Gry karciane - dziś Thorgal, jutro Wiedźmin?

+
A najlepiej jest grać w Magica w kilka osób, np w "pentargram" albo w "cesarza". Doprawdy, fajnie.Ale zdaje się, że to temat o karciance "Wiedźmin" (chyba).
 

mroku

Forum veteran
Jesli chodzi o tasowanie kart to np w LOTR mozna sobie ulozyc na przemian karty zle z dobrymi potem przetasowac. Przed walka (mowie tu o turniejach) przeciwnik moze sobie zarzyczyc abys na jego oczach przetasowal karty, a potem "przelozyc" (taka pokerowa sprawa ). Czasem sie zdarza ze karta ma wlasciwosc ze mozna sobie wybrac cos z naszej biblioteczki, i po wybraniu karty musmimy przetasowac.Elwro ale przeciez na LOTR tez sa cytaty z ksiazek:One Ring to rule them all....."lubSoldiers of the White Tower have long appreciated the craftsmanship of the Gondorian metalsmiths
 
Artuad said:
to zależy czy w internecie czy "normalnie" :- poszukaj na tej stronie którą Sib Ah podawał pewnie coś będzie a w ogóle to na pewno większość (jak nie wszystkie) empików sprzedaje pewnie karty. Przynajmniej w wawie tak jest (nawet mają tam jakieś rozgrywki)
Dzięki Artuad. Znalazłem stronę, na której mogę je zamówić (a tak właściwie Korgan ją znalazł). A co do Empiku - najbliższy mnie, tj. w Katowicach, jeżeli chodzi o RPG to jest fatalnie zaopatrzony. Kilka podręczników, czasami kości i to wszystko.
 
Niekoniecznie o karciance wiedźmińskiej. Jak na razie nie ma bazy, a dużo łatwiej o karciankę gdy istniej np. komiks albo film. Wypociny Polcha trudno sobie wyobraźić na kartach, kto by to kupił... Ale z drugiej strony, moze ktoś mógłby zwietrzyć tu interes.W końcu są karcianki z rysunkami powstałymi specjalnie od nich. Z MtG na czele.. Można by sie zastanowić, comogłoby się znaleźć w karcianym wiedźminie
 
Sib Ah said:
Można by sie zastanowić, comogłoby się znaleźć w karcianym wiedźminie
Po pierwsze to trzeba by sie zastanowic czy to by byly karty tylko do kolekcji (np. takie jak dodawano do edycji kolekcjonerskiej BG2) czy sluzace tez do gry. Ale wazniejszym jest to czy bedzie wystarczajace zainteresowanie i polaczone z tym mozliwosci techniczne systemu rozgrywki. System mozna stworzyc samemu opierajac sie na innych. Majac gotowy "swiat" i zainteresowanie mozna by sie pokusic o stwierdzenie, ze wszystko sie uda. Ale to nieprawda. Najlepszym przykladem jest Thorgal. Bohater znany i lubiany. Tylko co z tego skoro karcianka z jego udzialem upadla przez glupie bledy wydawnicze...Chciano wykorzystac wizerunek samego Thorgala liczac, ze to wystarczy...Zrobiono dosc ciekawy system (ktory po mojej lekkiej modyfikacji jest jeszcze ciekawszy)...ale to nic nie dalo. Gra upadla. Z Wiedzminem moglo by byc bardzo podobnie.
 

mroku

Forum veteran
Co do gry w kilku w LOTR tez jest taka mozliwosc - gra sie w 4 - kazdy po koleii jest dobrym a potem (wtedy teszta tzn 3 jest zlymi i katuja dobrego) - taka gra jest dosc trudna poniewaz ciezko jest sie obronic przeciwko 3 zlym przeciwnikom (wieksze prawdopodobienstwo na trafienie na dobre karty = mocne karty) a jak nie ma sie dobrej talii z dobrymi (w znaczeniu strony konfliktu) to jest po nas. (najczesciej wygrywaja zli)A jak sie gra w MtG w Multi?? Gralem sam w MtG ale nie wiem jak sie gra w multi
 
Uważam, że pomysł stworzenia gry karcianej opartej na sadze Sapkowskiego byłby bardzo dobrym pomysłem. Osobiście nie chciałbym tylko aby to była gra kolekcjnerska, taką jaką jest chociażby Władca Pierścieni, głównie dlatego że zakup kart z takiej talii wiąże się jednak ze sporym wydatkiem. Lepiej aby, jeśli już, to żeby gra była zbliżona wyglądem do Gatheringa.
 
Sib Ah said:
Napisz coś więcej o Thorgalu, Draghmar. Zwaszcza o domniemanych przyczynach padniecia projektu
A co ja moge wiecej napisac...z grubsza opisalem system...wzorow kart jest 265 z czego 10 mozna bylo zdobyc tylko na specjalne okazje (turnieje, czasopismo...i cos tam jeszcze). Dziela sie one na: bohaterow, potwory, podstepy, czar i misje. Wszytkie wzory zwiazane sa z komiksem. Misje odpowiadaja temu co sie dzialo w komiksie itp. Wiecej nie ma co pisac bo bym musial instrukcje przypisac .A upadek...Malo wzorow kart. Slaba reklama. W zasadzie nie mozna tej karcianki bylo kupic nigdzie poza Empikiem i jednym sklepem we Wroclawiu. Gdyby np. odrazu dodawali go do komiksu jak to robia z resztakami z magazynow teraz to moze by bylo lepiej. Gdyby bardziej ja promowali i spuscili troche z ceny za boostery - bylo by lepiej. Za 8 kart placilo sie calkiem sporo w porownaniu do Lotr i SW...i to caly ich problem.
 
Dobra wiadomośc dla wszystich fanów karcianke i tych co to lubią Warcrafta : Firma Blizzard ogłosiła, że nawiązała współpracę z Upper Deck Entertainment w celu stworzenia... gry karcianej World of Warcraft. Pojawi się ona na wiosnę przyszłego roku i da fanom Warcrafta możliwość zanurzenia się w jego świecie na jeszcze jeden sposób.Ciekawę jak będą wyglądać te karty... zapewne wykane będą bardzo ładnie, inną kwestią pozostaje cena tej karcianki.Co do gier w świecie Warcrafa do tej pory słyszałem jedynie o grze planszowej.Osobiście lubię gry tego typu, lecz problemem czasami jest znalezienie ekipy do zagrania.
 
Jest jeszcze książka z modyfikacją zasad DnD 3. edycji przenosząca mechanikę do świata WarCrafta.
 
Top Bottom