Gra cały czas się zawiesza lub wyrzuca do pulpitu.

+
Mam i5-4590 3.3 GHz, gtx770 8Gb ramu i dupa blada :D, zanim wszedłem na to forum miałem zainstalowane starsze sterowniki do karty graficznej, zainstalowałem nowsze w nadziei, że pomogą... no i faktycznie pomogły crash nastąpił po 10 minutach zamiast po 5. Detale mam ustawione na wysokie. Tak jak chyba większość na tym forum jestem zażenowany i rozczarowany nowym wieśkiem :/.
EDIT:
Sprawdzałem sugerowany przez was sterownik, i też nic to nie dało, pograłem chwilę i z powrotem do pulpitu ;/.

http://forums.cdprojektred.com/thre...ał-sprawność?p=1778899&viewfull=1#post1778899

http://forums.cdprojektred.com/thre...ał-sprawność?p=1790304&viewfull=1#post1790304

+

Pobierz GPU-Z : http://www.techpowerup.com/downloads/2490/techpowerup-gpu-z-v0-8-3/start?server=13
Uruchom > w lewym górnym rogu okna programu jest ikona APARATU kliknij w tę ikonę > Upload to free image hosting > pojawi się okienko z linkiem > wklej ten link do posta tutaj.
 
Last edited:
Czasem te wywalenia są dziwne. Przedwczoraj robiłem misje z bokserami i szedłem na Rybożera. Ilekroć podchodziłem do jego wioski - gra wywalała mnie do pulpitu. W końcu stwierdziłem, że odłożę to na później. Zrobiłem misję dla Barona i wróciłem do wioski Rybożera - wszedłem bez problemu. Od tego momentu już nie wywalało.
 
http://gpuz.techpowerup.com/15/06/22/axd.png
to moje GPU_Z
wiedźmin 3 wywala mi dość często i niewiem co z tym zrobić próbowalem już eóżnych rozwiązań i nic nawet porady z pomocy technicznej nic nie dały
u mnie się zdarza coś takiego że jakby karta graficzna się zatrzymywała i staje obraz w grze po sekundzie znowu się włącza i obraz w grze znó chodzi dobrze tak miałem w innych grach ale wiesiek wywala mi dość często a niedawno karte graficzną wymieniłem:) i dalej nic
 
A probowaliscie cofnąć sie o 3 wersje sterowników nVidii, t.j. do sterów pod GTAV? Na forum geforce sporo ludzi idzie w zaparte, ze problemy z wywalaniem do pulpitu zaczely sie od sterownika 352.86, zatem ostatni 'stabilny' to 350.12. Chcialoby się komuś potestować?
 
OK zmieniłem sterowniki na 350.12 i pogram dzisiaj to dam znać czy pomogło jak narazie gram 30 minut i nie było crasha:) co do tych najnowszych sterów pod batmana sprawdzał ktoś jak działają bo te poprzednie były niestabilne:)

---------- Updated at 12:10 PM ----------

Dalej wywala tyle że rzadziej teraz wywala co 30-40 minut w velen niewiem jak w novigradzie bo tam jeszcze nie dotarłem
 
Mam około 80 godzin gry. W tym czasie kilka razy zdarzyło się, że grę wywaliło do pulpitu. Czasami od razu po uruchomieniu, a czasami później.
Wczoraj grałem non stop z 5 godzin ani razu się nie zawiesiło.
Nie wiem czy to ma znaczenie, że wczoraj ani razu mi sie nie zawiesiła gra, ale przed włączeniem gry wyłączyłem NVIDIA Experience, bo gdzieś przeczytałem, że to może powodować problemy.
Komp to i5-4690K nie podkręcony, MSI GAMING GTX-970 nie podkręcony i 16GB ramu WIN7
Sterowniki nie te najnowsze "pod Batmana" (tych nie instalowałem jeszcze), tylko te poprzednie.
 
u mnie jest ok 40h u mnie jest podobnie w velen to nawet 3 h bez crasha było ale u mnie wywala najczęściej w oxenfurcie a najgorzej w Nvigradzie:) wiem da sięw ten sposób gre ukończyć ale to jest dość uciążliwe jak gra ci wywala co jakiś czas:) ta gra powinna chodzić bez żadnych crashy z żadną grą jeszcze tak niemiałem ale widać że red engine nie jest dopracowany albo przynajmniej nie radzą sobie z nim sterowniki Nvidii:)
 
dostałem porade od pomocy technicznej
polecam przeprowadzić test stabilności pamięci RAM. W tym celu, proszę pobrać program MemTest for Windows- http://hcidesign.com/memtest/ Proszę uruchomić tyle instalacji, ile posiada Pan rdzeni, czyli 4. Na każdą z nich proszę przeznaczyć 1998mb pamięci RAM.
czy wie ktoś jak to przeprowadzić nie jestem za dobry z angielskiego
 
Te testy są nic nie warte bo to nie od tego. Prawie 400 gier mam i żadna jak wiedźmin tyle razy nie wywala do pulpitu czy się minimalizuje i już nie wraca. Gra jest w okropnym stanie technicznym, trochę lepszym od nowego batmana. Odpuszczam sobie grę bo k*rwicy dostaję bo co chwila się wyłącza lub minimalizuje i grać nie idzie.
 
dziś odpaliłem nowego najnowszego batmana który mi wczoraj przyszedł i gra chodzi świetnie grałem ponad 3h i żadnych crashy:) mi się zdaje że te problemy w wiedzminie 3 pochodzą z silnika tej gry red engine który jest dość niestabliny:) zanim wypuścili gre powinni przetestować na kilku konfiguracjach sprzętowych:) jeszcze z żadną grą nie miałem takich problemów ani ceregieli z ustawieniami, czy zmianami sterowników:) co do pamięci RAM to watpie by były jakieś błędy ostatnia gra która mi wywalała to gothic i nie tak często jak nowy wiedźmin:) a ostatni grałem w wiele gier dark souls 2, dragon age inkwizycja i call of duty Black ops 2 żadnych crashy więc jak to niby ma być problem z pamięcią:) mam wrażenie że pomoc techniczna po prostu ma dla każdego użytkownika gotowe kilka odpowiedzi i tylko kopiuj wklej:) w Poniedziałek zwróce gre do sklepu poczękam aż za jakiś czas wyjdzuie edycja rozszerzona może wtedy gra bedzie bardziej stablina albo jakiś patch który to naprawi:)
 
Mam podobny problem z grą, lecz u mnie wyskakuje komunikat, że gra przestała działać. Nie jest to wina mojego sprzętu ponieważ bezproblemowo spełnia wymagania rekomendowane. Kupiłem wersje pudełkową kilka dni temu i problemy zaczęły się już w samouczku (najczęściej w trakcie cut-scenek). Obecnie nawet po ustawieniu najniższej grafiki wyłącza po kilkunastu sekundach (zawsze w trakcie tego samego słowa wypowiadanego przez "Krwawego Barona"). Bardzo proszę o pomoc.
 
tez mialem jazdy jak wy tez mi crashowala i wywalala do puplpitu z muza w tle i posluchalem porad aby zbic taktowanie GPU to podstawowych wartosci ( mam karte z fabrycznym OC ) wiec obnizylem taktowanie i pomoglo !! co prawda minelo cos okolo 2 godzin i znow mnie wywalilo. Nie wzruszony trzymam dalej karte bez OC i jedyne co jeszcze zrobilem to ustawilem w GPU Tweak II - Fan Speed na zakladke User Define gdzie ustalilem wlasne prefrencje co do obrotu wiatrakow to jest : od 40oC 30%+ potem na 50oC 85% i na 70oC 95% ( sam sie zastanawialem czy tu chodzi o + iles % wiecej- szczerze powiem nie wiem ale to pozwolilo mi utrzymac temp gpu nie wiecej niz 66oC a przed tym Tweak pokazywal ze karta osagala max temp nawet 79oC ) i po tym zabiegu gram nie przerwanie juz kilka ladnych godzin powiem tak po tym zabegiu mialem 3 sesje po okolo 3-4 godzin kazda i ani razu mnie nie wywalilo pozwolilem sobie nawet ( stopniowo ) ale zwiekszyc ustawienia na UBER !!! i smiga nic sie nie dzieje btw na uber grafa cudo, no wogule gra na maxa best ever tylko ze stabilnoscia problemy ale mam nadzieje ze juz poza mna pozdrawiam
 
Last edited:
wygląda na to że poradzięłm sobie z wywalającym wiedźminem 3 to nie jest jeszcze pewne ale jak narazie nie ma problemów

mianowicie zainstalowałęm wersje 347.88 sterowników do nvidii i jak dotąd grałem 2 h w Novigradzie i żadnego crasha , a wcześniej wywalało co kilka sekund:) teraz nawet pare razy gre wczytywałem i teleportowałem się by sprawdzić czy wywali i nic gra nie wysypała się ani razu w Novigradzie wygląda na to że te starsze stery pomogły i wreszcie pozwolą mi ukończyć wiedźmina 3 jak należy:)
 
Witam, czy wiece jak naprawić ten problem?
Mam zaktualizowane sterowniki do karty graficznej (najnowsze jakie są, czyli wersja 353.30), czy powininem ściągnać te starsze ??
Tak samo słyszałem, że zmiana z ramki na pełny ekran oraz wyłączenie Nvidia Gamin Experiance pomaga, ale czy to prawda?

Computer info:
Intel Core i5 3.50 GHz
GeForce GTX 960
8 GB RAM
Win 7 Professional
 
@skay55
Tak, spróbuj ze starszą wersją - 347.88. Na kartach z serii 900 jakoś te lepiej działają. Może to naprawi twój problem ;)

edit: Oczywiście jeśli chodzi o zawieszanie się gry. Na nagłe crashe raczej nie pomoże.
 
Last edited:
Top Bottom