Gry komputerowe

+
@Nars

Coś artykuł się nie otwiera...

A tak swoją drogą nasz Piotruś chyba obraził się na media:



Jedyna moja odpowiedź to wycofanie się. Ludzie są mną sfrustrowani. Tak bardzo, że grożą mi i mojej rodzinie, a tak nie może być. Po prostu nie może.
To dla mnie zaszczyt, że jestem częścią tego biznesu, ale rozumiem, że ludzie mają już dosyć mojego głosu i moich obietnic. Szczerze uważam, że jedynym rozwiązaniem jest zakończenie rozmów z mediami.
Ludzie mają mnie dosyć. Będzie tak przez co najmniej kilka lat. Więc wiecie, to koniec.

- źródło
 
Zaraz mnie kurna coś strzeli. Jakiś pierdzielony debil mi wysyła co chwilę zapro na steamie. Profil prywatny i 0lvl. Od razu śmierdzi próbą scammu. Już 2x go blokowałem, za każdym razem zaprasza mnie z nowego konta...
 
Jeden z najlepszych wywiadów ever. Kawałek cudownej, dziennikarskiej roboty. John Walker z RPS'a celnie i bezlitośnie punktuje Piotrusia Pana growej branży. Jest to długa rozmowa będąca (chyba) symbolem upadku Peter'a (na przykładzie gry Godus).

Peter Molyneux Interview: “I haven’t got a reputation in this industry any more”.
Nie wiem czy to śmieszne, czy smutne w sumie. Ilekroć Peter M. coś zapowiada, to zaczynam przewracać oczami, tyle że nie wiem, czy on kłamie, czy może tak mocno się wszystkim ekscytuje ;D. Zdecydowanie sprawia wrażenie człowieka zagubionego, który ciągle gdzieś tam w głowie ma wielkie plany i niespełnione ambicje, no ale pogubić można się również we własnych kłamstwach i kłamstewkach. Niezależnie od powodu, wiarygodność tego człowieka jest zerowa, choć to ciekawa persona wg mnie.
 
Nie wiem czy to śmieszne, czy smutne w sumie. Ilekroć Peter M. coś zapowiada, to zaczynam przewracać oczami, tyle że nie wiem, czy on kłamie, czy może tak mocno się wszystkim ekscytuje.
W sumie teza na początku ww. wywiadu jest prawdopodobna - Molyneux jest patologicznym kłamcą, tzn. kłamie nie będąc tego świadomym.
 
@maritimus Hmmm... Ale czy przypadkiem aby kłamać, siłą rzeczy nie jest wymagana do tego świadomość lub chociażby podejrzenie, że mówi się rzeczy nieprawdziwe? Jeśli naopowiadam Ci bzdur o X, nie mając pojęcia o tym, że to były bzdury, to trudno zarzucić mi kłamstwo wg mnie. Co najwyżej błąd, niewiedzę lub głupotę, zależnie od sytuacji. Mówiąc jednak to samo w sytuacji, gdy wiem, że to są bzdury, nie ma jednak wątpliwości, że kłamię.
 
Na różnych forach growych niektórzy pisali, że FF XV wygląda lepiej od Wieśka 3. No tak, szczególnie ta trawa wygląda w porównaniu lepiej... UWAGA duże obrazy

I dla poszukiwaczy downgrade'ów

Od razu widać, że trawa nie rzuca cieni. Podobnie chyba jak to było/jest z W3 :)
 
Last edited:
Dobry DoF nie jest zły ale to się rzadko zdarza.
A czy FFXV jest ładniejsza od Wiedźmin 3 moim zdaniem kwestia dyskusyjna, zależy kto co lubi, ale za dużo pustki w FFXV normalnie pusto niczym na Calm Lands w FFX.
Wiedźmin 3 ma zdecydowanie więcej detali niż fajnal takie moje zdanie, gdyby Square robiło nowego fajnala bardziej baśniowego niczym FFIX wtedy mielibyśmy mniej ostre tekstury bo taki baśniowy świat wymagał by sporo drobnych detalików, a tu trochę pustka wieje.

Ps: Ja motion blur zawsze wyłączam bo dla mnie psuje wrażenie płynności i wpływa negatywnie na czytelność.
 
za dużo pustki w FFXV normalnie pusto niczym na Calm Lands w FFX.
Wiedźmin 3 ma zdecydowanie więcej detali niż fajnal takie moje zdanie
Jasne, że tak. FFXV jest ładniejszy tylko od strony technologicznej. Prosze, urywki z gameplayów:




I nie ma w tym nic złego. Final jest grą o wiele mniej obszerną od Wiedźmina. Nie wiem nawet, czy ma cykl dobowy i dynamiczną pogodę. Poza tym, jak wspomniałeś, świat w XV jest pusty i biedny w detale. Co innego Dziki Gon.
PS. Blur, jeśli tylko mogę, wyłączam (niestety, w większość nowych gier gram na konsoli, tam nie ma takich luksusów :(). DOF lubię, o ile nie jest przesadzone.
 
@Kuboniusz pełna zgoda

Ale to zdjęcie z Behemoth Kingiem mi się bardzo podoba
Jakoś FFXV mnie nie grzeje za mocno, jak zapowiedzieli że ma być bardzo casual friendly, a najlepiej jakby dla walki był Awesome Button to już mi całkiem ręce opadły i krzyżyk postawiłem.
 
Jakoś FFXV mnie nie grzeje za mocno, jak zapowiedzieli że ma być bardzo casual friendly, a najlepiej jakby dla walki był Awesome Button to już mi całkiem ręce opadły i krzyżyk postawiłem.
Ja planuję kupić mimo, że fanem serii nie jestem (przeszedłem tylko FFVIII i bardzo dobrze się bawiłem, polecasz jeszcze jakąś część?) i nigdy mnie do takich gier nie ciągnęło (z małymi wyjątkami - Chrono Trigger, pamięta ktoś? ;)). No, chyba, że gra zostanie zjedzona w recenzjach.
 
Last edited:
@Kuboniusz polecam ci VII / IX / X nawet mocno kontrowersyjną FFXII przy której przejściu stuknęło mi 180h
Stare fajnale mogą się wydawać zbyt archaiczne grafiką i zbyt hardcorowe

Już za 117 dni E3 .. wielkie nadzieję ja bym chciał pokaz jakiego mało kto się spodziewa czyli S.T.A.L.K.E.R. 2 studio reaktywowane niedługo mają pokazać nad czym pracują może być gorąco.
 
Last edited:
Top Bottom