Gry komputerowe

+
@P ATROL
TWAU przeszedłem już dwa razy, zachęcił mnie nawet do sięgnięcia po Fables, ale niestety sromotnie się zawiodłem na tym komiksie.

Gram w Binary Domain i póki co jestem mile zaskoczony.
 
Co poprzechodziłem przez styczeń i luty:

Shadowrun Returns (2013)
Interaktywna książka: sztafaż, wartki scenariusz i elektryzujący soundtrack budują niepowtarzalny klimat. Liniowość i pewna fasadowość dają jednak popalić.
7.5/10

To the Moon (2011)
Piękne, wzruszające, pełne emocji i fantastycznie poprowadzone. Gdyby tylko przezabawne interakcje między protagonistami nie trąciły z lekka utartą kliszą...
8+/10

Braid (2008)
Bogata warstwa artystyczna idzie w parze z inteligentnym designem; szkoda tylko, że niektóre zagadki wyliczone są tak, że satysfakcja może ustąpić frustracji.
8/10

F.E.A.R.: Extraction Point (2006)
Niezupełnie godne podstawki, mniej wymagające rozszerzenie. Nadal rzuca w wir obłędnych strzelanin i nieźle trzyma w napięciu, ale scenariusz brnie w kozi róg.
7/10

Dark Messiah of Might and Magic (2006)
Bezkompromisowy, przezabawny, dynamiczny, robiący użytek z fizyki, odpowiednio podbity przez campowe dialogi i fabułę system walki trzonem kultowego action RPG.
7/10

Obecnie rozgrzebuję ze znajomkiem coop w How to Survive, kolejnym h'n's spod znaku epidemii zombie, który niestety pachnie Kickstarter-ową budżetówką, a poza tym coś nie mogę się wciągnąć w GoT RPG. Może ruszę Divinity II: Developer's Cut lub wreszcie nadrobię System Shock 2.
 
Shadowrun Returns (2013)
Interaktywna książka: sztafaż, wartki scenariusz i elektryzujący soundtrack budują niepowtarzalny klimat. Liniowość i pewna fasadowość dają jednak popalić.
7.5/10
Sięgnij po dodatek Dragonfall w wersji Director's Cut. Nie zawiedziesz się.
 
Zapowiedziano trzecią część świetnej serii Trine - The Artifacts of Power.
Ciekawe są momenty, gdy bohatera obserwujemy w TPP, widać również ulepszoną oprawę graficzną.
Nie powiem, czekam. Mam nadzieję, że TAoP będzie co najmniej tak dobre jak dwie poprzednie części (które trafiły do rąk 7 milionów graczy).
 
Są i screeny.
Trochę szkoda, że postawili na tych samych bohaterów co w poprzednich częściach. Zagrałbym kimś nowym.
 
Dzisiaj ja szukam jakichś fajnych gier mobilnych na moją Lunę, bo nic ciekawego nie mogę znaleźć...

To w co grałem i jakiś czas temu polecałem:
The Room / The Room 2
Shadow Fight 2
stare przygodówki na SCUMMVM (Full Throttle, The Dig itd)
Broken Sword (wersja przygotowana na Androida)
10000000
Slingshot Racing
Can Knockdown 1/2/3
Cogs
Flick Nations Rugby
World of Goo
Another World

Ostatnio doszło do tego Badland, w Raymana pograłem, Out There (FTL na komórkę, ale tak hardcorowy, że jak dla mnie dość szybko staje się niegrywalny) i cudny Monument Valley (ale się zaciąłem w jednym miejscu i jakoś straciłem serce).

Przeglądam na różnych stronach TOP gier mobilnych ale nic ciekawego nie widzę :(
 
@Karesh, pograłem już trochę dłużej w Xenoverse i gra bardzo wciąga :D Multum rzeczy do roboty i zbierania, postaci z serii jest stosunkowo mało porównując do wielu starszych odsłon, ale w niczym to nie przeszkadza, bo stworzonym przez nas wojownikiem możemy grać w każdym możliwym trybie, tym samym dostępnych postaci jest w sumie nieskończona ilość. Walka jak już wcześniej pisałem jest bardzo prostacka i sprowadza się głównie do naciskania od dwóch do czterech klawiszy (+ oczywiście kierunki itp.). Jest to system czysto zręcznościowy, w którym wygrywa ten kto szybciej wklepuje kombinacje i uniki, ale dzięki przesadnemu wręcz efekciarstwu, walki wyglądają dokładnie tak:


Podczas starć 3 na 3 ekran niemal eksploduje, wszyscy się tłuką, a po serii ciosów przelatują pół planszy niszcząc po drodze skały i budynki :D Zero skilla, czysta zręczność, jeśli ktoś szuka tutaj Tekkena to się zawiedzie ;) Ja jednak tego nie oczekiwałem i jak na razie nie żałuję zakupu.
 
Last edited:
@P ATROL, spoko, będę miał z kim robić misje w kooperacji, bo z randomami jakoś mi się nie chce :p Swoją drogą, nie przypuszczałem, że jesteś fanem DB :blink:
 
Być fanem, może tam był ale, że nie wstydził się do tego publicznie przyznać ;)...

Przy okazji (co by spamu nie było) - pojawił się nowy filmik gry Duńczyków z Interceptor, wydawanej przez 3D Realms:


Mam mieszane odczucia, ale kto wie.

---------- Zaktualizowano 10:49 ----------

Tym bardziej, że teraz widzę iż tytuł i tak jedynie na konsole (PS4/Xbox ONE), więc nie ma co nawet zaprzątać sobie głowy.
Żałować Bombshell nie będę :p ...
 
Ktoś panom z 3D Realms powinien powiedzieć, że lata 90. minęły i takich gier już się nie robi.

Ale panowie od Księcia są tylko wydawcami - swoją drogą dziwię się, że jeszcze istnieją po tym jak upadli - więc pewnie o ile mają wpływ na kształt i wydźwięk gry to główny pomysł pochodzi od Duńczyków.
 
Top Bottom