Gry komputerowe

+
Mam głupie pytanie rozważam nabycie cyberpunka czy wykreowanie postaci na podobieństwo serialowej Lucy z serialu Edgerunners będzie możliwe bez wynalazków moderskich(Na których się nie znam) czy jednak nie?
 
Mam głupie pytanie rozważam nabycie cyberpunka czy wykreowanie postaci na podobieństwo serialowej Lucy z serialu Edgerunners będzie możliwe bez wynalazków moderskich(Na których się nie znam) czy jednak nie?
Możesz stworzyć build netrunnera używającego monostruny (w necie jest mnóstwo poradników, jak zrobić postać z umiejętnościami Lucynki). Jednak bez modów, nie będziesz miał dostępu do ubrań i fryzury postaci.
 
wiem że "Mordowanie" jest niebezpieczne także nielegalne ale ja pytałem o modowanie.
Modowanie w znakomitej większości jest bezpieczne. Ale nikt nigdy nie da Ci 100% pewności, że ściągnięcie jakiegoś moda nie zepsuje czegoś w grze. Dobrą praktyką, jest skopiowanie zapisów gry przed instalacją modyfikacji, jako zabezpieczenie przed potencjalnymi problemami. Ale o ile nie ściągasz setek modów na raz i czytasz wymagania i możliwe problemy w opisach poszczególnych modów, powinno wszystko być OK. I tak, modowanie jest legalne, Redzi wydali nawet specjalne narzędzia, które ten proces ułatwiają i oficjalnie promują modowanie swoich gier.
 
Gdyby mody były nielegalne to nie byłyby tak powszechne. Czasem możemy usłyszeć o tym, że mody mogą naruszać politykę firmy i wówczas są podejmowane działania w tym zakresie. Z tym to jest już różnie i to zależy od polityki firmy właśnie. Nie tak dawno Redzi sami dali narzędzia do modowania. Jest to bardzo fajna rzecz wpływająca na to, że gra potrafi być atrakcyjna przez lata.
Sam pobierałem mody z Nexusmods. Jest tu naprawdę sporo fajnych przeróbek, którymi warto się zainteresować. Oczywiście zawsze warto uważać. Przed chwilką @Nars o tym dobrze napisał.
 
Mam pewne wątpliwości co do ogólnej poprawności tej tezy.
Heh, tak, ale zapewne zdajesz sobie sprawę, że jest to skrót myślowy. Może za wielki a w sumie też nie chciałbym by doszło do semantycznego nadużycia ;).
Dla mnie oczywistym jest, że mody to coś co tworzą najczęściej po prostu fani danego tytułu i jeśli myślimy by poszukać sobie takiego "dodatku", to najlepiej z w miarę dobrego źródła. O tym, że mogą powstawać mody naruszające politykę firmy*, czy też zawierające elementy naruszające prawo, lub takie, które powstają w złych intencjach wydaje mi się to również oczywiste. Tak samo oczywistym dla mnie jest to, że zawsze trzeba być ostrożnym i zachować rozsądek ze wszystkim. Nie powinno się jednak zrażać do modów, gdyż potrafią fajnie zmodyfikować grę, wydłużać jej żywot i warto patrzeć na to w sposób może i ostrożny(traktując to jako normę), ale przede wszystkim pozytywny.

*Nie chcę wspominać o tym, że są studia walczące z modami. Jest to temat na osobny wątek.


__________________________
@Izengrin, jeśli będziesz kiedykolwiek szukać jakiegoś moda do gry to szukaj takich, które są w miarę pewne. Możesz zasięgnąć informacji z portali gamingowych, czy z kanałów yt, gdzie są przedstawiane i omawiane mody, którymi warto się zainteresować.
 
Last edited:
Zależy mi jedynie na modyfikacji umożliwiającej wytworzenie postaci z Edgerunners więc nie możemy mówić o stracie zapisów albowiem nie zaczniemy gry gdy nie stworzymy postaci niemniej dziękuję za informację bo jestem amator.
To wszystko jest wciąż palcem po wodzie pisane bo nadal nie wiem czy kupię sobie cyberpunk 2077 a jeśli kupię to nie wiem czy mój PC zniesie taki wysiłek swoją drogą widać taka już moja tradycja z redami bo w trzeciego wiedźmina też grałem po premierze na słabszym sprzęcie i nic nie wybuchło choć komputer wył jak traktor ufam że i tym razem się wślizgnę. Nawiasem mówiąc nie uważacie że powinni zrobić taką łatkę do kreatora i dopiero potem nazywać ją "Edgrunners"? Napiszmy taką petycje do Rdulków co?
 
Skończyłem właśnie Remake Final Fantasy VII. I nie powiem, całkiem dobrze się przy niej bawiłem.
Podobało mi się w zasadzie wszystko, fabuła, postacie, walka (Spodziewałem się że będzie to tradycyjny dla tej serii turowy system walki, a to była bardziej hybryda tego z akcją, co było miłym zaskoczeniem).

Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak czekać na sequele. A propo tego...

Sprawdziłem na YT longplay oryginalnej siódemki, który trwał jakieś 20 godzin (Aby sprawdzić czy czegoś nie wycięto z oryginału XD), i ku mojemu zaskoczeniu fabuła Remak'u obejmuje jedynie pierwsze 5 godzin (Podczas gdy mi przejście zajęło z 40 godzin). W sensie, wow, Squere Enix naprawdę postawiło na więcej nowego materiału niż oryginalnej zawartości. Słyszałem że z tego ma być trylogia, ale chyba by musieli w kolejnych częściach dać mniej nowego contentu, bo w przeciwnym wypadku tego musiały by być chyba z 4 części. I w zasadzie nie jestem pewien czy do końca był dobry pomysł, skoro oryginalną gra zajmowała właśnie jakieś 20 godzin do przejścia, to Remake nadal chyba mógł wyjść jako jedna gra w całości z 20 godzinami dodatkowego materiału, ale hej, pewnie dla Squere to świetna okazja na dodatkowy zarobek.

Tym bardziej że niektóre z tych nowych rzeczy są konfundujące.

Sephiroth, dodany tu chyba tylko po to by gra miała jakiegoś końcowego bossa, jakieś duchy zmieniające timeline (sygnał że kolejne części pójdą w innym kierunku niż pierwotna siódemka?) Nie wiem czy nie byłoby lepiej jakby tych dwóch rzeczy akurat nie było i gra po prostu szła śladem pierwotnej historii.



Nie mniej, na sequele czekam, choć pewnie na finał tej trylogii trzeba będzie poczekać z 5 lat.
bandicam 2022-10-05 12-39-48-440.jpg
 
Last edited:
I nie powiem, całkiem dobrze się przy nie bawiłem.
Coś w tym zdaniu zgrzyta ;)

Zawsze chciałem zagrać w ff, ale jakoś nie mogę się do tego zabrać. Nawet nie wiem, które z tytułów całej serii są przeniesione na PC i od którego warto by zacząć. Także temat zawsze odkładam na później.
 
Mam jeszcze jedno pytanie w kwestii ewentualnego "Moda z Lucy" w cyberpunku 2077 Czy cut scenki będą go uwzględniały czy raczej nie? Mam na myśli wygląd postaci czy w cut scenka będzie widoczny?
 
W CP2077 chyba nie ma czegoś takiego jak 'cut scenki" (to było na pierwszych pokazach E3) :p ...

A jak gra pozwala na customizację postaci (i widzimy ją w "przerywnikach" ) to czemu nie mamy widzieć Lucy?
 
Premiera Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei już za rogiem, a tutaj pojawiły się wymagania dla Ultra w 4K:
  • Ultra:
  • (60 fps / 4K) Intel Core i9-9900K 3.6 GHz / AMD Ryzen 9 3950X 3.5 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 10 GB GeForce RTX 3080 / 16 GB Radeon RX 6800 lub lepsza
  • 126 GB SSD
  • Windows 10 64-bit
Z GPU chyba nieco odlecieli, bo gra nie wspiera przecież żadnego RT...
 
Last edited:
Top Bottom