Gry komputerowe

+
@eustachy_J23 One more time. Co do Naruto miałeś racje - CUDEŃKO. Dla mnie jako lenia któremu nie chce się z kombosami zbyt kombinować (od tego jest u mnie MK) rozwiązanie jest świetne - poza tym Japoński dubbing i czuje się niemal jakby tworzył walki w Naruto na nowo... Chociaż fabuła w anime różni się od fabuły gry (przynajmniej z tego co pamiętam) to i tak miooodnie. :) Dzięki za polecenie.
 
@eustachy_J23 Czyli, że 40 złociszy warta czy jednak poczekać na jakąś lepszą promocje? A prostota jest dla mnie na plus.

Aha! W takim razie powinno być dobrze, bo ze znajomymi pyka się w to naprawdę przyjemnie.

Powyższe zdanie pisałem nim przeczytałem ten nowszy post, cieszę się, że się podoba.
I jak pisałem warto poświęcić chwilę Danzo, nim naprawdę można nieźle namieszać.

Ekhu Death ekhu Note i Fullmetal ekhu Alchemist ;>

No ta, ale Death Note to nie jest taki typowy, kanoniczny shonen, a Fullmetal choć świetny, również od schematu odstaje.
One Piece to dla mnie taki DB na sterydadch, Oda czerpie z mangi Toriyamy pełnymi garściami, a przy tym nie kopiuje jego błędów.
Od finału DB czekałem na coś podobnego. Ba, ośmielam się twierdzić, że OP jest o klasę lepszy, a to naprawdę coś.

Miał ktoś szansę już pograć w Metro: Redux? Mocno skoczyły wymagania sprzętowe w stosunku do wersji premierowej? Taki komentarz gdzieś wyczytałem i chciałbym zweryfikować, bo gra mnie kusi już od podstawki, a jak do tej pory nie miałem okazji...

Się pobiera, jeszcze trochę i będę mógł sprawdzić. Dam znać, co i jak.
Generalnie na AMD jest wyraźnie gorzej niż w LL, przynajmniej na to wskazują testy.
Na przykład tutaj.
Ale tak samo było na początku z Last Light, a po paru dniach wyszedł patch i sytuacja się unormowała.
Tak czy inaczej skoro na konsolach gra wyciąga stałe 60 klatek, aczkolwiek bez pewnych efektów, a na PC jest jak jest, co znaczy, że mają co poprawiać.


Apropos "latobrania", kupiłem Dishonored po raz drugi, tym razem komplet. Wcześniej miałem tylko podstawkę, a ponoć dodatki są bardzo dobre.
Źle zrobiłem?
 
No ta, ale Death Note to nie jest taki typowy, kanoniczny shonen, a Fullmetal choć świetny, również od schematu odstaje.

Co nie zmienia faktu że jest to shonen ;) Ale dyskusję możemy pociągnąć dalej w stosownym temacie :p

A co do tego Naruciaka, da się w to grać na klawiaturze? Grę kupiłem na jednej z poprzednich wyprzedaży, ale jak po uruchomieniu okazało się że w ogóle żadne klawisze nie są przypisane i trzeba wszystko ustawić od zera to mi się odechciało i zająłem się innymi grami :p Swoją drogą, kolejna gra z serii ponoć od razu ma trafić na pecety, ciekawe kiedy Dragon Balle zaprzyjaźnią się z komputerami? :D
 
 
No fajnie by było, gdyby wydali RDR na piecyki. Przeszedłem ją na konsoli 3 razy, dodatek też jest świetny. Ogólnie historia mi się podobała, postaci, świat i klimat. Najlepszy western w jaki grałem i jedna z najlepszych gier. Nawet nie wiem czy nie grało mi się w nią lepiej niż w GTA IV czy GTA V (pomimo, że nie ma tam helikopterów, łodzi podwodnych, czołgów, samolotów, motocykli).
Chciałbym zagrać w kontynuację RDR :).
btw: A grał ktoś w poprzednią część Red Dead Redemption, a mianowicie Red Dead Revolver?
 
Wczoraj pojawiło się to info i wczoraj już okazało się, że to fake.
Pozwólcie, że komentarzem kolegi z innego forum zniszczę wasze nadzieje:

ppe.pl juz tak nisko upadlo,ze wrzuca newsy z KDramaStars. Linki do tego portalu sa zbanowany na neogaf bo wymyslaja news z dupy zeby ludzie wchodzili na portal.
 

Guest 2686910

Guest
RDR jest legendarne ze względu na swój proces developmentu - podobno kod tej gry to straszliwy clusterfuck i to jest głównym powodem, dla którego nigdy nie będzie na innych platformach niż PS360. Cud, że tam jakoś w miarę działa.
A Rockstar po tym jednym GTA IV przecież nie jest od razu Ubisoftem - Max Payne 3 śmigał i skalował się wyśmienicie.
 
Czwóreczka śmiga mi na przeszło trzyletnim kompie bez najmniejszych problemów na maksymalnych detalach.

Śmiga, znaczy trzyma stałe 60 klatek? Coś mocno w to wątpię.
To optymalizacyjny crap dekady i jeszcze się taki proc nie narodził, coby sobie z tym zadaniem poradził.


Z nieco innej beczki.
Przemaglowałem wbudowany benchmark w Last Light Redux (a także solidnie potestowałem samą grę) i oto co mi wyszło na 2500K 3.3GHz (4.0Ghz) i HD7950 (stock) i 8GB Ram (1600Mhz) (cl8).

Ustawienia v.high/SSAA włączone/teselacja - normal/1920x1080
Średni fps - 29 klatek (ze spadkami do 20) czyli cienizna i w zasadzie niegrywalne.
Drugi test przeprowadziłem w tych samych ustawieniach, ale z wyłączonym SSAA i średnia ilość klatek wyniosła 50, czyli całkiem nieźle.
Da się grać, tym bardziej, że w trakcie całego testu licznik nie zszedł poniżej 30, a więc wartości granicznej dla płynnej gry.

No tak, ale wersje na PS4 i XOne działają w 60 klatkach, więc jednak słabo.
Ano, nie do końca Po pierwsze wersje na konsole to odpowiednik mniej więcej pecetowego high.
Po drugie brak tam niektórych efektów, jak np. wolumetrycznego oświetlenia, a teselacja występuje w formie szczątkowej. Po trzecie dropy się zdarzają, nie są częste, ale jednak. Wreszcie po czwarte na XOne gra działa w 912p. W świetle tych faktów wydajność wersji PC nie wydaje się najgorsza, aczkolwiek mogłoby być nieco lepiej.
Po wyłączeniu teselacji średnia liczba klatek podskoczyła do 66, przy zachowaniu bardzo wysokich detali, co jest wynikiem niezłym, ale nadal zdarzają się dropy (do czterdziestu kilku klatek.)
Gwoli ścisłości w grze właściwej, nie tylko w benchamrku.
Stałe 60 klatek zyskałem dopiero po zjechaniu z detalami na high (średni fps w benchmarku wyniósł 90), ale znowuż po włączeniu teselacji spadki wróciły (wyłącznie na etapach rozgrywających się na powierzchni).
Dlatego chcąc ultra płynnej rozgrywki należy poświęcić SSAA i teselację właśnie, przede wszystkim SSAA, gdyż nawet GTX780/780Ti z załączonym tym ficzerem wysiada.
Oba efekty kosztują najwięcej, a dają relatywnie niewiele.
Zresztą Metro LL wygląda bardzo dobrze, zaskakująco wręcz, nawet w ustawieniach medium.
Oczywiście zjazd z rozdziałką do 720p zapewnia kolejny boost i to rzędu kilkudziesięciu klatek.
Po patchach unormowała się też sytuacja z gpu AMD.
Gamegpu zaktualizował wyniki testów i aktualnie wydajność czerwonych jest identyczna względem zielonych odpowiedników.
To dobry prognostyk dla W3, widać że się da.
Tak w ogóle na rzeczonym serwisie pojawił się długaśny tekst odnośnie Wieśka trzeciego, oczywiście w całości po rosyjsku, więc nie kumam ni w ząb o co biega, ale na bank to jakiś zbiór dotychczasowych informacji.

Zawarto też testy Star Citizena. Wiadomo, że gra ma horrendalne wymagania zalecane. I faktycznie są one wysokie, ale w testach nie wypada to tak tragicznie (póki co zieloni mają pewną przewagę).
Oczywiście do premiery jeszcze szmat czasu, a optymalizacja w toku, toteż powinno być tylko lepiej.
Dobrą informację stanowi też fakt, że różnice między max, a medium są niewielkie.
 
Top Bottom