Gra nie wykrywa pamięci ram.

+
Status
Not open for further replies.
Gra nie wykrywa pamięci ram.

Witam wszystkich. Mam problem z wiedzminem 2 - po instalacji pojawiło sie okienko pokazujące z grubsza moja konfiguracje sprzętowa i pokazywało ono tylko 2gb ramu mimo iż posiadam 4gb. Po instalacji i automatycznej aktualizacji do edycji rozszerzonej ,,game reference" dalej nie wykrywa u mnie tych 2gb :/, a automatyczne dostosowanie opcji graficznej zmienia mi wszystko na minimalne, wiec wychodzi na to, ze gra faktycznie nie wykrywa tych 2 GB, bo jak zmienię na wyższe to tnie sie niemiłosiernie. Moja konfiguracja sprzętowa: procesor i3, karta graficzna geforce gt 740m, 4gb ram. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)
 
Gra automatycznie sie zaktualizowała do najnowszej wersji, sterowniki tez mam najnowsze - Windows 8.1 i włączone aktualizacje automatyczne, w dodatku sprawdzałem na stronie, ze sa najnowsze :)
 
Witam wszystkich. Mam problem z wiedzminem 2 - po instalacji pojawiło sie okienko pokazujące z grubsza moja konfiguracje sprzętowa i pokazywało ono tylko 2gb ramu mimo iż posiadam 4gb. Po instalacji i automatycznej aktualizacji do edycji rozszerzonej ,,game reference" dalej nie wykrywa u mnie tych 2gb :/, a automatyczne dostosowanie opcji graficznej zmienia mi wszystko na minimalne, wiec wychodzi na to, ze gra faktycznie nie wykrywa tych 2 GB, bo jak zmienię na wyższe to tnie sie niemiłosiernie. Moja konfiguracja sprzętowa: procesor i3, karta graficzna geforce gt 740m, 4gb ram. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Na 740M gra nie będzie działała w jakichś cudownych detalach niezależnie od tego, czy masz 1GB pamięci operacyjnej, czy może 100GB. To jedna sprawa.

Druga, kompletnie odrębna - sam fakt, że gra błędnie podaje ilość twojej pamięci kompletnie nic nie znaczy. Czy Windows poprawnie podaje ci ilość RAMu?
 
---------- Zaktualizowano 22:28 ----------

Na 740M gra nie będzie działała w jakichś cudownych detalach niezależnie od tego, czy masz 1GB pamięci operacyjnej, czy może 100GB. To jedna sprawa.

Druga, kompletnie odrębna - sam fakt, że gra błędnie podaje ilość twojej pamięci kompletnie nic nie znaczy. Czy Windows poprawnie podaje ci ilość RAMu?

Owszem - podaje poprawnie 4gb. Wiem, ze 740m nie daje super detali no ale bez przesady - mysle, ze średnie powinna dac. A tymczasem nawet w menu głównym myszka dziala z opóźnieniem.
 
Last edited:
Owszem - podaje poprawnie 4gb.
Na pewno to nie RAM jest twoim problemem.

A tymczasem nawet w menu głównym myszka dziala z opóźnieniem.
Opóźnienie myszki to jest problem, który w przypadku W2 czasem nie jest związany z samą płynnością obrazu. Natomiast jeśli mówisz, że gra klatkuje ci w niskich ustawieniach, to moje pytanie jest takie - ile masz klatek oraz w jakich ustawieniach i rozdzielczości grasz (proszę screena).
 
Na pewno to nie RAM jest twoim problemem.


Opóźnienie myszki to jest problem, który w przypadku W2 czasem nie jest związany z samą płynnością obrazu. Natomiast jeśli mówisz, że gra klatkuje ci w niskich ustawieniach, to moje pytanie jest takie - ile masz klatek oraz w jakich ustawieniach i rozdzielczości grasz (proszę screena).


Jeszcze nie gram - na razie wszystko sobie ustawiam i na średnich jest ekhm - do dupy, moglbym wiedziec jaki program oprócz frapsa służy do pomiaru fps?

A i czy jest mozliwe, ze wiedzmin zamiast karty nvidii wybrał sobie karte zintegrowana?
 
Last edited:
Jeszcze nie gram - na razie wszystko sobie ustawiam i na średnich jest ekhm - do dupy, moglbym wiedziec jaki program oprócz frapsa służy do pomiaru fps?
A i czy jest mozliwe, ze wiedzmin zamiast karty nvidii wybrał sobie karte zintegrowana?
Xfire, MSI Afterburner, Steam...
Tak, jest to możliwe.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom