Gry komputerowe

+
Myślę Iwonko, że jeśli byś troszkę czasu spędziła przy padzie grając w Far Cry 2, to by mogło ci się nawet spodobać. Ja początkowo uważałem, że jest to niemożliwe i mijające się z celem, ale da się nawet czerpać z tego przyjemność ;D
 
Sylvin said:
Myślę Iwonko, że jeśli byś troszkę czasu spędziła przy padzie grając w Far Cry 2, to by mogło ci się nawet spodobać. Ja początkowo uważałem, że jest to niemożliwe i mijające się z celem, ale da się nawet czerpać z tego przyjemność ;D
Gralem na padzie w residenta 4 i musze stwierdzic, ze nawet sie dalo i w miare to (po kilkugodzinnym treningu) wychodzilo, ale gracze "padowi" nie maja poprostu szans pod wzgledem precyzji z graczami "myszkowymi".Konsole fajna rzecz, ale tak jak Sz. P. Iwona stwierdzila - GoW, GTA, nawet "rpg" typu Fable - czemu nie.Ogolna tendencja do splycania konsolowych tytulow, kolejny minus.Pozbywajac sie PC i decydujac sie na konsole ograniczamy sie niesamowicie.Moze na krotsza mete wychodzi taniej, ale musimy tez pamietac o cenach samych tytulow.Mysle ze w ogolnym rozrachunku uczciwego gracza konsola na dluzsza mete jest drozsza rozrywka.Kase zaoszczedzona na sprzecie wydajemy na gry.BTW - czemu na konsoli gra smiga bez sciecia, a na lepszym sprzetowo PC tnie sie i ogolnie odmawia posluszenstwa?Ogolnie - nie konkretna - jakakolwiek.Co jest takiego magicznego w tych pudeleczkach, ze daja grom takiego kopa?
 
S@li, przecież to każde dziecko wie, że gry na konsole są bardziej stabilne**Stabilność ~ ładnie komponujące się słowo, które akurat pasowało w zdaniu, nad którego sensem nikt nie myślał za długo. Stabilność w tym wypadku oznacza inne słowo niż to w słowniku i oznacza tylko tyle, że gry na konsole mają mieć najlepiej dopracowane silniki graficzne. Stety, niestety, ale fakt :/
 
Zmieniając nieco temat, to pojawiły się nowe informacje odnośnie Mafii II. Pytanie tylko, kiedy zagramy? I mam nadzieję, że optymalizacja wyjdzie im lepiej niż Rockstarowi. ::)Screeny wyglądają cudnie.
 
Jak donosi serwis Worthplaying druga odsłona jednej z najlepszych dotąd gier gangsterskich – Mafia korzystać będzie ze specjalnie napisanego dla niej silnika – The Illussion Engine. I chociaż jest on bezpośrednią kontynuacją poprzedniego silnika – LS3D, to jednak ze względu na zakres zaawansowania oprawy graficznej nowej Mafii jak również złożoność jej modelu fizycznego cała gra współpracować ma jedynie z bibliotekami DirectX w wersji 10. Oznacza to ni mniej ni więcej brak wsparcia dla systemu Windows XP i starszych kart graficznych.
To jest żałosne. To jest po prostu żałosne i niesprawiedliwe. Totalne olewanie graczy, kogokolwiek. Nie po to wydawałem kupę kasy na Windows XP, na który nie marudzę, który działa mi dobrze, do którego się przyzwyczaiłem, który znam jak własną kieszeń i doskonale mi służy, żeby nagle nie móc zagrać w najbardziej oczekiwaną przeze mnie grę, tylko dlatego, że nie mam pieniędzy na Vista, której zresztą nie potrzebuję - jej posiadanie jest mi zbędne. Ja tylko czekałem na ten dzień, od kiedy się dowiedziałem, że Dx10 napisany jest tylko pod Vistę. Zastanawiam się, kiedy to posunie się dalej. Ja nie wiem, to robi jakaś firma-córka Microsoftu? Podpisali z Microsoftem jakąś umowę? Naprawdę, nie jestem w stanie pojąć kretynizmu i chamstwa, które gnieździ się w umyśle takich ludzi.
 
Dorwall przesadzasz z emocjami, choć jednak trochę racji masz. Jednak pamiętać należy, że postęp technologiczny, wymusza pewne zmiany. Czy dzisiaj gry mają zgodność w Windows 95, czy 98? Chyba nie. Cóż, pora zacząć myśleć o Windows7, jeżeli ma się zamiar (jak ja) od Visty trzymać z daleka. XP chyba powoli osiąga wiek emerytalny, i z tym będzie trzeba się pogodzić. Inna sprawa, że po tym, co widać na screenach, to wymagania sprzętowe to mogą być wyższe, niż przy GTA4, więc i tak nad nowym kompem też będzie trzeba pomyśleć. Cóż, czasu jeszcze sporo do obu premier, chyba jedynkę sobie odświeżę za jakiś czas. :)
 
Mam zły dzień. A takie informacje mnie stresują. Jakoś różne stalkery, call of duty i inne kryzysy robią w taki sposób, że da się je odpalić na DX9 i 10. Mało tego, Call of Duty 2 można było odpalić na DX7, co było świetnym zagraniem. Nie wydaje mi się, żeby to było trudne do zrobienia. Owszem, DX 10 ma o wiele większe możliwości, ale powiedzmy sobie szczerze... kto jest wstanie wyciągnąć na swoim sprzęcie z gry tak dużo? Osobiście raczej pozmniejszałbym wszystko co najmniej do 50% możliwości, co i tak dałoby zapewne świetną grafikę ( jak na mój gust ), a na pierwszy odstrzał poszłyby różne dymy reagujące na ruchy powietrza i inne duperele, które są domeną DX10.
 
Dorwall said:
A takie informacje mnie stresują. Jakoś różne stalkery, call of duty i inne kryzysy robią w taki sposób, że da się je odpalić na DX9 i 10.
Dlatego w tych grach różnica między DX9 a DX10 jest minimalna, momentami wręcz niezauważalna. Ja też nie lubię gdy się mnie do czegoś zmusza, ale to, że za jakiś czas Vista lub W7 będą wymagane do odpalenia gier było wiadomo już od dawna. Nie ma co robić wielkiej afery, pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
 
Wiem, wiem że sie nie przeskoczy. Zastanawiam się tylko, co takiego nowoczesnego jest w tych nowych windowsach. Ale z takich przydatnych rzeczy, nie chodzi mi o ładny interface, latające okienka i inne śmieci. Paru moich znajomych ma Vistę i kiedy u nich pracuję na niej, nie widzę niczego swietnego. Interface jest niepotrzebnie udziwniony, jakieś odchyły ten word pod vistę ma... Poczytałem porównanie na dobreprogramy.pl, facet napisał że prócz jakiegośtam systemu zabezpieczeń, który i tak wszyscy wyłączają bo muli, nie ma w niej w sumie niczego nowego. Ale, jeżeli jest tutaj jakiś uprzejmy użytkownik visty, chętnie bym poczytał opinii kogoś, kto ma długotrwały, empiryczny kontakt z tym systemem. I o co chodzi z tym windowsem 7? To kolejny system operacyjny? Zaczałem się w tym gubić....
 
Dla mnie to tylko kolejny przejaw tego, że żyjemy w świecie konsumpcyjnym. Rynek musi być stymulowany w taki sposób, by ludzie kupowali kupowali nowe rzeczy i pomagali w ten sposób rozwijać się gospodarce. Ale, to tylko taki Sylvinowy bełkot ;)
 
[quote author=Dorwall]I o co chodzi z tym windowsem 7? To kolejny system operacyjny? Zaczałem się w tym gubić....[/QUOTE]Powiedzmy, że to mocno ulepszona wersja Visty, która ma nie mieć większości denerwujących błędów poprzedniczki. Ale kosztować podobnie ;).Tak przy okazji, żeby trzymać się tematu. Kupiłem nowe CDA i chciałem pograć w Spellforce'a 2 po sieci. Niestety, mimo że wpisywałem swój adres na TEJ stronie już z pięć razy nie dostałem jeszcze ani jednego klucza. Ma ktoś podobny problem?
 
Często miewam podobny. Załóż sobie pocztę w innym serwisie, np.: na google. Niekiedy z jakichś magicznych powodów, maile z niektórych serwisów nie dochodzą na niektóre poczty.
 
Dorwall said:
Jak donosi serwis Worthplaying druga odsłona jednej z najlepszych dotąd gier gangsterskich – Mafia korzystać będzie ze specjalnie napisanego dla niej silnika – The Illussion Engine. I chociaż jest on bezpośrednią kontynuacją poprzedniego silnika – LS3D, to jednak ze względu na zakres zaawansowania oprawy graficznej nowej Mafii jak również złożoność jej modelu fizycznego cała gra współpracować ma jedynie z bibliotekami DirectX w wersji 10. Oznacza to ni mniej ni więcej brak wsparcia dla systemu Windows XP i starszych kart graficznych.
To jest żałosne. To jest po prostu żałosne i niesprawiedliwe. Totalne olewanie graczy, kogokolwiek. Nie po to wydawałem kupę kasy na Windows XP, na który nie marudzę, który działa mi dobrze, do którego się przyzwyczaiłem, który znam jak własną kieszeń i doskonale mi służy, żeby nagle nie móc zagrać w najbardziej oczekiwaną przeze mnie grę, tylko dlatego, że nie mam pieniędzy na Vista, której zresztą nie potrzebuję - jej posiadanie jest mi zbędne. Ja tylko czekałem na ten dzień, od kiedy się dowiedziałem, że Dx10 napisany jest tylko pod Vistę. Zastanawiam się, kiedy to posunie się dalej. Ja nie wiem, to robi jakaś firma-córka Microsoftu? Podpisali z Microsoftem jakąś umowę? Naprawdę, nie jestem w stanie pojąć kretynizmu i chamstwa, które gnieździ się w umyśle takich ludzi.
Dokładnie, Dorwall , dokładnie , a do tej pory tak swojsko czułem się na W98
 
SLI said:
SLI said:
SLI said:
A ja ostatnio coraz częściej zaczynam spoglądać w kierunku xboxa.
Nie tylko Ty... :p ;)
Wyobrazasz sobie CSa na padzie?Wyobrazic sobie Wiedzmina na kontrolerze nie moge, a co dopiero inne tytuly typu Starcraft, albo C&C...FPP tez sa doslownie stworzone dla klawiatury i myszki (chociaz moj kolega wymiata na padzie w Halo nieprzecietnie, ale on jest mutantem i czlowiekiem z przyszlosci wiec sie nie liczy) ;D
Eee, wydaje Ci się... ;) Ostatnio przeszedłem The Force Unleashed na PS2 i nie wyobrażam sobie, by można w to było grać inaczej niż na padzie, klawiatura po prostu nie oddałaby tych wszystkich możliwości... Jeśli Wiedźmin: PBW miałby być zrobiony w podobny sposób, to granie w niego na padzie nie stanowiłoby żadnego problemu. Poza tym, swego czasu udało mi się przejść na PS2 także Call of Duty 3 i mimo że był to FPS, granie w niego na padzie było niesamowicie przyjemne i wygodne (choć z początku trzeba się było przyzwyczaić). A do tego gdy rozwalimy się na fotelu, niemal w pozycji leżącej, kilka metrów od telewizora z wielkim ekranem, obok położymy paczkę chipsów i colę - bezcenne, na PC takiego komfortu po prostu nie ma... ;)
 
Iwona said:
Zmieniając nieco temat, to pojawiły się nowe informacje odnośnie Mafii II. Pytanie tylko, kiedy zagramy? I mam nadzieję, że optymalizacja wyjdzie im lepiej niż Rockstarowi. ::)Screeny wyglądają cudnie.
Mam nadzieję, że fabuła będzie na takim samym poziomie (a może wyższym) co Mafia: The City of Lost Haven (mogłem zrobić błąd w nazwie). Grafika oczywiście prezentuje się świetnie, ale jakoś dziwnie wygląda mi główny bohater. Wolałbym Tommiego...
 
kaz07ik said:
Mam nadzieję, że fabuła będzie na takim samym poziomie (a może wyższym) co Mafia: The City of Lost Haven (mogłem zrobić błąd w nazwie). Grafika oczywiście prezentuje się świetnie, ale jakoś dziwnie wygląda mi główny bohater. Wolałbym Tommiego...
Skoro grę ukończyłeś, to wiesz, że
Tommy musiałby zmartwychwstać, bo zginął... ewentualnie pokazano by lata, które przeżył nim się zestarzał.... w sumie to wolę tak jak jest.
Chyba ludzie z 2k Czech wiedzą co robią, mają u mnie kredyt zaufania właśnie ze względu na świetną jedynkę :)
 
[quote author=Hostile] A do tego gdy rozwalimy się na fotelu, niemal w pozycji leżącej, kilka metrów od telewizora z wielkim ekranem, obok położymy paczkę chipsów i colę - bezcenne, na PC takiego komfortu po prostu nie ma... ;)[/QUOTE]Miałem to ostatnio i bez konsoli. Co za problem podłączyć PC do telewizora i podpiąć do niego kilka padów?
 
JaszczurPL said:
[quote author=Hostile] A do tego gdy rozwalimy się na fotelu, niemal w pozycji leżącej, kilka metrów od telewizora z wielkim ekranem, obok położymy paczkę chipsów i colę - bezcenne, na PC takiego komfortu po prostu nie ma... ;)
Miałem to ostatnio i bez konsoli. Co za problem podłączyć PC do telewizora i podpiąć do niego kilka padów?[/QUOTE]Kiedyś też tak zrobiłem. No niby problemu nie ma, ale jednak w moim przypadku nieustanne przenoszenie jednostki centralnej z jednego pokoju do drugiego i przęłączanie tych wszystkich kabli jest trochę mało wygodne i opłacalne, a PS2 mam pod telewizorem, kable stale przyłączone, wystarczy zmienić kanał i... grać - żyć, nie umierać, och, słodkie lenistwo! ;)
 
Top Bottom