Gra cały czas się zawiesza lub wyrzuca do pulpitu.

+
Witam, nic nie pisałem, czekałem na patcha 1.04, z nieukrywaną iskierką nadziei. Jednak nic to nie dało. u mnie gra czasem działa 10-15 min, czasem jednak 2 minuty. wyrzuca mnie z komunikatem lub bez, mało ważne. po wczorajszym patchu jednak zaczynam się poważnie zastanawiać, czy to ma jakikolwiek sens, Próbowałem już sterów, obniżana taktowanai karty, każdą możliwą kombinacje ustawień w grze. nic. Mam kartę gf gtx 670 2 gb i spokojnie gra chodzi na wysokich przy 45-50 klatek, nie grzeje się powyżej 70 stopni. Niektórym zmiana ustawień karty dzwiękowej pomogła, u mnie nic. już się poddałem, nic zmieniać nie będę, trzy dni sprawdzałem każdą możliwą konfigurację. max 20 min raz się zdazyło, potem dla wyrównania kilka razy po 3 min. Mam przykre wrażenie, że nic tu nie pomoże, problem jak był tak będzie, nikt nie wie o co chodzi, szkoda tylko pieniędzy, choć bardziej chyba nadziei...
 
Zaczynam odczuwać podobne wrażenie,od tygodnia w grę prawie nie mogę zagrac,kontakt z supportem jest bardzo ograniczony i dniami czekam na odpowiedzi które nic nie dają,dziś po prostu znikąd gra zaczęła działać i grałem jakies 3-4 godziny,ale teraz znów się to pojawiło...
 
Witam, nic nie pisałem, czekałem na patcha 1.04, z nieukrywaną iskierką nadziei. Jednak nic to nie dało. u mnie gra czasem działa 10-15 min, czasem jednak 2 minuty. wyrzuca mnie z komunikatem lub bez, mało ważne. po wczorajszym patchu jednak zaczynam się poważnie zastanawiać, czy to ma jakikolwiek sens, Próbowałem już sterów, obniżana taktowanai karty, każdą możliwą kombinacje ustawień w grze. nic. Mam kartę gf gtx 670 2 gb i spokojnie gra chodzi na wysokich przy 45-50 klatek, nie grzeje się powyżej 70 stopni. Niektórym zmiana ustawień karty dzwiękowej pomogła, u mnie nic. już się poddałem, nic zmieniać nie będę, trzy dni sprawdzałem każdą możliwą konfigurację. max 20 min raz się zdazyło, potem dla wyrównania kilka razy po 3 min. Mam przykre wrażenie, że nic tu nie pomoże, problem jak był tak będzie, nikt nie wie o co chodzi, szkoda tylko pieniędzy, choć bardziej chyba nadziei...

Zmiana ustawień karty dźwiękowej to raczej nic nie da. Próbowałeś obniżyć taktowanie rdzenia karty graficznej? Jeśli tak to o ile MHz? Zwiększyłeś przy tym wykorzystanie mocy do maksimum? Ja mam bardzo podobną kartę, bo 660Ti i mi to pomogło, ale dopiero jak zjechałem z zegarem o ponad 100 MHz i podwyższyłem wykorzystanie mocy do maksimum. Do tego zainsstalowałem bardzo starą wersję sterowników NVidii 331.82 (trzeba wklepać w Googla, bo na stronie NVidii nie znajduje ich nawet w archiwalnych obecnie) do Win 7 64-bit.
 
To rozwiązanie z tym obniżaniem częstotliwości rdzenia jest dziwne. Ja mam dokładnie to samo, czyli wywalanie się gry podczas cut-scenek, przy w miarę dobrym sprzęcie, i5 + GTX970, wszystko zupdatowane do najnowszych wersji a sam system ma zaledwie miesiąc. Patch 1.4 nic nie zmienił. CO ciekawe na UBER mnie mniej wywala. Robiłem dużo różnych prób i co jakiś czas wywala. Jest to wkurzające ale co ciekawe, po wywaleniu działa szybki zapis F5. Potrzeba jakiegoś sensownego rozwiązania, a to może być zrobione poprzez jakąś modyfikację gry albo ustawień. Gra jest świetna ale niestety bardzo niedopracowana. Nie tylko problemy z wywalaniem ale sterowanie na PC myszka + klawiatura jest bardzo kiepskie. Klawisze czasem nie reagują, a zamiast bloku włącza widzenie wiedźmińskie. Oprócz tego kamera w wąskich pomieszczeniach woła o pomstę do nieba. Pływanie we wrakach, ruinach - prawie niegrywalne! Wielka szkoda ale panowie z CD Projekt się nie popisali z optymalizacją i dopracowaniem gry. Mam nadzieję, że w którymś patchu w końcu poradzą z problemami. Trochę niesmak niestety pozostanie.
 
Raz mnie wywaliło przy przerywniku (na UBER i w wersji 1.03) oraz raz zamroziło grę (podczas rozgrywki na wersji 1.04).
Dodam, że owe doświadczenia miałem podczas niecałych 5 godzin gry.

Tak, tytuł RED'ów mógłby być bardziej stabilny.
 
Co do nadziei mam male, jesli ktos mialby jakas informacje, czy dalej staraja sie nam naprawic te bledy piszcie, bo juz zaczynam watpic, czy dane nam bedzie w koncu spokojbie pograc. Co do taktowania karty, sprobowalem - 50 i -100. Nic to nie dalo. Co zauwazylem wczoraj, nie ustawialem calych ustawien na uber, ale wlaczylem "hbao+" (czy jakos tak jestem w pracy nke sprawdze wiadomo o co chodzi ) przy wysokich i dwukrotnie gralem po 30 min. nie mowie ze satysfakcja, ale zawsze cos.
 
Co do nadziei mam male, jesli ktos mialby jakas informacje, czy dalej staraja sie nam naprawic te bledy piszcie, bo juz zaczynam watpic, czy dane nam bedzie w koncu spokojbie pograc. Co do taktowania karty, sprobowalem - 50 i -100. Nic to nie dalo. Co zauwazylem wczoraj, nie ustawialem calych ustawien na uber, ale wlaczylem "hbao+" (czy jakos tak jestem w pracy nke sprawdze wiadomo o co chodzi ) przy wysokich i dwukrotnie gralem po 30 min. nie mowie ze satysfakcja, ale zawsze cos.

Jakie masz wgrane sterowniki do karty? Bo to jeszcze jest ważna rzecz. U mnie na najnowszych wersjach mimo różnych kombinacji nie działało stabilnie.
 
Probowalem z tymi ostatnimi ( 386?), z tymi ktore bylydo gta 5 (352 chyba) i ze starszymi z lutego tego roku. Chyba zeby sie jeszcze dalej cofnac, ktos pisal o archiwalnych.
 
Probowalem z tymi ostatnimi ( 386?), z tymi ktore bylydo gta 5 (352 chyba) i ze starszymi z lutego tego roku. Chyba zeby sie jeszcze dalej cofnac, ktos pisal o archiwalnych.

Ja pisałem trochę wyżej w tym temacie. Ja sprawdziłem chyba osiem wersji zanim trafiłem na taką, gdzie gra mi nie crashuje. Oczywiście plus wszystkie inne porady co do zmian taktowania, poboru mocy itd.
 
Moze cos i to da, bo juz zrezygnawalem z gry, choc wczoraj 2 tury po 30 min to bylo cos w porownaniu z 10 min. No to sprawdze, nic mi nie szkodzi. Nie pamietam dokladnie ktore mialem te wczesniejsze, ale raczej te o ktorych piszesz sa starsze niz luty tego roku, poszukam czegos...

---------- Zaktualizowano 10:22 ----------

Ostatnie w archiwum nvidia to 334.89 z poczatku 2014.
 
Prawda, trzeba czegac, dalej mam nadzieje jednak, ze cos sie ruszy i spokojnie zagramy pare godzinek bez martwienia sie o crash, niech choc dadza znac ze pracuja, ze na kiedy przewiduja dac nowego patcha, ze w ogole cos sie staraja. Poki co i tak posprawdzam jeszcze stery, te starsze o wiele, a moze sie uda.
 
Mi pomogło ustawienie zgodności win7 i uruchamianie jako admin pliku witcher3.exe.Miałem częste crashe.Wcześniej odinstalowałem nvidia experience.Wczoraj udane sesje po 5h.Od kilku dni próbowałem różnych ustawień i sposobów z tego forum i forum Steama i nic nie pomagało aż wczoraj trafiłem na to http://steamcommunity.com/app/292030/discussions/0/613958868363112993/ koleżka pisze o podkręcaniu karty ale daje też garść porad min. tą wymienioną na początku mojego posta.Może komuś pomoże.
 
Jeżeli otwarta jest jakaś strona korzystająca z Flasha w Firefoxie i uruchomi się grę, to zaraz po wejściu do właściwej gry (i.e. nie w menu) zarówno gra jak i Firefox się wywalają.
 
Hej wszystkim

Mam/miałem ten sam problem. Wypróbowałem chyba wszystkie tu przytoczone sposoby, żaden nie działał dobrze, to znaczy nie udawało mi się pograć dłużej niż 5 minut bez crasha. W pewnym momencie, zdesperowany, podkręciłem przy pomocy Afterburnera chłodzenie karty (GTX 660 Ti) do prawie maksimum. Odpaliłem grę i....pograłem trzy godziny!!! Dodam, że na sterownikach 340.52. Teraz trochę o temperaturach karty - ze standardowym ustawieniem chłodzenia, karta grzała się podczas krótkich serii do 70 stopni, po podkręceniu chłodzenia spadła do 62-63 stopni. Ponieważ karta na maksymalnych ustawieniach chłodzenia była dosyć głośna, zacząłem eksperymentować i stwierdziłem, że maksymalna temperatura do której nie występują u mnie crashe to 66-67 stopni. Gdy jeszcze obniżyłem prędkość i temperatura osiągała 68 stopni, następuje crash. Myślę, że jest coś na rzeczy, ponieważ często piszecie o tym, że pomaga obniżenie taktowania rdzenia, co przecież wpływa bezpośrednio na temperaturę rdzenia! W tej chwili mam już przegrane około 18 godzin gry o ile dobrze pamiętam i miałem od tej zmiany tylko dwa zwisy. Aha, dodam, że przy najnowszych sterownikach "optymalizowanych" do W3, to nie działa - crashe co 1-2 minuty, jak tylko się karta rozgrzeje. Może i u was to zadziała. Starsze stery (340.52 w moim przypadku) i mocno podkręcone chłodzenie karty by jak najbardziej obniżyć temperaturę rdzenia. Przy mocniejszym chłodzeniu, ja mam ustawione podkręcone zegary rdzenia i pamięci (fabryczne OC) i gra ładnie działa na ustawieniach high, przy przeciętnie 37-38 klatkach na sekundę. Spróbujcie, może ten sposób też wam pomoże. Nie mniej, ewidentnie jest to jakiś błąd w kodzie gry, która źle współpracuje z GPU Nvidii, bo na przykład w Diablo 3 czy też w GTA V nie mam takich problemów w ogóle, mimo że obydwie wyciskają z karty "siódme poty" i rozgrzewają ją do ponad 70 stopni.
 
Last edited:
U mnie wygląda to tak wróciłem do sterowników 350.12 i Wiedźmin 3 chodzi gładko przez pewien czas a później co kilka minut zatrzymuje i znów rusza. Zaczyna się tak dziać kiedy waży około 4,6 w ramie (mam 8gb). Nie mam błędu ani wyjścia do pulpitu tylko na chwile się (frezzuje) staje w miejscu. Nie wiem czemu na samym początku przez powiedzmy 30- 1h minut jest dobrze a później "frezzy" co 2-3 minuty. Ma ktoś podobny problem? Sama gra chodzi płynnie nie mam problemów karta gf 750 gtx ti i dysk sdd na ustawieniach wysokie/średnie od 40-60 klatek wiec gra chodzi dobrze. Nie wiem czy jest to wina sterów i trzeba wrócić do tych wersji 340 czy możne zainstalować z gog-a ponieważ instalowałem z płyty i jakieś pliki źle się dograły. Wygląda to tak jakby gra czyściła pamięć ale to niemożliwe bo zajmuje po 1h gry około 4,6 gb więc ma jeszcze zapas. Jeżeli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc.
 
fascynujace tu rzeczy wszyscy pisza, lacznie ze mna. Nigdy nie musialem tyle sie srmtarac i probowac, by jakas gra dzialala, poznalem w moim kompie nowe rzeczy, wiedzmin czegos uczy. ;) dzis rano po pracy nim wgralem starsze stery i cokolwiem zrobilem, wlaczylem wiedzmaka... ktory chodzil... 1,5 h. Niewiarygodne wrecz, przyzwyczailem sie do 15 min sesji. Nie wiem ocb, nic nie zmienialem, a zadzialal sam z siebie. ustawilem grafike na wysokie i dzialal dalej. wtf?! Wracam do domu wlasnie, zobaczymy czy stan ten sie utrzyma.
 
Mam tak samo,zmieniłem na starsze sterowniki ( mam kartę AMD ) i zmniejszyłem taktowanie rdzenia w MSI Afterburner o 50MHz i gra działała ponad godzine,czasem 2-3 godziny bez żadnej ścinki i czarnego ekranu.Ale po tym czasie jak gra się ścieła już raz to crashe były coraz częstsze.Też musze sie ograniczac kilkudziesieciominutową sesją na pare godzin co jest dosyc przykre.
 
W końcu udało mi się okiełznać problem. Mam procesor i5-2500K. Po podkręceniu go gra crashowała się bardzo często. Przy ustawieniach deafoltowych na płycie głównej czyli bez OC procesora, gra nie zawiesiła się ani razu w ciągu kilku godzin grania.
 
A mi nagle dzisiaj zaczęło wywalać do pulpitu. Cały czas sobie spokojnie grałem, teraz po 2,3 sekundach po wczytaniu gry czarny ekran i pulpit...
 
Top Bottom