Gry komputerowe

+
Szczerze nie grałem w demo więc osobiście nie mam odniesienia. Ale z tego co mówili to niewiele się zmieniło. Nie wiem czy było źle czy dobrze ale gra się spoko, czasami kamera potrafi zwariować ale ogólnie ok.
 
Ogrywam sobie pecetowego Spider-mana, i nie ukrywam, dobrze się bawię. Przypomina mi to trochę Arkham, ale nie aż tak bardzo. Zarazem ta gra udowadnia, że Arkham Knight dało się zrobić lepiej, z Gotham jako funkcjonującym miastem, a nie jak jakieś powiększone Arkham City. Myślałem że Miles Morales to rozszerzenie, a nie oddzielna gra, więc żałuję że nie pogram. Sprawdzam też polski dubbing tej gry, wow, sporo nowych aktorów się pojawiło których nie kojarzę, niedawno załapałem że Spajdiego gra Skjall z W3. A i widziałem że Janusz Wituch w tym też występuję. Zastanawiałem się czemu nie wrócił do grania Lamberta w Dzikim Gonie i myślałem że przeszedł na emeryturę, ale widzę że nic z tych rzeczy. Zmiana aktora musiała być więc świadomą decyzją Redów, co niezbyt mi się podoba, ten nowy aktor nie był zły, ale wolałem by cała trójka wiedźminów z jedynki wróciła. Ogólnie dobrze się bawię, ostatnim razem jak jakaś gra mnie wciągnęła to było przy RDR2, a te skończyłem parę miesięcy temu i od tamtej pory miałem straszną posuchę.
 
Kolejny gameplay z Black Myth, jeśli to nie zaliczy jakiegoś ostrego downgrade to może być ciekawie ;)
Post automatically merged:

Soulslike w świecie Pinokia? Tego jeszcze nie grali
:evil:
W grze wcielimy się w Pinokia, który wyruszy na poszukiwania Gepetta. Całość osadzona jest w niezwykle mrocznym i klimatycznym świecie rodem z gry Bloodborne.


 
Last edited:
Mam dużo gier z cyklu Tomb rider w tym(Chyba) wszystkie nowe od której z tych nowych zaczynać granie chronologicznie?
 
Mam dużo gier z cyklu Tomb rider w tym(Chyba) wszystkie nowe od której z tych nowych zaczynać granie chronologicznie?
Ja bym ci rodził zacząć od tego rebootu z 2013, bo przy nim bawiłem się świetnie, a gdy próbowałem grać w jakieś starsze jak Anniversary czy Underworld to męczyłem się strasznie. Co prawda zrebootowane Tomb Ridery mają strasznie słabą fabułę i niedającą się lubić Larę, ale z tego co widziałem to nic nowego w tym cyklu (No może poza tą psychopatyczną Larą).
 
ok a potem to jak to idzie? pytam o części zrebootowane Mam tak:
Tomb Rider(Reboot) to samo w edycji GOTY(Nawet nie wiem jak i dlaczego)
Shadow of the Tomb Rider Edycja ostateczna
Rise of the Tomb Rider edycja na 20-lecie
Te gry mi często wpadają w różnych Giveawayach i konkursach niestety czas i sprzęt nie zawsze pozwalają w nie grać Ostatnio wygrałem "Control" obawiam się niestety że Benchmark do RTX-ów nie ujdzie na moim starzejącym się technologicznie pececie GTX 1080 pod i5 uniesie Control? nie sądzę.... w każdym razie wiem jedno nie uwierzę nikomu kto twierdzi że granie w premierowe gry jest kosztowne.
 
ok a potem to jak to idzie? pytam o części zrebootowane Mam tak:
Tomb Rider(Reboot) to samo w edycji GOTY(Nawet nie wiem jak i dlaczego)
Shadow of the Tomb Rider Edycja ostateczna
Rise of the Tomb Rider edycja na 20-lecie
Te gry mi często wpadają w różnych Giveawayach i konkursach niestety czas i sprzęt nie zawsze pozwalają w nie grać Ostatnio wygrałem "Control" obawiam się niestety że Benchmark do RTX-ów nie ujdzie na moim starzejącym się technologicznie pececie GTX 1080 pod i5 uniesie Control? nie sądzę.... w każdym razie wiem jedno nie uwierzę nikomu kto twierdzi że granie w premierowe gry jest kosztowne.
Tomb raider->Raise->Shadow.
Na epiku rozdawali całą trylogię w najlepszych wersjach wersjach.
Jeśli lubisz surwiwale graj na wyższym poziomie trudności. Do zabawy dochodzi w tedy także zarządzanie surowcami. Na normalnym jeśli eksplorujesz to ich nie brakuje.
 
Last edited:
Zacząłem grać Final Fantasy VII Intergrade. Trochę się bałem że rozgrywka mi nie podpasuje, i odbije się od tego jak od Automaty, tym bardziej że mam bardzo złe zdanie o Finalach, uważam że części od VIII do XIV są debilne i były robione właściwie nie wiadomo do kogo. A przyznam, że przy tym Remaku bawię się całkiem dobrze, nawet fabuła i postacie mi pasują, choć widać od razu, że kluczowe postacie mają nadal typowy wygląd anime tylko że dostowany do współczesnych standardów, a NPC-e równie dobrze mogły by równie dobrze z GTA V. W sensie, skoro główne postacie mają wygląd stylizowane na anime, to czemu reszta ludziów w grze też tak nie jest stylizowana?
Jednakże zastanawia mnie jedno: W grze mam w opcjach graficznych Dynamic Range w możliwościach SDR i HDR. Nie jestem pewien co to oznacza, myślałem że SDR to jakaś gorsza jakość ale po przestawieniu na HDR gra wygląda moim zdaniem gorzej, tak dziwnie szaro.
Tutaj SDR:
bandicam 2022-09-12 09-59-24-643.jpg
A tu HDR:

bandicam 2022-09-12 09-59-47-921.jpg

Tak więc na razie gram na SDR, bo wygląda dla mnie po prostu lepiej, nie wiem co to HDR ma niby dawać. Co jeszcze ciekawe, gra wygląda wspaniale a chodzi mi bardzo płynnie, podczas gdy Spider-man przy wyższych ustawieniach momentami mi się zacinał, a Resident Evill Village w ogóle do dupy chodził. Czyżby po prostu dobra optymalizacja?
 
Last edited:
@CesarzTemeri HDR to wyższa niż standardowa rozpiętość tonalna (więcej informacji / detali w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu), ale potrzeba do tego super jasnego monitora albo telewizora który wspiera tę technologię, znaczy się takiego z legitnym certyfikatem HDR, bo dzisiaj chyba każdy ekran się promuje tym skrótem a jasnością ledwo zwykle sięgają 400 nitów :p
 
Na ostatnim panelu Ryu Ga Gotoku Studio (twórców serii Yakuza) ogłoszono dwie rzeczy, na które czekałem już dobre parę lat.

Po pierwsze, wreszcie doczekaliśmy się PC-towego portu policyjnego spin offu serii, czyli podserii Judgement, i to od razu w całym pakiecie, obejmującym pierwszą część, sequel Lost Judgement oraz duże, fabularne rozszerzenie Kaito Files.


Zamiast w (byłego) yakuzę, tutaj wcielamy się w policyjnego detektywa prowadzącego śledztwo w sprawie tajemniczej serii morderstw na terenie Kamurocho. Jest to odrębna historia z nowymi bohaterami, osadzona w tym samym świecie co Yakuza, ale nie wymagająca znajomości głównej serii. Jeżeli kogoś odstrasza liczba odsłon głównej serii i towarzyszący temu duży balast fabularny, ale chciałby zagrać w grę w tym stylu, Judgement to bardzo dobry wybór na pierwszy kontakt z grami Ryu Ga Gotoku Studio.

Po drugie, na Zachodzie (w tym od razu na PC, co jest pierwszym takim przypadkiem w historii serii) wreszcie wydany zostanie samurajski spin off serii z 2014 roku (dotąd dostępny jedynie w Japonii), którego historia rozgrywa się na przełomie okresów feudalnego Edo i restauracji Meiji, Ryu Ga Gotoku Ishin. Co więcej, będzie to pełnoprawny remake z odświeżoną oprawą graficzną oraz nową zawartością.

Opowiada on (jak sami twórcy podkreślają, mocno podkoloryzowaną) historię prawdziwego samuraja, Ryomy Sakamoto, który odegrał kluczową rolę w przemianach społecznych, jakie doprowadziły do nastania okresu Meiji w Japonii.


Ciekawe jest to, że tytuł ukaże się na Zachodzie (już w lutym) jako Like a Dragon: Ishin, co jest dosłownym przekładem na angielski oryginalnego japońskiego tytułu serii (Ryu Ga Gotoku), tym samym na dobre zrywając z tytułem "Yakuza", gdyż kolejne gry z serii również będą od tej pory nosić tytuł Like a Dragon. Ma to sens biorąc pod uwagę
fabułę siódmej części
, ale przyznam, że ciężko będzie się przestawić.

Osobiście, poza dodatkiem do Cyberpunka, Like a Dragon: Ishin to dla mnie najbardziej wyczekiwana gra 2023 roku, a z Judgementem na PC czas do premiery na pewno upłynie szybciej.
 
Siema, chciałem zapytać czy Wiedźmin 3 jest podobny do Tes V Skyrim, w tym sensie że mamy otwarty świat od samego początku gry i można go bez przeszkód przemierzać bez wykonywania głównej fabuły? Jest crafting/kowalstwo?

ps. nie mogę założyć nowego tematu, nie wiem czemu
 
@Paukszt W3 zawiera kilkugodzinny prolog który rozgrywa się na mniejszej, oddzielnej mapie. Dopiero po jego ukończeniu zyskujesz pełen dostęp do głównej mapy (nie licząc wysp Skellige, do których trzeba pierwszy raz popłynąć statkiem). Wiedźmin w przeciwieństwie do Skyrima dużo bardziej skupia się na fabule i jego główne / poboczne questy to to co w nim najlepsze, także zależy w czym gustujesz. Oczywiście polecam i tak.

Jest prosty crafting, tworzenie / ulepszanie broni i zbroi u kowalów oraz alchemia
 
OK, a czy da radę zmienić tryb walki na taki jak w skyrim? Że nie wybeira mi najblizszego przeciwnika itp, taki "luźny"
 
Top Bottom