Gry komputerowe

+
A czy Rockstar kiedykolwiek jeździł na E3 w ostatnich latach? Nie przypominam sobie. Zwykle w okolicach E3 coś ogłaszali lub pokazywali, ale poza samymi targami.
 
Czy ktoś tu śledzi Phoenix Point?

Stronkę zaproponował mi Facebook (na coś się jednak przydają te profilowane reklamy). Grę tworzy Julian Gollop, twórca oryginalnego UFO. Rozgrywka ma przypominać najnowsze dokonania Firaxis, jednocześnie w ambitny sposób rozwijając niektóre elementy. Najbardziej na wyobraźnię działa "emergentna" konstrukcja wrogów z wielu rodzajów części ciała, broni itp. Bardzo interesującym aspektem będzie też zapewne dyplomacja z frakcjami AI. Całość podlana klimatem postapokaliptyczno-lovecraftowskim. Do tego to, co na razie da się zobaczyć jeśli chodzi o grafikę, wygląda naprawdę świetnie, zarówno pod względem artystycznym, jak i technicznym.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem mocno zajarany. Mam nadzieję, że gra zdąży się ukazać w 2018, choć tak naprawdę wolałbym, żeby twórcy spokojnie dopieścili dzieło, implementując zapowiadane mechaniki, niż gdyby mieli zrezygnować z co ambitniejszych elementów rozgrywki.
 
Ja już chyba za dużo projektów wsparłem, a i tak ostatnio nie znajduje czasu aby zagłębić się w to co już powstało. Daruje sobie więc powyższe - tym bardziej, że już podstawa zbiórki została osiągnięta. Nie oznacza to, że kiedyś nie będę chciał zagrać.

Może...
 
Meh. Byłbym nastawiony sceptycznie nawet, gdyby robiło to Dontnod. Historia Max i Chloe to zamknięta całość, nie należy jej ciągnąć w jakąkolwiek stronę. Po LiS2 oczekuję nowej opowieści, z nowymi bohater(k)ami.

***

Z innej beczki, wg przecieków Bethesda na E3 ma zapowiedzieć nowe IP pt. Starfield. Zasadniczo ma to być kolejne bieda-RPG w ich stylu... tyle że w klimatach sci-fi, z kilkoma rasami. Ale nie to jest najzabawniejsze. Tylko że ma ono stanowić łącznik chronologiczny z pozostałymi markami Bethesdy. W skrócie: Fallout => Starfield => Elder Scrolls.

http://boards.4chan.org/v/thread/378...bethesda-leaks

Jeżeli to się sprawdzi...

Ale wiecie, to przecieki z 4chana, więc... niby to Bethesda, ale tacy durni chyba nie są. Chyba.
 
Last edited:
Tymczasem wczoraj EA zaprezentowało grę bazującą na "Szybkich i wściekłych"... a nie, chwila to tylko nowy Need For Speed :p.

[video=youtube;kc-OcOduEx0]https://www.youtube.com/watch?v=kc-OcOduEx0[/video]
 
Kurczowo trzymają się czegoś, co już dawno przestało być modne, bo na modzie się przecież opierały pierwsze części. Nawet twórcy wzmiankowanego cyklu kinowego już to zauważyli i przerzucili się na akcyjniaki z wybuchami, strzelaninami i samochodami jako dodatek do reszty. Ta krówka już dawno została wydojona.
 
Jason Schreier, dziennikarz piszący dla Kotaku (autor m. in. artykułu o Andromedzie, od kilku miesięcy pracuje nad książką opisującą kulisy powstawania gier. Z naszego podwórka będzie to Wiedźmin 3, więc być może dowiemy się, co tam w trawie tak piszczało, że aż zwiędła, ale poza tym omówi jeszcze dziewięć innych gier.
  • Stardew Valley
  • Diablo III
  • Destiny
  • The Witcher 3
  • Halo Wars
  • Pillars of Eternity
  • Dragon Age: Inquisition
  • Shovel Knight
  • Uncharted 4
  • Star Wars 1313
Książka ma wyjść we wrześniu. Cena 16$.
Tytuł to Blood, Sweat, and Pixels.
 
Last edited:
Ace Combat 7 - trailer na E3:


W sumie tak fajnie to wygląda, że z chęcią zagrałbym nawet nie mając dotąd styczności z serią.

Chociaż premiera i tak w przyszłym roku, więc nie ma się co teraz nakręcać...
 
Ależ mnie Bioware rozczarował... Już prawie myślałem że pokażą zajawkę gwiezdnowojennej gry nad którą rzekomo pracują, a tymczasem dali coś takiego.


Ładne, szkoda tylko że to ma być jakiś sieciowy syfilis pokroju Destiny.
 
Za dużo tych sieciówek ostatnio. Z konferencji EA najbardziej podobał mi się zwiastun A Way Out. Myślę sobie, w końcu coś świeżego, i to od EA, a tu coop only.
 
Coś z humoru, EA w pigułce:

 
I Minecraft w 4K na nowej konsoli Microsoft.

Tak, tego właśnie było mi trzeba - moje życie jest spełnione ;) ...
 
rafal12322;n8868180 said:
Metro Exodus

Kopara opadła. Wstyd się przyznać, ale jeszcze w poprzedniczki nie grałem. Nawet w 2033, które rozdawali za darmo. Chyba najwyższa pora nadrobić zaległości.

Ciekawe co jeszcze pokażą. Obejrzałbym do końca, ale ogólnie sporo drobnicy na tej konferencji, a rano trzeba wstać.
 
Top Bottom