Gry komputerowe

+
Zamieć tworzy nowe surviwalowe IP.




Według Schreiera nawet najbardziej niezadowoleni z firmy pracownicy jarają się tą grą.
 
Ja ogólnie nawet popieram, bo jest to moim zdaniem dość dobry kierunek rozwoju masówek, który być może pozwoli stworzyć światy takie z prawdziwego zdarzenia, bardziej nastawione na rozwój, a nie samą walkę. Po prostu gatunkowe zamykanie się nie jest dobrym rozwiązaniem. Branża growa ma dużą bezwładność co do wprowadzania nowych pomysłów, a w sektorze mmo (bo zakładam, że tym ma być ten projekt) jest to jeszcze bardziej powolne ze względu na zakładany czas esploatacji.
 
Tym czasem wczoraj coś zostało zapowiedziane...


Ale jest to bardzo wczesne ogłoszenie (coś jak pierwsze zajawki CP 2077 ?), więc sobie jeszcze poczekamy.

P.S. Mój RTX już się boi :eek:.
 
Ale jest to bardzo wczesne ogłoszenie (coś jak pierwsze zajawki CP 2077 ?), więc sobie jeszcze poczekamy.

Dokładnie jak pierwsza zajawka CP. To przede wszystkim ogłoszenie dla wszystkich potencjalnych zainteresowanych developerów. Podobnie zrobił Blizz ze swoim survivalowym, nowym IP, czy Respawn ogłaszając, że zajmuje się trzema grami z uniwersum Gwiezdnych wojen. Ponoć w gamedvie zaczyna brakować rąk do pracy.
 
Problem w tym, że Crytek to studio głównie developerskie (tak sprzedają też prawa do swojego silnika, ale raczej dużo z tego nie mają - to nie EPIC) i od kilku lat raczej balansowali na skraju bankructwa (zamykając kilka swoich filii).

Takie przedsięwzięcie jak nowy Crysis raczej wiąże się ze sporymi wydatkami (nie widzę tego inaczej niż gry AAA), więc ciekaw jestem kto ich funduje (EA, Microsoft?).
 
Mamy wymagania Niezwyciężonego (The Invincible):
Minimalna konfiguracja sprzętowa

system operacyjny: Windows 10 (64-bit)
procesor: Intel Core i5-10400F (6 rdzeni, 2,9 Ghz ) / AMD Ryzen 5 3600 (6 rdzeni, 3,5 Ghz)
16 GB RAM
karta graficzna: Nvidia GTX 1060 (6GB) / Radeon RX 5600 XT (6GB)
DirectX: wersja 11
25 GB przestrzeni na dysku

Zalecana konfiguracja sprzętowa

system operacyjny: Windows 10 (64-bit)
procesor: Intel Core i7-10700 (8 rdzeni, 2,9 Ghz ) / AMD Ryzen 7 5800X (8 rdzeni, 3,8 Ghz)
32 GB RAM
karta graficzna: Nvidia RTX 2070 Super (8GB) / Radeon RX 6700 XT (12GB)
DirectX: wersja 11
25 GB przestrzeni na dysku

Ciekawe jest 16 GB RAM na minimum i karta z 6 GB VRAM, a jeszcze ciekawiej robi się w zalecanych z 32 GB RAM :sneaky: ...

I pomyśleć, że to gra na enginie Unreal (4?), a produkcja zza naszej wschodniej granicy napędzana Unreal 5 ma (pod wieloma względami) takie wymagania zalecane jak minimalne w produkcji polaków :ROFLMAO: (pomijam już fakt porównania: symulator chodzenia kontra rozbudowana strzelanka).

Czy zespół Starward Industries słyszał o czymś takim jak optymalizacja :giveup:
 
Mamy wymagania Niezwyciężonego (The Invincible):


Ciekawe jest 16 GB RAM na minimum i karta z 6 GB VRAM, a jeszcze ciekawiej robi się w zalecanych z 32 GB RAM :sneaky: ...

I pomyśleć, że to gra na enginie Unreal (4?), a produkcja zza naszej wschodniej granicy napędzana Unreal 5 ma (pod wieloma względami) takie wymagania zalecane jak minimalne w produkcji polaków :ROFLMAO: (pomijam już fakt porównania: symulator chodzenia kontra rozbudowana strzelanka).

Czy zespół Starward Industries słyszał o czymś takim jak optymalizacja :giveup:
Studio Polaków wielkie nie jest, więc to był zapewne najslabszy komp jaki mieli, na którym im gra odpaliła i była grywalna.
Do optymalizacji trzeba mieć ludzi, czas i sprzęt. Jak tego nie ma trzeba mieć środki na wynajecie testerów albo... wydaje się grę i testerzy sami zapłacą za jej testowanie. Ostatnio bardzo modny model biznesowy...
 
Kojarzycie taką grę, w której główny bohater zostaje porwany i zmuszony do grania w dziwną karciankę? Jakiś czas temu widziałem o niej materiał w sieci, ale teraz tytuł wyleciał mi z głowy :ROFLMAO:
 
@HuntMocy: Nie grałem, ale obiło mi się o uszy, że ta gra ma "różne etapy" i kolejny etap ma niewiele wspólnego z karcianką.
Ponoć ma dopiero wyjść jakiś mod, który zrobi z tej gry taką "typową karciankę".
 
Na podstawie tego co widziałem wnioskuję, że jest to taka mieszanka. Trochę karcianki z tworzeniem własnej talii, trochę planszówki z pokonywaniem kolejnych obszarów, a trochę przygodowy horror. Bardzo mnie to zaciekawiło.
 
@HuntMocy: Generalnie chodzi o to, że gra "potem" chyba staje się przygodówką, a karcianka + planszówka to pierwszy etap.
Część ludzi była przez to rozczarowana, bo z trailerów taka informacja nie wybrzmiewa.
 
W którymś z ostatnich (no, względnie ostatnich) odcinków Play Watch Listen słyszałam same pozytywne opinie o Inscryption. Nie pamiętam, czy dla Alany nie była to nawet gra roku, ewentualnie mieściła się w pierwszej trójce.
 
Top Bottom