Gra cały czas się zawiesza lub wyrzuca do pulpitu.

+
Po godzinnym czacie z helpdeskiem nvidi (karta MSI GTX970):
(fragmenty)

(12:10:19)Maria: Na razie podam ci kroki czystej instalacji + DDU
(12:11:29)Maria: 1. Najpierw usuwasz wszystkie pliki i sterowniki, które mają coś wspólnego z Twoją kartą, potem zainstalujesz najnowsze sterowniki. Postępuj według poniższej instrukcji: A. Odinstalowywanie sterowników graficznych: a. Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i pobierz NVIDIA Display Driver Uninstaller (DDU) z linku poniżej. http://www.wagnardmobile.com/DDU/ddudownload.htm b. Po pobraniu narzędzia uruchom je i usuń wszystkie pliki NVIDIA w następujący sposób: c. Zaznacz wszystkie pliki Nvidia d. Kliknij na Czyść i Zrestartuj (Clean and Restart) e. Po ponownym uruchomieniu systemu, zainstaluj ponownie sterowniki za pomocą metody czystej instalacji. Przed wykonaniem DDU pamiętaj o uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym (safe mode) z obsługą sieci! B. Czysta instalacja sterowników graficznych: a. Kliknij na link: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/85092/pl b. Kliknij na "Pobierz". Na następnej stronie kliknij "Zgadzam się – Pobierz". c. Po zakończeniu pobierania, zainstaluj plik, używając instalacji niestandardowej. d. Zaznacz okno ''Przeprowadź czystą instalację'' i dalej przeprowadzaj proces instalacji. e. Uruchom ponownie komputer po zakończeniu instalacji.

Na razie odpukać - habla.
 
I had the same issue with the game but I think I found the solution for my computer (6 hours of game time without crash), so I thought I share it here maybe it will help someone. So here it is:
I applied settings in nvidia control panel as follows:
- energy management -> prefer maximum performance
- threads optimalization -> ON
Then I needed additional step due to fact that since above mentioned setting were applied the game was crashing due to error of nvidia drivers - stop working and auto restart.
So then I downloaded Nvidia Inspector tool and lowered GPU clock for sth like 30-40 MHz in it. I haven't experienced game crash since.

Hope it helps someone

P.S. my spec is: Win 7 x64; i7 970; 24 GB ram; nvidia 660 ti
 
Last edited:
Mam problem, że gra po jakimś czasie lub w trakcie chyba wybranych zadań mi się minimalizuje i nie mogę do niej wrócić a dźwięk dalej jest odtwarzany.
 
Podkrecilem wiatraczek, obnizylem taktowanie. Temp spadla do max 65. Czy to cos dalo ?! Nic ponad to co dalo przestawienie na to "hbao+". Gra teraz dziala okolo 45 min do nawet (!) 1.5 h. Za pierwszym uruchomienjem.Po czym gdy juz raz sie wywali, co 15 -30 min zamyka sie. Ostatnio sie freezuje. Wczoraj freeza nie dalo sie zamknac juz niczym, trzeba bylo restartowac. dzial techniczny redow odpisal iz wiele.osob (wow !) sie skarzy na czarne ekrany, wywalanie do pulpitu i freezy. i ze to problem ze sterami i pracuja nad tym pilnie z nvidia.
Btw. Dalo to tez podstawy kilku teoria spiskowym Ku nvidii ;)

Sprobuje ten manewr z poprzedniego postu z odinstalowaniem przez tryb awaryjny programem, tylko pytanie retoryczne : ktore sterowniki zainstalowac po tym?! ;) niemozliwa zabawa. ;)
 
Mi sterowniki od amd tymczasowo pomogły i cały dzień mogłem przesiedzieć wczorajszy przy Wiedźminie ale dziś znów pare razy gra scrashowała :(
 
Sposob podany z wykorzystanie DDU u mnie nic nie daje , zawsze tak odinstalowuje stery i instaluje nowe. Bład sterowników Nvidii a to ciekawe :p moze cos nakombinowali w sterach w zwiazku z afera gtx 970
 
Zmniejszenie Core Clock o 60 narazie mi pomogło i gram narazie bez wywalania do pulpitu, jak coś to zmniejsze jeszcze, wiatraczki też idą na full więc zobaczymy jak to będzie
 
Podpinam sie bo juz nie moge wyrobic :D Dzis sciagnalem najnowsze stery od nvidii szczesliwy jak dzwonek ze w koncu pogram.Niestety,nic sie nie zmienilo,ciagle wywala mnie do pulpitu bez zadnego komunikatu(jakbym wciasnal alt+f4).Malo tego,w trakcie misji "Skarb hrabiego Reuvena" przy rozmowie z Grubym resetuje mi kompa zawsze w tym samym miejscu.Gra jest naprawde dobra i licze ze Panowie od Wiedzmina szybko to naprawia.
Gram na i7 4770k nie kreconym,16gb ramu 2400,gtx 780 ti,ssd 840evo i win 8.1 pro.
 
Last edited:
Są nowe stery nvidii do serii 900. Wersja 353.06. Co prawda nic nie piszą o znanym nvidii problemie z Wieśkiem ale spróbujemy :)
 
Nowe stery... gra może i chodzi płynniej i z tego co obserwuje karta się już aż tak nie grzeje... ale... częściej mnie wyrzuca do pulpitu. Wcześniej przy otwartej obudowie mogłem trochę pograć teraz co 20 minut...

No nic... czekamy na patch...
 
A ja się zastanawiam jakim cudem ta gra się tnie i to mocno jak mam ponad 60-70 klatek na liczniku. Mowa o gtx 970... Obniżyłem cienie i zasięg widoczności roślinności żeby mieć +60 fps i ta gra DALEJ TNIE!!!!
 
Cześć,
Czy ktoś zna rozwiązanie problemu z wywalaniem gry przy cutscenkach? Testowałem na patchach od 1.01-1.04 . Stery zmieniane, pamięci, proc, grafika testowane na benchmarkach wiele godzin. Żadnego problemu przy innych gierkach. W akcie desperacji postawiłem goły system jedynie ze sterownikami na innym dysku. Bez zmian


Konfiguracja:
AMD Radeon R9 280
Intel(R) Core(TM) i5-4690
8 GB RAM
 
Mam kartę Gigabyte 660 Ti, fabrycznie podkręconą. Patche i sterowniki nic nie pomagały - Wiedźmin zawieszał się co 5 minut.
Skręciłem rdzeń o 50 Mhz i jak ręką odjął - mogę grać przez 6 godzin non stop.

Nie muszę chyba dodawać, że w żadnej innej grze nie miałem takiej sytuacji - Far Cry 4 nie zwiesił się ani razu.
 
Witajta Wiedźminy, Jeśli chodzi o w rzyć chędożony problem z wyrzucaniem do pulpitu przy cutscenkach, miałem to samo w misji polowanie na czarownice podczas pierwszej rozmowy z Keirą. Pomogło wyłączenie antywira (Avast). Może to również Wam pomoże. powodzenia :)
 
Sprawdzilem miliony ustawien dalej. Od znow taktowania po wszystko co mozna. U mnie to zupelna przypadkowosc od scenek po zwykle mamenty, od freezow po wyrzucenia w zupelnynie roznych momentach. Mam gf 670 2 gb. Inna sprawa pany Wiedzminy. Sprawdzaliscie dziennik bledow windows?! Bo moze to z moim kompem cos jest nie tak. Juz sam nie wiem.
 
Zmniejszyłem taktowania o 60 z domyślnych, ustawiłem tryb chłodzenia na karcie z AUTO na 100% na GTX 760 (View attachment 16040) z ustawieniami średnie/wysokie (View attachment 16039) i gra działa bez zarzutu już od jakiegoś czasu, gdzie wcześniej wyrzucałem mnie do pulpitu średnio co 1,5h (w misji "Oko za oko" wyrzuciło grę do pulpitu 4 razy, zanim ją ukończyłem). W Geforce Experience nie włączałem Shadow Play. Mam zainstalowane wszystkie biblioteki (View attachment 16041). Proponuję pobawić się z taktowaniami karty graficznej. Wyczytałem parę postów wcześniej że niektórym to pomogło i mi również pomogło.

Pełna specyfikacja komputera:
CPU: Intel Core i5 4670K @ 3.40GHz
RAM: 8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 800MHz (9-9-9-24)
Płyta główna: MSI Z87-G43 (MS-7816) (SOCKET 0)
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 760 (Gigabyte)
 

Attachments

  • witcher3_ustawienia_graficzne.jpg
    witcher3_ustawienia_graficzne.jpg
    50.3 KB · Views: 81
  • GTX_760_taktowania.gif
    GTX_760_taktowania.gif
    26.9 KB · Views: 56
  • Microsoft_Visual_C++.jpg
    Microsoft_Visual_C++.jpg
    125.4 KB · Views: 59
Yogii26 dobrze gada(ja mam gtx 760hawka 2gb) tera popykalem gdzies z 1,5h co nowosc i nawet nie wywala na wyspie skla(cos tam) tam mialem najwiecej problemu z wywalaniem do windowsa all wysokie jeszcze sie nie bawilem z ustawieniami, config afterburnera: -50 na rdzeniu i wentyl na 84% i smiga ,pozniej napisze jak pogram z 2h czy cos wywala
 
Top Bottom