenie powstaje? Znalazłem tylko wzmianki sprzed paru miechów że ma powstawać...
 
Last edited:
Elgcahlxukuth

Na stronie Modders mówili,że wzięli się za tłumaczenie właśnie najpierw Xeresa a po nim przetłumaczą Odyseję. Na Gothic Polska też można było przeczytać, że się za to biorą . Ale rzeczywiście, masz rację, od pewnego czasu jakoś nie ma niestety świeżych informacji :(
 
Rockman90 said:
Na stronie Modders mówili,że wzięli się za tłumaczenie właśnie najpierw Xeresa a po nim przetłumaczą Odyseję. Na Gothic Polska też można było przeczytać, że się za to biorą . Ale rzeczywiście, masz rację, od pewnego czasu jakoś nie ma niestety świeżych informacji :(

Strona theModders nie działa od jakiegoś czasu.Gothic Polska nadmieniał że za tłumaczenie wziął się Recovery Team, jednak na ich forum nie ma wzmianki, a linki z googli do takiego topicu prowadzą donikąd, jak gdyby został usunięty z forum. Wysłałem im zapytanie na fb, zobaczymy co rzekną. Btw mod w ogóle sam w sobie to chyba jest jeszcze nie ukończony, pozostało poprawić jakieś bugi z tego co czytałem na ich niemieckim forum WoG... i wygląda jakby od jakiegoś czasu nikt nad tym nie pracował, ale to w sumie norma że takie projekty są robione "na wyrywki" co jakiś czas.

btw. jak tak szperam po tych modach to zawsze żałuję że się nie przykładałem w szkole do niemieckiego ;) albo że ruskiego się nie uczyłem... :)
 
Last edited:
No i wygląda na to że jednak nie tłumaczą moda: "Na razie nie będziemy tłumaczyć tego moda. Może kiedyś w przyszłości, po przetłumaczeniu Odyseii." (z fb)
 
Czy ktoś się zetknął z czymś takim, że w Gothicu 3 w dzienniku nie zapisują się zadania? A jeśli tak, to czy ktoś znalazł sposób jak temu zaradzić?
 
Czy ktoś się zetknął z czymś takim, że w Gothicu 3 w dzienniku nie zapisują się zadania? A jeśli tak, to czy ktoś znalazł sposób jak temu zaradzić?

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale G3 ma przydomek Bugothic i nie bez powodu.
W żadnej innej grze nie widziałem takiej masy błędów, chyba 6-7 razy tą gre rozpoczynałem i nigdy jej nie ukończyłem.
Brak zadań w dzienniku to pikuś.
 
@Psyhe - Rozumiem, że grałeś bez patcha, bo ja z Community Patchem 1.74 bodajże, przeszedłem G3 bez jakichś bugów uniemożliwiających rozgrywkę.
 
Jak trzeci raz rozpocząłem grę, to zadania się pojawiły :). Mam grę w wydaniu z Platynowej Kolekcji taką, miała ona chyba być spatchowana, ale nie wiem jak to sprawdzić. Ktoś się orientuje? Bo nie chciałbym niepotrzebnie ściągać 1,5 GB danych (tyle waży patch) :).

Edit: Doszedłem już. To wersja spatchowana do 1.6. Pobieram najnowszego patcha w związku z tym :).
 
Last edited:
15 marca 2016 roku będzie 15-lecie serii Gothic, w sam raz na rocznicę szykują się dwa mody do "jedynki". Pierwszy z nich co prawda wyszedł, ale będzie aktualizacja do wersji 1.5, mowa tutaj oczywiście o Edycji Rozszerzonej - http://themodders.org/index.php?topic=18318.0
Drugi z nich to Gothic Reloaded Mod, który przenosi całą grę na nieco nowszy silnik (chyba ten z G2:NK). Z okazji świąt zostały udostępnione screeny: http://www.gothic-reloaded-mod.de/xmas2015/
Oczywiście wszystko może wyglądać jeszcze ładniej po zaaplikowaniu moda D3DX11, screeny z takiej wersji już były opublikowane, dla przypomnienia: http://www.gothic-reloaded-mod.de/?page=gallery&sortby=albumonly&id=79&lang=en

Wśród nich możemy odnaleźć ciekawostkę:


Po przetłumaczeniu orkowych liter otrzymujemy wiadomość:
Ten który pokonał Krushaka powróci po półtorej dekady aby rozpocząć nową przygodę.

Świat ulegnie zmianom a jednak pozostanie taki sam.

Czyli prawdopodobnie mod wyjdzie w tym roku, półtorej dekady po premierze pierwszej części.
 
Top Bottom