Gry kultowe i klasyki, na których się wychowaliście

+
Gry kultowe i klasyki, na których się wychowaliście

Gry kultowe Rpg i nie tylko. Jakie są wasze ulubione tytuły ;>? Ja bardzo lubie serie HOMM a z prawdziwych rpg zapadł mi w pamięci Baldurek i NWN Ps: Mam pytanko co do HOMM V pojawia mi się taki błąd .Włanczam gre na najniższych detalach i rozdzielczosci wybieram kampanie lub misje i skutek jest taki (ponowna instalacja niepomaga) http://img150.imageshack.us/my.php?image=hommvy0.jpg Aha i jescze jedno gra jest oryginalna Tibor-mam wersje 1.0 ale u kuzyna działa a za sterowniki thx poszukam ;)
 

tibor

Forum veteran
Z grami podobnie, hehe. Z tym, że jak dla mnie na podium znajduje się Nevewinter, który skutecznie rozwalał przez długi okres mój czas wolny.Odnośnie Herosów. Masz wgrane najnowsze patche do gry i sterowniki do karty graficznej?btw. można było chyba o tym napisać w temacie "Inne gry cRPG"
 
Jak kultowe to tylko MAFIA. Ta gra to czysty geniusz. Klimat tak gęsty, że można go ze ścian zdrapywać, muzyka GE-NIAL-NA, dźwięk niemal, a grafika do dzisiaj zdarza się gorsza niż w Mafii (vide seria GTA) A jeśli chodzi o głosy lektorów to lepiej dobranych chyba w życiu nie słyszałem. Mam jednak nadzieję, że Wiedźmin ją pod tym względem pobije Niektórzy marudzą, że liniowa. A, przepraszam bardzo, widział ktoś kiedyś (w 100%) NIEliniową grę??? Zwłaszcza z 2002 roku???Inna kultowa to Medal Of Honor: Allied Assault, a właściwie to tylko jeden etap - Plaża Omaha. Więcej mówić nie trzeba. Do dzisiaj pykam, i do dzisiaj miewam wypieki na twarzy w trakcie przechodzenia. Nawet Call Of Duty 2 nie było pod względem Plaży lepsze.Właściwie dla mnie to tylko tyle. Nie bijcie, ale nie za bardzo lubię RPG-i czy strategie, a za młody jestem, żeby pamiętać Unreal'a, czy coś w tym guście
 
Czekałam asz ktoś wspomni o oczekiwaniach na Wiedzmina :>:>:>:>:> A i sterowniki karty mam "świeże" więc niewie o co chodzi ( ale się dowiem )
 
Hmm, u mnie podobnie Mafia (ehh, te outro... ), ale co do grafiki sie nie zgodze, bowiem uwazam, ze GTA 3 - wydane na krotko przed Mafia - wcale jej wiele nie ustepuje (kolejne czesci GTA sa na tym samym silniku, wiec wyglada to podobnie [Poza San Andreas, gdzie rozloglosc terenu zostala niebotycznie zwiekszona, kosztem grafiki wlasnie.]. Poza tym owe GTA: SA jest wlasnie gra w 100% nieliniowa. Masz racje mowiac, ze Call of Duty 2 nie bylo lepsze od MoH:AA "pod wzgledem Plazy", ale moim zdaniem Call of Duty bylo. Mowie oczywiscie o ataku na Stalingrad.No i tez nie jestem jakims wielkim fanem RPG (poza Fallout'em, ale zostawmy juz ten temat... ), natomiast - choc jestem niewiele starszy - Unreal'a pamietam, takoz Quake'a i Duke Nukem 3D, ale do gier kultowych ich nie zaliczam.No a poza ww. Mafia, seria GTA, CoD i Fallout'em gry kultowe to dla mnie rowniez Jedi Knight II - Jedi Outcast (za walke na miecze ;) ), serie Splinter Cell oraz Thief (ze wskazaniem na ostatnie czesci ), Operation Flashpoint - Cold War Crisis (widzial ktos gdzies takia swobode i taki realizm? notabene, Gwyn, ta gra przynajmniej w 80% jest nieliniowa ), Aliens vs Predator II (za postac bidaczka Marine ), Age of Empires II - The Age of Kings (za jakies 40 nacji, podczas gdy dzis mamy w RTS'ach 3, czasem 4... ), ew. Gothic II, Far Cry (choc na moim sprzecie nie moglem az tak nacieszyc nia oka i tak wywarla olbrzymie na mnie wrazenie), itd. itd. Sporo tego bym jeszcze mogl wymienic... A z gier ostatnio wydanych polecam Rogue Trooper, ktorego wlasnie koncze. To chyba najlepsza gra w swoim gatunku, choc w zyciu bym sie po niej tego nie spodziewal.
 

tibor

Forum veteran
Bananek said:
Czekałam asz ktoś wspomni o oczekiwaniach na Wiedzmina :>:>:>:>:> A i sterowniki karty mam "świeże" więc niewie o co chodzi ( ale się dowiem )
A ten błąd pojawia się u Ciebie tylko w przypadku tej jednej gry? Zarzuć może sobie sprawdzenie zgodności wszystkiego poprzez DxDiag (start->uruchom->dxdiag ).
 
Kultową grą jest z pewnością Deus Ex. Ogromna swoboda działania. niezła jak na tamte czasy grafika, ciekawa fabuła i system rozwoju postaci. Ta gra to było istne cudo
 
Eddie said:
Operation Flashpoint - Cold War Crisis (widzial ktos gdzies takia swobode i taki realizm? notabene, Gwyn, ta gra przynajmniej w 80% jest nieliniowa ),
No, ale te 20% to nadal liniowość Jeśli gra ma jakieś cele, bez których NIE DA SIĘ jej przejść, to już w jakimś stopniu jest liniowość Właśnie dla tego NIE MA I NIE BĘDZIE gry całkowicie nieliniowej.Co do DN 3D to aż taki młody nie jestem Pykałem z przyjemnością na szkolnym DOS-ie (podobnie jak w Wolfa 3D)
 
Dla mnie kultowymi grami jest seria Hitman, której jestem wielkim fanem. Szczególnie do gustu przypadła mi druga część (Hitman 2:Silent assasin) która ma genailną muzyke, szczególnie w menu, świetną historie i genialny klimat....Z gier rpg to dla mnie kultowe jest Diablo 2....najbardziej mnie wciągnęło ze wszystkich gier rpg, może dlatego że lubie poprostu wartką akcje...
 
Gwynbleid66 said:
Jeśli gra ma jakieś cele, bez których NIE DA SIĘ jej przejść, to już w jakimś stopniu jest liniowość Właśnie dla tego NIE MA I NIE BĘDZIE gry całkowicie nieliniowej.
Oczywiscie, ze nie bedzie. Ale skoro tak, nalezy wybrac te najbardziej zblizone tytuly.
Aranthar said:
Z gier rpg to dla mnie kultowe jest Diablo 2
Wielu gotow Cie powiesic za to stwierdzenie.
 
Mój prywatny ranking wygląda następująco:1 Outcast - nie sile się tu na oryginalność, to poprostu najlepsza i najpiękniejsza gra w jaką w życiu grałem:] Niestety, nigdy nie znalazła polskiego wydawcy przez co pewnie mało kto kojarzy ten tytuł, a jej kontynuacja choć zapowiadała się doskonale nigdy nie ujrzała światła dziennego. Wyobraźcie sobie połączenie Gothica(dialogi, sposób w jaki opowiedziana jest historia) z Oblivionem(można olać totalnie główny quest, mnóstwo zadań pobocznych) i stareńkim Another World(klimat). Wbrew pozorom Outcast nie jest cRpgiem, to gra action-adventure( która ma mimo wszystko więcej z rpg niż choćby Oblivion).2 Fallout 1 i 2 - nie musze tłumaczyć:]3 Half Life 1 i 2 - niedoścignione wzory w świecie fpsów. Gra prawie doskonała.4 Grim Fandango- przygodówka noir ze stajni Lucas Arts'a, szkoda że gra nie może dostać oskara...5 Planescape: Torment6 Max Payne- za świetny gameplay, niebanalnie opowiedzianą historie i niesamowity klimat( o czarnym humorze nie wspominając) 7 Gothic 1,28 Mafia- chciałbym żeby kiedyś nakręcono tak wspaniały film9 Another World10 Deus Ex
 

Rioo

Forum veteran
zaraz się rozpęta burza o rpg'owatowości Diablo klasyka i hit do tej pory to Planescape: Torment; do dziś nie spotkałęm gry, która mogłaby jej dorównać do mojej klasyki zaliczyłbym też platformówkę Abe Oddysey
 
Abe........ heh pamietam jak pocinalem w to na konsoli.... do tej listy dopisze jeszcze Gothica
 
Moja lista o ile to obchodzi kogokolwiek wygląda następująco-1-Planescape Torment2-Fallouty(bez ostatniego oczywista)3-Seria Baldurów4-Longest Journey- mozliwe ze najlepiej zlokalizowana gra w historii Polskich tłumaczen komputerowych,poza tym w pytę przygodówka5-Obydwa Half Life'y6-(Zabijcie mnie metale\erpegowcy) -Diablo 2-liniowa,powtarzalna do bólu,prosta- a jednak o mozna sie od niej uzależnić.7-Starcraft-najlepsza fabuła jaką widziałem w RTSie8-Gobliny-najstarsi pamiętają;)
 
Mój prywatny ranking:1. World of warcraft (za rozbudowany świat, mnósto questów, maksymalną nieliniowość i otwartą społeczność graczy)2. SW KOTOR I/II (za wspaniałą fabułę, możliwość bycia Dark Jedi i wiele innych)3. Maks Payne 2 (za dobrą historię, czarny humor i bullet time)4. Operation Flashpiont (za niespotkany realizm)Btw. Outcasta to pamiętam z zapowiedzi ale dośc mgliście.
 
1. Diablo2:LoD- za expienie i DUELE1.Ex equo: Hitman2:Silent Assasin: za niezwykly realizm, klimat, fabułę, grafikę, dźwięk, ogólnie wsyztsko- po prostu wymiot :)2. W3:TFT- najlepsza strategia2. Ex equo- Starcraft3. HL14.BF2- za możliwości i podejrzewane kopy emocjii i inne sprawy- multi.5.cs2d - za grywalność i wymagania6. Tomb Raider: Lara Croft:Legenda- za wyśmienitą grę ^^7. Rogue Trooper- ogół
 
Racja Half Life 1 to gra niedościgniona....choć autorzy nie stawiali nacisku na fabułe, to wyszła ona genialna...a klimat jest niepowtarzalny (szczególnie scena końcowa..."It's time to choose, mr. Freeman, it's time to choose....")A Half Life 2 to IMO jest sequelem w stylu sequeli filmowych, czyli przybajerzony, z rozmachem, ale nie ma tego klimatu co pierwsza część....
 
Kultowe gierki .... cóż dla mnie są tp : Warcraft III ( Mimo że ponoć nie spełniła w pełni oczekiwań fanów serii i uznawano ją poprostu za dobrą strategie bez rewolucji, dla mnie piękna ze względu na klimat i grywalność ... mało co mnie mogło od niej odciągnąc ... dla mnie jedna z najlepszych strategii w jakie grałem )Mafia - Według mnie najbardziej niedoceniona gierka ostatnich lat, muzyka grafika KLIMAT niedoścignione w tego typu grach ... Godfather czy cała seria GTA może się przy niej schować ... nie rozumiem wyższości gta III nad mafią swojego czasu ... dlaczego ? Odpalcie sobie teraz Mafie i GTA 3, ja to drugie wylączyłem po pierwszej misji ... )Baldur's Gate I i II - chyba nie musze tłumaczyć za co .... za wszystko ;) Diablo II - poprostu MIMO WSZYSTKO ma OGROMNĄ wg. mnie GRYWALNOŚĆ zwłaszcza na Battle.net Stacraft - wyżej powiedziano wszystko Hitman - tylko pierwsza część Splinter Cell - wszystkie oraz Max Payne 1 i 2 no i myśle że kultowy dla mnie będzie Guild Wars, poprostu uważam że płacenie 50zł (szczelałem nie znam dokładnej kwoty, ale wiem że jest coś koło tego ;) ) na miesiąc ZA GRE jest DLA MNIE nie realne (poza tym uważam że to wogóle głupota ale to osobny temat i moje skromne zdanie) więc World of Warcraft odpada... L2 na darmowych serwerach (moje zdanie o abonamencie już znacie .. ;) ) to też nie to, więc pozostaje (wogóle dobry) Guild Wars :D cholera znowu się rozpisałem ....
 
Top Bottom