Gracze wychodzą przed końcem rozgrywki

+
Gracze wychodzą przed końcem rozgrywki

3 na 4 graczy w momencie kiedy już wiedzą że przegrają wychodzą z gry... (forfeint)
Niby jest Victory ale nie ma nagród, mam wrażenie że progresu też nie ma...
Bardzo jest to frustrujące i słabe, coś wiecie czy jest jakiś plan na to?
IMO gracz powinien być automatycznie spasowany i gra powinna się zakończyć normalnie a nie w ten sposób
 
Mylisz się. Za takie zwycięstwo nadal zdobywasz doświadczenie, czasem także złoto. U mnie natomiast w czasie gry nie wychodzi 3/4, a może 10% osób.
 
Co do nagród @kawalkada już Ci odpowiedział. Co zaś się tyczy samego wychodzenia to bardzo dobrze że gracze tak robią. Sam tak robię. Szkoda mi własnego i przeciwnika czasu by ciągnąc przegraną grę i cieszę się zawsze jak trafiam na podobnie myślących.
 
Jakaś argumentacja? Dlaczego niby miały by być punkty ujemne?
Ja też sobie mogę krzyknąć DLA ZOSTAJĄCYCH PUNKTY UJEMNE!!!1111one

Niektórzy ludzie lubią grać dla wygranej, nie dla nagród. Ja sam gram i dla tego i dla tego, ale nie złoszczę się na ludzi, którzy wychodzą z gry. Nie przeszkadza mi to ani trochę. Sam tak robię czasami kiedy mi się spieszy do następnej potyczki z innym graczem.
Niech REDzi przyspieszą menu końcowe, niepotrzebną planszę "przyznawanie nagród" zanim się przejdzie do właściwejplanszy przyznawania nagród. Wtedy może nie będę przyspieszał gry.
 
Jestesmy po tej samej stronie, szybkie poddanie walki powinno być opcją sprawnie działającą. Ale nie rozumiem dlaczego w oknie podsumowania nie ma ostatniej rundy, po prostu wyglada jakby kogoś rozłączyło...
Do tego w moich przypadkach mówimy nawet o sytuacjach w których przeciwnik oszczędza dosłownie pare sekund. Zwyciestwo na ostatniej karcie w ktorej przeciwnik nie ma ruchu a mi wyskakuje ... forfeint (przeciwnik porzucił gre)
Mam nadzieje że jest tak jak mówicie z nagrodami, z moich obserwacji wynikało że nie dostawałem kamieni za te zwyciestwa, a przynajmniej nie bylo tego wylistowanego w tym pasku na dole.
 
Sam tak robię czasami kiedy mi się spieszy do następnej potyczki z innym graczem.
Niech REDzi przyspieszą menu końcowe, niepotrzebną planszę "przyznawanie nagród" zanim się przejdzie do właściwejplanszy przyznawania nagród. Wtedy może nie będę przyspieszał gry.

Mi dosłownie kilkanaście sekund nie robi różnicy. Rozumiem, że komuś się śmieszy w normalnym życiu i musi rzucić mecz- to jest powód. Ale strata nawet minuty czy dwóch pomiędzy meczami nie jest końcem świata.

Nie oznacza to jednak, że chciałbym, aby wychodzący gracze byli karani. Według mnie pozostanie do końca meczu jest lepszym okazaniem GG niż walnięcie od niechcenia przycisku GG. Ale jak napisałem wcześniej - nie zamierzam za to nikogo ścigać :)
 
Za wychodzenie przed końcem powinny być jakieś punkty ujemne!!!
Karać graczy za to, że mają na ręce karty którymi nie da się nic zrobić i nie chcą tracić czasu na ciągnięcie przegranej gry do końca? Może lepiej nie :)
 
nie przesadzajmy też już :p Kiedy przeciwnik się podda dostajemy takie same nagrody jak za wygraną, a po co ktoś ma siedzieć z samymi kartami pogodowymi i oglądać powolne przegrywanie skoro jest już w 100% pewne,że przegra. Nie traktujmy zawsze poddania się jako "płaczu", że się nie wygrało. Czasem to jest zwykłe szybsze zakończenie gry,bo oglądając sytuację na stole mamy pewność, że to jest koniec.
 
Taką dyskusję już gdzieś tutaj widziałem :p
Jak dla mnie po to jest opcja "poddaj", a że nagrody i wynik się nie zmienia, a ktoś policzył, że nie ma szans, to nie widzę problemu. Zaraz ktoś napisze. że przecież w tym czasie mógł nabić sobie rekordowy wynik do hall of fame; ale to chyba żaden argument.
Są gusta i guściki i wszystkim się nie dogodzi, ale chyba większość jest zadowolona i powinno zostać jak jest. Ja, gdy się poddaję to dam nawet GG za taktykę i deck, który nie dał mi szans.
 
Karać graczy za to, że mają na ręce karty którymi nie da się nic zrobić i nie chcą tracić czasu na ciągnięcie przegranej gry do końca? Może lepiej nie :)

Po przemyśleniu rzeczywiście masz rację. bo zakończenie wcześniej (z góry przegranej) gry to dobry pomysł.
 
Spotkałem sie z innym procederem. Poddawaniem gry w 1 rundzie, przed położeniem pierwszej karty. GG dla każdego i 5 rud wpada. Ciekawa taktyka. Jeśli nie jest to w żaden sposób blokowane (np po 5 takich poddawaniach, odpocznij sobie chwile od grania), to sposób na szybki zarobek. Szczególnie, że 2ga strona ma mecz wygrany do kolekcji.
 
@MrHoudini Ja w takiej sytuacji nie daje GG nawet jeśli sam go dostaję. To jedyna metoda by tego typu proceder ukrócić lub ewentualnie wprowadzić wymóg rozegrania co najmniej 1 rundy by móc dać GG.
 
Gracze poddający grę [sugestia]

Cześć, zauważyłem że dość spora ilość ludzi poddaje co chwila swoje gry, by zdobywać golda za "gratulacje". Ostatnio grałem dwa razy z rzędu z tym samym graczem i w obu przypadkach poddał grę, pogratulował mi a ja jemu. Wydaje mi się że jest to sposób na "łatwego golda", moim zdaniem niezbyt fair. Jak ktoś ma trochę czasu to może tak nastukać ładną ilość tej waluty. Może można by coś z tym zrobić? Np. żeby opcja "pogratulowania" nie była dostępna przy poddanej grze.

To tylko moja sugestia, bo zauważyłem że coraz więcej jest takich "cwaniaków" ;-)
 
Last edited:
A co do poddawania gry, to też chciałbym dodać, że w 3 rundzie np. mam boską talię i przeciwnik się poddaje w połowie bo mam 150+ a mogę zrobić jeszcze 500, to zamiast gdy przeciwnik poddaje grę wywalać już do podsumowania, dać wyłożyć się tej osobie która nie poddała gry, żeby mogła zobaczyć jaki wynik osiągnie swoją talią :)
 
Przecież nie musisz w takich sytuacjach "gratulować". Daję GG za każdym razem, jednak ostatnio może ze trzy razy oponent uciekł po zagraniu kilku kart i wtedy nie otrzymał ode mnie niczego. Nie widzę w tym nic złego, szanuję jego decyzję porzucić grę (może miał ku temu powody ... no cóż jestem optymistką :laughing:), jednak sądzę, że skoro ucieka zaraz po spojrzeniu na karty, to nagroda mu się nie należy.
 
Coś trzeba z tym zrobić nie może być tak że jak ktoś poddaje gre to dostaje złot/frag.karty. To nie fair wobec reszty graczy.
 
Coś trzeba z tym zrobić nie może być tak że jak ktoś poddaje gre to dostaje złot/frag.karty. To nie fair wobec reszty graczy.
To czy ktoś dostaje złoto/fragmenty zależy tylko od drugiego gracza. Więc jak nie podoba Ci się że ktoś poddał grę to nie dawaj mu "gg" i po problemie.
 
To czy ktoś dostaje złoto/fragmenty zależy tylko od drugiego gracza. Więc jak nie podoba Ci się że ktoś poddał grę to nie dawaj mu "gg" i po problemie.

No fajnie. Tylk oże dwóhc ziomków może się umowić żeby sobie dawać gg za takie coś i co wtedy?
 
Czemu wam to nie odpowiada? Mi zdarzyło się przedwczoraj, że miałem wbite 3 lvle i miałem 90g a chciałem sobie kupić beczkę. Poddałem się kilka razy aż dali mi 2 razy po 5g i tyle. Nic strasznego, a jak ktoś chce to niech sobie tak klika i cały dzień, nie wiem po co, ale jak ktoś ma ochote to czemu nie :D

Co do tego, że nie możesz wyłożyć kart bo ktoś się poddał, na angielskim forum już był thread, że to BM jak ktoś wykłada karty a wygrał xDDD
 
Top Bottom