@Zolwiol - ilość postów to taki swoisty rodzaj pozbycia się anonimowości na forum. Człowiek zyskuje pewną osobowość wirtualną, która daje jakąś gwarancję, że nie jest się zwykłym trolem czy hejterem, który zwietrzył okazję.
@Zolwiol - ilość postów to taki swoisty rodzaj pozbycia się anonimowości na forum. Człowiek zyskuje pewną osobowość wirtualną, która daje jakąś gwarancję, że nie jest się zwykłym trolem czy hejterem, który zwietrzył okazję.
@Zolwiol - ilość postów to taki swoisty rodzaj pozbycia się anonimowości na forum. Człowiek zyskuje pewną osobowość wirtualną, która daje jakąś gwarancję, że nie jest się zwykłym trolem czy hejterem, który zwietrzył okazję.
Przecież Microsoft wyłożył pieniądze na to wszystko
Czemu PCMUSTARDRACE się piekli? MS robi wszystko by podbić sprzedaż konsoli. Czy gracze PC muszą być tacy zawistni?
Sam mam w głębokim poważaniu te karty, to tylko papier, microsoft kupił je swoim fanom.
Tak łatwo kochać CDPR póki robi to co chcę, kiedy urazi w jakiś sposób PC JEST GORSZĄ FIRMĄ NIŻ FUZJA ABSTERGO I EA.
ONIE CDPR NAS OKŁAMAŁ. Matka pytała się czy wyniosłeś śmieci, co jej powiedziałeś? I jak bardzo starałeś się zasłonić kosz z pełnym workiem w środku?
Drzazgę w czyimś palcu widzi, kłody w swoim oku nie zauważy. Czy coś.
Tyle co CDPR zrobił dla fanów to nie mogę wybaczyć im tego co zrobili teraz. Nie mogę wybaczyć bo nie uznaje im tego za złe.
Zauważcie też, że CDPR zgodził się podjąć próbę ratowania martwej konsoli. Wystawia się na hejt ze strony "fanów" by uratować xbona. Czy to nie postawa jezusowa? WIĘC GDZIE JEST JUDASZ.
PS - Dajcie więcej gameplayów, i tak kupię grę. Możecie nawet dorzucić do PS4 dedykowany wiedźmiński toster.
Zwykle przy takich dramach trzymam się na uboczu, ale w tym wypadku zrobię wyjątek, bo to co się stało dotyczy też mnie. Odniosę się do oświadczenia jakie wydał Pan Iwiński oraz poprzednich wypowiedzi CDPR.
Jednak na początki chciałbym przypomnieć pewną historię związaną z ich grą, bo jak widać zapomnieli o tym. CDPR udała się rzecz która wydawała się niemożliwa, zmienili podejście 4chana do gier. Link od screena: http://www.dsogaming.com/wp-content/uploads/2012/04/4Chan-Witcher-2.jpg Ludzie bronili was, zachęcali do kupna gry, po tym incydencie naprawdę wątpię by coś takiego znów się powtórzyło, a bardzo prawdopodobne, że stanie się zupełnie odwrotnie.
Na początku oświadczenia czuć lekkie zdziwienie, że te ogłoszenie wywołało taką fale krytyki. Dlaczego takie zdziwienie bo ani PR CDPR, ani PR M$ nie spodziewał się takiej reakcji, myśleli że rozejdzie się po kościach. Jeśli my gracze PC i PS4 nie będziemy krzyczeć zamiotą to pod dywan i broń Boże nie namawiam tu do jakiś wybryków, mamy tylko o tym mówić i to głośno niech nas słyszą.
Kolejny akapit oświadczenia:
Here at CD Projekt Red, we always put gamers first. Our PC versions are released DRM-free, we bend over backwards to give you the most beefed up editions of our games (be it standard or Collector's), and we deliver the same game, regardless of platform or version you buy. Moreover, we promised not have any exclusive DLCs, neither per platform nor per retailer, and we do stand by our promise--nothing has changed, nor will change in this regard.
W całej tej sytuacji, aż prosi się by dodać 2 małe słówka do pierwszego zdania, a wyglądało by ono tak: Here at CD Projekt Red, we always put Xbox One gamers first. Ale nie bądźmy złośliwi. Mowa tutaj, iż ekskluzywne dodatki będą w wersji na Xbone, to jednak gra będzie taka sama na wszystkie platformy. Tutaj chciałbym znów przypomnieć Panu Iwińskiemu, bo chyba zapomniał, pewien wywiad który udzielił: http://www.eurogamer.net/articles/2...ev-vows-no-exclusive-content-for-any-platform Można z niego wyczytać, że traktują wszystkich graczy tak samo
"We are treating all gamers equally"
oraz (postaram się to jak najlepiej przetłumaczyć) "Nie dostarczymy ekskluzywnej zawartości na jakąkolwiek platformę, albo specjalnie opóźnimy jakiejś platformy tylko dlatego, że ktoś mam zapłaci.To wbrew naszym wartością. Nie robimy tak." [spoiler ]"We'll not deliver exclusive content to any of the platforms, nor will we artificially delay release of the game on any of the platforms because somebody's paying us money for that. It's definitely against our values. We are not doing that." [/spoiler]
Jak widać oba dane nam słowa zostały złamane, gracze nie są traktowani równo oraz jest dostarczany ekskluzywny kontent do gry. Zaraz pewnie ludzie mnie poprawią, że w tym wywiadzie chodziło o in-game kontent, jeśli tak znajdźcie mi tam słowo "in-game" lub jakiś synonim, ja widzę tylko content, a to dotyczy się całej zawartości.
Przejdźmy dalej akapit numer trzy: Wg podręcznika PR po każdym zdziwieniu musi być obrona, a najlepszą obroną jest atak.
Don't get me wrong, I do understand that these extra items might be desirable for Witcher fans playing the game on other platforms. However, as we are not offering any platform or retail exclusive DLCs or any other form of gameplay differentiation, we do have to find other ways to support our partners. We are also providing special pre-order items for certain retailers around the world, including Witcher comic books, posters, steel books or medallions. Funnily enough, we did not notice any heated comments on the pre-order specials.
Najpierw zajmijmy się tymi "specjalnymi gadżetami pre-orderowymi dla sklepów" Panie Iwiński ok tu ma pan rację są takie gadżety sam widziałem plakat, pocztówki i breloczek, prawda są one dostępny zwykle tylko w tym sklepie, ALE DODAJĄ JE DO KAŻDEJ WERSJI, PC; PS4; XONE, a nie tylko do jednej wybranej swoją drogą w waszym sklepie cdp.pl nie ma żadnego gadżetu ekstra dla EK. Teraz o wsparciu partnerów, na pierwszy ognień nVidia, nie od dziś wiadomo, że to wasz partner, oni chcą by ich technologie znalazły się w grze, a wy im dajecie gry do kart. Nie widzę w tym nic złego, wszyscy są zadowoleni, nikt nic nie traci, chyba, że się mylę i wyjdzie taka sama kicha jak przy WatchDogs gdy działały na kartach AMD, nie chciałbym czegoś takiego. A co takiego dał wam M$? 6 minut na E3? A może również 6 ale dodatkowych zer na koncie, ale zamiast powiedzieć weźcie to i spróbujcie zrobić tak by działała w tych 1080p. Nie M$ woli ekskluzywną zawartość zamiast lepiej działających gier.
Numer cztery:
What is the reason? Why are we doing this? We need the support of partners to make our game visible worldwide. This should hopefully translate to better sales, which will in consequence allow us to do what we have been doing for the last 10 years, i.e. reinvest this money to make more great RPGs, while still sticking to our values.
Uwaga w tym akapicie przemówią liczby, ale humaniści nie bójcie się, nie uciekajcie to będą proste liczby choć duże. CDPR potrzebuje pomocy partnerów by gra byłą widziana na świecie. Do jasnej ciasnej ta gra już jest widziana na świecie i to nie ze względu, że pojawi się na konsolach, jeśli jednak potrzebują takiego partnera jak M$ by wypromować grę to wybrali źle(tutaj wchodzą liczby nie bójcie się). Porównam wyniki sprzedaży konsol: SONY w ostatnich dnach pochwalił się, że PS4 znalazło 10 000 000(10 milionów) nabywców, niestety z tego co mi wiadomo Microsoft nie pochwalił się wynikami od kwietnia kiedy to wszystkich konsol wysłanych do SKLEPÓW było 5 000 000(5 milionów), ale konsole to pikuś największym możliwym partnerem CDPR mógł sobie wymarzyć są gracze pecetowi ich liczba nie jest pewna, ale można z pewnością powiedzieć o setkach milionów PCetów.
Pięć:
If you still consider that adding two decks of Gwent cards and a map of the in-game world to the Xbox One CE equals us betraying our values and not fulfilling our promises, well, it does make us sad, but the final call is always yours to make.
M.I.: Tak, to była nasza wewnętrzna decyzja i nie musieliśmy się nad nią długo zastanawiać. Powód jest bardzo prosty – jako gracze bardzo często jesteśmy stawiania przed wyborem – czy kupić edycję X, Y czy Z, bo w każdej z nich jest inne DLC czy dodatkowy poziom. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje gdy gra ma ekskluzywną zawartość tylko na jednej z platform, bo dana firma podpisała umowę promocyjną z A czy B. Uważamy, że stawianie gracza przed takim wyborem jest po prostu nie fair, bo co gracz zawinił, że gra akurat na PC lub jednej z konsol, na którą dodatkowej godziny gry czy fajnego dodatku/postaci akurat nie ma. Dlaczego nie ma dostępu do całego produktu?
Ta wiem tu była mowa o DLC, ale dla kolekcjonerów nie jest ważne DLC, dla nich jest ważne by każda wersja kolekcjonerki była ta sama. Sam fakt ogłoszenia tego już po wyczerpaniu zapasów EK najbardziej boli, bo nie ma możliwości zmienić decyzji by kupić EK na kloca, sprzedać grę i kupić na wybraną platformę. Zaraz ktoś powie "ej przeca możesz sobie same karty i mapke kupić na alledrogo" Tak jest taka opcja, i byłaby nawet dobra gdyby więcej niż 5 osób w Polsce kupiło wersje na XONE. Gra narodziła się w Polsce na platformie PC, i ludzie kupując(w tym ja) myśleli, że ta platforma jest wiodąca, mylili się. Kupno tych trzech dodatków na aukcji będzie graniczyło z cudem, a już kupno ich w rozsądnych cenach będzie niemożliwe.
Na koniec krótko:
Still, I do hope that what we offer is unique and we can ask you to give us the benefit of the doubt. We have more great things to announce for The Witcher 3: Wild Hunt in the coming months and I promise you won't be disappointed (yes, yes, there are no more exclusives coming).
Pan Iwiński mówi "yes, yes, there are no more exclusives coming" Ja odpowiadam "yes,yes, I've heard that before"
Na koniec 2 sposoby na załagodzenie incydentu:
1. Proste, dodanie tych dodatków do pozostałych wersji.
2. Powiedźcie ludziom tak: "Hej ludziska spokojnie, tak Microsoft nam kupił większe pudełka by te karty i mapka się zmieściły, ale wiadomo nie będzie płacił za innych, od Sony nie dostaliśmy takiej propozycji, więc jeśli chcecie uruchomimy we wszystkich sklepach dodatkową funkcję, jeśli kumuś bardzo zależy na tych dodatkach będzie mógł je dokupić(za 10-20zł) jako upgrade wersji EK, dostanie większe pudełko gdzie zmieszczą się te karty" Niesmak pozostanie, ale naprawicie strasznie zepsuty PR.
Już, już kończę. Mam nadzieję, ktoś to czyta w CDPR, a do wszystkich posiadaczy EK na XONE, szczerze wam gratuluję tych dodatków.
Przecież Microsoft wyłożył pieniądze na to wszystko
Czemu PCMUSTARDRACE się piekli? MS robi wszystko by podbić sprzedaż konsoli. Czy gracze PC muszą być tacy zawistni?
Sam mam w głębokim poważaniu te karty, to tylko papier, microsoft kupił je swoim fanom.
Tak łatwo kochać CDPR póki robi to co chcę, kiedy urazi w jakiś sposób PC JEST GORSZĄ FIRMĄ NIŻ FUZJA ABSTERGO I EA.
ONIE CDPR NAS OKŁAMAŁ. Matka pytała się czy wyniosłeś śmieci, co jej powiedziałeś? I jak bardzo starałeś się zasłonić kosz z pełnym workiem w środku?
Drzazgę w czyimś palcu widzi, kłody w swoim oku nie zauważy. Czy coś.
Tyle co CDPR zrobił dla fanów to nie mogę wybaczyć im tego co zrobili teraz. Nie mogę wybaczyć bo nie uznaje im tego za złe.
Zauważcie też, że CDPR zgodził się podjąć próbę ratowania martwej konsoli. Wystawia się na hejt ze strony "fanów" by uratować xbona. Czy to nie postawa jezusowa? WIĘC GDZIE JEST JUDASZ.
PS - Dajcie więcej gameplayów, i tak kupię grę. Możecie nawet dorzucić do PS4 dedykowany wiedźmiński toster.
No to nieźle...zamówiłem zwykłą edycję, no i w sumie nic mi do tego co tam w świecie kolekcjonerów piszczy, ale mam nie odparte wrażenie że CDPR po prostu wytentegował tych którzy założyli preordery na kolekcjonerkę na PC i PS4, a co gorsza wytentegował tych dzięki którym mają tyle nagród, bo przeca było tyle tych wszystkich "obowiązkowych" głosowań na grę tego czy siamtego i chyba większość głosów było od polskich właścicieli PC! ....Czy CDPR włazi w tylni otwór obywateli US i A ?, bo szczerze to nie znam nikogo w naszym zacnym kraju kto by kupił to badziewie konsole X1... Czy to nóż w plecy ? I Ty, CDProjekcie Redzie ?
Fan Wiedźmina. Tyle powinno Ci wystarczyć. Ilość postów / lajków /redpointów nie daje Ci prawa do negowania opinii innych na podstawie "bo ma mniej postów"
Nie szufladkuję - używam słowa, którego definicja pasuje do osoby, która odporna jest na logiczne argumenty, by wyłącznie i bez zahamowań bronić określonej rzeczy.
To tak tylko dla Twojej informacji. Jak mówiłem, dopóki nie zaczniesz mówić językiem argumentów, nie masz u mnie zainteresowania. Szczególnie, że @up grozi.
@ygethmor - Nie neguję opinii. Człowiek na forach jest anonimowy. Ty nie znasz mnie, ja nie znam ciebie. Chodzi jednak o ten rodzaj forumowej bytności, który sprawia że człowiek przestaje być anonimowy w tym konkretnym miejscu.
@ygethmor - Nie neguję opinii. Człowiek na forach jest anonimowy. Ty nie znasz mnie, ja nie znam ciebie. Chodzi jednak o ten rodzaj forumowej bytności, który sprawia że człowiek przestaje być anonimowy w tym konkretnym miejscu.
Halo, halo ..żeby przedstawić tu swoją opinię i żeby była ona traktowana serio a nie na żarty to należy mieć ileś tam *wartych redpointów i ileś tam postów ? Niebywałe...Dobre!
Wiecie to nie jest gra... na punkty...tu każdy płaci i... odpłaca ? to nie jakiś tam Gwint
@ygethmor - Nie neguję opinii. Człowiek na forach jest anonimowy. Ty nie znasz mnie, ja nie znam ciebie. Chodzi jednak o ten rodzaj forumowej bytności, który sprawia że człowiek przestaje być anonimowy w tym konkretnym miejscu.
Jako, że jest to jakiś tam argument, to chyba mogę - ocenianie czyjegoś argumentu przez pryzmat jego wcześniejszych, niezwiązanych (a nawet i związanych) argumentów, a szczególnie wywodzenie jego niepoprawności w ten sposób, jest formą błędu logicznego. Anonimowość jest o wiele bardziej neutralna.