Gry detektywistyczne jak The Beast Inside

+
Witam. Ściągnąłem sobie demo gry "The Beast Inside" i spodobał mi się pomysł na grę, ale nie do końca klimat. Nie lubię horrorów. Czy zna ktoś podobne gry, ale w troche innym klimacie? Nie chciałbym też gry detektywistycznej, która jest w zasadzie filmem.
 
Nie za bardzo wiem jaką grą jest The Best Inside, ale grałem w jedną dobrą grę detektywistyczną - "L.A. Noire".
 
no w sumie to rzeczywiście trochę to głupio opisałem, bo gra nowa i mało kto w nią pewnie grał. Chodzi po prostu o grę detektywistyczną, ale normalną i dobrą. Bo teraz te gry są takie filmowe, albo fabularyzowane. No np Heavy Rain podobno fajna gra detektywistyczna, ale właśnie już w takim stylu filmowym podobno.
 
Kumam, obawiam się, że L.A Noire była jedną z pierwszych właśnie gier, jak to opisałeś fabularyzowanych. Ale zobacz sobie może jakiś gameplay z drugiej, trzeciej misji i sam oceń. Mi się podobała choć zdecydowanie więcej w niej było rozmów niż w podobnej klimatycznie mafii.

EDIT:
Obejrzałem krótki gameplay z Heavy Rain no i nie, muszę powiedzieć, że w L.A Noire jest zdecydowanie więcej akcji i większy wpływ gracza na rozgrywkę, samo poruszanie postaci odbywa się jak w GTA a nie jak w wyżej wymienionej. A taka najlepsza gra akcji, która miała w sobie bardzo dużo detektywistycznych dodatków to z pewnością pierwszy i drugi Batman z serii Arkham.
 
Last edited:
Z nowszych, bardziej rozbudowanych gier przychodzi mi do głowy jeden z ciekawszych erpegów ostatnio, czyli Disco Elysium. Tyle tylko, że choć kierujemy detektywem i główną osią fabularną faktycznie jest śledztwo, to gra jest bardzo oryginalna jeżeli chodzi o setting, motywy o które zahacza, czy odgrywanie roli.
Głównym bohaterem jest detektyw z amnezją, z problemami psychicznymi, który dużą część poświęca na rozmowy z samym sobą i częściami własnego ego.
Odjechana gra, mnóstwo czytania, zero walki.
 
Ja to nie rozumiem tego świata gier...to jest dla mnie odlot. Jakiś czas temu kupiłem sobie Tomb Rider bo była rekomendowana i to jest śmiech na sali. Gra prowadziła za rękę i była na zasadzie "teraz kliknij e...a teraz klikaj szybko spację". To samo z jakąś inną grą którą kupiłem sobie pare lat temu.

Tyle tego jest a jak się zaczyna grac to się okazuje, że jest to tylko jakaś atrapa gry. Może ten Ethan Carter będzie ok...o tym Elysium gdzieś też widziałem...a może batman
 

Ukash

Forum veteran
Potwierdzam że Batman Arkham Asylum jest mega fajną grą, dla mnie najlepszą z serii. Są tam i świetne postacie, świetne zagadki i świetna wciągająca fabuła, świetna mechanika - prawdziwy symulator Batmana który daje mnóstwo frajdy przy walkach czy przy eksploracji ;) Dla mnie jedna z najlepszych gier ogólnie, kompletna i doskonale zaprojektowana i wykonana. Również polecam.
 
Last edited:
Na myśl przyszedł mi jeszcze jeden tytuł. Life is Strange. Wielu ludzi zachwyciło się tą grą. Gra nie tuzinkowa, nie banalna, wyjątkowa. Wpisuje się poniekąd w gatunek gier detektywistycznych, ale taką, klasyczną grą nie jest. Jest to raczej historia... albo przygoda...? Osobiście nie grałem lecz oglądałem streamy.
Możesz też pogooglować za Only After.
 
Last edited:
No na razie kupiłem tego Ethana, bo akurat dziś pojawiła się 80% obniżka. Generalnie dziwi mnie, że tego typu gier nie ma więcej.
 
no takie mam wrażenie, a mimo to cały czas są produkowane nowe...komu się to kalkuluje?
Na pewno dużym studiom z dużym marketingiem. Dużo zależy od tego do kogo gra ma trafić (target) - masówkę kupi dużo ludzi. Grę specyficzną/nietypową/od małego studia (mniejszy marketing) kupi mniej, co nie świadczy o tym że ta druga jest gorsza. Po prostu biznes is biznes.Są ludzie co robią coś z pasji i są tacy którzy chcą tylko zarobić.
 
Ethan to akurat jest symulator chodzenia (innymi slowy gra, w której gameplay jest dosyć prosty, żeby nie powiedzieć ubogi) także nie wiem czy dobrze trafiłeś :) Ale jeśli coś takiego lubisz to tu masz podobne https://www.ppe.pl/publicystyka/8036/10-najlepszych-symulatorow-chodzenia.html
W ten sposób upraszczając można spłycić każdą grę. Bo każda jest albo symulatorem chodzenia albo symulatorem superhearosa albo symulatorem latania samolotem. Gra ma 8.2 z recenzji i 8.0 od graczy na metracritic - żaden to wyznacznik wiadomo. Gra jakiś tam swój mały sukces osiągnęła. Także na bank taka słaba nie jest jakbyś to chciał przekazać.
 
Także na bank taka słaba nie jest jakbyś to chciał przekazać.
Gdzie ja napisałem, ze ta gra jest słaba? :giggle: @2jacks wspomniał, że nie szuka gier filmowych czyli de facto liniowych do bólu i z ograniczoną swobodą więc trochę mi to nie pasuje do tej gry i tylko tyle.... Gra jest spoko, tylko nie każdy takie lubi.
 
Gdzie ja napisałem, ze ta gra jest słaba? :giggle: @2jacks wspomniał, że nie szuka gier filmowych czyli de facto liniowych do bólu i z ograniczoną swobodą więc trochę mi to nie pasuje do tej gry i tylko tyle.... Gra jest spoko, tylko nie każdy takie lubi.
Ta gra ma otwarty świat...
 
Top Bottom