Gry komputerowe

+
Zostały ujawnione wymagania PC'towej wersji RYSE:

Wymagania minimalne:
Windows Vista SP1, Windows 7 albo Windows 8 (64-bit)
Procesor: Intel Dual-Core 2.8 GHz / AMD Dual-Core 3.2 GHz (albo lepszy)
4 GB RAM
Karta graficzna zgodna z DirectX 11 z 1GB pamięci vRAM
DirectX 11
Dysk twardy: 26GB wolnego miejsca
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX

Wymagania zalecane:
Windows Vista SP1, Windows 7 albo Windows 8 (64-bit)
Procesor: Intel Quad-Core albo AMD Octo-Core
8 GB RAM
Karta graficzna zgodna z DirectX 11 z 4GB pamięci vRAM
DirectX 11
Dysk twardy: 26GB wolnego miejsca
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX

Trzeba mieć jednak na uwadze, że zalecana konfiguracja tyczy się gry odpalanej w rozdzielczości 4K
 
@IwaN Dobrze, że dopisałeś, bo bym na zawał padł chyba.. Wymagania lekko z kosmosu (no dobra... 4K ale i tak kosmos)... CDPR nie idźcie tą drogą...! :wat:
 
Jestem po lekturze wątku wydajnościowego Dead Rising 3 na Neogafie...
Odpowiedz nasuwa się tylko jedna nie kupować tego szmelcu przynajmniej na premierze, mooże ewentualnie jak zrobią jakąś optymalizacje.
Przy Watch Dogs ludzie narzekali że jest słabo, ale tutaj to przechodzi ludzkie pojęcie! Gra ma duże spadki nawet na mocnych konfiguracjach (czytałem np post że gość musiał zejść do medium bo dopiero wtedy nie było spadków na i7/8gb i 680 GTX ! )
Aby było jeszcze śmieszniej lub żałośniej, gra to czysty port z XBO, na to wygląda, bo niema natywnego 1080p a jedynie 720p skalowane do 1080p.
Porażka, kontrola jakości to tam poszła chyba na wakacje, może gra ma tak skopany kod już w zarodku, w końcu na XBO też chodziła słabo mimo że tylko w 720p.
Zmiana rozdzielczości niewiele daje z 1080p na 720p może 2-3 klatki, gra potrafi mieć spadki w absurdalnych miejscach
( w miejscu gdzie mamy masę zombie chodzi płynnie, ale w ciasnym pustym garażu nagle się robi 16fps ! )

Beznadziejna wydajność:
(1080p ful render / FXAA)

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
55964, 1866381, 26, 32, 29.985

GTX780, / 16GB / i5-4670K@3.4GHz

Mały update do wydajności Dead Rising 3 na PC


Gra BARDZO faworyzuje karty AMD
 
Last edited:
Gra BARDZO faworyzuje karty AMD

Zazwyczaj w podobnych przypadkach jest odwrotnie, więc jednak jest sprawiedliwość na tym świecie. ;)
A mówiąc poważnie to nie tyle faworyzuje, co po prostu jako tako, co nie znaczy dobrze, działa na AMD, za to Nvidii masakra.
Żeby 670/760 były na poziomie 7850, gdzie normalnie osiągają zbliżone rezultaty do HD7950?
Wstydźcie się M$ i Capcomie, oj wstydźcie.
Niby na pierwszy rzut oka nie jest to port jeden do jednego, bo grafika zauważalnie lepsza niż na XOne, ale to jak (nie)działa na kartach Nvidii, jak bardzo gra obciąża cpu pokazuje, że to jednak to, czyli bardzo niechlujny port, jakich ostatnimi czasy na PC wiele.
Krótko mówiąc nie brać, choćby za darmo rozdawali. Na PC nie ma miejsca na podobne śmieci. Choć gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że na XOne gra ma nawet większe problemy z wydajnością (dropy do czterech klatek).
 
A mówiąc poważnie to nie tyle faworyzuje, co po prostu jako tako, co nie znaczy dobrze, działa na AMD, za to Nvidii masakra.

Przecież nowe konsole mają układy graficzne od "czerwonych", więc może to nie tyle faworyzowanie, co prosty (czytaj - prostacki) port.
 

Guest 2686910

Guest
Zazwyczaj w podobnych przypadkach jest odwrotnie, więc jednak jest sprawiedliwość na tym świecie. ;)
To już druga gra o której to słyszę ostatnio. W Lichdom: Battlemage jedyne AA to jakieś specjalnie od AMD i zbija ostro framerate dla zielonych. Także sprawiedliwość nadchodzi :p
A Dead Rising to po prostu przykład beznadziejnego kodowania, na X'ie działało jak... może lepiej nie mówić jak, na PC tak samo. I nie sądzę żeby jakiekolwiek stery czy inne patche to naprawiły. Z pustego i Salomon nie naleje.
 
Last edited by a moderator:
Wiadomo że najpierw musi się sprzedać na konsolach. Oby dzięki temu opóźnieniu była przyzwoicie zoptymalizowana ;)
Własnie ten news potwierdził ploty co wyszły jakiś czas temu że R* ma duże problemy z wersją PC i się może nie wyrobić na 2014 na PC. A jeszcze tam dodali że najchętniej to R* wcale by nie robił wersji na PC
Dlatego w dobrą optymalizacje na PC to ja słabo wierzę. no ale zobaczymy jak będzie chodzić GTA V na PS4/XBO jak będzie boleśnie spadać no to już wtedy niema co liczyć na stabilność na PC.



 
Last edited:
Ale ta data premiery tak patrzę to jest ładna mina dla Dragon Age Inkwizycja i Far Cry 4 oba tytuły widnieją jako 18 listopada również, ciekawe kto zmięknie i przesunie datę premiery, R* nie musi się nikogo obawiać. To konkurencja musi omijać GTA
 
Dlatego w dobrą optymalizacje na PC to ja słabo wierzę.

Sytuacja do złudzenia przypomina to, co miało miejsce z GTA IV.
Również opóźnienie względem konsol, również styczniowa premiera i w efekcie optymalizacyjny crap dekady.
Czyżby powtórka z historii? Obstawiam, że niestety tak.
Jak to jest, że firma która wyczynia cuda na konsolach totalnie nie ogrania PC, gdy przychodzi wydać grę z otwartym światem?
Skutkiem czego RDR nie zobaczyliśmy nigdy, a GTA V zapowiada się kolejny niezoptymalizowany tytuł.
Istnieje pewne wyjaśnienie, żadnej wersji PC póki co nie ma, zabiorą się za nią dopiero, gdy wypuszczą wersje na Xboxa One i PS4 i będzie to prosty port 1:1.
Wszak nie od dziś wiadomo, gdzie Rockstar ma segment PC.
Mówiłem już, że jeśli sytuacja z GTA IV ma się powtórzyć to lepiej byłoby dla wszystkich, aby ekipa darowała sobie wersje na blaszaki.
Czwórka nawet dzisiaj nie działa dobrze na potężnych piecach, jeśli nie potrafią lub nie chcą zrobić tego porządnie niech spasują.

Kurczę, zły jestem, to jedyna gra na którą czekałem w tym roku. Miałem nadzieję, że Rockstar czegoś się nauczył, ale najwyraźniej nie.
 
Sytuacja do złudzenia przypomina to, co miało miejsce z GTA IV.
Również opóźnienie względem konsol, również styczniowa premiera i w efekcie optymalizacyjny crap dekady.
Czyżby powtórka z historii? Obstawiam, że niestety tak.
Jak to jest, że firma która wyczynia cuda na konsolach totalnie nie ogrania PC, gdy przychodzi wydać grę z otwartym światem?
Skutkiem czego RDR nie zobaczyliśmy nigdy, a GTA V zapowiada się kolejny niezoptymalizowany tytuł.
Istnieje pewne wyjaśnienie, żadnej wersji PC póki co nie ma, zabiorą się za nią dopiero, gdy wypuszczą wersje na Xboxa One i PS4 i będzie to prosty port 1:1.
Wszak nie od dziś wiadomo, gdzie Rockstar ma segment PC.
Mówiłem już, że jeśli sytuacja z GTA IV ma się powtórzyć to lepiej byłoby dla wszystkich, aby ekipa darowała sobie wersje na blaszaki.
Czwórka nawet dzisiaj nie działa dobrze na potężnych piecach, jeśli nie potrafią lub nie chcą zrobić tego porządnie niech spasują.

Kurczę, zły jestem, to jedyna gra na którą czekałem w tym roku. Miałem nadzieję, że Rockstar czegoś się nauczył, ale najwyraźniej nie.

Raczej nie umiejętność stworzenia dobrego portu nie jest powodem dlaczego dostaliśmy marne GTA IV, i prawdopodobnie dostaniemy marne GTA V na PC. Rockstar jest utalentowanym studiem tworzącym dobre gry i raczej gdyby im się chciało to dostalibyśmy dobry port na PC, ale nie raz już udowodnili, dzisiaj również że totalnie mają wywalone na graczy pecetowych. Być może sobie wyliczyli że im się to nie opłaca przez to że ich gry są mocno piracone? Tego nie wiem, w każdym razie ich nie chęć i wbijanie szpili pecetowej społeczności widać na każdym kroku.
 
Top Bottom