Gry komputerowe

+
:(/>

http://www.gram.pl/news/2013/10/25/batman-arkham-origins-przeglad-ocen.shtml

Xbox360Achievements - 92/100
Znakomita opowieść poprzedzająca wydarzenia z wcześniejszych części, która podtrzymuje wysokie standardy serii. Batman: Arkham Origins to superlatywna trzecia odsłona, która idealnie oddaje ducha najmroczniejszego bohatera DC. Mroczny Rycerz powstaje po raz kolejny i kopie tyłki.

GameTrailers - 87/100
Jakość walki, zróżnicowanie dialogów od postaci wiodących po te drugoplanowe, a także spora ilość rzeczy, jakie czekają na nas w Gotham, sprawiają, że jest to przyjemne miejsce do odwiedzenia. Origins udowadnia, że formuła Arkham jest wystarczająco silna, by mogło z powodzeniem dobrać się do niej inne studio. Jeśli jednak seria ma się rzeczywiście uwolnić od swoich ograniczeń na następnej generacji, twórcy będą musieli starego Nietoperza nauczyć jeszcze więcej sztuczek.

Game Informer - 85/100
Batman: Arkham Origins dostarcza więcej tego, co sprawiło, że gry Rocksteady były tak znakomite, nie oferuje natomiast niczego nowego. Tak jak młody Bruce Wayne, nie jest tak umiejętne i podczas walki doznaje pewnych obrażeń, ale wciąż daje znakomite show, gdy jest taka potrzeba. Gdy tylko na scenę wkracza Joker, oderwanie się od gry staje się niezwykle trudne.

Playstation Official Magazine UK - 80/100
Gra zawiera pewne znajome elementy, a większość zalet to kwestia rozmiaru i skali, a nie samej treści, ale to nadal satysfakcjonująca przygoda z tylko kilkoma wpadkami. Tylko najbardziej wybredni gracze nie będą zadowoleni.

IGN - 78/100
Obok Arkham City Arkham Origins jawi się jako pewnego rodzaju rozczarowanie, głównie z uwagi na brak nowych pomysłów i użycie przycisków zwycięstwa. To najmniej interesująca odsłona w całej trylogii.

NowGamer - 75/100
Dobra, acz nierobiąca większego wrażenia nowa odsłona serii Arkham, która częściej wygląda jak aktualizacja niż kontynuacja z prawdziwego zdarzenia.

Eurogamer - 70/100
Być może twórcy gry za bardzo skupili się na tym, żeby nie zepsuć tych wszystkich cudownych zabawek, a może przycisnął ich bezlitosny deadline, ale Batman: Arkham Origins jest przez to nieco pozbawione ikry.

EGM - 65/100
Batman: Arkham Origins to zdecydowany krok w tył względem tego, co udało się dokonać zespołowi Rocksteady Studios - głównie z uwagi na niezliczone problemy techniczne, słaby balans gadżetów i niepotrzebny dodatek w postaci multiplayera.

GameSpot - 60/100
Batman: Arkham Origins to bardzo przewidywalna gra. Daje dokładnie to, czego spodziewałbyś się po nowej odsłonie serii Arkham, nie robiąc nic, by tę serię jeszcze rozwinąć.

Czyli średnio... ale wiadomo jak jest z tymi recenzjami.
 
Pograłem trochę w Arkham Origins i ta gra byłaby fajna gdybym nie grał w Arkham City :( Wszystko skopiowane, gadżety, przeciwnicy, nawet misje, to samo co wcześniej tylko z nowymi teksturami. I fabuła jak na razie też wydaje się bzdurna. Niby na każdym kroku podkreślają, że nie ma kogoś takiego jak Batman, nikt go nie widział, a nawet jak o nim słyszał to jest przekonany, że to jakaś miejska legenda, a jednak grupa krzepkich zabijaków połasiła się na nagrodę za zabicie... mitu? Nie przekonuje mnie to, ale może jeszcze czymś zaskoczą.

Podsumowując: jak na razie fabuła słaba, rozgrywka dobra, ale jeśli ktoś grał w poprzednią część to bardzo wtórna. Póki co jestem trochę rozczarowany i nawet nie mam parcia żeby siedzieć zbyt długo przy grze. Arkham Asylum mnie zachwyciło, a potem Arkham City zrobiło to ponownie i w obu przypadkach nie mogłem się oderwać, przy Arkham Origins tego nie czuję. Patrząc po ocenach i recenzjach nie jestem w tym osamotniony.

Wychodzi na to że chyba spełniły się obawy twórców. Wczoraj czy przedwczoraj czytałem wypowiedź jednego z nich jak to czuli presję, bo poprzednie części mają oceny powyżej 90/100, że nie chcieliby aby ich gra miała nagle 60/100, bo jakby to wyglądało w CV "Największe osiągnięcie - zepsułem serię Arkham" no i chyba właśnie tak jest.

Mam nadzieję, że jeszcze się rozkręci, inaczej będzie to chyba największe rozczarowanie roku jak dla mnie (Playstation 3 nie mam więc rzekomo nieudany Beyond mnie ominął).
 
HuntMocy said:
Pograłem trochę w Arkham Origins i ta gra byłaby fajna gdybym nie grał w Arkham City :(/> Wszystko skopiowane, gadżety, przeciwnicy, nawet misje, to samo co wcześniej tylko z nowymi teksturami. I fabuła jak na razie też wydaje się bzdurna. Niby na każdym kroku podkreślają, że nie ma kogoś takiego jak Batman, nikt go nie widział, a nawet jak o nim słyszał to jest przekonany, że to jakaś miejska legenda, a jednak grupa krzepkich zabijaków połasiła się na nagrodę za zabicie... mitu? Nie przekonuje mnie to, ale może jeszcze czymś zaskoczą.

Podsumowując: jak na razie fabuła słaba, rozgrywka dobra, ale jeśli ktoś grał w poprzednią część to bardzo wtórna. Póki co jestem trochę rozczarowany i nawet nie mam parcia żeby siedzieć zbyt długo przy grze. Arkham Asylum mnie zachwyciło, a potem Arkham City zrobiło to ponownie i w obu przypadkach nie mogłem się oderwać, przy Arkham Origins tego nie czuję. Patrząc po ocenach i recenzjach nie jestem w tym osamotniony.

Wychodzi na to że chyba spełniły się obawy twórców. Wczoraj czy przedwczoraj czytałem wypowiedź jednego z nich jak to czuli presję, bo poprzednie części mają oceny powyżej 90/100, że nie chcieliby aby ich gra miała nagle 60/100, bo jakby to wyglądało w CV "Największe osiągnięcie - zepsułem serię Arkham" no i chyba właśnie tak jest.

Mam nadzieję, że jeszcze się rozkręci, inaczej będzie to chyba największe rozczarowanie roku jak dla mnie (Playstation 3 nie mam więc rzekomo nieudany Beyond mnie ominął).
Właściwie tego Batmana ciągle robi Rocksteady? Bo wiki mówi, że to jakieś dziwne firmy Warner Bros.
 
HuntMocy said:
No właśnie nie Rocksteady, skąd ten pomysł?
http://en.wikipedia.org/wiki/Warner_Bros._Games_Montr%C3%A9al
Wiadomo było, że przecież sami gry od podstaw nie zrobią. Można było się spodziewać podobnych elementów ale jak widać nowa jest chyba tylko grafika i fabuła.
 
No tak, robi to studio Warnera i Arkham Origins jest tak naprawdę ich pierwszą grą. Wcześniej zrobili tylko port Arkham City na Wii U. Dlatego były obawy, że nowe studio zawali robotę no i niestety na to się zanosi. Jedyne nowości od nich to fabuła (jak już pisałem, w moim odczuciu słaba) i rozbudowany tryb detektywistyczny, ale to też nie jest nic szałowego.
 
A tymczasem Wiedźmin 3 zwyciężył w kategorii Most Wanted na Golden Joystick Awards 2013.

Tuż za nim uplasowały się: Playstation 4 oraz Watch Dogs.

Dla przypomnienia, oto wszystkie nominowane tytuły:

http://www.youtube.com/watch?v=DFH2f906QIo

Wygrana z tak prestiżowymi na świecie markami to mimo wszystko niespodzianka i spory sukces.
 
@UP, w takim zestawieniu konkurencji to naprawdę niezłe osiągnięcie. Oby przełożyło się to odpowiednio na sprzedaż :) ...
 
Batman ograny :) Jakaś godzinka za mną :p Gra zachowuje się dość dziwnie, bo niezależnie od ustawie graficznych tnie się jak emo na wiosnę :p Maksymalne, czy minimalne nie ma znaczenia. Podczas przerywników filmowych potrafią zniknąć napisy, a dźwięk wyprzedzić obraz :p
 
Wallace said:
Batman ograny :)/> Jakaś godzinka za mną :p/> Gra zachowuje się dość dziwnie, bo niezależnie od ustawie graficznych tnie się jak emo na wiosnę :p/> Maksymalne, czy minimalne nie ma znaczenia. Podczas przerywników filmowych potrafią zniknąć napisy, a dźwięk wyprzedzić obraz :p/>
Ja mam wszystko na full i DX11 i nie tnie się w ogóle :) A komp trochę już ma lat ;) no 2 :p Fajna rekonstrukcja zdarzeń super sprawa :) i to poszukiwanie karty z chipem :)
 
Ja zaczynam się przekonywać do Gacka, o ile początek był słaby o tyle im dłużej gram tym bardziej mi się podoba :D Rewolucji w serii nie będzie, ale może totalnej kiszki też nie. Trafiłem jednak na pewien upierdliwy błąd, który uniemożliwia mi odblokowanie jednej z wież :( Wskakuję do środka, łapię się i... ręce zamurowują mi się w ścianie. Niby zwykły błąd graficzny, ale okazuje się że Batman zostaje unieruchomiony i jedyną opcją jest wczytanie ostatniego zapisu. Niestety nie wygląda to na losowy problem, bo robiłem kilka podejść i za każdym razem to samo. Poniżej wrzucam fotkę:


Spotkał się ktoś z czymś takim? Problem dotyczy wieży w Burnley.
 
Michax said:
Ja mam wszystko na full i DX11 i nie tnie się w ogóle :)/> A komp trochę już ma lat ;)/> no 2 :p/> Fajna rekonstrukcja zdarzeń super sprawa :)/> i to poszukiwanie karty z chipem :)/>

Też jestem po tym fragmencie :p/>

Bebechy mam GIGABYTE ATI Radeon HD6850 1024MB DDR5, 4GB RAM DDR II, 667 AMD Athlon II X4 640 i momentami potrafi tak szpetnie przyciąć, że masakiera. Nie chce mi się Batka instalować po raz kolejny, bo zajmuje to prawie 3 godziny :p/>

EDIT:
Desperacja wygrała ... instaluję jeszcze raz :p
 
^up @Wallace jeśli chodzi o Batka to bardziej bym powiedział że to wina It's meant to be played - czyli optymalizacji pod Nvidie.
Wyjdzie jakiś patch dla posiadaczy AMD i będzie lepiej.
Ściągnij sterowniki 13.11 Beta6 bo dają kopa batmanowi do 35%
(z włączonym MSAA ale ogólnie może coś poprawią)
 
Skusiłem się na Arkham Origins jednak;) I jestem zachwycony:) Świetny klimat, bardziej mroczny niż w Arkham City. Sam Batman wygląda jak prawdziwy zabijaka.

Mam słabszy procesor niż Wallace(Dual Core 5300), mniej pamięci(2 GB), jedynie kartę graficzną lepszą, ale minimalnie(różnica praktycznie pomijalna). I chodzi mi płynniutko w maksymalnych ustawieniach(minus PhysX) chociaż w rozdzielczości 1024x768(CRT FTW :p). W dodatku nie instalowałem nawet tych sterowników beta. Obstawiam więc jakiś syf na kompie, może dysk pofragmentowany?
 
A ja w gry o Batmanie ciągle nie grałem. :D Natomiast znowu naszło mnie na Skyrimia. Moglibyście polecić jakieś mody które utrudnią i uatrakcyjnią grę łucznikiem i może kiedyś magiem? :)
 
Pytanie z innej beczki: czy kody rabatowe na Steamie działają również podczas wyprzedaży np. z okazji świąt? Czy może Steam pokaże mi faka, że za dużo chcę urwać z ceny :p
 
Mirror's Edge jest świetne, tylko widać, że łamagą ruchową jestem nie tylko w rzeczywistości, ale też wirtualnie. Cudem doszłam w 6 godzin do 4 rozdziału, ale od 3 dni utknęłam w jednym momencie (tunele metra, skok z platformy na drążek, a potem trzeba przeskoczyć na kolejną platformę - raz mi się udało, ale zaraz trzeba było wykonać podwójny przebieg po ścianie, i tu znów była klęska i powrót do punktu wyjścia). A tak się cieszyłam, że znalazłam coś, w co mi się chce grać.
 
Top Bottom