Gry komputerowe

+
No niestety dla mnie męczarnie ze sterowaniem klawiaturą w Gothicach są niczym w porównaniu z FPP. Źle się czuję, okropnie źle grając w tym trybie. Nic nie jest mnie w stanie do niego przekonać. Poza Deusem, bo jak zagrałem w jedynkę, to chcę też dwójeczkę zaliczyć. Choć prawdopodobnie gdybym przed zakupem pierwszej części doczytał, że większość czasu gramy w FPP, to pomimo zachwytów tak wielu osób nad tą grą bym jej nie kupił.
Dziwne. :D Jeszcze się z taką awersją do FPP nie spotkałem. Dla mnie to w sumie obojętne czy gram w TPP czy FPP.
 
Z Deusa pamiętam dość ciekawy moment, gdy zdecydowałem, że obronię panią pilot do czasu naprawienia avki. Miałem postać zrobioną pod hacking i skradanie, a dysponowałem paralizatorem, pistoletem strzałkowym, karabinem z kilkoma nabojami, granatem emp i dwoma batonami. Zajęło mi to kilkadziesiąt prób, a pod koniec mógłbym już robić to z zamkniętymi oczami, prawie jak walki w chińskich filmach. Precyzyjny taniec. Chwila, w której odleciała, była emocjonalnie interesująca.
Ta gra miała potencjał i swoistą głębię, ale został on wykorzystany tylko w niewielkim stopniu.
 
Last edited by a moderator:
Dziwne. :D Jeszcze się z taką awersją do FPP nie spotkałem. Dla mnie to w sumie obojętne czy gram w TPP czy FPP.

Może dziwne, ale tak mam :). Dlatego modlę się, żeby w CP2077 było TPP, bo głupio by było nie zagrać w grę od CDP RED. Jak czytam wpisy na tamtym forum, że FPP lepsze, bo się patrzy swoimi oczami tak jakby, lepiej można się wczuć i tak dalej, to się dziwię, bo ja mam kompletnie odwrotnie. Ja się nie wczuwam, tylko "odczuwam". A już lewitujące ręce w momentach gdy coś trzymam powodują, że mam ochotę wyłączyć kompa.

Z Deusa pamiętam dość ciekawy moment, gdy zdecydowałem, że obronię panią pilot do czasu naprawienia avki.

Piszesz o jedynce, czy Buncie Ludzkości?
 
Skusiłem się w promo na steamie :p Podobno gra wciąga jak bagno.
 
@zi3lona, nie wiem jak wcześniej, ale teraz nie mogę się zalogować więc chyba nie tylko ty masz problemy. Ale wiadomo, zimowa wyprzedaż, serwery pewnie nie wyrabiają :p
 
@Yakin - jak już rozważasz Fallout 3, to proponowałbym najpierw coś egzotycznego, a mianowicie Fallout: Tactics, ale z modem Awaken. Jest po polsku (robili go chłopaki z Shamo, if You know what I mean) i zmienia całkowicie gameplay wprowadzając elementy stricte erpegowe. Do Awakena wracam stosunkowo często. O amunicję jest trudno, jest typowo falloutowy klimat i kontynuacja historii z poprzednich części. Polecam.
 
Coby odpocząć trochę od gier, gdzie trzeba się szybko posługiwać klawiaturą i myszką zacząłem pykać w "Testament Sherlocka Holmesa". I muszę przyznać, że z każdą kolejną zagadką robi się ciekawiej :). A jeszcze nie doszedłem do momentu gdzie
to Sherlock staje się głównym podejrzanym
. Dla miłośników przygodówek typy point and click (jest taki tryb sterowania dostępny) gra wydaje się całkiem ciekawą propozycją :).
 
Last edited:
W Testament..., przy całej pewnej toporności sterowania oraz średniej grafice, grało mi się przyjemnie - gra chyba po prostu potrafiła znaleźć złoty środek pomiędzy stawianiem umysłowych wyzwań, a umożliwieniem relaksującego odstresowania.
 
Top Bottom