Gra się nie włącza od czasu instalacji nowych DLC

+
Gra się nie włącza od czasu instalacji nowych DLC

Siema

Przed chwilą przyszedłem do domu, włączam komputer, widzę, ze instalują mi się nowe DLC. Po tym włączam grę, ekran na milisekundę "miga" na czarno i dalej nic się nie dzieje. Ktoś spotkał się już z tym problemem?
Dodam, że wcześniej miałem "pogrzebane" w piku .ini oraz wgrany SweetFX, ale teraz nawet po usunięciu tych plików i wykasowania pliku .ini (gra tworzy sobie nowy) problem nadal występuje.
Wiem, że możliwym rozwiązaniem jest ściągnąć grę i zainstalować ją na nowo (mam wersję na płytach z kolekcjonerki, ale było z nimi tyle upierdliwości, że chyba zrezygnuję), ale wolałbym spróbować jakiś mniej drastycznych metod :)
 
Ok, już wiem o co chodzi. REDzi postanowili wprowadzić swój własny plik dxgi, przez to nie da się gry odpalić z żadnym sweetFXem na tą chwilę. Dodatkowo, zmieniła się struktura pliku user.ini, stare (podkręcone) wersje powodują masę problemów. Z racji, że nie podobają mi się te zmiany, postanowiłem zainstalować grę od nowa i patchować tylko do 1.03, swoją drogą ciekawe, czy te najnowsze zmiany są zrobione celowo...
 
Witam, mam identyczny problem. Po instalacji nowych dlc gra się nie uruchamia, na krótką chwilę wyskakuje tylko czarne okno, i nic. Bardzo proszę o pomoc. Dodam ,że sprawdziłem już spójność plików i wszystko było OK.
 
Usuń pliki sweetFx, usuń plik user.ini (gra zrobi swój), w GOGu zrób "Verify/Repair", wszystko w takiej kolejności. Gra powinna odpalić, u mnie działa. Choć jest to na tą chwilę zdecydowany krok w tył dla jakości oprawy.
 
Sweetfx nie instalowałem , a pliku user.ini nie mam tylko user.settings i user.setting.bak. Wywaliłem je i dałem verify/repair i nic :(
 
Czy naprawdę aż tak bardzo przeszkadzało im to, iż używamy tej aplikacji?
Kolory w 90% gier (odkąd wyszło PS3) są okropnie wyblakłe, tak jakby w grach nałożony był jakiś "mglisty" filtr. Czerwony np. w większości przypadków wygląda bardziej jak różowy :x. Nie można także zapomnieć o wielu innych funkcjach tegoż programu, jak np. świetnym "luma sharpen", które wyostrza tekstur, bez czego ja osobiście nie potrafię się już obejść po kilku latach używania tego programu.

Ogromny minus ode mnie dla CDPRed za to co zrobili!
 
Mam to samo gra po sciagnieciu nowych dlc wywala info program the witcher 3 przestal dzialac ( ta metoda u mnie nie dala zadnego efektu: Usuń pliki sweetFx, usuń plik user.ini (gra zrobi swój), w GOGu zrób "Verify/Repair", wszystko w takiej kolejności. Gra powinna odpalić, u mnie działa.) dodam ze mialem namieszane w pliku konfiguracyjnym rendering ale zachowałem oryginalny pliczek ktory przenioslem spowrotem do folderu z gra i nic dalej komunikat ze program przestal dzialac. Odpalanie z folderu bin z pominieciem klienta galaxy ten sam problem. Powiedzcie mi czy wyszedl juz ten patch 1.05? bo w kliencie nie mam zadnego info o tym a jak wejde (klikne na strzalke od downloadu w lewym dolnym rogu to wyskakuje mi info updating wiedzmin 3 dziki gon completed- ta informacja wyskakiwala mi juz przed zrobieniem czegokolwiek dzis, tzn wlaczylem kompa odpalil mi sie program galaxy wszedlem na niego zeby zobaczyc czy jest nowy patch, kliknalem na owa strzalke i widze info updating wiedzmin 3 dziki gon completed, pozniej dociaglem nowe dlc recznie bo przez klienta wyskakiwalo info ze failed- server problem. Po recznej ionstalacji takie kwiatki , nie moge uruchomic gry . Wczoraj chodzila jak burza
Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BEX64
Nazwa aplikacji: witcher3.exe
Wersja aplikacji: 3.0.4.51444
Sygnatura czasowa aplikacji: 555fb431
Nazwa modułu z błędem: StackHash_1dc2
Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 00000000
Przesunięcie wyjątku: 0000000000000000
Kod wyjątku: c0000005
Dane wyjątku: 0000000000000008
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 1dc2
Dodatkowe informacje 2: 1dc22fb1de37d348f27e54dbb5278e7d
Dodatkowe informacje 3: cbc5
Dodatkowe informacje 4: cbc5ec6970b2af35927ad67117ca57e2

Gdzie znajde plik user .ini ? mam tylko w moich dokumentach: input.settings, user.settings, user.settings.bak

Ps; Czy jesli zrobie reinstal nie usuna mi sie savy?
 
Last edited:
Ja nie instalowałem żadnych modów i aplikacji i mnie też gra nie działa. Dokładnie tak jak Wam. Po zainstalowani DLC gra się nie uruchamia. Czarny ekran, kilka sekund i nic. Też robiłem test zgodności plików w GOG-u i brak poprawy.

Chociaż muszę przyznać, że mogę być jedną z nielicznych osób, dla których ten stan rzeczy jest na rękę. Efektywność pisania przeze mnie pracy magisterskiej drastycznie wzrosła :D
 
Super robota! No mi też gra po zainstalowaniu nowych DLC przestała działać... Jakie rozwiązanie żebym mógł w długi weekend zagrać?
 
Reinstalacja z zachowaniem sejwow i ustawien gry nic nie zmienia gra dalej sie nie włacza. Ktos ma jakies rozwiazanie? win 7 gra odpalana z klienta galaxy
 
Reinstalacja z zachowaniem sejwow i ustawien gry nic nie zmienia gra dalej sie nie włacza. Ktos ma jakies rozwiazanie? win 7 gra odpalana z klienta galaxy
Dzięki zaoszczędziłeś mi trochę czasu, bo mialem to robić po obiedzie. Może ktoś łaskawie z administracji w końcu odpowie co zrobić żeby gra zaczęła działać? Kiedy patch 1.05 wyjdzie? itp.
Tak jak zawsze was lubiłem tam zaczynacie być denerwujący...
 
Potwierdzam problem! U mnie po aktywacji nowych DLC gra wyłącza się wracając do pulpitu, a dzieje się tak po zmianie mapy np. z Velen do Białego Sadu.
 
Odinstalowalem dwa nowe dlc recznie, zrestartowalem kompa , po ponownym uruchomieniu klient galaxy zupdejtowal się i jest poprawa , teraz już nie wyskakuje ze program przestał działać zaczym w ogóle zaczął a wisi na czarnym ekranie i stara się uruchomić . Hahahha masakra , co wy chłopakiz cdp tam namieszaliscie .Grać się normalnie odechciewa jak nie urok to ....:(
 
Raczej na poprawki tudzież nową aktualizację sobie poczekamy. Aczkolwiek powinien wyjść jak najszybciej hotfix, bo te wywalanie z gry przy zmianie lokacji jest irytujące i to bardzo.
 
powiedzcie mi czy jak odinstaluje gre wraz z ustawieniami gry i sejwami ale zachowam je ( skopiuje gdzies indziej)a pozniej recznie wrzuce do folderu gdzie maja one byc to gra bedzie hulac z sejwami? nie che zaczynac gry od nowa
 
To mój pierwszy post na forum w dziale technicznym pomimo ogromnej ilości bugów, na które się natknąłem w ciągu grania. No ale tym razem musiałem napisać od kilku dni nie mogę w pełni bądź w ogóle grać, ponieważ nie dostaję EXPA za część zadań co jest horrendalnym problemem w grze RPG nastawionej na fabułę i rozwój postaci, a dodatkowo dzisiaj po mini aktualizacji gry (nie wiem czy to był jakiś hotfix), po pobraniu 2 nowych dlc i aktualizacji GOG gra się w ogóle nie uruchamia. Kiedy można spodziewać się naprawy owych palących problemów???
 
1.Jak instalowaliście dzisiejsze DLC? Czy macie je w GOG Galaxy w podmenu "Configure" zaptaszkowane?
2. Czy nie macie aby gry po polsku, a dlcków po angielsku? Spróbujcie ww. zakładce "configure" odznaczyć wszystkie dlc i zmienić język na polski (jeśli wcześniej był tam ustawiony inny, domyślnie angielski).
3. Odinstalujcie grę, zainstalujcie na nowo czystą grę i spróbujcie uruchomić bez instalacji DLC nową grę, bez "starych" sejwów.
Sejwy oczywiście skopiujcie, zawsze można je później podmienić.
 
Last edited:
1.Jak instalowaliście dzisiejsze DLC? Czy macie je w GOG Galaxy w podmenu "Configure" zaptaszkowane?
2. Czy nie macie aby gry po polsku, a dlcków po angielsku? Spróbujcie ww. zakładce "configure" odznaczyć wszystkie dlc i zmienić język na polski (jeśli wcześniej był tam ustawiony inny, domyślnie angielski).
3. Odinstalujcie grę, zainstalujcie na nowo czystą grę i spróbujcie uruchomić bez instalacji DLC nową grę, bez "starych" sejwów.
Sejwy oczywiście skopiujcie, zawsze można je później podmienić.

Odinstalowalem gre poprzez klienta galaxy-> more-> manage->uninstal, odinstalowywalem z zachowaniem sejwow i ustawien gry i zaznaczona opcja auto-updating enabled (instal;owalem rowniez z ta opcja przez co sciaglo mi wszystko co dotychczas dostepne z automatu), po downloadzie samej gry dociaglem spolszczenie : more-.>configure z listy wybralem polski po czym dociagnal; i zainstalowal sie jezyk polski po tym zabiegu nic juz nie robilem tylko probowalem uruchomic gre i... komunikat program the witcher 3 przestal dzialac a przeciez nawet jeszcze nie zaczał, po restarcie kompa i odinstalowaniu recznie dwoch najnowszych dlc zrobil sie update galaxy i okolo 3 razy gra odpalila sie tzn nie bylo juz info o nie dzialajacym programie tylko zawias na czarnym ekranie a pozniej znow przy probie odpalenia gry komunikat ze program przestal dzialac czyli powrot do punktu wyjscia:( czy cos zrobilem zle , nie sadze ale instaluje gre drugi raz z zachowaniem sejwow i ustawien gry ale z zaznaczona opcja wylaczonego auto updatowania gry. po instalacji odpale ja na patchu 1.02 tzn od razu po instalacji ja odpale nic nie bede kombinowal nawet z jezykiem i zobaczymy

PS jak wytlumaczyc to ze wczoraj gra hulala bez problemu a dzis po odpaleniu kompa i probie odpalenia gry poprzez klienta galaxy takie kwiatki ?

Sytuacja wyglada tak. Odinstalowalem i zainstalowalem gre tak jak pisalem wyzej( Opcja auto update disabled) i dalej to samo program witcher 3 przestal dzialac :( ale zastanawia mnie czemu mam w changelogu the witcher 3 wild hunt; patch 1.0.4 skoro przy downloadzie mialem zaznaczona opcje auto update disabled . Jak ustawic klienta zeby sciagnal gre z patchem 1.0.2?
Edit;
Sciagłem patcha 1.0.2 poprzez klienta galaxy po czym zainstalowalem go recznie . program cos tam zaczal wydziwiac ze mam juz zainstalowana wersje 1.0.4 i ze ten patch moze mi zepsuc pliki gry ale zainstalowalem go po czym klik play i dalej program witcher 3 przestal dzialac a w changelogu mam nadal wersje 1.04 . Jak zrobic downgrade patcha?
 
Last edited:
Top Bottom