Gry komputerowe

+
@Karesh
Osobiście uważam, że GTA V jest przereklamowane. Nie chcę wyjść na jakiegoś hipstera, ale przeszedłem i już do niego nie wróciłem. Vice City i San Andreas to moje dzieciństwo, czwórka też mnie oczarowała, ale piątka jakoś mnie... zmęczyła.
Może jestem dziwny i GTA już nie są dla mnie, ale, kurczę, zawsze były. Wiem co mówię.

Bo ileż można grać cały czas w to samo !?
 
Nie było Windowsa 96 :p. Po Windows 95 był 98 (i równolegle do niego Windows NT4.0). Następnie Millennium - straszny crap, który miał wszystkie błędy 95, 98 plus swoje (pierwszą rzeczą jaką zrobił, gdy go zainstalowałem było pokazanie mi bluescreena - od razu wyleciał z dysku :p), równolegle 2000 jako następca NT4.0, po nim XP, kiepskawa Vista i genialna 7. Co do najnowszej 8 i 8.1 uczucia mam mieszane, bo podobno niezły, ale ja nie potrafię się w nim odnaleźć.

O prehistorii w stylu pierwszego Windows, czy Windows 3.11 już nie wspominam :)

Ale mam prawo nie pamiętać prehistorii :p Co prawda na ten ekran, który dał mrrru, patrzyłam przez ładnych kilka lat i serio nie wiem, czemu mi z głowy wyleciało :D
Zwłaszcza, że był to imo bardzo dobry system, nic się nie wysypywało (mi).
 
Ale mam prawo nie pamiętać prehistorii :p Co prawda na ten ekran, który dał mrrru, patrzyłam przez ładnych kilka lat i serio nie wiem, czemu mi z głowy wyleciało :D
Zwłaszcza, że był to imo bardzo dobry system, nic się nie wysypywało (mi).

Ja systemy sprzed Win 95 też pamiętam bardziej z literatury i internetu, niż z własnych doświadczeń. A Win 95 i Win 98 pracowały bardzo stabilnie, bo tam nie bardzo miało co się wysypać. Ale (wracając do tematu, bo trochę zeszliśmy na manowce :p) te systemy wprowadziły mnie do świata zaawansowanych gier: Wolfenstein, Doom, Quake, Duke 3D, Need for Speed 3... ech, to było szaleństwo.
 
Zgadzam się z tobą. Nie żeby była słaba jako taka, ale to faktycznie najsłabsza część serii.

@Karesh
Osobiście uważam, że GTA V jest przereklamowane. Nie chcę wyjść na jakiegoś hipstera, ale przeszedłem i już do niego nie wróciłem. Vice City i San Andreas to moje dzieciństwo, czwórka też mnie oczarowała, ale piątka jakoś mnie... zmęczyła.
Może jestem dziwny i GTA już nie są dla mnie, ale, kurczę, zawsze były. Wiem co mówię.

To mnie zmartwiliście. Oglądałem filmiki z V na yt, nie za wiele, żeby sobie nie spoilować, ale mój odbiór był pozytywny. Na pewno na plus 3 główne postacie, dobry humor i chyba bardziej rozbudowane i nietypowe misje niż w poprzednich częściach.

Ok, więc V nie oczarowała Was bo ? dawać minusy. Chyba, że to taka sama sytuacja jak z Diablo 2 i Diablo 3. Ta ostatnia jest dobra, ale to już nie to samo co 2.
 
Mnie osobiście po prostu zmęczyła. Na tyle, że nie mam ochoty jeździć po świecie po zakończeniu głównego wątku, co w poprzednich częściach się nie zdarzyło.
Muzyka jest zauważalnie słabsza. I o ile trójka bohaterów jest bardzo fajna, to moim zdaniem nie zostali odpowiednio rozwinięci. Może Michael, jest bardzo fajny, ale Trevor był zbyt przesadzony, a Franklin w ogóle jakoś bez wyrazu. Moim zdaniem mogli się skupić na jednym bohaterze, bo choć przełączanie w czasie misji bardzo fajne, to nie było tego zbyt dużo i nie pozwalało każdej z postaci zaistnieć. Samych napadów na bank, których powinno być dużo, wręcz bardzo, jest kilka. Parę, można je policzyć na palcach jednej ręki. Online nawet nie włączyłem, multiplayer dla mnie nie istnieje.
 
@Wroobelek
Z tym stabilnie to się nie zgodzę - na Win98 nie było tygodnia, żeby jakaś aplikacja się nie wysypała. Dodatkowo, pierwsza wersja Windowsa 98 (później było jeszcze 2nd Edition) miała bardzo ciekawy bug: raz na kilka miesięcy uszkadzała losowo wybrany plik (u mnie rzecz dotyczyła notatnika). W efekcie podczas próby uruchomienia takiego programu byliśmy częstowanie komunikatem "Za mało pamięci żeby uruchomić XXX".

Jak na razie jedynymi systemami Microsoftu, na których nie uświadczyłem zwieszek to były MS-DOS oraz Windows 3.11.
 
Ok, więc V nie oczarowała Was bo ? dawać minusy. Chyba, że to taka sama sytuacja jak z Diablo 2 i Diablo 3. Ta ostatnia jest dobra, ale to już nie to samo co 2.

Przypomnę jedynie, że GTAV zdobyło chyba każdą możliwą nagrodę gry roku a średnia na Metacritic wynosi 97%. Także przyjęte zostało świetnie, lepiej się nie dało. Po premierze nie narzekał nikt, wszyscy byli zachwyceni. Także porównanie z D3 jest zupełnie nie na miejscu, inny świat.

E: Pograłem kilka godzin w Sid Meier's Railroads. Gra jest naprawdę przyjemna i można przy niej miło spędzić czas, ale zdecydowanie brakuje jej głębi. Mapy są małe, pociągami zarządza się niewygodnie i nie zachowują się zbyt inteligentnie na torach. Do tego ma kilka nieprzemyślanych rozwiązań i potrafi się wywalić do pulpitu, choć auto-save na szczęście czuwa. Mimo to, jeśli ktoś zagrywał się w Railroad Tycoon - za dolara z HB zdecydowanie warto.
 
Last edited:
Przypomnę jedynie, że GTAV zdobyło chyba każdą możliwą nagrodę gry roku a średnia na Metacritic wynosi 97%. Także przyjęte zostało świetnie, lepiej się nie dało. Po premierze nie narzekał nikt, wszyscy byli zachwyceni. Także porównanie z D3 jest zupełnie nie na miejscu, inny świat.
Nie porównuję*GTA do Diablo, tylko GTA IV do V i Diablo 2 do 3 a to ma sens.

Czekam z niecierpliwością*na ogłoszenie daty premiery V.
 
A nieeeee, OMG, mi chodziło o GTA 4, a nie GTA 5 >_< GTA4 jest nasjłabsze w serii.
GTA5 jest świetne, wprawdzie nie bawiłem się aż tak jak przy San Andreas czy Vice City, ale jakby nie patrzeć formuła jest już mocno ograna, a i tak potrafili zrobić wspaniałą grę :)
Ale nagrody za najlepszą grę roku itd - imo przesada, taki The Last of Us bije GTA na głowę.
 
@Karesh
Wiem co porównujesz i nie, to kompletnie nie ma sensu. D3 od początku zbierało mieszane oceny, wielu osobom nie podobał się AH, system rozwoju i wiele innych detali. GTAV zbierało świetnie recenzje, również gracze byli zachwyceni. Bo główna różnica jest taka, że D3 jest od dwójki słabsze a GTAV od czwórki zwyczajnie lepsze.
 
Ale, że V jest lepsza od IV to ja wiem, mimo, że nie grałem w V osobiście. Po prostu odniosłem się do posta Rustine, który uważa, że V za przereklamowaną :) nie zrozumiałeś kontekstu chyba :)
 
Ech, pisałem o bezsensie porównywania sytuacji Diablo 2/3 do GTA 4/5 bo relacje między nimi są zupełnie inne. Z tego co widzę to nie Rustine wspomniał Diaboła. Ale mniejsza z tym, dla mnie EOT.
 
Ale przeszedłeś? Bo ja na początku też byłem zachwycony, ale gdzieś od połowy, 3/4 może, im dalej tym bardziej mnie nudzila niestety
Końcówka może trochę rozczarowuje... ale ogólnie sęk tkwi w tym, że jak na rodzaj (otwarty świat), gra jest dość krótka. Mnie przejście na 100%, z wszystkimi znajdźkami i prawie 100% misjami pobocznymi (niestety, mocno słabszymi od głównego wątku), zajęło jakieś 30 godzin. Krótko mówiąc, czuć niedosyt.
 
Pozwolę sobie zacytować:

Okazuje się, że komputer należący do przeciętnego gracza nie jest jednostką pierwszej świeżości. Może o tym świadczyć zainstalowany system operacyjny Windows 7, który znajduje się na 63% przebadanych maszyn. Dla porównania, Windowsa 8 używa co trzeci użytkownik, zaś leciwy już Windows XP można spotkać na 6% maszyn.
Jeśli chodzi o procesor, to według Steam Hardware Survey 73,83% badanych ma jednostkę wyprodukowaną przez Intela, a 26,17% wytworzoną przez AMD. W większości przypadków jest to model dwu- (47,96%) lub czterordzeniowy (43,82%) o częstotliwości taktowania zegara rdzeni równej 2,3 do 2,7 GHz (21,96%).
Współpracuje on z 4 GB (21,07%) lub 8 GB (26,89%)
Ponad połowa z nich (52,01%) ma grafiki Nvidia GeForce, zaś 31,36% wybrało karty AMD Radeon. Statystykę dopełnia Intel, który zgarnął pozostałą część rynku (16,25%).
Najczęściej spotykana pojemność dysku twardego to 250 do 499 GB (33,62%) lub większą niż 1 TB (22,74%). Jako że faktyczna wielkość dysku 500 GB jest mniejsza niż 499 GB, obstawiam, że to właśnie modele o takiej pojemności nabiły tę statystykę.
Bardzo ciekawie prezentuje się też statystyka dotycząc monitorów. Już co trzeci gracz ma ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 (32,51%), zaś nieco mniej zadowala się standardowym ekranem laptopowym o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli (23,87%).

Ogólnie bardzo fajne podsumowanie ankiety ze Steam.

Więcej: http://www.spidersweb.pl/2014/02/steam-hardware-survey.html
 
Możliwe, że było w jednym z 14261363 tematów traktujących o Wiedźminie na tym forum. Rzecz jest jednak kapitalna, więc wolę zaryzykować* i napisać.

Wszyscy posiadacze W1 i W2 na GOGu (oraz ci, którzy zarejestrują swoje kopie w tym systemie) otrzymają dostęp do soundtracków z tych gier w doskonałej jakości (pliki FLAC). W przypadku W2 jest dodanych sporo bonusowych kawałków - choćby ten:

Akcja nie dotyczy wyłącznie Wiedźminów - tutaj pełna lista gier:

  • Another World
  • Battle Realms
  • Chaos Overlords
  • Crusaders of Might & Magic
  • Darklands
  • Desperados Dead or Alive
  • Disciples: Sacred Lands Gold and Disciples 2 Gold
  • Earthworm Jim
  • Earthworm Jim 2
  • Heroes of Might and Magic II
  • Heroes of Might and Magic IV
  • Heroes of Might and Magic V
  • Heroes of Might and Magic V - Hammers of Fate
  • Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East
  • Imperialism
  • Imperialism II
  • Jade Empire
  • King of Dragon Pass
  • KKND Xtreme
  • MDK 2
  • Might & Magic 6
  • Might & Magic 7
  • Might & Magic 8
  • Might & Magic 9
  • Mob Rule
  • Neverwinter Nights 2
  • Shadow Warrior Classic Complete
  • Wiedźmin
  • Wiedźmin 2
  • Wizardry 8

Źródło: http://www.cdaction.pl/news-36758/nowe-bezstratne-sciezki-dzwiekowe-z-gier-w-gogcom.html

Enjoy


*Zresztą, z moją reputacją....
 
Kolejny filmik o Kingdom Come. Tym razem o wierzchowcu.
To może być najlepszy symulator konia, jaki do tej pory powstał. Mimo wszystko trochę dziwnie odbieram prowadzenie pojazdu nie posiadającego kierownicy ;D.

Poza tym wydaje mi się, że troszkę za krótkie nogi ma ten "pojazd", jak na konia pod wierzch :horse:.

.
 
Last edited:
Top Bottom