Grand Theft Auto

+
@eustachy_J23 sorry, ale strasznie dramatyzujesz, normalnie jak stara panna czy kawaler :p

Rockstar dał sobie więcej czasu i bardzo dobrze, być może wykorzystają to na swoją korzyść. Oni wiedzą, że był raban, że PCtowi gracze już czekają z widłami.

Co do premiery, to zobacz ile czasu zajęło im stworzenie wersji na PS4/One - rok. Port na PC musiał być z nowych konsoli a nie starych, więc zrozum, czemu to tyle trwa + optymalizacja + tłoczenie itd. Być może premiera rzeczywiście się przesunie o 2-4 tygodnie, bo od dziś są równo 3 tygodnie do premiery a my nie znamy wymagań ani nie widzieliśmy ani 1 screena z wersji na blaszaki.

Tak czy inaczej V na PC wyjdzie na 101% - strona główna Rockstara to potwierdza, największe sklepy zbierają preordery itd. Nie może być inaczej. Trzeba wyluzować i grzecznie czekać. Ja kupię dopiero w dniu premiery, na pewno nie zrobię preordera.
 
Rockstar dał sobie więcej czasu i bardzo dobrze, być może wykorzystają to na swoją korzyść. Oni wiedzą, że był raban, że PCtowi gracze już czekają z widłami.

Ci sami gracze, których Rockstar zazwyczaj olewa i nawet się z tym specjalnie nie kryje? Naprawdę wierzysz, że reakcja segmentu PC cokolwiek ich obchodzi w kontekście tych kilkudziesięciu milionów sprzedanych dotychczas kopii i zarobionych miliardów?

Co do premiery, to zobacz ile czasu zajęło im stworzenie wersji na PS4/One - rok. Port na PC musiał być z nowych konsoli a nie starych, więc zrozum, czemu to tyle trwa + optymalizacja + tłoczenie itd.

GTA V na PC powinno ukazać się razem z wersjami na stare konsole, ewentualnie z kilkumiesięcznym poślizgiem.
Czasu na przygotowanie wybitnie zoptymalizowanej edycji mieli więcej niż za dużo.
Tym bardziej, że jest to jedna z największych i zarazem być może najbogatsza firma growej branży.
Postawa Rockstara to siarczysty policzek wymierzony każdemu graczowi pecetowemu. Nie ma dlań usprawiedliwienia.
Plują na nas i doprawdy nie ma co udawać, że to deszcz jeno. A tym bardziej nie ma za co być wdzięcznym.

Być może premiera rzeczywiście się przesunie o 2-4 tygodnie, bo od dziś są równo 3 tygodnie do premiery a my nie znamy wymagań ani nie widzieliśmy ani 1 screena z wersji na blaszaki.

Ale nie, wcale nas nie olewają, powinniśmy się cieszyć nawet jeśli dostaniemy kolejny żałosny, niegrywalny bubel.

Tak czy inaczej V na PC wyjdzie na 101% - strona główna Rockstara to potwierdza, największe sklepy zbierają preordery itd. Nie może być inaczej.

Jeśli będzie powtórka z GTA IV podziękuję, jeśli przełożą premierę podziękuję takoż.
Łaski nie robią. Nie potrafią dostarczyć towaru stosownej jakości i na czas? W takim razie moje pieniądze, które sobie cenię wielce dostanie deweloper, który to potrafi
 
Last edited:
@eustachy_J23 wydaje mi się, że patrzysz na Rockstara tylko przez pryzmat GTA i tu jest pies pogrzebany.

Max Payne 3 - porządna wersja na PC; data wydania:
konsole 15/18 maja 2012 / PC 1 czerwca 2012

LA Noire - (nie grałem, nie wypowiem się jaka jest wersja na PC); data wydania:
17/20 maja 2011

GTA Episodes from Liberty City (całkiem porządna wersja PC, grałem na starych podzespołach na PC) - data wydania:
konsole: 29 pazdziernika 2009 / 13 kwietna 2010
PC: 13 kwietnia 2010

Poczekajmy na osąd wersji na PC do premiery. Na razie tylko tyle można powiedzieć. Gdyby mieli gdzieś wersję PC to już dawno podaliby wymagania, teraz gra trafiłaby do tłoczni. R* na razie milczy i być może pracują w pocie czoła. Ja dam im szansę. Nie można żyć cały czas patrząc w przeszłość na GTA IV.
 
@eustachy_J23 wydaje mi się, że patrzysz na Rockstara tylko przez pryzmat GTA i tu jest pies pogrzebany.

W żadnym wypadku, sęk w tym, że...

GTA IV 29.04.2008/PC 02.12.2008
Bardzo duże opóźnienie względem wersji konsolowej, można więc było oczekiwać maksymalnie dopieszczonego produktu.
Tymczasem dostaliśmy techniczny bubel, który przeportował student informatyki w jeden wieczór, bo inaczej nie da się wyjaśnić faktu, że wszystko tam było do dupy, z instalatorem na czele, który to w wersji angielskiej wyglądał tak;


EFLC działało nawet gorzej niż podstawka. Mało tego, mogło, uwaga, doprowadzić do awarii "pieca".

Najlepsza, jak na razie gra studia, to jest RDR zostało wydane 18.05.2010. Na PC dotąd się nie ukazało i już nie nie pojawi.

GTA V. Data premiery 17.09.2013
Wersja PC 27.01.2015.

Jeśli chodzi o te najważniejsze tytuły w dorobku studia, takie które społeczność graczy elektryzują (L.A. Noire i Max Payne 3 do tej grupy nie należą) PC jest zlewane po całości. Normalnie dostajemy tylko gry o mniejszym znaczeniu, można powiedzieć drugiej kategorii.

I skoro na przekór wszystkiemu nadal na GTA V czekam oznacza to, że dałem Rockstarowi szansę, aby się zrehabilitował, iż nie postrzegam studia jedynie przez pryzmat fatalnej czwórki, ale...
Wszystko ma swoje granice. I jeśli Rockstar ponownie zawali stronę techniczną albo (znowu) przesunie premierę znaczyć to będzie, że szansę zmarnował.
Studio dało ciała z GTA IV, EFLC, RDR i GTA V przekładając premierę o czternaście (!) miesięcy względem konsol, a następnie o kolejne dwa, ponad dwa. Ponoć do trzech razy sztuka. Rockstar miał już nie trzy, a cztery wpadki z rzędu, jeśli o duże tytuły idzie.
Gdyby zatem sytuacja się powtórzyła, pasuję.
 
Last edited:
@eustachy_J23 dalej wydaje mi się, że się*mylisz. Czemu? Bo R* nie chciał robić portu z gorzej wyglądających wersji na stare konsole. Woleli dołożyć nowy tryb kamery, ulepszyć V graficznie i dopiero wypuścić taki port na PC. Ja, mimo, że czekam bardzo, to wielkich pretensji nie mam. Będę miał, jeśli po takim czasie dostanę lipę.

Inne studia też*przesuwają premierę, no poza EA i Ubi :D Redów na stosie nie spalę, mimo, że grę pewnie mogliby wydać i na Święta 2014 w grudniu. A czekam pół roku dłużej. Blizz wydaje gry, jak będę skończone, a nie by $ się zgadzał i wleciał szybciej na konta.

Poczekajmy na osąd jeszcze te 3 tygodnie :) na ewentualny hejt będzie jeszcze czas.
 
Bo R* nie chciał robić portu z gorzej wyglądających wersji na stare konsole.

Rockstar nie chciał robić portu na PC zanim nie zarobił kroci na konsolach. I tyle
Wersja na stare konsole nie różni się znacząco, a lepszą oprawę PC i tak by dostał, bo względem konsolowych edycji gier dostaje zawsze.
Oczywiście nie byłoby trybu fpp.
Jednak nie widzę dlaczego z powodu tegoż trybu trzeba było czekać kilkanaście miesięcy.
Bez niego nie dało się grać czy jak?
No dało się, a sam tryb można było dorzucić w patchu.

Inne studia też*przesuwają premierę, no poza EA i Ubi

Podaj mi proszę przykład tytułu, którego obsuwa względem edycji PC wyniosła 14 miesięcy, a następnie dorzucono dwa kolejne.
Jak branża growa długa i szeroka nikt tak nie leci w kulki z PC, jak to czyni Rockstar przy okazji swych najgłośniejszych produkcji.
Lepiej, żeby tym razem nie nawalili, w każdym razie nie bardziej niż już to zrobili.
 
Last edited:
@eustachy_J23 tak po R* wie, że na konsolach zarobi krocie, a na PC nie. Pytanie brzmi, czy dlatego, że się*nie starają o dobrą wersję na blaszaki, czy dlatego, że piractwo jest zjawiskiem szerszym. Trzeba przyznać, że V na x360/PS3 to mega wielki sukces, którego nie odnieśliby nigdy z wersją na PC, jakby świetna ona nie była, takie są realia.

Cały czas nie rozumie, czemu piszesz "obsuwa". To nie obsuwa tylko specjalny zamiar nie zrobienia wersji PC wcześniej, tak jak pisałeś, tak jak pisałem i ja. Nasze zdania różnią się tylko tym, że ja wiem, że chcieli zrobić port z nowych konsoli a nie starych. R* nie przesunął więc premiery V na PC, bo jej początkowo w ogóle nie zapowiedział.

Mam dla przykładu Bloodborne - wydawane tylko na PS4. Załóżmy, że pół roku po premierze twórcy zapowiedzą wersję na blaszaki, czy wtedy też*napiszesz, że to obsuwa i przesunięcie premiery?
 
Mam dla przykładu Bloodborne - wydawane tylko na PS4. Załóżmy, że pół roku po premierze twórcy zapowiedzą wersję na blaszaki, czy wtedy też*napiszesz, że to obsuwa i przesunięcie premiery?

To się nigdy nie zdarzy, bo Sony nie oddaje swoich marek ;) Lepszym przykładem jest Dark Souls, które najpierw było tylko na konsolach, a dopiero dużo później zapowiedzieli wersję PC. Dwójka wyszła na PC tylko z niewielkim poślizgiem.

Wiadomo, że to wszystko jest biznes, większość ludzi na świecie gra tylko na konsolach i to one są głównym targetem.
 
Wyniki sprzedaży GTA V:

PS3: 19.24 miliona kopii
x360: 17.79 miliona kopii
PS4: 4.73 miliona kopii
xOne: 1.81 miliona kopii

Czekamy na wyniki sprzedaży na PC :) według mnie przebiją wyniki obydwu nowych konsoli.
 
Cały czas nie rozumie, czemu piszesz "obsuwa". To nie obsuwa tylko specjalny zamiar nie zrobienia wersji PC wcześniej, tak jak pisałeś, tak jak pisałem i ja. Nasze zdania różnią się tylko tym, że ja wiem, że chcieli zrobić port z nowych konsoli a nie starych. R* nie przesunął więc premiery V na PC, bo jej początkowo w ogóle nie zapowiedział.

No tak, ale w praktyce na jedno wychodzi.

Mam dla przykładu Bloodborne - wydawane tylko na PS4. Załóżmy, że pół roku po premierze twórcy zapowiedzą wersję na blaszaki, czy wtedy też*napiszesz, że to obsuwa i przesunięcie premiery?

Hunt ma rację, to zupełnie inna sytuacja, GTA nigdy tytułem na wyłączność nie było.

Czekamy na wyniki sprzedaży na PC według mnie przebiją wyniki obydwu nowych konsoli.

Kto wie? Pod warunkiem, że optymalizacja będzie naprawdę na poziomie jest to możliwe.
 
Jest kilka niewiadomych, m.in. czemu gra nie trafia jeszcze do tłoczni, czemu nie mamy wymagań gry, czemu nie ma oficjalnych materiałów z wersji PC - screenów.

Wydałem kupę kasy na zmodernizowanie PC, właśnie pod kątem GTA V oraz W3 w tym roku. W3 przesunięte, mam nadzieję, że V tego nie doświadczy, bo wtedy się wkurzę :p
 
Jest kilka niewiadomych, m.in. czemu gra nie trafia jeszcze do tłoczni, czemu nie mamy wymagań gry, czemu nie ma oficjalnych materiałów z wersji PC - screenów.

Wydałem kupę kasy na zmodernizowanie PC, właśnie pod kątem GTA V oraz W3 w tym roku. W3 przesunięte, mam nadzieję, że V tego nie doświadczy, bo wtedy się wkurzę :p
Raczej niecałe 3 tygodnie przed planowaną premierą by nie przesunęli, dużo ludzi uważa że milczenie R* to celowe bo gra i tak reklamy nie potrzebuje i hype sam sie nakręca, poprzez spekulacje na każdym portalu gamingowym.
 
Raczej niecałe 3 tygodnie przed planowaną premierą by nie przesunęli, dużo ludzi uważa że milczenie R* to celowe bo gra i tak reklamy nie potrzebuje i hype sam sie nakręca, poprzez spekulacje na każdym portalu gamingowym.

Bardzo możliwe, tydzień przed premierą rzucą trailerem, wymaganiami i screenami.
 
Jest kilka niewiadomych, m.in. czemu gra nie trafia jeszcze do tłoczni
A skąd wiesz, że nie trafiła do tłoczni? :) Gdyby miała nastąpić jakaś obsuwa Rockstar już by o tym poinformował. Wiedzą, że gra się sprzeda nawet bez jakiejś kampanii reklamowej. Może niedługo poznamy wymagania, wypuszczą premierowy trailer na PC i voila!
 
A skąd wiesz, że nie trafiła do tłoczni? :) Gdyby miała nastąpić jakaś obsuwa Rockstar już by o tym poinformował. Wiedzą, że gra się sprzeda nawet bez jakiejś kampanii reklamowej. Może niedługo poznamy wymagania, wypuszczą premierowy trailer na PC i voila!

No tak, miałoby to sens. Nieoficjalny przeciek wymagań, screen z ustawieniami detali graficznych. Niby cicho, a bardzo głośno :)

Hype jest, tylko pytanie, czy nakręca on zamówienia przedpremierowe czy raczej ogranicza? Wiele ludzi może pomyśleć "przecież nie znam wymagań, nie zamówię w ciemno. Nawet nie wiadomo czy V wyjdzie 27 stycznia, po co utopić kasę?".
 
A na steam zmieniła się data premiery

z znanej daty 27 stycznia zrobił się początek 2015 (Early 2015) ... coś czuje poślizg
 
Last edited:
Top Bottom