[GOTY] Brak postępu gry na profilu xbox / brak osiągnięć

+
Cześć,

Jakiś czas temu sprawiłem dzieciom Xbox One S i jaki byłby że mnie ojciec gdybym nie kupił sobie Wiedźmina i pomimo 4 lat od premiery nie siadł do tego tytułu po raz pierwszy :) Zakupiłem wersję GOTY w formie cyfrowej ze sklepu Microsoft.

Mam już przegranie prawie 50h, 15 lvl, każde poi w Velen poniżej Pontaru zaliczone (no może bez niektórych skarbów strzeżonych bez mocniejsze potwory) i uwaga 0 (słownie: zero) odblokowanych osiągnięć.

Nie wiem jak to możliwe... Na 100% mam przeczytane ponad 30 książek, eliksirów większość odblokowana. Imo przynajmniej te 2 osiągnięcia powinienem mieć zaliczone. Co ciekawsze, na apce Xbox mam takie oto statystyki odnośnie gry:

Screenshot_20190513-074300.png

Dla porównania grałem chwilkę w Cień Mordoru i jakieś dane tam się pojawiają.

Screenshot_20190513-082228.png

Przeglądałem internety w tym kierunku ale nigdzie nie znalazłem jakiegoś rozwiązania. Wiem, że osiągnięcia są zbugowane, nieraz się nie zaliczają, ale żeby w ogóle gra nie widziała progresu oprócz czasu?

Z rzeczy jakie próbowałem robić (znalezione na necie jako pomagające w czasie gdy osiągnięcia się nie odblokowują):

- reinstalacja gry
- usunięcie konta i ponownie logowanie
- hard reset konsoli

Nic niestety nie pomogło. Po hard resecie jestem jakieś 5h gry i nadal nic się nie pojawiło.

Czy to znaczy że mam w jakiś sposób bugniete konto/konsole/kopię gry? Co jeszcze mogę zrobić aby móc w jakiś sposób w pełni cieszyć się grą i osiągnięciami z nią związanymi?

Na marginesie dodam że zacząłem grę na poziomie trudności "Krew, pot i łzy", jednak niedługo po samouczku obniżyłem do "Miecz i opowieść" i nie wiem czy to mogło mieć wpływ na zaistniałą sytuację?

Pozdrawiam
eerozeteen
 
Trochę dziwny bug. W tym miejscu musimy jednak poprosić o pomoc jakichś doświadczonych graczy konsolowych, bo ja - niestety - tylko PC...
 
Trochę dziwny bug. W tym miejscu musimy jednak poprosić o pomoc jakichś doświadczonych graczy konsolowych, bo ja - niestety - tylko PC...

Przepraszam ze odgrzewam kotleta, ale przez przypadek znalazlem przycyznę problemu ktory opisalem w pierwszym poscie. Nie wpadlbym na to, gdyby nie przypadek. Krotko piszac - przyczyna byl pihole, a jak na to wpadlem to ciekawa historia :)

W niedizele buszujac po necie, przeszkadzal mi troche pihole wiec wylaczylem go na 2h. Jak juz przestalem bawic sie w internecie, wlaczylem konsole. Po pewnym czasie, dostalem popup o braku lokalnej pamieci, a zaraz za nim 4 popupy o osiagnieciach z wiedzmina jeden po drugim... (co ciekawe, wiedzmina nie wlaczalem od 2 miesiecy). Po tej sytuacji, zaczalem szukac dlaczego - nie polaczylem jeszcze faktow ze to przycyzna odblokowania pihole. Dopiero w tym temacie: https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/94qb7t ktos nadmienil o pihole i w glowie zaczely mi sie ukladac puzzle w calosc. W chwili obecnej, po dodaniu odpowiednich domen na whiteliste osiagniecia zaczely splywac na konto :)

Ot cala hystoryja. :) mam nadzieje ze moze to komus kiedys sie przyda :p
 
Top Bottom