Gracze wychodzą przed końcem rozgrywki

+
Czy ktoś jeszcze doświadczył że poddanie się przeciwnika "przesuwa" jego nagrody za lvl? Dosłownie przed chwilą miałem 1 grę do nagrody (w sensie tego "?" na pasku postępu). Zagrałem talią królestw północy, zostawiłem w 1 turze kolesiowi 110 w 2 złotych kartach na stole co zostają na kolejną rundę. Przeciwnik się poddał a ja... wciąż mam 1 grę do nagrody! No to myślę że się przewidziałem wcześniej, ale kolejna gra, robię to samo, przeciwnik się poddaje a ja wciąż mam 1 grę do nagrody!
Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.
 
Niepotrzebnie robicie szum wokół prostych problemów. Poddanie się powinno być zablokowane aż do końca pierwszej rundy. Myślę, że wtedy nikt by nie był poszkodowany. Sam wolę często skończyć szybciej grę, kiedy wiem, że nie mam już szans. A jeśli cwaniacy będą musieli grać całą pierwszą rundę żeby poddać grę, to szybko im się to znudzi, pomijając to że jest to już wtedy nieopłacalne.
 
Bo faktycznie spasowqć i poddać to już dużo więcej roboty...

Ogolnie do systemu nic nie mam. Nie chcecie to nie musicie dawać GG jeśli uważacie że przeciwnik na nie nie zasługuje. Proste.

Jedynym problemem będą boty, już teraz każdy może sobie takiego zrobić programów do odtwarzania ruchów myszki jest multum. A prostą sekwencje każdy da radę wymyślić.

Dlatego po opuszczeniu pod rząd kilku gier (np. 3) powinien być ban na nagrody za GG do momentu rozegrania pełnej parti.
 
Isharoth;n6946810 said:
Niepotrzebnie robicie szum wokół prostych problemów. Poddanie się powinno być zablokowane aż do końca pierwszej rundy. Myślę, że wtedy nikt by nie był poszkodowany. Sam wolę często skończyć szybciej grę, kiedy wiem, że nie mam już szans. A jeśli cwaniacy będą musieli grać całą pierwszą rundę żeby poddać grę, to szybko im się to znudzi, pomijając to że jest to już wtedy nieopłacalne.

A co to da? Cwaniak najpierw spasuje pierwszą rundę, a w drugiej się podda i wyjdzie na to samo.

Moim zdaniem za poddanie gry w ogóle nie powinno być możliwości dostania GG, bo co to za Good Game jak miałem słabe karty i musiałem się poddać. Jak ktoś wie że nie wygra to może oszczędzić swój czas poddając walkę i poświęcając ewentualną nagrodę za GG, to raczej nie jest jakaś bardzo dotkliwa kara.
Kolejnym wymogiem do dostania nagrody za GG byłoby zagranie określonej ilości kart w grze, tak aby nie wystarczyło 3 razy spasować.
Takie rozwiązanie spowodowałoby że cwaniakowanie/botowanie zajmowałoby o wiele więcej czasu i nie byłoby takie opłacalne, a więc masę ludzi zniechęciłoby do tego procederu.
 
Figorix;n6936040 said:
Czy ktoś jeszcze doświadczył że poddanie się przeciwnika "przesuwa" jego nagrody za lvl? Dosłownie przed chwilą miałem 1 grę do nagrody (w sensie tego "?" na pasku postępu). Zagrałem talią królestw północy, zostawiłem w 1 turze kolesiowi 110 w 2 złotych kartach na stole co zostają na kolejną rundę. Przeciwnik się poddał a ja... wciąż mam 1 grę do nagrody! No to myślę że się przewidziałem wcześniej, ale kolejna gra, robię to samo, przeciwnik się poddaje a ja wciąż mam 1 grę do nagrody!
Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.

Bug, po resecie gry powinienes miec brakujace surowce oraz poziom. Też tak raz miałem.
 
Kudlatytrue;n6662182 said:
Jakaś argumentacja? Dlaczego niby miały by być punkty ujemne?
Ja też sobie mogę krzyknąć DLA ZOSTAJĄCYCH PUNKTY UJEMNE!!!1111one

Niektórzy ludzie lubią grać dla wygranej, nie dla nagród. Ja sam gram i dla tego i dla tego, ale nie złoszczę się na ludzi, którzy wychodzą z gry. Nie przeszkadza mi to ani trochę. Sam tak robię czasami kiedy mi się spieszy do następnej potyczki z innym graczem.
Niech REDzi przyspieszą menu końcowe, niepotrzebną planszę "przyznawanie nagród" zanim się przejdzie do właściwejplanszy przyznawania nagród. Wtedy może nie będę przyspieszał gry.


Chociażby dla tego, że takie wcześniejsze wychodzenie bez pocałuj mnie w dupe niszczy odbiór gry innym. PUNKTY UJEMNE to żart oczywiście, aczkolwiek można by dodać system reputacji, który by dodawał 5golda tym którzy mają np 60-70% pogratulowań-rate za dobrą uprzejmą rozgrywkę.
 
VonMaster;n6949900 said:
Moim zdaniem za poddanie gry w ogóle nie powinno być możliwości dostania GG, bo co to za Good Game jak miałem słabe karty i musiałem się poddać. Jak ktoś wie że nie wygra to może oszczędzić swój czas poddając walkę i poświęcając ewentualną nagrodę za GG, to raczej nie jest jakaś bardzo dotkliwa kara.

Właśnie za to, że ktoś szanuje mój czas i poddaje grę gdy nie widzi dla siebie już szans w mojej opinii należy mu się GG tak jak osobie która grę rozegrała do końca. Ja nie daję jedynie osobą które kończą rozgrywkę nim się pierwsze karty na stole pojawią.
 
Duckingman;n6950430 said:
Właśnie za to, że ktoś szanuje mój czas i poddaje grę gdy nie widzi dla siebie już szans w mojej opinii należy mu się GG tak jak osobie która grę rozegrała do końca. Ja nie daję jedynie osobą które kończą rozgrywkę nim się pierwsze karty na stole pojawią.
A masz jakieś lepsze rozwiązanie?
 
VonMaster;n6950630 said:
A masz jakieś lepsze rozwiązanie?

Takie jak napisałem. Nie dawać GG tym co od razu rezygnują z gry. Gdyby każdy tak robił to problem by zniknął bardzo szybko.
 
Duckingman;n6950810 said:
Takie jak napisałem. Nie dawać GG tym co od razu rezygnują z gry. Gdyby każdy tak robił to problem by zniknął bardzo szybko.

Jeśli mówisz o samym podejściu graczy do tego procederu a nie o rozwiązaniu systemowym to nie jest to żadne rozwiązanie, ponieważ duża część graczy i tak będzie klikać GG w rewanżu etc. Ty może takiemu GG nie dasz ale bot przez noc i tak nastuka pokaźną ilość golda i fragmentów. Nie możesz z góry oczekiwać od innych graczy że będą zachowywali się tak a nie inaczej, bo z takim podejściem zaraz zaleją nas boty i proceder będzie kwitł w najlepsze.

Jeśli mówisz o rozwiązaniu systemowym, to pozostaje pytanie co to znaczy "zrezygnować z gry od razu"? Jeśli aby to obejść wystarczy wyrzucić 1 kartę, spasować, a następnie poddać się w drugiej rundzie to gdzie tu sens? Rozwiązanie powinno być konkretne aby nie dało się go obejść w 3 ruchach, a jednocześnie nie powinno być nazbyt drastyczne np. brak GG za przegraną. Moim zdaniem wymóg wyrzucenia określonej liczby kart jest dobry, ponieważ po co ludzie mają grać karty na oślep aby tylko przegrać, skoro w tym samym czasie mogą grać normalnie i mieć szansę na wygraną, a co za tym idzie dostać dodatkowe nagrody. Boty też tyle nie zarobią, jak będą potrzebowały kilkadziesiąt razy więcej czasu na zagranie określonej liczby kart aby dostać GG.
 
VonMaster;n6950940 said:
Jeśli mówisz o samym podejściu graczy do tego procederu a nie o rozwiązaniu systemowym to nie jest to żadne rozwiązanie, ponieważ duża część graczy i tak będzie klikać GG w rewanżu etc. Ty może takiemu GG nie dasz ale bot przez noc i tak nastuka pokaźną ilość golda i fragmentów. Nie możesz z góry oczekiwać od innych graczy że będą zachowywali się tak a nie inaczej, bo z takim podejściem zaraz zaleją nas boty i proceder będzie kwitł w najlepsze.

Jeśli mówisz o rozwiązaniu systemowym, to pozostaje pytanie co to znaczy "zrezygnować z gry od razu"? Jeśli aby to obejść wystarczy wyrzucić 1 kartę, spasować, a następnie poddać się w drugiej rundzie to gdzie tu sens? Rozwiązanie powinno być konkretne aby nie dało się go obejść w 3 ruchach, a jednocześnie nie powinno być nazbyt drastyczne np. brak GG za przegraną. Moim zdaniem wymóg wyrzucenia określonej liczby kart jest dobry, ponieważ po co ludzie mają grać karty na oślep aby tylko przegrać, skoro w tym samym czasie mogą grać normalnie i mieć szansę na wygraną, a co za tym idzie dostać dodatkowe nagrody. Boty też tyle nie zarobią, jak będą potrzebowały kilkadziesiąt razy więcej czasu na zagranie określonej liczby kart aby dostać GG.

​#1 Jak w Overwatch, poddasz kilka gier, nie dostajesz żadnych nagród, aż nie wygrasz określonej liczby gier
​#2 Limit dzienny na nagordy z "GG"
​#3 Nie zmieniać mechaniki gry, bo boty... Tylko no... banować botterów i innych cheaterów?
​#4 Dać przeciwnikowi GG, gdy poddaje grę jak wie, że nie wygra. Poddał się, uszanował nasz czas, należy mu się coś :)

​Moim zdaniem to jest jeden z mniejszych problemów. Nie jestem w stanie pojąć dlaczego niektórzy tak się o to spinają. To gra po sieci, a nie granie na boty. Gracze będą poddawać mecze i nie ma w tym nic złego. Jeśli zaczną kombinować, nie wypada zmieniać z tego powodu mechaniki gry. To jest karanie graczy uczciwych. Trzeba odpowiednio nagradzać tych co oszukują.
 
Top Bottom