Gra cały czas się zawiesza lub wyrzuca do pulpitu.

+
@maritimus
Prawoklik na pulpicie -> Panel sterowania nVidia. W "Zarządzanie ustawieniami 3D" wyszukujesz Wiedźmina 3 (albo dodajesz ścieżkę do exe'ca, jeśli nie będzie). Tak to wygląda:
View attachment 23993
Co do dziennika, to wklep w wyszukiwarkę w menu Start "Dziennik zdarzeń", to powinno go znaleźć. Tak wygląda po uruchomieniu:
View attachment 23994
Wiedźmin 3 robi zawsze log z każdego crasha, więc możesz sprawdzić dokładną godzinę, kiedy to się stało i szukać wpisów w dzienniku.
 

Attachments

  • nvidia.png
    nvidia.png
    135 KB · Views: 171
  • dziennik zdarzen.png
    dziennik zdarzen.png
    132.6 KB · Views: 157
Wywalanie do pulpitu to chyba norma w Wiedźminie 3.

U mnie jest tak, że średnio 2 do 3 razy gra sobie wychodzi w trakcie 3 godzinnej rozgrywki (i to tak losowo - raz po kwadransie grania, a w innym przypadku po 2 godzinach). Co ciekawe czasem zdarza się, iż gram nawet 4 godziny i nie mam żadnego wywalenia. Przed łatkami częstotliwość wywalania była nieco większa, ale nawet poprawki i zabawy ustawieniami nVidia (co ciekawe pod te karty gra jest DEDYKOWANA) oraz blokada klatek na 30 nie pomagają.

Da się grać, jednak trzeba przygotować się na niespodziewane przerwy i często zapisywać stan rozgrywki.

Wiedźmin 3 to dla mnie, pod tym względem, zagadka i bez wątpienia najbardziej niestabilna gra w jaką w życiu grałem - a grałem w wiele, w tym też sporo złych gier.
 
Wywalanie do pulpitu to chyba norma w Wiedźminie 3.

U mnie jest tak, że średnio 2 do 3 razy gra sobie wychodzi w trakcie 3 godzinnej rozgrywki (i to tak losowo - raz po kwadransie grania, a w innym przypadku po 2 godzinach). Co ciekawe czasem zdarza się, iż gram nawet 4 godziny i nie mam żadnego wywalenia. Przed łatkami częstotliwość wywalania była nieco większa, ale nawet poprawki i zabawy ustawieniami nVidia (co ciekawe pod te karty gra jest DEDYKOWANA) oraz blokada klatek na 30 nie pomagają.

Da się grać, jednak trzeba przygotować się na niespodziewane przerwy i często zapisywać stan rozgrywki.

Wiedźmin 3 to dla mnie, pod tym względem, zagadka i bez wątpienia najbardziej niestabilna gra w jaką w życiu grałem - a grałem w wiele, w tym też sporo złych gier.
Nie wiem co wy macie z tym wywalaniem do pulpitu Wiedźmina 3. Mi jak gram w Wiedźmina 3 pokaże się pulpit jak nacisnę flagę i tylko wtedy :p
 
Nie wiem co wy macie z tym wywalaniem do pulpitu Wiedźmina 3. Mi jak gram w Wiedźmina 3 pokaże się pulpit jak nacisnę flagę i tylko wtedy :p
Czyli wychodzi na to że to moja wina tak? Nie bawię się w żadne podkręcanie itd kupiłem wiedźmina 3 i uważam, że powinno mi dobrze chodzić a nie co jakiś czas wywalać do pulpitu to kogo powinienem obwiniać siebie? Mam kartę gtx 770,procka i5-4670k@3.40 GHz i 8 GB ramu i wszystko ładnie chodzi tylko wywala co jakiś czas do pulpitu a to strasznie mnie irytuje.
 
Najlepsze jest, że RED'zi współpracowali z nVidia (tia...) i nawet do kart dedykowanych (promowanych) do gry (seria GTX 9xx) są takie "kfiatki".

I to ponad cztery miesiące po premierze oraz kilku łatkach.
 
Czyli wychodzi na to że to moja wina tak? Nie bawię się w żadne podkręcanie itd kupiłem wiedźmina 3 i uważam, że powinno mi dobrze chodzić a nie co jakiś czas wywalać do pulpitu to kogo powinienem obwiniać siebie? Mam kartę gtx 770,procka i5-4670k@3.40 GHz i 8 GB ramu i wszystko ładnie chodzi tylko wywala co jakiś czas do pulpitu a to strasznie mnie irytuje.
Kto napisał, że twoja? Mi Wiedźmin 3 nie wywala do pulpitu. Chodzi ładnie i składnie. Sprawdź czy czasami nie masz usługi, która mogłaby kolidować z Wiedźminem 3.
np. taka, która intensywnie korzysta z dysku (antywirus w czasie skanowania systemu). Zawsze warto sprawdzić.
 
Śledzę ten temat od początku, pomimo, że teraz Wieśiek chodzi mi dobrze.Też miałem podobny problem, ale sam znalazłem na to sposób. Ostatni CTD miałem jakoś w maju, a gram już 5 raz.
Podejrzewam, że po tylu eksperymentach z niezliczoną ilością sterowników, AfterBurnerami, panelami zarządzania 3D, podkręceniami GPU i odwrotnie, to choćbyście zarżnęli 2 woły w imię szatana to i tak Wiedźmin wam nie ruszy. Wasze rejestry systemu są takie zaje***bane różnym syfem jak nogi górnika po szychcie.

Moja skromna opinia:

Komputery macie dobre, jeśli wytrzymają najnowszego 3DMarka, albo godzinę FurMark'a. Sama gra według mnie też jest dobra, ma oczywiście drobne bugi, ale idzie ją przejść i dobrze się bawić. Osobiście to po tylu eksperymentach to bym zrobił reinstalkę, lub przywrócił obraz systemu z kopii zapasowej,( co myślę każdy robi), pozwoliłbym aby Windows sam znalazł wszystkie sterowniki z WinUpdate. Największe zło to najnowsze sterowniki do karty graficznej ( z tymi ich panelami sterowania i zarządzania mocą), jaka to by nie była firma. To tak jak z łatkami do Wiedźmina III im bardziej poprawiają tym więcej psują, no ale chłopaki chcą dobrze. Zastanówcie się ile jest firm produkujących podzespoły do komputerów, i ile jest kombinacji już złożonych komputerów.

1. Swieży Windows
2. Sterowniki z certyfikatami tylko z Windows Update.
3...........
4. Profit.
 
Last edited:
Też tak miałem odpowiedź producentów była następująca:
Witam,

Proszę uruchomić program GOG Galaxy, a potem MORE > CONFIGURE > DLCS INSTALLED > odznaczyć GAME OVERLAY

Dodatkowo proszę użyć programu GOG Galaxy do naprawienia cache gry:
- Zaznaczyć grę Wiedźmin 3 w GOG Galaxy
- MORE -> MANAGE -> VERIFY / REPAIR -> VERIFY GAME

---------- Updated at 02:25 PM ----------

Też tak miałem odpowiedź producentów była następująca:
Witam,

Proszę uruchomić program GOG Galaxy, a potem MORE > CONFIGURE > DLCS INSTALLED > odznaczyć GAME OVERLAY

Dodatkowo proszę użyć programu GOG Galaxy do naprawienia cache gry:
- Zaznaczyć grę Wiedźmin 3 w GOG Galaxy
- MORE -> MANAGE -> VERIFY / REPAIR -> VERIFY GAME
 
Miałem problem z wywalaniem do pulpitu bez ostrzeżenia i bez żadnych błędów, czasami obraz się freezował a dźwięk był dalej itp.
Nie pomagały żadne ustawienia grafiki czy to low czy uber, czy w oknie czy w full screenie. Nie pomagały inne sterowniki do grafiki, nic.
Nie bardzo chce mi się przeglądać cały temat. Może ktoś inny też na to wpadł ale pomogło mi... MSI Afterburner i underclocking... Moja karta to MSI gtx 670 Power Edition czy jakoś tak, ważne że fabrycznie podkręcona. Nie wiem co to ma do rzeczy ale wystarczyło zmniejszenie clocka o 60 i pamięci o 25 (może nawet mniej nie sprawdzałem). Po tym zabiegu gra nie wyłączyła się ani razu w czasie 4h sesji a wcześniej ciężko było zagrać 10 min. Gra działa na wysokich bez hair works w ponad 40-50fps.
Pozostałe rupiecie w komputerze to:
CPU AMD a8 6600k
8gb ram good ram
płyta msi a88xm-e35
dysk wd green... (no cóż) 1tb
zasilacz CoolerMaster G550M
Windows 10
PS. Na tej konfiguracji i ustawionym kompletnie wszystkim na maxa (w fhd) gra nadal ma ponad 22fps w lesie nie wiem jak w novigradzie :D
 
Last edited:
Top Bottom