Gry komputerowe

+
Kto już grał w pierwszy epizod Dreamfall Chapters?

Ja dopiero co zainstalowałem i przeraziłem się "optymalizacją" (to już Ryse: Son of Rome chodzi szybciej, a wygląda o niebo lepiej - co nie znaczy, że Dreamfall Chapters jest brzydki). Może potem będzie lepiej (albo gorzej - sądząc po relacjach niektórych ludzi) niż w tych pierwszych 5 minutach.
Zagram w weekend (przy okazji wnerwiając się na brak obiecanej polskiej wersji - napisy są angielskie, niemieckie i francuskie).
 
Zagram w weekend (przy okazji wnerwiając się na brak obiecanej polskiej wersji - napisy są angielskie, niemieckie i francuskie).

Ja już przeszedłem i jestem zachwycony (mam o tym nawet notkę na blogu). Optymalizacja faktycznie po prostu fatalna, ale nie po to czekałem osiem lat na kolejną część sagi, żeby mnie miały takie drobnostki odstraszyć. Co do braku polonizacji, to ma to swoje dobre strony - spora część epizodu rozgrywa się w Europolis, gigantycznym mieście położonym w Europie Środkowej i w angielskich dialogach pojawia się sporo rdzennie polskich słów. Świetny smaczek dla graczy z Polski :)
 
Last edited:
Da się tak i tylko tak pobieram gry ze Steama czy Origina. To jest właśnie dla mnie jeden z plusów takich platform. Z moim netem to musiałbym mieć kilka dni non stop kompa włączonego by coś pobrać. A tak włączam pobieranie tylko wtedy gdy siadam do kompa i w tydzień, dwa się pobierze. ;) Co ciekawe o ile na Steamie prędkość pobierania nie przekracza 80 kb/s tak na Originie śmiało przekracza 200 kb/s a często dochodzi do 500-600 kb/s a czasami nawet do 2 mb/s :p

Strasznie duża rozpiętość prędkości, ja mam Internet 30mb i leci mi zawsze po 3.5MB/s czy Steam czy inne. Po kablu, UPC. Dziwnie, że u Ciebie jest raz 80kb/s a raz 2MB/s :?
 
Ja już przeszedłem i jestem zachwycony (mam o tym nawet notkę na blogu).

Jestem tak po prawie trzygodzinnej sesji z grą i mogę powiedzieć, że (jak dotąd) klimat i muzyka są świetne. Dialogi też trzymają poziom.

Optymalizacja faktycznie po prostu fatalna, ale nie po to czekałem osiem lat na kolejną część sagi, żeby mnie miały takie drobnostki odstraszyć.

Ja jestem nieco załamany bo naiwnie myślałem, że nic straszniejszego pod względem obciążenia GPU nie będzie, aż zobaczyłem otwarcie sceny w Europolis.

Co do braku polonizacji, to ma to swoje dobre strony

Początkowo musiałem się przestawić (przywyknąć) na angielki głosy postaci (wcześniej znałem je tylko z wersji PL).

- spora część epizodu rozgrywa się w Europolis,

Nie strasz mojego GPU.

gigantycznym mieście położonym w Europie Środkowej i w angielskich dialogach pojawia się sporo rdzennie polskich słów. Świetny smaczek dla graczy z Polski :)

Ciekawe jakby to ujęli w polonizacji, bo wiadomo, że dla postronnego odbiorcy to folklor (tak jak postronne dialogi po rosyjsku).
 
Ja bym radził obniżyć ustawienia grafiki na minimum, wtedy przynajmniej robi się znośnie (co nie znaczy, że dobrze) jeśli chodzi o płynność działania. Mam nadzieję, że twórcy poprawią optymalizację w kolejnych epizodach, co cała sekcja w Europolis woła pod tym względem o pomstę do Cthulhu.
 
Wiesz, różnica pomiędzy Awesome, a Low jest zabójczo mała pod względem ilości klatek. Najlepsze jest to, że w pierwszej lokacji gra chodzi wyśmienicie na Awesome, w drugiej jeszcze przyzwoicie, a trzecia zarzyna wszystko w dziwny sposób (duża rozpiętość klatek).
Ale pocieszam się tym, że Europolis pokonuje (ponoć) nawet GTX 780 :p ...
 

Guest 2686910

Guest
Sunset Overdrive na PC? Reklama zdaje się potwierdzać.

Link: http://ds.serving-sys.com/BurstingRe...ede991995a.swf

Czy XONE będzie miał w ogóle jakieś exclusive'y..? Bo wygląda, że niezbyt.
 
Last edited by a moderator:
Ryse i Dead Rising 3 już trafiły na peceta więc wcale by mnie to nie zdziwiło ;) Aczkolwiek pewnie trochę przyjdzie poczekać, najpierw musi się sprzedać wersja na Xboxa.
 
Jeśli to prawda, to Xboxowi zostanie tylko Forza i Halo. Słabo. A Phil Spencer mówił, że chce, aby na X1 exclusivy wyparły multiplatformy :D.
 
Odnośnie optymalizacji Dreamfall Chapters:

Low (720p) - Chińska dzielnica [średnio około 10 klatek, minimum w granicach 8]


Awesome [odpowiednik Ultra; bez wygładzania] (720p) - Chińska dzielnica [średnio 4 klatki, minimum 1]


Jak widać Unity zabija "grafikę", a oszczędza procesor (dodatkowo kiepsko radzi sobie z wielowątkowością). I pomyśleć, że ja martwiłem się o wymagania Wiedźmina 3.
 
Jeśli to prawda, to Xboxowi zostanie tylko Forza i Halo. Słabo. A Phil Spencer mówił, że chce, aby na X1 exclusivy wyparły multiplatformy :D.

No i Quantum Break, choć mam nadzieję, że ten tytuł też trafi na blaszaki, bo zapowiada się interesująco i chętnie bym zagrał :)
 

Guest 2686910

Guest
No i Quantum Break, choć mam nadzieję, że ten tytuł też trafi na blaszaki, bo zapowiada się interesująco i chętnie bym zagrał :)
Alan Wake też miał być ex'em. Cierpliwości :D

Btw. port AW powinien być czczony przez developerów dookoła świata. Jedyna gra w której wrażenie wywarło na mnie menu główne. Takie... funkcjonalne. Czyste. Ładne.
 
Last edited by a moderator:
No i Quantum Break, choć mam nadzieję, że ten tytuł też trafi na blaszaki, bo zapowiada się interesująco i chętnie bym zagrał :)
Pytaniem nie jest czy?, a kiedy?. Remedy to nie jest studio first-party Microsoftu. Wszystkie (jeśli się mylę, możecie mnie zbesztać) ich wcześniejsze gry wychodziły na blaszaki :). Sam również bardzo chętnie bym zagrał.
 
Alan Wake też miał być ex'em. Cierpliwości :D

Alan na samym początku nie miał być exclusiv'em - wczesne wersje były nawet prezentowane jako poligon dla procesorów czterordzeniowych Intela:


Później się to zmieniło, ale jak widać PC finalnie nie ominęło.


Tak jak mam całe Sunset Overdrive tam gdzie słońce nie dochodzi :D, tak w Quantum Break bym zagrał.
 
No nic, jak już pisałem - pozostaje mieć nadzieję, że twórcy wezmą sobie to do serca i ostro popracują nad optymalizacją w drugiem epizodzie.

Tak jak mam całe Sunset Overdrive tam gdzie słońce nie dochodzi :D,

Za przepiękne strollowanie Assassin's Creed w poniższym trailerze gra i jej twórcy mają ode mnie sporego plusa.

 
Last edited:
Obejrzałem trochę materiałów z Sunset Overdrive i coraz bardziej mi się podoba. Takie radosne skrzyżowanie Tony'ego Hawka z Prototypem tudzież InFamousem. Jeśli to faktycznie trafi na PC to z pewnością sięgnę :)

EDIT

Najnowszy zwiastun polskiego survival horroru Kholat, klimat wylewa się z ekranu niczym ciekły azot.


Już wcześniej pisałem o tej grze więc tak tylko skrótowo przypomnę, że fabuła oparta jest na autentycznej historii grupy rosyjskich studentów, którzy zginęli w tajemniczych okolicznościach w górach Uralu w 1959 roku. Więcej o tych wydarzeniach znajdziecie tutaj -> CLICK
 
Last edited:
Top Bottom