Gra cały czas się zawiesza lub wyrzuca do pulpitu.

+
po tym Patchu wszystko pięknie śmiga grałem z 8 godzin i żadnego crasha :) a wcześniej każde wejście do ekwipunku miałem freeza. GTX 960 ze sterownikami 352.86
 
Przecież było mówione wiele razy, że te najnowsze sterowniki od nvidia są trefne i powodują wywałki od czasu do czasu. Nie wiem jak to do końca działa. Niektórym osobom pomogło odinstalowanie programu Nvidia Geforce Experience.

Wielokrotnie, na różnych forach (a także i w tym wątku) przyznawano, że błąd występuje niezależnie od tego jaką wersje sterownika mamy zainstalowanaą - ja probówalem z _czterema_ rodzajami sterowników. Nie powielaj błędnych informacji, bo tylko wprowadzasz ludzi w błąd. Ewidentnie jest jakiś problem z grą, ponieważ inne tytuły, które korzystają z tych sterowników nie mają tego rodzaju błędów. Niestety patch nie pomógł - problem nadal występuje (od czasu wgrania patcha błąd wystąpił mi dwukrotnie).

Wywałki są dosyć losowe, jednak mam wrażenie, że sa połączone z jakimiś danymi wystepujacymi w grze - być może to kombinacja stanu gry i lokacji. W Białym Sadzie, przy studni, gra wywalała mi się średnio co 3-5 minut. Jakoś pociągnąłem z fabułą do przodu i jestem w stanie teraz wyciągać takie rekordy jak godzinka bez zwiechy.

----

Edit:
Mała pomoc dla devów, jeśli występuje problem z powtórzeniem błędu.
Sprawdziłem jeszcze raz "podejrzane" miejscówki i w moim przypadku się to zgadza. Przykłady miejsc, w których najczęściej gra sie wykrzacza (Biały Sad):
1) Opuszczona wioska ze studnią
2) Pobojowisko na wschód od mostu Mostu Śmieszki
3) Nilfgaardzki garnizon i okoliczne ruiny

Być może znajdują się tam jakieś tekstury/zasoby, które powodują tego rodzaju kłopoty. Na większości obszarów mapy bug ten nie występuje.
 
Last edited:
U mnie to występuje nadal. Wypróbowałem 6 wersji sterowników i wszystkie porady jakie tu padły. Jakimś cudem dotarłem do scenki z gryfem podczas której gra znów mi się wysypała. Co jeszcze zauważyłem, to to, że scenka przy wczytywaniu save'a gdy Jaskier opowiada co robiliśmy działa płynnie tylko na najnowszych sterach. Na pozostałych się przycina. Chyba spróbuję jeszcze raz przeinstalować grę, choć robiłem to już dwa razy. Niestety nie bardzo mogę pobrać grę z goga, bo przy moim necie to dwa dni ściągania :(.
 
Ja zmieniłem sterowniki na stare i odinstalowałem NGE i od tamtej pory nie miałem żadnego błędu. Widocznie jest wiele przyczyn zawieszania się gry.
 
Last edited:
Wszystkim, którym Wiesiek crashuje/freezuje proponuje odkręcić karty -20 do 100 mhz na rdzeniu (msi afterburner) dopiero to mi pomogło i mogę normalnie grać.
 
Wszystkim, którym Wiesiek crashuje/freezuje proponuje odkręcić karty -20 do 100 mhz na rdzeniu (msi afterburner) dopiero to mi pomogło i mogę normalnie grać.

Tego jeszcze nie próbowałem. Przetestuję u siebie, może zadziała.
 
Gram na GTX 560 w SLI też mi na początku ciągle wywalało, u mnie pomogło zwykle dostosowanie ustawień graficznych. Gra w każdym razie u mnie wywalała przy większych spadkach FPS. Co nalezy zrobić:

Wyłączyć wszystkie postprocesy.
Wyłączyć synchronizacje pionową i ustawić zależnie od karty 30 lub 60 fps.
Resztę opcji dostosować tak żeby mieć zawsze stabilne 30 lub 60 fps, u mnie jest to 30 klatek i grafika średnia bez NVIDIA HairWorks w rozdzielczości 1080p. Przy lepszych kartach pewnie i parę elementów jak nie wszystkie postprocesów można zostawić. Gra chodzi bez problemu wywala tylko czasami jak mi sie komp dobrze rozgrzeje.
 
Grałem dzisiaj od nowa, z godzinkę. Nic się nie zawiesiło. Na nowym patchu 1.03. Ostatnio grałem na 1.02 - więc może coś się polepszyło.
 
Witam z tym problemem zmagam się 2 dni. Dziś wpadłem na pomysł by zmienić kartę w wersje referencyjną więc obniżyłem zegar GPU(z 1137 do 915 Mhz) do wersji standardowej i po 2h ani jednego crash'a. Czy wy też macie niereferencyjne GPU? Czyli ze zmienionym układem PCB i szybszymi zegarami. link do specyfikacji grafiki
 
Ogólna uwaga do gry. Gram wiele czasu grę kupiłem na nocnej sprzedaży i zauważyłem że gra często się wiesza w momencie kiedy gra się ponad 3 godziny cięgiem i wejdzie do ekwipunku, czasami wywala przy zamykaniu spojlerów.

Inne błędy gry to jazda konna, koń zatrzymuje się na krawędzi mostu, lekkim wzniesieniu i innych pierdołach, należało by to dopracować. Widziałem i nagrałem kila innych błędów, bełt wiszący w powietrzu, miecz, słup drewniany zespolony z wiedźminem, wieśniacza drgająca jak sprężyna itp. Niestety problemy otwartego świata. Ale najlepszy to spojler w którym czarodziejka prosi Geralta o zamknięcie oczu i policzenie do 10. Wiedźmin zaczyna liczyć ale oczy ma otwarte hehehe.
Kolejne to brak konsekwencji krwawy baron wręcza nam glejt po to by wejść do miasta i na koniec zadania znów daje nam glej a wiedźmin ma opcje gadki takie że nic nie wie o żadnym glejcie po prostu hahaha.
 
Tego jeszcze nie próbowałem. Przetestuję u siebie, może zadziała.

Pisałeś w innym dziale, że próbowałeś kilku starszych wersji sterów. Ktoś gdzieś się chwalił, że dopiero jak cofnął do 347.88 gra zaczęła działać prawidłowo. Próbowałeś też tę wersję?

gdzie można dostać tę nową łatkę? Ponawiam pytanie na wypadek pomylenia działu.

W witrynie GOG.com. Wyświetl swoją bibliotekę gier. Wyszukaj Wiedźmina 3, kliknij, przewiń w dół do łatki PATCH 1.03, pobierz i zainstaluj.

Ewentualnie, możesz pobrać bezpośrednio stąd* (musisz być zalogowany na profilu, na którym masz zarejestrowaną grę)

*nie zadziała, jeśli łącza są personalizowane dla każdego profilu, ale nie wygląda na to
 
Last edited:
To bardzo dziwne, ale gdy wchodzę na swoje konto gog powiązane z tą aplikacją przy pomocy, której zainstalowałem i odpaliłem W3 to jest biblioteka owszem, ale wiedźmina 3 w niej nie ma. A mam pudełkowy legal premierową edycję. I cóż począć?

a ten link nie działa
 
Last edited:
Patch 1.03 nic nie pomógł nie jestem w stanie grać w grę. Nie jestem w stanie zapisać gry zaraz po pierwszej walce (razem z Vesemirem) przeciwko gulom. Wywala mnie zaraz po walce albo jak wchodzę do panelu z zapisami gry. Czarny ekran - słychać, że w tle gra działa lub czasami "blue screan" Windowsa. Próbowałem różnych rozwiązań proponowanych w tym temacie, ale bezskutecznie. Specyfikacja mojego komputera procesor i5-2500K, 8GB-RAM, GTX 970. Błąd występuje przy różnych sterownikach najnowszym i starszych. Trochę to irytujące. Oj chłopaki z CD Projekt..... nie "popisaliśta się". Pozostaje mi tylko odstawić moją kolekcjonerkę na półkę i poczekać z pół roku zanim to rozwiążecie. Mam nadzieje, że uda się Wam to w miarę szybko rozwiązać. Pozdrawiam
 
Last edited:
@Zetorix
Próbowałeś w opcjach gry znieść limit klatek na sekundę?
Miałem taki problem i właśnie przestawienie tej opcji pomogło. Ustawione było na 60 klatek, teraz na nieograniczony. Od tamtej pory ani razu gra się nie wysypała.
Podobno również niektórym pomaga przetaktowanie GPU od 50-100mhz w dół, ale to raczej dotyczy starszych modeli które się przegrzewały. Na wszelki wypadek odpal MSI Afertburner i sprawdź temperatury.
Po pokonaniu tego nie natknąłem się na żaden poważniejszy błąd uniemożliwiający rozgrywkę, bądź niepozwalający ukończyć jakiegoś zadania, a mam już 15 godzin gry na liczniku. Przykro mi że ludzie nadal się z tym borykają. Warto zajrzeć na intera(anglojęzyczne forum) tam jest więcej porad technicznych. Tutaj bida z nędzą.
 
To bardzo dziwne, ale gdy wchodzę na swoje konto gog powiązane z tą aplikacją przy pomocy, której zainstalowałem i odpaliłem W3 to jest biblioteka owszem, ale wiedźmina 3 w niej nie ma. A mam pudełkowy legal premierową edycję. I cóż począć? a ten link nie działa

Mówisz o aplikacji GOG Galaxy. Ja mówiłem o serwisie internetowym GOG.com. Z GOG Galaxy odradzam na tym etapie instalowanie czegokolwiek. Aplikacja jest mocno zbugowana. Tak, czy inaczej powinieneś mieć na swoim koncie Wiedźmina. Skoro nie masz, wnioskuję, że zainstalowałeś tylko grę i nie zarejestrowałeś klucza gry, który znajduje się na jednym ze świstków papieru w pudełku. Zaloguj się na swoje konto GOG w przeglądarce, wprowadź klucz TUTAJ i kontynuuj, tak jak radziłem w poprzedniej wiadomości.
 
Last edited:
@Dalhi
No może lepiej, bo tym razem dojechałem do karczmy porozmawiałem z karczmarką i potem z tym uczonym z Oxenfurtu. Niestety podczas gry w gwinta dwa razy gra mnie wyrzuciła. Nie mam siły odpalać co 3-5minut grę i w ten sposób grać. Poczekam aż to Redzi to naprawią.
 
Przeprowadziłem wszystko jak radzisz. Użyłem kodu ze swojej instrukcji i dostałem odpowiedź że kod został tymczasowo zablokowany kicha.
 
Cholera jasna! Nawet wątku głównego nie będę mógł zrobić bo zawsze "Wykrzacza" mnie po wynurzeniu z wody do pulpitu. nie ma innych dróg zdobycia tej łatki niż gog?

Poprawka zainstalowałem ten patch legalnie pobrany z gier online. Ciągle mnie wyrzuca do pulpitu przy wynurzaniu pomocy!
 
Last edited:
Top Bottom