Gra karciana Gwint

+
Status
Not open for further replies.
Manekiny i medycy pozwalają ci wykorzystać wrogich szpiegów i wcale nie gorzej od Nilfgaardu czy Północy osuszyć własną talię z kart. No i zawsze zostaje niezawodny Avallac'h ;)
Teoretycznie tak, ale jakoś nie widać tej "szpiegowej" równowagi w praktyce :p Jeśli REDzi postanowią dorobić kolejne talie, to tym razem powinny mieć co najmniej po 2 szpiegów. Sam Avallac'h roboty nie zrobi ;)
 
Zdawać by się mogło, że to nie będzie taka minigierka jak w grze i może nawet wciągnie niczym hearthstone. Swoją drogą gdyby redzi wiedzieli, że to się tak skończy, to może nie robiliby tej zapomnianej już komórkowej moby.
 
Last edited:
Jak zobaczyłem to logo, to myślałem, że to jakiś niefajny żart, bo nie spodziewałem się od REDanii takiego stylu.:rly?:Boję się, że osobny Gwint będzie taki cukierkowy jak Heartstone, od czego uchowaj Proroku Lebiodo.

Teoretycznie tak, ale jakoś nie widać tej "szpiegowej" równowagi w praktyce :p Jeśli REDzi postanowią dorobić kolejne talie, to tym razem powinny mieć co najmniej po 2 szpiegów. Sam Avallac'h roboty nie zrobi ;)

Wiem, że to niepotwierdzone, ale jestem przeciwnikiem dodawania kolejnych talii. 5 wystarczy. Już wszystkie dobre pomysły zostały na nie wykorzystane. Bo co jeszcze można dodać? Zerrikanię? Haaków? Ofir? Błagam was Redzi - nie idźcie tą drogą.

Nie sądzę również, by każdy deck musiał mieć szpiegów. To fajnie odróżnia te Północne i Nilfgaardowe od "nieludzkich" i skelligijskich. Wszystkie talie stawiają na inny styl rozgrywki i nie chcę, żeby ta unikalność znikła. Oprócz tego, wszystkie one są dobrze wyważone. Wprawny gracz da radę osiągnąć identyczną liczbę punktów grając dowolną talią przeciw innej dowolnej na trudnym poziomie.
A poza tym na pewno są tacy, którzy tej mechaniki (szpiegów) nie lubią i nie chcą używać. I twórcy też to przewidzieli, bo da się wygrać każdy mecz nie używając ani jednej takiej karty, przeciwko przeciwnikowi, który takich używa.

A jeśli już tak bardzo chcesz mieć równowagę, to od czego masz w Scoia'tael aż trzech medyków, a oprócz tego 3 manekiny? Żeby wskrzeszać i łapać szpiegów. Potwory to inna bajka, bo one stawiają na liczebność, ale tam też możesz korzystać z manekinów. Grając Skellige podobnie, ale nigdy nie odczułem tam potrzeby szpiega, bo grzybki i Cerys wystarczą do całkowitego zwycięstwa.
 
Manekiny i medycy pozwalają ci wykorzystać wrogich szpiegów i wcale nie gorzej od Nilfgaardu czy Północy osuszyć własną talię z kart. No i zawsze zostaje niezawodny Avallac'h ;)
Królestwa Północy i Nilfgaard (chyba?) też mają medyków, a manekinów może używać każdy, wiec niespecjalnie trafny argument. :p

---------- Zaktualizowano 07:55 ----------

@F4ITH Jeśli uważasz, że obecnie talie są zrównowarzone, to życzę powodzenia w graniu Potworami i Scoia'tael w PvP. To, że każdą talią da sią wygrać z SI to żaden argument.
 
Ja na niedawnym turnieju w Krakowie (potwory kontra wiewiórki) częściej wygrywałem wiewiórkami ;)
 
Jeśli uważasz, że obecnie talie są zrównowarzone, to życzę powodzenia w graniu Potworami i Scoia'tael w PvP. To, że każdą talią da sią wygrać z SI to żaden argument.

Nie bardzo miałem okazję zagrać w gwinta PvP, bo moi znajomi to albo nie umieją w to grać, albo znudził im się wiedźmin już po pierwszym przejściu:eredinfacepalm:Więc wiesz...

Ale nie rozumiem wyższości Potworów od Wiewiórek. Potwory mają sporo kart pięcio lub sześcio punktowych, grając z nimi jako Scoia'tael wystarczy tylko użyć Villentrtenmertha albo zwykłej pożogi. Że o Trzaskającym Mrozie nie wspomnę. Można poświęcić pierwszy rząd, by z odpowiednim dowódcą wtedy rozwijać ten dalekiego zasięgu.

A jeśli miałeś na myśli wyższość talii zielonej od czerwonej, to też się nie zgadzam, bo pożoga i Gęsta Mgła przeważą szanse na naszą stronę.
 
Jak to jest ze zdolnością jednego z Eredinów odnośnie szpiegów? Działa cały czas, czy trzeba ją aktywować i jest tylko na jedną rundę? Jak to działa w W3, bo chyba nie zetknąłem się tam z tą kartą.

Wiewórki jak dla mnie zdecydowanie najsłabsze, wciąż nie mogę się dopatrzeć żadnych większych plusów tej talii. Najsilniejsze oczywiście Królestwa, we wczorajszych rozgrywkach (tym razem na trzech graczy) znowu się to potwierdziło. Nie szło wygrać elfami nawet z dużo mniej doświadczonym graczem - wystawił czterech szpiegów i można mu było nagwizdać.

Mówię oczywiście o grze z ludzkim przeciwnikiem, nie z kompem.
 
Last edited:
Wczoraj grałem z bratem, z którym grywać w Gwinta zacząłem już z okazji premiery "Serc z Kamienia" i udało mi się wygrać Scoia'tael, pomimo, że grał Królestwami Północy i wylosował Talara, Dijkstrę i Stennisa. Medycy w tym wypadku okazali się dobrą kontrą dla nich, manekin też nie zaszkodził. Jeszcze dzięki szpiegom uzyskałem Avallacha i potem już tylko taktyka rozstawiania kart.

Jeśli umiejętnie gra się kartami z braterstwem (m.in wyrzuca się w miarę możliwości na początku z rękawa ich nadmiar, by stracić jak najmniej) i manewruje medykami to jak najbardziej Wiewiórki mogą stawać w szranki z Nordlingami, Nilfgaardem i ich szpiegami ;)
 
Last edited:

Guest 3872667

Guest
No REDzi,mam nadzieję,że wciągnie przynajmniej tak jak Gwent z W3.Nie zapomnijcie tylko o soundtracku <3
 

Attachments

  • Q5Eng4D.jpg
    Q5Eng4D.jpg
    11.2 KB · Views: 34
Edit: Z tego artykułu: http://digitaltests.pl/gry/cd-projek...re-gwint,8954/ (oraz filmiku) wynika, że dostępne będą 4 talie - bez Nilfgaardu
Szczerze mówiąc, moim zdaniem to nie jest zła decyzja. Talie Nilfgaardu i KP w W3 są do siebie wręcz bliźniaczo podobne.

A co do GWINTA (trza jakoś odróżnić tego Wiedźminowego od stand-alone to będę pisał jak w faq :p) - bardzo podoba mi się kierunek artystyczny, w jakim poszli twórcy. Dużo przyjemniej się na to patrzy i animacje ładne :D.

BTW. Duży ten team jak na małą grę wspomagającą główny trzon marki (nawet Geralt się załapał):
 
Do testów się zapisałem. Ciekawi mnie jeszcze jedno. To free to play? Jak tak to trochę szkoda. Świetnie byłoby jakby wydali to w fizycznej formie dodając ostatnią talię. Serca miały dwie, Krew i wino dwie. No i jeszcze brakuje fizycznej Skellige. Są zmiany w balansie (pewnie mechanice też) i stylu graficznym. Na razie ani na plus ani na minus, trzeba zobaczyć "na żywo". Ciekawi mnie jak im to wyjdzie. Przetestuję z radością, zagram pewnie też. Ale nie sądzę, że wciągnie mnie na dłużej i od premiery będę ciachać tylko w Gwinta.
 
:wat:

Tego się po Redach nie spodziewałem...

Design jest niezły. Strasznie się bałem zobaczyć coś w stylu Heartstone. Dobra, przyglądnąłem się teraz dokładniej i zmieniłem zdanie - mocno średni. To coś co imituje stół, a co wziąłem na początku za coś w rodzaju płaskich desek, wygląda fatalnie. O ile liczby są jeszcze ok, to niektóre karty (jak Zoltan) wyglądają zbyt cukierkowo. Nie wspominając o logo, o którym już pisałem, że mi się nie podoba. Redzi idą w naprawdę złym kierunku...
 

Attachments

  • rly.jpg
    rly.jpg
    164.4 KB · Views: 36
Last edited:
Jak dla mnie to layout jest dużym krokiem wstecz. W W3 Gwent wyglądał unikalnie. Obecnie wygląda po prostu jak jedna z wielu karcianek. Ubolewam.
 
Nie wiem czemu się mikro-transakcjami przejmujecie. Redzi pokazali ze warto ich wspierać w każdej formie. Co do Tali Nilfgardu to pewnie dostaniemy w późniejszym czasie.
 

Guest 3872667

Guest
Jeżeli za mikro-transakcje będzie można kupić alternatywny wygląd kart+rewersy to jak najbardziej za.
Jeżeli będzie za to można kupić pakiety kart to hm...czas pokaże.
 
Kilka nowych umiejętności:
TRENER:
Po zagraniu: Tworzy i natychmiast zagrywa kartkę Feldmarszałka Dudy, która może dodać +2 siły w twoim rzędzie LUB odjąć -2 siły wszystkim jednostkom w danym rzędzie przeciwnika
SIEWCA: MNIEJSZY JADEITOWY GOLEM:
Po usunięciu: Tworzy i natychmiast zagrywa dwa mniejsze jadeitowe golemy o sile 1
IGNI:
Po zagraniu: Jeśli siła jednostek przeciwnika w rzędzie jednostek bliskiego starcia jest większa lub równa 15, usuwa najsilniejszą(e) kartę(y) z tego rzędu i przenosi ją na cmentarz
Dodatkowo usuwa wszystkie efekty Pogody: Mrozu z pola bitwy
SZPIEG (skill już był, ale został trochę zmieniony):
Po zagraniu: Ciągnie dwie karty z twojej talii, jedną odkrytą, drugą zakrytą. Karta, którą wybierzesz zostanie dodana do twojej ręki. Druga trafi z powrotem do talii.
WZMOCNIENIE: DESZCZ:
Zdolność pasywna: Kiedy na polu bitwy znajduje się Pogoda: Deszcz, siła tej jednostki zostaje podwojona
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom