Gra cały czas się zawiesza lub wyrzuca do pulpitu.

+
a mi się gra zawiesza tylko i wyłącznie w menu ekwipunku jak najadę na jakiś przedmiot (losowo)...

Dwie godziny rozgrywki, cztery crashe do pulpitu w różnych momentach. (770)
Zszedłem niżej, na ustawienia wysokie, w porównaniu do tego co proponuje sama GExp. Karta się grzeje i owszem, ale takie coś? Bardzo dziwne.

CDPRed po prostu nie podołało tym razem. Ja zagrać w ogólę nie mogę, kupa ludzi poza mną zgłasza problemy z bardzo częstym zawieszaniem się i wysypywaniem gry, a Redzi nie są nawet na tyle w porządku aby sie pofatygować i choćby dać nam znać, że wiedzą o tych problemach.
Naprawdę żałosne zachowanie moim zdaniem.

Gra była opóźniona o ponad 5 miesięcy z racji "dopracowywania i usuwania błędów" przez co nie widzę tutaj żadnego usprawiedliwienia dla wypuszczenia jej z błędami, które całkowicie eliminują możliwość zagrania w nią.
 
Last edited:
budyll a ty znowu narzekarz... naprawdę ?? nikt nie widział twoich wcześniejszych postów w których narzekasz... (http://pl.cdprojektred.com/support/?support-product=wiedzmin-3&platform=windows) pisz tutaj, na pewno ktoś ci odpisze na twoje żale :)

Człowieku, co próbowałeś osiągnąć swoim postem? Sugerujesz, że mam być szczęśliwy i wdzięczny Redom za sprzedanie mi produktu, który nie działa?
Daruj sobie taką gadkę. Dostali moją kasę, produkt nie działa, tak więc w moim rozumowaniu mam 100% prawo do narzekania na twórców jak i całą zaistniałą sytuację.

Wysłałem do pomocy technicznej 3 emaile, otrzymałem jedną tylko odpowiedź sugerującą aktualizację sterowników, pomimo tego, że w opisie swojego problemu zamieściłem informację o tym, iż wszystkie sterowniki są aktualne. To samo po raz wtóry potwierdził także plik DxDiag. Po tym nie uzyskałem już żadnych więcej informacji.

Tak więc, ponownie, mam pełne prawo do narzekania, ponieważ CDP leci sobie w kulki i wydaje się wcale nie przejmować błędami kompletnie uniemożliwiającymi rozgrywkę, które po 5 miesiącach opóźnienia w ogóle nie powinny występować!
 
Last edited:
budyll said:
Człowieku, co próbowałeś osiągnąć swoim postem? Sugerujesz, że mam być szczęśliwy i wdzięczny Redom za sprzedanie mi produktu, który nie działa?Daruj sobie taką gadkę. Dostali moją kasę, produkt nie działa, tak więc w moim rozumowaniu mam 100% prawo do narzekania na twórców jak i całą zaistniałą sytuację.Wysłałem do pomocy technicznej 3 emaile, otrzymałem jedną tylko odpowiedź sugerującą aktualizację sterowników, pomimo tego, że w opisie swojego problemu zamieściłem informację o tym, iż wszystkie sterowniki są aktualne. To samo po raz wtóry potwierdził także plik DxDiag. Po tym nie uzyskałem już żadnych więcej informacji.Tak więc, ponownie, mam pełne prawo do narzekania, ponieważ CDP leci sobie w kulki i wydaje się wcale nie przejmować błędami kompletnie uniemożliwiającymi rozgrywkę, które po 5 miesiącach opóźnienia w ogóle nie powinny występować!
Elfie, co próbowałeś osiągnąć swoim postem ? Podzielić się swoją złością? Poszukać sojuszników w vendetcie na CDP ? Sugeruje że powinieneś wyluzować bo sprzedali ci produkt który działa wielu osobą !Daruj sobie takie gadanie. Zapłaciłeś za Wiedźmina 3 to fakt ale zluzuj problem z odpaleniem i częstymi crashami posiada jakiś mniejszy procent ludzi którzy kupili grę i mam nadzieje że większy procent tych co grę ściągnęło z torentów :D Skoro wysłałeś 3 maile, sam nie wiem po co... To po prostu czekaj na ich odpowiedz, daj im trochę czasu na rozprawieniem się z błędem bo na pewno pracują nad tym. Nie oczekuj że będą odpisywać na każdego maila od razu bo wyobraź sobie że dziś była premiera i wiele osób zgłasza rożne bugi niech będzie ich z dwa tysiące wiesz ile czasu zajęło by odpisanie na tyle maili ? Bycie natrętem nigdy nie pomaga a i wylewaniu swoich żali w takich wiadomościach tym bardziej, ja np. wrzucił bym twoje wiadomości do spamu bo zgłosiłeś raz zostało zanotowane i tyle.Tak więc masz pełne prawo narzekać a jakże rób to przecież wszyscy to uwielbiają a i jakie to jest owocne. Na pewno im więcej będziesz narzekał tym szybciej naprawią grę ba pewnie dostaniesz wersje bez najmniejszego błędu ! A poza tym skąd wiesz czy CDP już nie zajmuje się tym problemem ? co rozmawiałeś z którymś z nich ? Fakt że nie odpisują na twoje maile wynika z tego że takich jak ty jest setki i pewnie lecą wiadomości z automatu typu: Spróbuj pan ściągnąć najnowsze sterowniki albo Spróbuje pan walnąć komputer z kopa.
 
@desti2 a czemu Ty tu w ogóle zaglądasz? Działa Ci ładnie gra, to graj, a nie wpadaj sprzedawać kopa ludziom, którym nie działa. Mało tego, odbierasz im prawo do wyrażania swojego niezadowolenia.

Coś jest na rzeczy z układami Keplera. Na anglojęzycznych forach ludzie cofają sterowniki trzy wersje wstecz i mają przyrost mocy ~15%-20% dla 7xx. Jutro ma to sprawdzić purepc. Być może nvidia, próbuje nakręcić sprzedaż 9xx sabotażem sterowników starej.

Nie oczekuj że będą odpisywać na każdego maila od razu bo wyobraź sobie że dziś była premiera i wiele osób zgłasza rożne bugi niech będzie ich z dwa tysiące wiesz ile czasu zajęło by odpisanie na tyle maili ?
No i o to właśnie chodzi, że po przesunięciu premiery o pół roku w celu dopracowania, liczba tych bugów powinna być znikoma. A tutaj krytyki wyskakują powiązane z samym silnikiem. I to we współpracy z flagowym partnerem graficznym ;/. Radki chyba lepiej chodzą, a jeszcze nie miały dedykowanego sterownika.
 
Last edited:
@desti2 a czemu Ty tu w ogóle zaglądasz? Działa Ci ładnie gra, to graj, a nie wpadaj sprzedawać kopa ludziom, którym nie działa. Mało tego, odbierasz im prawo do wyrażania swojego niezadowolenia.

Coś jest na rzeczy z układami Keplera. Na anglojęzycznych forach ludzie cofają sterowniki trzy wersje wstecz i mają przyrost mocy ~15%-20% dla 7xx. Jutro ma to sprawdzić purepc. Być może nvidia, próbuje nakręcić sprzedaż 9xx sabotażem sterowników starej.


No i o to właśnie chodzi, że po przesunięciu premiery o pół roku w celu dopracowania, liczba tych bugów powinna być znikoma. A tutaj krytyki wyskakują powiązane z samym silnikiem. I to we współpracy z flagowym partnerem graficznym ;/. Radki chyba lepiej chodzą, a jeszcze nie miały dedykowanego sterownika.

Dzięki za wstawienie się za mną Gosc_w_Dom :).
Ogólnie rzecz biorąc nie jestem i nigdy nie byłem typem człowieka, który wchodzi na fora i na nich "ględzi", ale w tym przypadku czuję się po prostu jakbym dostał porządnego kopa w cztery litery od studia, które w przypadku 2 poprzednich Wiedźminów odwaliło kawał dobrej roboty i oba z nich działały bez zarzutu na premierę.
W przypadku Dzikiego Gonu nastąpił zwrot o 360 stopni, jako że gra poza menu głównym nie działa u mnie wcale, co jest dla mnie tym bardziej niezrozumiałe, jako że studio opóźniło grę o ponad 5 miesięcy i deklarowało, iż robi to by wyeliminować błędy. Jakim cudem ominęli więc tak duże błędy jakimi są crash'e do pulpitu bądź zawieszania się podczas przeglądania ekwipunku na tak popularnych obecnie kartach jak GTX 970 i 980?

Elfie, co próbowałeś osiągnąć swoim postem ? Podzielić się swoją złością? Poszukać sojuszników w vendetcie na CDP ? Sugeruje że powinieneś wyluzować bo sprzedali ci produkt który działa wielu osobą !Daruj sobie takie gadanie. Zapłaciłeś za Wiedźmina 3 to fakt ale zluzuj problem z odpaleniem i częstymi crashami posiada jakiś mniejszy procent ludzi którzy kupili grę i mam nadzieje że większy procent tych co grę ściągnęło z torentów :D Skoro wysłałeś 3 maile, sam nie wiem po co... To po prostu czekaj na ich odpowiedz, daj im trochę czasu na rozprawieniem się z błędem bo na pewno pracują nad tym. Nie oczekuj że będą odpisywać na każdego maila od razu bo wyobraź sobie że dziś była premiera i wiele osób zgłasza rożne bugi niech będzie ich z dwa tysiące wiesz ile czasu zajęło by odpisanie na tyle maili ? Bycie natrętem nigdy nie pomaga a i wylewaniu swoich żali w takich wiadomościach tym bardziej, ja np. wrzucił bym twoje wiadomości do spamu bo zgłosiłeś raz zostało zanotowane i tyle.Tak więc masz pełne prawo narzekać a jakże rób to przecież wszyscy to uwielbiają a i jakie to jest owocne. Na pewno im więcej będziesz narzekał tym szybciej naprawią grę ba pewnie dostaniesz wersje bez najmniejszego błędu ! A poza tym skąd wiesz czy CDP już nie zajmuje się tym problemem ? co rozmawiałeś z którymś z nich ? Fakt że nie odpisują na twoje maile wynika z tego że takich jak ty jest setki i pewnie lecą wiadomości z automatu typu: Spróbuj pan ściągnąć najnowsze sterowniki albo Spróbuje pan walnąć komputer z kopa.

Czyli mam zawrzeć gębę bo Tobie, Jaśnie Panie, gra działa bez zarzutu :x? Świetnie, jestem z tego powodu wielce rad, ale przyjmij do wiadomości, że sa także osoby, którym gra nie działa (włączając w to mnie) i, jako że zakupili wadliwy produkt od danej firmy (w tym przypadku CDProjekt), moim zdaniem mają pełne prawo do bycia niezadowolonymi i do wyrażania tegoż niezadowolenia.
 
Last edited:
budyll uspokój się i czekaj na odpowiedź ze strony CDPRed. Skoro jakiś tam procent graczy spotkało się z takim problemem to na pewno się tym zajmą. Skoro uważasz, że produkt jest wadliwy i tak bardzo boli Ciebie utrata pieniędzy pamiętaj, że masz możliwość zwrócenia produktu i odzyskania utraconych środków. Nie możesz także liczyć, że skoro głosiłeś problem to dostaniesz odpowiedź w 10 minut, a po kolejnych 30 minutach wypuszczą fix'a, nad nim muszą popracować żebyś nie musiał znów pisać postów o tym, że coś Tobie i innym nie działa. Osobiście też zawiodłem się jak po instalacji gry ujrzałem tylko czarny obraz i tyle. Support mi nie pomógł ponieważ posiadam nieobsługiwany oficjalnie układ graficzny, mimo to udało mi się uruchomić grę w sposób z którym zapoznać się możesz u temacie prze zemnie założonym. Cierpliwość się opłaciła i teraz mam możliwość gry na sprzęcie, który nie do końca powinien tę grę pociągnąć, a jednak. Tak więc jeśli mój sposób nie pomoże pozostało Tobie czekać, lub kombinować na własną rękę ze wpisami w rejestrze lub innymi sztuczkami tak jak ja to robiłem przez cały dzisiejszy dzień. Pozdrawiam.
 
Z przykrością muszę stwierdzić, że tak oczekiwana przeze mnie gra jest w obecnym stanie praktycznie nie grywalna. Crashe do pulpitu (gra się minimalizuje i nie daje przywrócić) następują u mnie średnio co pięć minut. Niestety skusiłem się przed instalacją na aktualizację sterowników, a teraz wypróbowałem już chyba wszystkie ze strony NVidii i poprawy nie ma :(.
 
Gra na chwilę obecna jest NIEGRYWALA. Potwierdzam, zawiesza się bardzo często, najczęściej podczas przeglądania ekwipunku (gtx 980). Mam nadzieję, że łatka jest w drodze...
 
Aktualnie tymczasowe rozwiązania które pomagają niektórym: zmiana ustawień pełny ekran na okno bądź okno bez ramek, instalacja wcześniejszego sterownika karty (do kilku wersji wstecz), wyłączenie vsynch, wyłączenie ograniczenia liczby klatek, wyłączenie motion blur, i jeszcze zmiana w opcjach nvidia "Power management mode" z "adaptive" na prefer "max performance". Mi nic z tego nie pomogło :)
Cofnąłem się do wersji sterownika 340.52 + wszystko wymienione powyżej. Przez ok pół godziny był spokój i gra nie minimalizowała się do pulpitu. Niestety więcej czasu nie miałem i musiałem wyłączyć (a chętnie jeszcze bym poczekał czy problem całkiem ustąpił czy jest rzadszy)

Poza tym ogólnie problemy są przynajmniej dwa. Niektórym minimalizuje do pulpitu a dźwięk dalej się odtwarza, gry nie da się przywrócić, a niektórym 'freezuje' również z działającym dźwiękiem. Ciekawe czy to ten sam problem tylko trochę inne objawy...
 
Last edited:
@desti2, @budyll
Proszę zakończyć osobiste przepychanki. Jeśli macie sobie coś do wyjaśnienia, skorzystajcie z opcji prywatnej wiadomości. W tym dziale wszyscy staramy się rozwiązywać problemy z grą i pomagać sobie, a nie wyładowywać złość. Kolejne posty nie na temat będą usuwane.
 
Potwierdzam u mnie na gtx 970 i i5 4690k minimalizuje sie do pulpitu srednio co pol godziny mimo ze dalej dziala i dzwiek idzie, nie da sie przywrocic i pomaga tylko menager zadan, nauczylem sie przez to szybkiego zapisu co minute :/ zdarzylo sie tez calkowite zaciecie ze 2 razy i pomagal tylko reset kompitera. Mam nadzieje ze to naprawia w pierwszym patchu
 
Last edited:
Nie jestem w stanie na chwilę obecną przeprowadzić dłuższych testów ale miałem identyczny problem taki jak Wy. Wczoraj po pracy zacząłem instalować Wiedźmina. Oczywiście podczas instalacji wyskoczył błąd i trzeba było płyty zgrać wpierw na dysk a potem dopiero zainstalować z dysku. Czas uciekał a ja byłem w transie, żeby w końcu zagrać w Wiedźmina. Przede wszystkim ciekawiło mnie jak gra pójdzie na moim i5 2500k, 660Ti i 8GB RAMu. Na filmikach z YT wyglądało to obiecująco, tymczasem wiele osób na forach pisało, że na 770 czy nawet 970 gra potrafi przycinać, chrupać itd. Trochę się obawiałem jak to w końcu z tym jest ...

Po zainstalowaniu gry, automatycznie miałem ustawione większość rzeczy na HIGH, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Zatem, nowa gra, import savów i ruszamy! Po pierwszej rozmowie z Yennefer i próbie znalezienia klucza, gra się zawiesza, czarny ekran, i wyrzuca do pulpitu czyniąc proces gry "brak odpowiedzi". No to uruchamiam ponownie - myślę, może taki sporadyczny błąd. Ale nie... wywala średnio co 1 lub 2 minuty. Do dziś nie przeszedłem samouczka :/. Próbowałem już wsyzstkiego co pisze internet. Granie w okienku, pełnym ekranie, wyłączenie V-sync, różne ustawienia graficzne, granie z GFExperience i bez niego - naprawdę cuda nie widy.

Natrafiłem jednak na wątek tego o to gościa -> http://forums.cdprojektred.com/thre...lock-worked-for-me-YMMV?p=1679639#post1679639

Ściągnąłem MSI Afterburner i zmniejszyłem Core Clock o ok 80Mhz ... włączam grę ... działa! Już od 15 minut! Nie wykrzaczyła się! Niestety nie mogę potestować obecnie tego dłużej, bo muszę uciekać do miasta ale jak tylko wrócę to dokładnie sprawdzę. Czytając internet widzę, że w zależności od sprzętu każdemu pomaga coś innego. Sprawdźcie sposób z linka, który wkleiłem i dajcie znać czy Wam pomogło.
 
Azath123 w innym temacie napisał to
"Z angielskiego forum. Zrobiłem te 3 rzeczy i od 5h nie miałem crasha, wcześniej co 15-20 min. Mam 780Ti.

1)
NOTE: The following applies to NVIDIA GPUs, but I'm sure there is an equivalent for AMD ones as well!
For added in-game performance:

Go to the NVIDIA Control Panel, then with the "Manage 3D settings" tab selected on the left side of the window, select "Program Settings", find "The Witcher 3 (witcher3.exe)" in the drop-down menu and edit the following variables:

Power Management Mode: Maximum Performance
Threaded Optimization: On

Click the "Apply" button, then start The Witcher 3: Wild Hunt, go to the "Options" menu, then "Video" and select to render the game in "Fullscreen".

2)
If you are using an NVIDIA GPU, then you are also likely using NVIDIA GeForce Experience. While the latter can be very useful for determining what settings your rig should lean towards, it also introduces a new service, called "NVIDIA Streamer Service", that is only used for streaming your games to SHIELD devices and is actually causing framerate issues in many recent games, including Grand Theft Auto V and The Witcher 3: Wild Hunt.

To turn this unnecessary service completely off and regain your lost framerate, as well as prevent any associated crashes, click on the Start Button on the Windows taskbar, search for "Services" and then right-click on its icon and select "Run as administrator".

After that, scroll down through the "Services (Local)" list, find and right-click on "NVIDIA Streamer Service", then select "Properties". First click on "Stop" to turn the service off and then select "Startup type: Disabled" from the drop-down menu.

Congratulations, you have now unbloated your GPU drivers and all of your games should now perform better!

3) Dałem optymalizacje w3 w nvidia experience. "
Warto spróbować
 
Pisałem wyżej co mi pomogło z wysypywaniem się gry. Spróbowałeś to zrobić u siebie budyll?

Tak, próbowałem tego rozwiązania już wczoraj bo natrafiłem na post ów człowieka. Zero zmian :(.

Cofałem nawet sterowniki mojej 970 o 6, a nawet 7 wstecz i nic. Menu główne działa bez zarzutu, a kiedy próbuję wczytać zapis z początku samouczka (gra zadziałała na jakieś 2 minuty po premierze, od tamtej pory już nie rusza nawet po re-instalacji) bądź włączyć nową grę, widzę intro z brodaczem obcinającym łeb konia Yennefer, a po intrze gra automatycznie wysypuje się do pulpitu.
 
Last edited:
Też miałem problem z zawieszającą się grą, średnio co pół godziny. Po wyłączeniu w opcjach gry synchronizacji pionowej oraz zniesieniu limitu klatek na sekundę gra działa bez żadnego problemu od dwóch, trzech godzin. Chyba to rozwiązało sprawę.
Dodatkowo wyłączyłem usługę strumieniowania od nvidii.
 
Top Bottom