Gry komputerowe

+
Ja tam nie mam nic przeciwko. Tytuł swoje lata ma. Sony znowu coś zarobi, ci co mają tylko PCta sobie ograją fajną grę. A może kto wie skuszą się na konsolę. Według mnie właśnie tak powinna wyglądać ekskluzywność gier. Kilka lat wyłączności a potem niech wychodzi gdzie popadnie. Jako gracz głównie PSowy chętnie zagrał bym sobie w kilka tytułów z Nintendo czy xboxa.
 
Może to wybadanie rynku i jak się sprzeda dadzą od razu Kolecję Nathan Drake'a (i może Zaginione Dziedzictwo).

Ja bym tam jeszcze czekał na God of War z 2018 roku - zobaczyć to na PC w natywnym 4K i 60 fps :cry: .
 
@I_w_a_N Możesz już zagrać w GoWa w 4k przy 60 klatkach na ps5. Nie powiem ci jednak czy jest to natywne czy skalowane bo szczerze mówiąc nie odróżniam. Dwóch TV obok siebie nie postawie by się przyglądać ;)
 
Nie powiem ci jednak czy jest to natywne czy skalowane bo szczerze mówiąc nie odróżniam.

PS5 ma GOW (2018) w 4K przy 60fps, ale rozdzielczość tą osiąga przez checkerboard resolution, czyli tak naprawdę mamy przeskalowane 2K.
Współczesne PC spokojnie powinny poradzić sobie z natywnym 4K i 60fps, a przy jakimś skalowaniu (najlepiej czymś na modłę DLSS - ale to marzenie ściętej głowy, bo gry na PS4 były robione na architekturze AMD... chociaż Death Stranding wspiera technologię zielonych) nawet 120fps.

To by było coś :) .
 
Słuchajcie dostałem kupon na epic który uprawnia do 40-złotowej zniżki od 59 zł ceny gry w górę jest masa zniżek i to takich że nawet całkiem kosztowne gry mogę dostać 50-90% taniej. Wziąwszy pod uwagę ograniczenia sprzętowe(Niewielkie ale jednak) do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy tytuły "Mafia 1 w nowej edycji" "Jedi knits the falen order" Detroit Become humen" Co polecacie wiem że to nietypowe pytanie.
 
Słuchajcie dostałem kupon na epic
Tylko Steam, hehe.
do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy tytuły "Mafia 1 w nowej edycji" "Jedi knits the falen order" Detroit Become humen" Co polecacie wiem że to nietypowe pytanie.
A tak na serio to z tych 3 gier grałem w Jedi: Fallen Order i Detroit(Mafię też mam, ale jeszcze nie grałem).

Mafia - słyszałem, że jest całkiem fajna i bardzo porządnie odświeżona.

Jedi: Fallen Order - jeżeli lubisz SW to polecam, najlepsza gra w tym uniwersum od bardzo dawna.

Detroit: Become Human - gra z gatunku "interaktywny film", a także jego ścisły top, jedna z najlepszych gier w jakie grałem(ale to trzeba lubić takie produkcję, ja uwielbiam). Z tych 3 gier tą zdecydowanie najbardziej polecam(mimo tego, że nie grałem w Mafię).
 
do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy tytuły "Mafia 1 w nowej edycji" "Jedi knits the falen order" Detroit Become humen"
Trzy tytuły i aż dwa zapisane z błędami :D

Wszystkie trzy gry są świetne więc to zależy jaki gatunek lubisz.
 
wybaczcie błędy to tak który zabawi mnie dłużej?
To zależy jak grasz i co chcesz robić.
Mafia- kampania fabularna jest dość krótka jednak po jej przejściu możesz bawić się w otwartym świecie. Misje chyba też można powtarzać (?)

Fallen Order- Chyba najdłuższa gra z tego zestawienia jeśli chodzi o pojedyncze przejście. Gratka dla fanów SW. Posiada wiele lokacji hmm półotwartych (?). W sensie wygląda to trochę jak w Tomb Raiderach dostajesz obszar po którym możesz się w miarę swobodnie poruszać zbierać sekrety, rozwiązywać zagadki, wykonywać zadania poboczne lub od razu lecieć do celu fabularnego w danej lokacji. Posiada także fragmenty liniowe.

Detroit- Jest chyba po środku jeśli chodzi o czas pojedynczego przejścia fabuły do tego jej długość jest z tego co wiem różna w zależności od tego jak gramy. Natomiast to jest gra którą można przechodzić kilka razy. Posiada bardzo rozbudowany system wyborów który mocno wpływa na fabułę. Pod koniec każdej z misji jeśli można to tak nazwać wyświetla ci się drzewko z akcjami które podjąłeś oraz które ominąłeś mogłeś rozwiązać inaczej itd. Ogólnie fabuła może mocno się różnić zależnie od twoich decyzji itp. Myślę że grę można spokojnie przejść 3 razy z różnymi rozwiązaniami fabularnymi nie tylko w końcowej fazie gry ale na całej jej przestrzeni. Jednak tak jak ktoś napisał to interaktywny film który nie każdemu przypadnie do gustu jako gra.
 
wybaczcie błędy to tak który zabawi mnie dłużej?
Zależy czy będziesz przechodził tylko fabułę czy też wszystko co gra ma do zaoferowania.

Mafia: fabuła ok. 11h, 100% ok. 25h,

Fallen Order: fabuła ok. 16h, 100% ok. 29h,

Detroit: fabuła ok. 14h, 100% ok. 30h(gra ma ogromną ilość wyborów, które często zmieniają historię, ale niektóre momenty powtarzają się w każdym przejściu).
 
No właśnie stąd moje wahanie. Trailery niezbyt do mnie trafiły, a nie chcę spoilować fabuły oglądaniem gameplayów. Cóż, wyprzedaż trwa do 17 czerwca - jest jeszcze trochę czasu na zastanowienie.
 
Podepnę się: ogrywał ktoś może Death Stranding? Bo też wychodzi bardzo atrakcyjnie na Epicu.
Dużo zależy czy lubisz gry Kojimy, mnie DS znudził po ok. 4/5 godzinach bo o ile gameplay był ciekawy (chociaż zdecydowanie za łatwy) to postacie kompletnie mnie do siebie nie przekonały już nie wspominając o koszmarnym UI i UX.
 
Niedawno dobiegła do nas kolejna smutna wiadomość związana ze środowiskiem gier - otóż odszedł (w wieku 66 lat) Benoît Sokal belgijski twórca komiksów, rysownik oraz osoba od ponad dwóch dekad związana z branżą gier (znany głównie ze swojej serii przygodówek "Syberia" ).


Ostatnim projektem, nad którym pracował była czwarta odsłona Syberii (Syberia: The World Before).
Artysta zmarł po długiej walce z chorobą.
 
Niedawno dobiegła do nas kolejna smutna wiadomość związana ze środowiskiem gier - otóż odszedł (w wieku 66 lat) Benoît Sokal belgijski twórca komiksów, rysownik oraz osoba od ponad dwóch dekad związana z branżą gier (znany głównie ze swojej serii przygodówek "Syberia" ).
Strasznie przykra wiadomość :cry:. Syberie to moja ulubiona seria przygodówek i jedne z najlepszych gier w ogóle. Bardzo czekałem na czwartą część :cry:.
 
Być może "czwórkę" ukończą i bez niego (zależy jak bardzo zaawansowane są prace), ale obawiam się, że jeśli tak, to będzie widoczny brak jego ręki. Dość... specyficzny umysł jest potrzebny, by rozwijać takie oryginalne uniwersum w sposób zgodny z kanonem.
 
Syberia: The World Before ma się ukazać jeszcze w tym roku, a więc jak już wierzyć twórcom powinni teraz raczej tą grę kończyć i opracowywać, a nie tworzyć koncepcje czy coś do czego powinna być potrzebna "twórcza dłoń".

Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Top Bottom