Gra padem

+
Status
Not open for further replies.
Gra padem

Witam

Mam nastepujacy problem. Gram Wieskiem na padzie, uzywalem zwyklego biednego pada i emulator - dzialalo.

Pomysalem sobie ze skoro juz tyle gram to kupie orginalny xbox360. Kupilem, podlaczylem i co sie okazuje ? Ze cos nie trybi! Mianowicie przyciski LT i RT myli z przyciskami back i start, do tego nie ma opcji analog i nie mozna jedna galka obracac kamera.

Czy ktos mial podobny problem i wie jak z tego wybrnac ?

Zeby na jakims szjsie za 10 zl dalo sie poprawnie grac w Wieska a na porzadnym padzie nie :/
 
No to mnie pocieszyłeś bo właśnie zamówiłem pada od Xboxa 360 wraz z adaperem do PC...
 
Albo wadliwy Pad sprawdź go jeśli masz możliwość u kogoś na konsoli. Ja gram na padzie od Xboxa znajnowszą łatką do wiedźmina 2 i niema problemów ze sterowaniem...
 
Emulator probowalem wywalac, nic.
Ze strony microsofu najnowsze oprogramowanie, nic.

Testowalem tez pada w innej grze i tam przyciski "start" i "back" dzialaly norlanie i wszystko wydawalo sie byc ok, nie byla to gra 3D wiec nie moglem sprawdzic wszyskich osi.

Pad wydaje sie wiec byc dobry, da sie go tez normalanie skalibrowac i wszystko tam dziala.

Na "starym padzie" z emulatorem mialem tak ze jedna galka mialem chodzenie, druga galka mialem obrot kamery, 4 przycisku u gory, x,y,a,b (na padzie nieorginalnym jako 1,2,3,4) no i 4 przyciski ktore w orginalnym padzie oznacze sa jako RT, LT i te dwa pozostale.

Na padzie od xboxa mam tak ze RT, LT widzi jako osi x w obracaniu kamery a za te funkcje ktore mialy te przyciski widzi przyciski "start" i "back", wiec ciezko jest grac ;/

Wyglada na to ze to w Wiesku jest cos nie tak, bo przy kalibracji pada chyba jest wszystko ok, bo normalnie przyciski RT, LT, sa jako os Z kalibrowane. W Wiesku nie ma osi Z wiec traktowac powinen je jako dodatkowe klawiesze a osie X,Y normalnie na galce, tak bylo w starym padzie na emulatorze a teraz poprzestawiane :/

Co za bezsens aby w Wiedzmina lepiej sie gralo na padzie za 10 zl niz orginalnym xbox :|

serafin1209 - i w ustawianiu klawiszy w konfiguraorze Wieska normalnie przyciski RT, LT ci sie udaje ustawic ? bo mi wogole ich nie widzi i dzialaja one jakos os X potem :/

lokrum - ciesze sie ze kupilem uzywke bo jakbym na nowego wydawal kase to bym sie teraz niezle wk!

Chyba przyjdzie mi dalej grac padem za 10 zl :D
 
Po pierwsze Ja nigdy nie używałem emulatora obawiam się, że właśnie on namieszał... Jedyny ratunek to doszczętne go usunąć... Reinstalacji gry próbowałeś? u mnie konfiguracja pada do Wieśka wyglądała tak. Podłączenie pada do kompa, uruchomienie gry przestawienie w grze kontrola padem i tyle.

tak wygląda u mnie totalnie ustawienia domyślne.


Ps. Ostatecznie format i jestem przekonany, że problem zniknie;)
 

Jimp

Forum veteran
Formatowanie komputera to najprymitywniejszy sposób rozwiązywania problemów ...
Spróbuj ponownie zainstalować emulator i usunąć go zwyczajnie poprzez "Dodaj usuń programy". Jeśli nie zadziała może trzeba się pobawić w edytorze rejestru.
 
Emulator to XINPUT, go sie nie instaluje tylko po prostu wkleja pliki do folderu z gra, usunalem te pliki. Sprawe jeszce czy wszystkie moze jakims mi sie ostal.

Moge sprobowac przeinstalowac gre bo juz nic nie przychodzi mi do glowy, format calego kompa to raczej mi sie nie chce :)

Ehh skoro wszystkim xbox orginalny dziala to cos musi byc na rzeczy :/

W kazdym razie dzieki!
 
Czy na pewno usunąłeś wszystkie pliki emulatora? Jeśli to ten emulator o którym myślę powinieneś mieć sygnał dźwiękowy przy odpalaniu gry.
 
To ten emulator



To jest samo okienku w ktorym mozna sobie sprawdzic czy dziala, nic sie tam nie istaluje ani nie ma zadnego pliku wykonawczego, po prostu sie kopiuje pliki do folderu z gra.

Jeszcze sprawdze dokladnie czy wszystko pousuwalem.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom