Gry komputerowe

+
@Nars.

Jasne, że przejdę z czystą głową, jak to trafnie ujęłeś, ale już wcześniej miałem podejrzenia co do trójki, że to nie jest gra w "stu procentach" dla kogoś kto polubił pozostałe dwie części, tylko jako taki wtręt do uniwersum i fabuły całej historii. Dla mnie ME skończył się na jedynce tak naprawdę, reszta to mniej lub bardziej owocne dopasowanie do pierwowzoru, ale nadal całkiem angażujące i przyjemne. To znaczy potrafiące sprawiać przyjemność, bo nie wiem jak w ostatecznym rozrachunku. Co racja to racja - starcia w porównaniu do dwójki to krok naprzód - tam miałem wrażenie że strzelam zabawkami, a w trójce czuć moc broni i faktycznie one robią przeciwnikom kuku. Same strzelaniny są o wiele bardziej angażujące i wymagające. Narazie jednak jestem pozytywnie zaskoczony dialogami. Nie popadają w banał, a są twórczym dość komentarzem do nadciągającej apokalipsy i ogólnie co do standardów egzystencji.
Zostało mi mnóstwo godzin gry i jak skończę, wtedy zdam swoją relację :)
 
Czyżby szykowało się nam ponowne spotkanie Raziel'em i Kain'em ?

Mimo słabej styczności z tym uniwersum z osobiście chętnie bym zagrał w porządną produkcję z wampirami w roli głównej. W coś co będzie dalekie od promowanego od lat wizerunku "emo krwiopijcy", a bliższe silnemu i majestatycznemu nieśmiertelnemu. Takiemu jakiego pamiętamy z dawnych lat.

P.S. Dreamfall Chapters przekroczyło 510 000 $ ...
 
IwaN said:
Czyżby szykowało się nam ponowne spotkanie Raziel'em i Kain'em ?

Mimo słabej styczności z tym uniwersum z osobiście chętnie bym zagrał w porządną produkcję z wampirami w roli głównej. W coś co będzie dalekie od promowanego od lat wizerunku "emo krwiopijcy", a bliższe silnemu i majestatycznemu nieśmiertelnemu. Takiemu jakiego pamiętamy z dawnych lat.


Czytałem o tym. Mam tylko nadzieję, że pozostanie grą akcji z minimalnymi akcentami RPG, czasem więcej (Blood Omen 1), czasem mniej (cała reszta), a nie strategią czy czymś takim. Tytuł niepokojąco sugeruje, że możemy dostać nawet RTSa (War of Nosgoth). Brrr. Może zaczerpną trochę inspiracji z Darksiders. Seria w zasadzie rozwijała idee Legacy of Kain.
Szkoda, że nieprędko doczekamy się kontynuacji.

Btw, grałem ostatnio w Original War. Moc w tej stareńkiej grze jest wciąż silna, scenariusz przykuwa, misje wciąż sprawiają trudności, a wszystko to jakoś wciąż wydaje się niesamowicie spójne. Szkoda, że poza modami, nie powstały żadne oficjalne, dopracowane dodatki lub kontynuacja.
 
Pożyjemy zobaczymy. Swoją drogą, dzięki tej wzmiance przypomniałem sobie, że jakiś czas temu kupiłem na wyprzedaży na muve całą antologię Legacy of Kain - będę miał okazję zapoznać się z poprzedniczkami Defiance:)
 
UnEpic - must play proszę państwa!

Zagrałem sobie w demo (dość długie) a potem poleciałem na stronę i kupiłem pełną wersję (~35 zł). Fajny humor (gdzie pojawia się StarCraft, StarWars, WoW, ogólne motywy RPGowe, a to dopiero początek gry), fajna mechanika, fajny zamek, świetny klimat, masa sprzętu do zbierania... Skyrim się chowa :)

http://www.unepicgame.com/po/downloads.html
 
arturiusc said:
Pożyjemy zobaczymy. Swoją drogą, dzięki tej wzmiance przypomniałem sobie, że jakiś czas temu kupiłem na wyprzedaży na muve całą antologię Legacy of Kain - będę miał okazję zapoznać się z poprzedniczkami Defiance:)


Całą, łącznie z Blood Omen 1? ;>
 
HS said:
Całą, łącznie z Blood Omen 1? ;>


Niestety, antologia nie zawiera pierwszego Blood Omen'a (otrzymujemy za to Legacy of Kain: Soul Reaver, Legacy of Kain: Soul Reaver 2, Blood Omen 2: Legacy of Kain, Legacy of Kain: Defiance). Była to jednak produkcja niemal zupełnie innego typu (2D rzut izometryczny). Mimo to szkoda, że nie dostaliśmy pełnego pakietu.
 
No właśnie, zdaje się, że było to zbliżone do Diablo. I jest to jedyna część serii w którą nie grałem, a bardzo bym chciał. Przy SR spędziłem kilka godzin, przy BO 2 też (no, to jest chyba najsłabszy punkt serii, ale ma swoje momenty). SR 2 i Defiance przeszedłem z prawdziwą przyjemnością. Na wznowienie Blood Omena, choćby dołączone do jakiejś gazety bym się nie obraził. Scenariusz, klimat, głosy, filmiki... widziałem na YT, aż chce się grać.
 
O ile się nie mylę, to pierwszy Blood Omen ma status abandonware i można go szukać na takich portalach jak abandonia itp. Jest to jednak na tyle stara produkcja (bodajże 97 rok), że na 99% będą problemy z uruchomieniem na nowych komputerach. I tak jak pisali przedmówcy, gra zupełnie inna od pozostałych (gdzieś mam chyba nawet recenzję w nieistniejącym już Secret Service ;) )
 
arturiusc said:
O ile się nie mylę, to pierwszy Blood Omen ma status abandonware
W prawie nie ma czegoś takiego jak abandonware. Gra może być legalnie pobrana, jeśli właściciel marki się na to godzi.
 
Dziwne jest to, że pierwszego Blood Omen'a praktycznie nigdzie nie ma. Nawet na GOG'u, znanego ze starych gier, gdzie "leżą" chyba wszystkie pozostałe części.
 
Też mnie to zdziwiło. Szukałem w kilku sklepach i o ile wszystkie części od Soul Reaver'a są dostępne, to jedynki nigdzie nie można dostać. Może wydawca już kompletnie olał tą część, ale byłoby to dość dziwne postępowanie.

BTW, udało mi się znaleźć coś takiego:
http://omnicide.legacy-of-kain.ru/en

Oprócz samego moda (który wygląda interesująco), na samym dole link do Amazona - pierwsza część Legacy of Kain za "jedyne" 38,99$
 
King's Bounty, Divinity II Ego Draconis, X-Men Origins: Wolverine za 7.99. Gdzie takie ceny? Na tak słynącym z promocji Steamie? Gdzie tam. To ceny z krakowskiego REALA. Inaczej niż u dystrybutorów cyfrowych, ta cena jest w złotówkach, nie w euro.
 
Parachrist said:
King's Bounty, Divinity II Ego Draconis, X-Men Origins: Wolverine za 7.99. Gdzie takie ceny? Na tak słynącym z promocji Steamie? Gdzie tam. To ceny z krakowskiego REALA. Inaczej niż u dystrybutorów cyfrowych, ta cena jest w złotówkach, nie w euro.

Divinity za 7.99? Swietna gra, jak bym był w Krakowie - zaraz kupuję.
 
Parachrist said:
King's Bounty, Divinity II Ego Draconis, X-Men Origins: Wolverine za 7.99. Gdzie takie ceny? Na tak słynącym z promocji Steamie? Gdzie tam. To ceny z krakowskiego REALA. Inaczej niż u dystrybutorów cyfrowych, ta cena jest w złotówkach, nie w euro.


Czasem takie perełki się zdarzają, trza być czujnym :) ...
 
O co chodzi z tym Dead Space 3?
Gra jest niby f2p. Ale jak? W singlu są mikropłatności, czy w multi? Wszędzie jest napisane, że jest f2p, ale nie mogę tego pojąć jak. Oświeci mnie ktoś?
Nie to, że jestem zainteresowany tą grą, bo nie jestem. Jestem tylko ciekaw nowych metod rżnięcia graczy.
 
Top Bottom