Gra, z dnia na dzień, przestała się uruchamiać

+
Status
Not open for further replies.
Mam "problem dostępu do dysku" :)
EDIT: Trzeba być adminem i nie wolno odznaczać "In-Game Overlay" w Ustawieniach GOG Galaxy.

Dzięki za wszystkie rady; na razie zostaje mi czekać na łatkę naprawiającą łatkę ( :O )
 
Last edited:
Nie trzeba czekać na następną łatkę. Musicie wejść do katalogu gdzie jest zainstalowana gra( w moim przypadku GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt) i usunąć wszystkie pliki z katalogu "Mods" lub "mods" Mody się gryzą z grą i dlatego nie można uruchomić grę.Moment temu zainstalowałem łatkę i miałem podobny problem.
 
Last edited:
A to ciekawe. Zawsze, kiedy mody skryptowe gryzły się z grą, wyskakiwał błąd przy ładowaniu RedEngine'a (czy jak tam to się nazywało).
 
Nie trzeba czekać na następną łatkę. Musicie wejść do katalogu gdzie jest zainstalowana gra( w moim przypadku GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt) i usunąć wszystkie pliki z katalogu "Mods" lub "mods" Mody się gryzą z grą i dlatego nie można uruchomić grę.Moment temu zainstalowałem łatkę i miałem podobny problem.

Ja nie używam żadnych modów ;) Pisałem na początku.

Myślę, że wiem o co chodzi; pisałem już, że nie przeprowadziłem żadnych aktualizacji systemu... ale sterownik do karty pasowałoby aktualizować; Ansel wymaga nowego drivera... Sęk w tym, że nie chce mnie łączyć z serwerem Nvidii, a drugą sprawą jest to, że jak zaktualizowałem w lutym sterownik w GeForce Experience to konieczne było przywrócenie komputera do ustawień fabrycznych... Od tego momentu nie aktualizuję...
 
Witam
Zainstalowałem wiedźmina 3 dziki gon 2 tygodnie temu po zakupie i ściągnięciu z platformy steam . Wszystko chodziło świetnie za mną 45 godzin rozgrywki i nagle koniec gra przestała się uruchamiać dosłownie z dnia na dzień!!! Przy próbie włączenia pojawia się małe czarne okno na którym pisze >>przygotowanie do uruchomienia the witcher 3 po 2-3 sekundach wszystko znika i tyle kamień w wodę. Próbowałem już wszystkiego od sprawdzenia plików spójności gry na steamie po próbie ustawiania steama jako administratora nawet usunąłem i zainstalowałem gre na nowo i nic!!!
Gram na laptopie Leno y50-70 z procesorem intel core i7 16 g ram i kartą graficzną geforce 970 gtx 4 g Windows 10
także raczej problem nie jest spowodowany zbyt dużymi wymaganiami gry
Prosiłbym o pomoc jeśli ktoś ma jakieś pomysły w czym może tkwić problem dodam że jestem laikiem jeśli chodzi o jakąś głębszą informatykę gram po pracy i właściwie tyko po to potrzebuje laptopa
 
Nie masz przypadkiem żadnych modów? Czasem zbyt duża ilość modyfikacji może doprowadzić do nieuruchomiania się gry czy wiecznego wczytywania.

Nie zaszkodzi też aktualizacja sterowników do karty (ewentualnie jeśli gra przestała działać po zainstalowaniu najnowszych, powrót do poprzednich).
 
właśnie problem w tym że nie mam żadnych modów czysty wiedzmin 3 dziki gon bez dodatków a szczerze nie mam pojęcia jaką wersje gry mam. Zainstalowałem ją ze steama może z 3 tyg temu i śmigała świetnie

---------- Zaktualizowano 12:29 ----------

a swoją drogą jak istotna jest wersja gry ?? jak to sprawdzić? cholera człowiek by zagrał aż go ssie w żołądku a to dupa !!!!!
 
a swoją drogą jak istotna jest wersja gry ?? jak to sprawdzić?

Jest o tyle istotna, że jeśli gra chodziła ci wcześniej (a nic nie zmieniałeś) to jest cień szansy iż za błąd z uruchamianiem odpowiedzialna jest jakaś nowsza łatka (w tym tygodniu wyszło wsparcie dla Ansela). Gdybyś miał wydanie Galaxy, wówczas powiedziałbym (krok po kroku) jak wrócić do poprzednich wersji oraz jak sprawdzić aktualną (bez uruchamiania gry).
 
Dziś galaxy pobrało mi aktualizację o wadze 1.8 MB, może ona coś poprawia? Nie wiem jak to działa na Steamie, ale może trzeba ręcznie zaktualizować.
 
a swoją drogą jak istotna jest wersja gry ??
Jest o tyle istotna, że jeśli gra chodziła ci wcześniej (a nic nie zmieniałeś) to jest cień szansy iż za błąd z uruchamianiem odpowiedzialna jest jakaś nowsza łatka
Szczególnie, że już trochę osób zgłaszało ten problem, że nagle gra im się nie chce odpalić, co się złożyło właśnie z publikacją nowej aktualizacji, stąd też, w tym wypadku, odpowiedź na pytanie o wersję gry może okazać się istotna.
 
poradziłem się znajomego informatyka powiedział że całkiem niedawno a dokładnie przed dzień początków mojego problemu miała miejsce automatyczna instalacja aktualizacji do systemu windows 10 pamiętam to bo zaraz po wyłączeniu gry chciałem wyłączyć komputer i zaczą się aktualizować system windows nastempnego dnie już gry nie właczyłem teraz moje pytanie jest takie czy po przywroceniu ustawien fabrycznych jest szansa aby gra wreszcie ruszyła ?

---------- Zaktualizowano 16:56 ----------

poradziłem się znajomego informatyka powiedział że całkiem niedawno a dokładnie przed dzień początków mojego problemu miała miejsce automatyczna instalacja aktualizacji do systemu windows 10 pamiętam to bo zaraz po wyłączeniu gry chciałem wyłączyć komputer i zaczą się aktualizować system windows nastempnego dnie już gry nie właczyłem teraz moje pytanie jest takie czy po przywroceniu ustawien fabrycznych jest szansa aby gra wreszcie ruszyła ?

---------- Zaktualizowano 16:58 ----------

nie wiem mogę się mylić ale troche to dziwne że zaraz po aktualizcji systemu gra przestała mi chodzić . Jak myślicie??
 
Pozostaje pytanie czy reszta graczy, która ma ten sam problem, również korzysta z W10.
Co do przywracania do fabrycznych, czyli formatowanie, jeśli dobrze zrozumiałem, to zbytnio sensu tu nie ma. Jak już, to proponowałbym przywrócić system do momentu sprzed aktualizacji W10.
 
Wątpię aby wina leżała tutaj po stronie aktualizacji W10. Sam mam ten system i u mnie wszytko działa bez problemu. No ale to jedna z tysięcy, czy nawet miliona możliwych konfiguracji. Zawsze możesz spróbować przywrócić system za pomocą punktu przywracania, niestety nie wiem jak się to będzie miało do aktualizacji Windowsa.
 
Powinno normalnie przywrócić wersję z dnia, którego wybrano punkt przywracania.

Wiem, że na pewno przywracało klucze rejestru systemu jest związane z zainstalowanymi aplikacjami (stąd programy zainstalowane/zmienione po wybranym punkcie przywracania raczej nie będą działać w ogóle albo prawidłowo) ale skoro mówisz, że to samo tyczy się samych aktualizacji Windows (co w sumie wydaje się logiczne) to czemu nie?
Po prostu nigdy nie korzystałem z tej opcji z takim zamierzeniem, więc nie chciałem potwierdzać czegoś nie będąc tego pewnym.
 
Wszystkiemu jest winny nowy patch 1.24 ( u mnie aktualizował się 16 -ego i od tej pory próbowałem wszystkiego co znalazłem w necie i nic ) :(
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom