Gry i programy - pytania, problemy, forumowa pomoc

+
Jak zrobić żeby ustawić jako tapetę te animowane obrazki z Wieśka drugiego i jakiego programu użyć aby były animowane na pulpicie? Takie coś tylko musi żyć :D
 
Ponoć nic trudnego, choć sam nigdy się w to nie bawiłem. Trochę szkoda mi wykorzystywać na to pamięć :)

Musiałbyś zgrać scenę do odpowiedniego formatu i użyć programu
Jedni polecają Dreamscene, do którego można wykorzystać filmy.


[media]http://www.youtube.com/watch?v=yWwR4z_d3r0[/media]

A inni Okozo Desktop, który wykorzystuje między innymi technologię flash i przez to ma zużywać mniej RAMu.
 
Divinity II ego draconis.

Dawno nie miałem takiej jazdy z grą. Znaczy się się nie uruchamia. Więc po kolei:

Ściągnąłem cyfrówkę z move.pl, byłem pewny, że jako taka, bedzie to najnowsza, zaktualizowana wersja. Myliłem się.

Po instalacji gdy próbowałem pierwszy raz uruchomić, po zwyczajowych ekranach z logiem producentów i infem o technologi wywalało mi komunikat tym ze aplikacja przestała działać.

Ściągnąłem zatem patcha 1.3 ze strony Cenegi, łatka na początku uprzejmie mnie informuje, że sukcesem została zwieńczone wykrycie gry w wersji 1.0. Następnie wszystko instaluje się do domyślnego katalogu (nie można tego zmienić!!!!!!1 [sic!])na dysku C. Oczywiście grę mam zainstalowaną na innym dysku. Po przyjrzeniu się jak też prezentuje się zawartość katalogu z patchem o wdzięcznej i zaprawionej nutką niewymuszonego humoru nazwie: "! Patch installation went wrong". Po wstępnej analizie porównawczej z z katalogiem z zainstalowaną grą stwierdziłem, że wystarczy zrobić kopiuj-wklej/zamień. Pełen nadziei odpaliłem grę, a tam kumunikat o potrzebie włożenia płyty do napędu... Trzeba przyznać Cenedze, że nawet na Tedzie się tak nie uśmiałem jak po zobaczeniu tego komunikatu. Zatem żeby załatać moją w pełni legalną grę udałem się w odmęty sieci po plik o wdzięcznej nazwie nocd. Gdy znów uruchomiłem grę (już bez komunikatu o potrzebie włożenia płyty której nie posiadam) gra się uruchomiła i po obejrzeniu w/w ekranów nie wywaliła komunikatu o tym, że aplikacja przestała działać, za to przywitał mnie czarny ekran, który w swojej bezczelności ani mysli drgnąć czy cokolwiek.

Ludzie, pomocy. :/
 
Numer z patchem przerobiłem na własnej skórze. Wydaje mi się, że powinieneś mieć najnowszą wersję (ja tak miałem przy Pomarańczowej Klasyce). I nie sugeruj się tym, że instalator patcha wykrył wersję 1.0 - to błędny komunikat (miałem dokładnie to samo). Uruchamiam z takimi ustawieniami skrótu:

 
Cudotwórco! Odinstalowałem grę, zainstalowałem bez kombinowania z łatkami z neta, w podanej przez Ciebie konfiguracji i hula!

Dziękuje Waszmości. :)
 
Wiem, wiem post, pod postem, ale inaczej nikt nie zauważy, że coś pisałem...

Zatem, niedawno sobie pomyslałem, że mam wolny dysk, niewykorzystany taki, samotny, to instalnę sobie na nim Win 8 x64 relase preview. W końcu musi być jakiś postęp względem developer preview, sprawdzę, jak się spisuje ten system na co dzień i takie tam bzdury. Decyzji pożałowałem niemal natychmiast, bo wciąż nie jestem w stanie zainstalować sterowników do swojego wi fi adaptera. Mimo straconego całego dnia. Dalej uważam, że metro (czy jak kto woli Modern User Interface), pasuje do PC jak pieść do nosa. Nawigacja jest dziwna, funkcje są zdublowane, brak menu start irytuje. Tak na dobrą sprawę otrzymaliśmy system, który ma aktywne, nałożone na siebie dwa interfejsy użytkownika, co zwyczajnie nie mogło się udać. Widać, że metro zostało zaprojektowane i zoptymalizowane pod dotyk i twierdzenie, że równie łatwo obsługuje się je myszą jest zwyczajnie kłamstwem. Nawet czynność tak trywialna jak zamknięcie aplikacji jest utrudniona, jako, że wszystkie uruchomiają się w trybie pełnoekranowym i trzeba się bawić w gesty, "aktywne rogi/kanty" aby taką aplikację wyłączyć. Dużo rzeczy opiera się na jakiś bzdurnych gestach naturalnych dla komórek i tabletów, dziwnych i nienaturalnych dla myszy.

Wietrzę iż Windows 8 przynajmniej w PC będzie przepicką porażką.

Teraz druga sprawa - stabilność. Otóż system po pierwszym restarcie mi się wykrzaczył, informując o tym że iqrl jest nie cośtam (nowy BSOD z rozbrajającą smutną emotą, jak się bawią w takie rzeczy, to mogli pójść na całego i walnąć trol facem). Ponowne restarty nic nie dały, komunikat ten sam, system uruchamiał tylko gdy wkładałem płytę z systemem. Nie pomogły systemowe naprawy, przywracania skanowania itp. Zirytowany wróciłem do starej dobrej 7ki (ekran wyboru systemów też pojawia się tylko w wypadku włożonej płyty w napędzie i wybraniu stosownej opcji z boot menu (sic!)).

Pierwsze co uczyniłem po powrocie na 7kę, to format partycji z 8ką. Niestety teraz za każdym razem gdy uruchamiam system mam nachalny ekran rodem z Windows 8 i informacją że system nie był w stanie się załadować i bym nacisnął F9 celem uruchomienia 7ki. Wydłuża to proces startowania systemu i irytuje mnie niezmiernie. Stąd pytanie, wie ktoś jak się tego pozbyć? Jak usunąć wszelakie naleciałości po Win 8?
 
undomiel9 said:
No, win8 ma być milszy dla iPadatabletów, jak słyszałam piąte przez dziesiąte ;p
Jak na razie tablet jest mi niepotrzebny i coś mi się wydaje, że z w8 będzie dobrze jeszcze trochę poczekać.

undomiel9 said:
Tak. U góry to Amerykańce, a z dołu Japońce :p

Ale ten facet na podeście, przy premierze w8 jest nawet calkiem podobny do tego z premiery w95 ;)
 
Chciałbym się mylić, ale Windows 8 jest dowodem na to, że MS dąży do zamknięcia całego okienkowego ekosystemu na wzór Ogryzka. Obecnie żadna aplikacja korzystająca z dobrodziejstw interfejsu Metro, nie może być zainstalowana spoza Windows Store. A to rzecz jasna oznacza, że soft musi przejść certyfikację, weryfikację etc, a MS zgarnia za to haracz. Oczywiście w Win 8 można instalować wszystkie programy spoza układu Metro, ale kto zagwarantuje, że w Win 9 cały zewnętrzny software (a więc i gry) nie będzie przechodzić przez takie sito? XBOX deja vu.

Windows 8? Moja siódemka nigdzie się nie wybiera.
 
Zna ktoś jakiś darmowy converter plików cda w mp3? Co nie ściągnę jakiegoś programu, który niby jest free, to każą mi płacić za licencję :p
 
Kamila said:
Zna ktoś jakiś darmowy converter plików cda w mp3? Co nie ściągnę jakiegoś programu, który niby jest free, to każą mi płacić za licencję :p
Easy CD-DA Extractor
 
Bardzo proszę się nie śmiać za brak wiedzy i proszę o wyrozumiałość Moderatorstwo,ale mam takie pytanie:
Jast taka strona Wrzuta.Jak wrzucę na nią jakąś muzę,którą bym chciał się podzielić z koleżeństwem to czy to będzie wszystko o'k z punktu widzenia prawa?
 
Top Bottom