Gry Komputerowe

+
Gry Komputerowe

Bo zawsze następuje taki moment, że trzeba zacząć. Więc ja zaczynam tym oczywistym zdublowanym wątkiem z forum Wiesławowego, jednocześnie delikatnie zapytuje się, czy jest możliwość, plan połączenia działu społeczności, w obu forach?
 
Keth, ja Ci wróżę karierę w polityce. Myślałeś nad tym? XD

Hmm. A skoro ma być o grach, to możecie mi pogratulować, przed chwilą wbiłam 30 level w LoLu. :p
 
Keth, ja Ci wróżę karierę w polityce. Myślałeś nad tym? XD

Hmm. A skoro ma być o grach, to możecie mi pogratulować, przed chwilą wbiłam 30 level w LoLu. :p

A mi 54 w Diablo 3 wskoczył :p ...

Może chociaż będziemy gadać tutaj o grach związanych nieco z tematem ogólnie rozumianego cyberpunku.
 
Rozważamy różne opcje ;)

Panie Keth'cie, zaprawdę praktyka u Czerwonych uczyniła z was niezgorszego piarowca. ;P

IwaN said:
Może chociaż będziemy gadać tutaj o grach związanych nieco z tematem ogólnie rozumianego cyberpunku.

Dlaczego Deus Ex Wielkim RPGiem był?
 
Dlaczego Deus Ex Wielkim RPGiem był?

Ponieważ przygniatał klimatem zepsutego, uzależnionego od prochów społeczeństwa i nietuzinkową fabułą. Pytanie też, czy mówimy tu o całej serii, o ostatniej odsłonie, czy może o którejś z poprzednich?
 
[
Ponieważ przygniatał klimatem zepsutego, uzależnionego od prochów społeczeństwa i nietuzinkową fabułą. Pytanie też, czy mówimy tu o całej serii, o ostatniej odsłonie, czy może o którejś z poprzednich?

Są tylko dwa Deus Ex'y. Oryginał i Human Revolution. KROPKA. ;P
 
Ja z okazji przecen na GOGu nabyłem kilka zaległych klasyków, w tym właśnie Deus Ex'a i gra jest po prostu świetna. Jak dla mnie jeden z lepszych erpegów.
 
QFT =].

Póki co wygląda na to, że żadna inna gra w klimacie Cyberpunka nie jest planowana, a przynajmniej ja o takiej nie słyszałem.

REDzi dość dobrze trafili, bo gier w takim klimacie brakuje - a nowy DE niejako przetarł szlak i rozbudził apetyty graczy.
 

Yngh

Forum veteran
Dokładnie. DHR pokazał, że Cyberpunk wciąż się sprawdza w grach, a teraz REDzi muszą pokazać, że w klimatach s-f także się odnajdują i dać nam cRPGa, którego nie zapomnimy przez lata ;).
 
Rozważamy różne opcje ;)
Nie rozważajcie, tylko łączcie. No chyba że to może grozić wysypaniem wszystkich forów i generalnym trzęsieniem ziemi. ;)

A wątek o Cyberpunku dałoby się przenieść na to forum?
 
Deus Ex - Cyberpunkowa gra FPP z elementami strzelanki oraz RPG, wyprodukowana przez Ion Storm. Ta klasyka gatunku przedstawia losy agenta J. C. Dentona, którego zadaniem jest rozwikłanie intrygi w świecie przyszłości, gdzie chlebem powszednim są biocybernetyczne wszczepy i modyfikacje organizmu ludzkiego. Gra posiada świetną fabułę, ładną grafikę i niepowtarzalny klimat.

Deus Ex: Invisible War - Sequel cyberpunkowego FPS’a z elementami gry RPG, autorstwa Ion Storm. W grze wcielamy się w Alexa Dentona, który próbuje odnaleźć się w świecie afer korporacyjnych, terrorystycznych ataków i konspiracji rządowych. Wszystko to rozgrywa się w przyszłości, w której biocybernetyczne wszczepy są na porządku dziennym. Innowacyjny interfejs, świetna grafika i wciągająca fabuła czynią pozycję obowiązkową dla każdego fana gatunku.

Deus Ex: Human Revolution - Trzecia część słynnej gry akcji z elementami cRPG osadzona w cyberpunkowej wizji przyszłości. Tym razem za jej powstanie nie jest odpowiedzialne studio Ion Storm, lecz Eidos Montreal.

System Shock - To niezwykle rozbudowana gra przygodowo-zręcznościowa, która pozwoli Ci wcielić się w rolę hackera, poddanego przymusowej hospitalizacji związanej ze wszczepieniem specjalnego implantu do układu nerwowego.

System Shock 2 - Kontynuacja wydanej w 1994 roku gry akcji System Shock. Wcielając się w rolę bezimiennego żołnierza gracze muszą odkryć, co stało się na statku kosmicznym Von Braun i zażegnać niebezpieczeństwo, jakie zagraża mieszkańcom Ziemi.

Blade Runner - Gra przygodowa z widokiem z perspektywy trzeciej osoby luźno nawiązująca do powieści „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach” Philipa K. Dicka i filmu „Blade Runner”. Detektyw Ray McCoy próbuje odkryć tożsamość grupy replikantów podejrzewanych o zabijanie zwierząt.

Oni - To gra przygodowa z elementami gry akcji przeznaczona dla miłośników walki wręcz i strzelania. Twórcy zaczerpnęli inspiracje z klasyki filmu animowanego "Ghost in the Shell" i "Nikita".

Hard Reset - Pierwszoosobowa strzelanka utrzymana w klimatach cyberpunkowych. Akcja toczy się w dalekiej przyszłości, a my wcielamy się w żołnierza broniącego mieszkańców miasta Bezoar przez krwiożerczymi robotami. Gra stawia na dynamiczną walkę z dużą ilością przeciwników. Autorzy skoncentrowali się na kampanii dla pojedynczego gracza i pominęli tryb multiplayer.

Syndicate - Strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby oparta na motywach legendarnego Syndicate z roku 1993, stworzonego przez studio Bullfrog. Akcja ma miejsce w przyszłości 2069 roku, gdzie o dominację walczą trzy megakorporacje. Jako członek jednej z nich uczestniczymy w zawiłej intrydze mającej na celu zdobycie kontroli nad całą ludzkością.

Syndicate - Legendarna, bardzo dynamiczna mieszanka akcji i strategii osadzona w futurystycznych, cyberpunkowych realiach. Gracz staje na czele jednostki wykonawczej małego europejskiego syndykatu, który dąży do rozszerzenia swej władzy na całą Ziemię.

Poza tymi grami wymienionymi powyżej, należy jeszcze wspomnieć o: Dynstopia, Hive, Beneath a Steel Sky, Binary Domain, Uplink i E.Y.E: Divine Cybermancy.
 

Yngh

Forum veteran
Oryginalny Deus Ex wg mnie źle się starzeje i gra nie robi już takiego wrażenia jak kiedyś. Invisible War polecić trudno, to w ogóle nie ten poziom. Uplink, z tego co pamiętam, był fajny, ale nie wiem, jak się prezentuje po latach.
 
Po latach każda gra traci trochę (nie wszystko ale trochę). Ale w pierwszego Deus Exa dalej gram i mi się podoba. Chociaż brakuje mi tego czegoś co np. uświadczam w Skyrimie i podobnych.
 
Gram sobie teraz w Far Cry 2 i mam takie pytanie, jest tam możliwość eliminacji przeciwników z zaskoczenia coś podobnego jak w FC3? Czy tylko otwarty ogień?
 
Top Bottom