Gra się nie włącza od czasu instalacji nowych DLC

+
@tery
Tego ostatniego chyba nie idzie zrobić, ale nie próbowałem więc nie wiem na pewno. Można oczywiście pobrać grę samemu ze strony GOGa i tak wybrać dodatkowo tylko patch 1.02. Ale to nie Patch 1.04 jest problemem skoro gra wczoraj działała OK, tylko nowe DLC albo raczej coś co gra doinstalowała przy okazji ich instalacji.

A czy próbowałeś uruchamiać grę na czysto bez żadnych sejwów w katalogu dokumenty > the witcher 3 >gamesaves?
 
A czy próbowałeś uruchamiać grę na czysto bez żadnych sejwów w katalogu dokumenty > the witcher 3 >gamesaves?

"Sejwy" nie mają z tym nic wspólnego. Mam to samo i gra wczoraj wieczorem działała w porządku. Dzisiaj po zainstalowaniu 2dlc, jakimś (automatycznym) hotfixie i aktualizacji gog, gra się nie włącza. Save są w takim samym stanie jak były wczoraj.
 
Chodzi ci o uninstal gry wraz z sejwami i ustawieniami gry po czym instal i proba odpalenia? jesli o to kaman to wlasnie po raz 3 sciagam gre i ja instaluje na czysto. Powiedz mi tylko czy jesli gra sie w ogole uruchomi to czy jak przeniose wczesniej skopiowane savy gry do folderu gdzie wczesniej byly to normalnie beda one dzialac? pliki w moich dokumentach: input.settings, user.settings, user.settings.bak tez dorzucac czy same sejwy?. Zauwazylem tez ze podczas instalacji gry z klienta galaxy jeszcze przed instalacja nie da sie zmienic opcji auto update na disabled domyslnie jest enabled wiec wydaje mi sie ze instalator zapamietuje ta opcje i updejtuje gre automatycznie nawet po tym jak po kliknieciu instal da sie juz zmienic opcje auto update na disabled
 
@Roxven89
Może nie mają, a może maja. Sprawdzić to można w kilka sekund więc co szkodzi zobaczyć?
Tydzień temu jak pojawiły się dlc z nowym strojem Yen i nowym zadaniem, a później na kilka godzin dlcki poznikały z GOGa gra nie chciała się uruchomić i pojawiał się komunikat, że do uruchomienia gry potrzebujesz dlc zaginieni...

Nie wiem co mogę wam napisać więcej, to, że u mnie działa was pewnie tylko bardziej zdenerwuje, może przywracanie systemu zróbcie? Może sprawdźcie czy inne gry działają? Albo jeśli używacie jakiś dodatkowych programów/modów to je usuńcie. A przy powtórnej instalacji upewnijcie się czy aby na pewno nie ostały się na dysku jakieś pliki z grą?

No nic, życzę wam powodzenia.

@tery
Normalnie można sejwy przenosić i działają bez problemu. No ale tak to działa NORMALNIE. A u Ciebie jest coś nie tak, więc trudno mi wróżyć z fusów.
 
jakimś (automatycznym) hotfixie
Cos jest na rzeczy bo tak jak pisalem jak dzis 1 raz uruchomilem kompa i klienta to od razu widzialem w downloadzie (strzalka w lewym dolnym rogu) napis witcher 3 updated a info o patchu 1.0.5 nie ma wiec co sie sciaglo automatycznie ? dlc albo jakies inne cos ktore powoduje blad
Nie gram na zadnych modach gre instaluje po raz 3 prosto z goga
 
Brawo dla redów, nie wiem co oni zrobili i tworzą, ale ta firma coraz gorsza się robi. Wystarczy usunąć te dwie śmieszne dllki i gra śmiga jakby co
 
mi niestety usuniecie tych dlc nie pomogło....

nie dlc, DLLEK, wchodzisz w folder gry do bin i usuwasz d3d11.dll i dxgi.dll bo dllki wrzucają jakieś ich - nie przetestowane z każdym sprzetem bo nie wiedzą że i nvidia i amd wrzuca swoje DLLKI ze sterowników do dx11
 
Kurde coraz bardziej mnie to irytuje, wczoraj o 21 wszystko było ok gra działała słodko, przychodzę dziś po pracy sobie myślę trzeba troszkę pograć wciskam play, aaaaaa tu taki chu.... Nie mam żadnych modów, polepszaczy itd mówię już na zapas. I ogólnie gra się włącza na dwie sekundy w formie czarnego ekranu i się sama wyłącza i nic z tym nie mogę zrobić. Co tu przeczytałem zrobiłem i dalej mogę się cmoknąć. Mój znajomy gra jest szczęśliwy bo ma polewkę, że długi weekend się zaczął, a ja nie mogę grać, a on tak o co tu biega. Ja osobiście mam winde 8.1 a on 7 może tu coś jest nie tak nie wiem nie znam się na dlckach, ale to może jest coś z tym, może się mylę no nie wiem no, ogólnie o kant dupy normalnie.
 
nie dlc, DLLEK, wchodzisz w folder gry do bin i usuwasz d3d11.dll i dxgi.dll bo dllki wrzucają jakieś ich - nie przetestowane z każdym sprzetem bo nie wiedzą że i nvidia i amd wrzuca swoje DLLKI ze sterowników do dx11

Chłopie uratowałeś moje nerwy. Już prawie jechałem do Redów bo nic nie pomagało. Rzeczywiście skopali i nic nie napisali nawet, wystarczy usunąć te dwa DLL i śmiga, DLC mogą być zainstalowane wszystkie.
 
Kurde coraz bardziej mnie to irytuje, wczoraj o 21 wszystko było ok gra działała słodko, przychodzę dziś po pracy sobie myślę trzeba troszkę pograć wciskam play, aaaaaa tu taki chu.... Nie mam żadnych modów, polepszaczy itd mówię już na zapas. I ogólnie gra się włącza na dwie sekundy w formie czarnego ekranu i się sama wyłącza i nic z tym nie mogę zrobić. Co tu przeczytałem zrobiłem i dalej mogę się cmoknąć. Mój znajomy gra jest szczęśliwy bo ma polewkę, że długi weekend się zaczął, a ja nie mogę grać, a on tak o co tu biega. Ja osobiście mam winde 8.1 a on 7 może tu coś jest nie tak nie wiem nie znam się na dlckach, ale to może jest coś z tym, może się mylę no nie wiem no, ogólnie o kant dupy normalnie.

napisałem wyżej rozwiązanie - redzi wrzucili jakieś swoje dllki d3d11.dll i dxgi.dll które mają wiele powiązanego ze sterownikami i kartami i wyświetlaniem gry - nie przetestowali tego w ogóle i dlatego gra wywala się na różnych sprzętach(obstawiam że nie przetestowali tego w ogóle na kartach amd i wszyscy którzy mają amd im się wywala)

chociaż z drugiej strony u mnie po usunięciu dll gra crashuje XD

---------- Zaktualizowano 18:09 ----------

Trza też usunąć dllki dinputy i xinput - one też zostały zmienione w tych dlc - i działa okej teraz.
 
Last edited:
napisałem wyżej rozwiązanie - redzi wrzucili jakieś swoje dllki d3d11.dll i dxgi.dll które mają wiele powiązanego ze sterownikami i kartami i wyświetlaniem gry - nie przetestowali tego w ogóle i dlatego gra wywala się na różnych sprzętach(obstawiam że nie przetestowali tego w ogóle na kartach amd i wszyscy którzy mają amd im się wywala)

chociaż z drugiej strony u mnie po usunięciu dll gra crashuje XD

---------- Zaktualizowano 18:09 ----------

Trza też usunąć dllki dinputy i xinput - one też zostały zmienione w tych dlc - i działa okej teraz.


Właśnie kolego zrobiłem tak jak piszesz i nic nie pomogło niestety :( cóż śmieszna sprawa, ale dziękuje za dobre chęci :)
 
Właśnie kolego zrobiłem tak jak piszesz i nic nie pomogło niestety :( cóż śmieszna sprawa, ale dziękuje za dobre chęci :)

może jakiegoś pliku nie usunąłeś, upewnij się czy na pewno te wszystkie co wymieniłem:

dxgi.dll, d3d11.dll xinput1_3wrapper.dll dinput8.dll i xinput1_3.dll
 
może jakiegoś pliku nie usunąłeś, upewnij się czy na pewno te wszystkie co wymieniłem:

dxgi.dll, d3d11.dll xinput1_3wrapper.dll dinput8.dll i xinput1_3.dll

Oczywiście tak jak piszesz z zaleceniami i w moim przypadku nic to samo co było nawet po usunięciu
 
to kurde pol dnia dzis spedzilem i 4 razy instalowalem wiedzmina ( sciagajac go ) a tu takie cos :p . U mnie inaczej sie problem rozwiazal poki co sciagnalem recznie bez klienta galaxy wszystko co wyszlo do tej pory zainstalowalem poki co gre spolszczenie i patcha 1.01->1.02 i gra dziala wiec CDPR nie popisaliscie sie jutro bede instalowal reszte patchy i dlcekow i zobaczymy czy bedzie dzialac jak nie to wykorzystam sposob tutaj podany mam nadziej ze wtedy wszystko bedzie git

Po usunieciu tych plikow dll wymienionych te dwa DLC przez ktore jest problem dzialaja ?
 
Last edited:
Próbowałem wszystkie konfiguracje i dupa. Usunąłem wszystkie wymienione pliki usuwałem tylko część i w żadnej konfiguracji gra nie działa. Klient odpala Wiedźmina (na1,5 sekundy Wiedźmin pojawia się w procesach) po czym robi się ekran czarny na ułamek sekundy i Wiedźmin z procesów znika.
Super robota panowie eksperci.
A do osób które piszą, że to przez AMD itp. mam Intela i5 3570k i grafikę NVIDIA GeForce 660 i do tej pory wszystko działało dobrze, więc zrzucanie winy na sprzęt jest śmieszne.
Ma ktoś jakiś inny sprawdzony sposób jak to odpalić? Czy czeka mnie długi weekend (a wziąłem specjalnie piątek wolny) bez grania?
 
Ja też mam problem po instalacji tych dzisiejszych DLC gra zaczęła mi wyraźnie gorzej działać a do tego pojawił się olbrzymi problem z artefaktami graficznymi (olbrzymie czerwone i czarne trójkąty w trakcie walki zamiast tekstur krwi (są do artefakty podobne do tych jakie występują przy przegrzewającej się grafice). A temperatura mojego GPU to około 56-63 stopnie. Dodatkowo przestał mi działać OSD od programu EVGA PrecisionX 16 a dziś ramo wszystko działało pięknie. Ogólnie jak nie miałem problemów z Dzikim Gonem na patchu 1.03 tak po kolejnym i dzisiejszych dodatkach gra staje się prawie niegrywalna czy REDZI w ogóle mają jakiś dział jakości który testuje to co wypuszczają czy nie i zamiast łatać grę psują ją
 
BRAWO!!! BRAWO!!
Dziękuje za te dlc które ROZPIERDOLIŁY całą grę. 70h na liczniku ani jednego crashu, po instalacji dlc crashe co 30 min. Panowie i Panie Redzi najedliście się grochu i sracie tymi dlc po trochu zamiast je wszystkie wydać od razu. Ile jeszcze tych pseudo patchy i dlc wyciętych nieudolnie z gry planujecie
 
Last edited:
Więc tak - zainstalowałem DLC i po krótkiej grze wywaliło mnie raz (wcześniej zdarzyło się to może dwa razy na samym początku, a mam już 100 h).
Myślałem, że może właśnie DLC są winne, ale ... przypomniałem sobie sytuację z W2 (nagle zaczęło mnie wywalać, nie wiedziałem w czym rzecz, aż tu nagle odkryłem, że jedyne co się zmieniło to pogoda - stało się bardzo gorąco, jak dziś) i zdjąłem obudowę (mimo, że mam solidne chłodzenie). Wywałka juz się nie powtórzyła.
Taka moja historia (nie mylić z diagnozą).
 
Trochę po testowałem dziś Wieśka i dochodzę do wniosku że coś się ewidentnie zepsuło po wczorajszej aktualizacji. Po wyrzuceniu tych plików o których pisał jeden z panów wyżej działa mi OSD programu EVEGA Precision X 16, ale mam wyraźnie dziwne zachowanie gry która potrafi gdy stoję na wysepce obok Oxenfurtu i nie ruszam postacią obciążenie GPU strasznie skacze od 50 do nawet 95% (choć renderowana scena się praktycznie nie zmienia jest statyczna), a jeszcze wczoraj rano gra wykorzystywała mi GPU na dość stabilnym poziomie 75% (nawet przy renderingu walki). Co do artefaktów to pojawiają się one w momencie gdy wybuchają Zgnilce (tylko i wyłącznie wtedy) wygląda to tak jakby któreś DLC lub te wczorajsze pliki uszkodziły pliki gry odpowiedzialne za ten efekt. Podsumowując z długiego weekendu z Wiedźminem nici gdyż gra stała się nie grywalna po instalacji DLC i tej "mikro aktualizacji". Pozostaje czekać na tego nieszczęsnego patcha 1.5 i liczyć że nie zepsuje on bardziej tej gry
 
Last edited:
Top Bottom