Gry i programy - pytania, problemy, forumowa pomoc

+
Wallace said:
Mam pytanie z natury tych błyskotliwych. DVD nie chce mi wczytywać ikon płyt. Niezależnie jaką płytę włożę automatycznie ładuje się ikona Alana Wake`a :p Jak to naprawić?

Może w czasie instalacji AW podmienił ikonę systemową DVD?

Spróbuj zmienić ikony którymś z tych programów
TuneUP Utilities 2010
Advanced System Optimizer 3.0
Creative Element Power Tools
 
To znowu ja :p

Tym razem gupi Facebook nie wyświetla mi aktualności ze stron, które lubię. A do tego zniknął pasek aktywności z boku ...

Jakieś porady?
 
Pasek boczny powinien wrócić po kliknięciu chatu. Po prawej zwinięty sobie leży. :)

Wyświetlanie na osi czasu to dwie opcje:

1. Strzałka w prawym górnym rogu --> Ustawienia prywatności --> Oś czasu i oznaczanie --> Kto może publikować na Twojej osi czasu (powinno być Znajomi)

2. Strzałka w prawym górnym rogu --> Ustawienia prywatności --> Zablokowane osoby i aplikacje --> Blokuj aplikacje (zobacz, czy czegoś nie poblokowałeś)
 
Jak dobrze rozumiem, nie wyświetla Ci treści stron, którym kliknąłeś 'lubię to'?

Ostatnio fejsbuk wprowadził taką politykę, że część stron, które lubisz musisz 'ręcznie' ustawić. Oczywiście strony, które zawierają reklamy i jakieś tam umowy z fejsem działają normalnie. Reszta to już jakaś loteria, albo działa, albo nie.
Jak chcesz to ustawić, to wejdź na profil, który Cię interesuje i po prawej stronie, pod zdjęciem w tle powinny być opcje. I tam jest taka opcja 'pokazuj w aktualnościach'.
 
Niestety nic nie pomaga. Strony mają ustawione pokazywanie w aktualnościach. Nadal wyświetla mi tylko niektóre posty. Wiem, że przed pojawieniem się osi czasu można było gdzieś jednym kliknięciem ustawić pokazywanie aktualności od wszystkich. Teraz nie umiem tego znaleźć.

Facebook mi odpisał, że cieszą się, że mam problem, ale nie wiedzą czy mi pomogą, bo właśnie rozwiązują inny problem :/
 
Wallace said:
Myślałem o zmianie mieszkania :p Może to pomoże?

Porzucisz coś takiego?

 
Wpinam się w tema bo potrzebuję rady odnośnie systemu operacyjnego.
Jak wszystkim wiadomo stary dobry XP'ek powoli odchodzi na spoczynek
i tym samym watro by się przerzucić na lepszą platformę. W dodatku zamówiłem AC III, i jak wiadomo ta seria już nie będzie obsługiwała Win XP. I tu moje pytanie: jaka wersja systemu najlepiej sie nadaje do gier i czy mój komp podtrzyma na "siódemce" odpowiedni poziom graficzny przy procku 2.6 GHz i 3 GB RAM'u. Karta to nV GTX 550 TI po overclockingu.?
 
Ja siedzę na "siódemce" (Professional 64-bit) już od premiery i wielce sobie ją chwalę, więc inwestycja w ten OS byłaby raczej dobrym wyborem. Niby "ósemka" jest już za rogiem, ale różne rzeczy o niej mówią (i tu nie przeważają pozytywy), w przeciwieństwie do poprzedniczki.

Jedyne na co można zaczekać to premiera Win 8, bo wówczas zapewne nieco stanieje "siódemka" :cool: ...
 
Wydaje mi się, że dla graczy i domowych użytkowników najlepiej kupić Home Premium. Czym ono się różni od Professional oprócz ceną?
 
Generalnie różnymi dodatkowymi funkcjami. Pod TYM linkiem masz krótkie zestawienie. Dla domu raczej opłaca się kupować wersje Home. No chyba, że na zależy Tobie na czymś co jest w Pro .
 
W Professional jest kilka funkcji, których z pewnością i tak nie wykorzystasz m.in. tryb XP. Do normalnej pracy HP spokojnie wystarcza. Jak będziesz kupował to tylko 64 bit, bo wiele osób popełnia ten błąd i kupuje 32 bitową a później żałują.

Edit
Widzę że kolega był szybszy :)
 
rafal12322 said:
W Professional jest kilka funkcji, których z pewnością i tak nie wykorzystasz m.in. tryb XP. Do normalnej pracy HP spokojnie wystarcza. Jak będziesz kupował to tylko 64 bit, bo wiele osób popełnia ten błąd i kupuje 32 bitową a później żałują.

Edit
Widzę że kolega był szybszy :)

Jako, ze niedawno kupiłem sobie Widowsa 7 Home Premium Boxa, to mam przeświadczenie, że w pudełku z systemem są dwie płyty z wersją x32 i x64.
 
W BOXowej wersji owszem są dwie płytki ale niektórzy biorą OEM i muszą się zdecydować albo na 32bit albo na 64bit. Imo najlepiej wziąć BOX, większe korzyści :)
 
Top Bottom