Gry kultowe i klasyki, na których się wychowaliście

+
Wiem, że był świetny ale po paru latach mi się znudził jak wszyscy w około mieli kompy. Ja dopiero pierwszego kompa miałem w 2000 roku.
 
No to mój ranking:1. Heroes 3 - chyba oczywiste dlaczego, mimo wspaniałej V i tak wolę III część (swoją drogą dziwi mnie, że chyba nikt tu nie wymienił tej gry )2. Guild Wars - genialna gra, IMO lepsze od WoWa, no i darmowa3. Diablo II LoD - niesamowita grywalność i battle net4. WoW - zdecydowanie najlepszy MMORPG (bo GW to podobno CORPG )5. Oblivion - za całokształt6. Far Cry - najlepszy FPS, wg mnie bije na głowę HL2I gdzieś zaraz za nimi: saga BG, KotOR, Neverwinter i N4S:U2
 
Co do Heroes 3 i Diablo zgadzam się a reszta nie wiem bo nie grałem. Co do Diablo to wolę jedynkę bo tam jest lepszy klimat.
 
Ja swojego rankingu nie mam, bo kazda gra podoba mi sie na swoj sposob :p. Nie moge wytypowac najlepszych gier w jakie gralem. Jednak jesli chodzi o Diablo, to nie moge wam przyznac racji ze jest swietne, bo nienawidze Hack 'N Slash'ow xD.
 
Ale za pierwszym razem jak gra się w diablo to jest bardzo fajne, może potem się nudzi to ciągłe klikanie.
 
Ja sie tam ciesze, ze Wiedzmin nie bedzie gra z serii "kliknij i zapomnij, albo klikaj jak najszybciej potrafisz". Jak to powiedzial Pan prezentujacy na E3 :D.
 
Chyba każdy się z tego cieszy, bo co to za przyjemność cały czas klikać i nie myśleć co się robi (oczywiście pomijając Diablo)
 
Gry kultowe? Fmmm, no to napewno bedzie Gothic 1 i 2 ;) Swietna gra, tylko dodatek do G2 mi sie nie podobal, ta sama gra, tylko ze jeden rozdzial wiecej i kilka nowych postaci :\No i jeszcze beda Heroski 3, w ktore gram od ich premiery, czyli... no juz dlugo :)I wszystkie cRPG'i stworzone na czcigodnym "Infinity", najlepsze w jakie gralem.
 
najbardziej kultowy....chyba Fallout 1 i 2 - moje pierwsze gry RPG, z klimatem którego nie zapomnęze strategii - chyba Heroes 3 zrobił na mnie największe wrażenie... gdy wreszcie się uruchomił, to poczułem się jakbym dostał czymś w ciemię... cudo!EDIT: a jeśli chodzi o totally retro, to będą to Prince of Persia 1 i Railroad Tycoon 1. Chyba pierwsze gry jakie kojarzę
 
Super był Transport Tycoon Deluxe, ech, w to zagrywłem się prawie non stop, a teraz dorwałem OpenTTD i spodobało mi się jeszcze bardziej.
 
Ja do kultowych dodałbym jeszcze Wiedźmina Jeszcze co prawda nie wyszedł, ale jak widać m.in. na tym forum, jest już kultowy
 
Ktos tu napisał że kultową gierką jest Guild Wars, może kiedys wg mnie jeszcze nie teraz. Jak narazie jest to zbyt świeża pozycja by stała się odrazu kultową. fakt jest ze nie ma abonamentu ale i tak jak narazie WoW ilością graczy ją przebija.Tak czytam i patrze ze ogólnie to się wymienia gry dość nowe 5-10 lat ale nikt nie wspomniał o takich pozycjach jak PONG czy ASTEROIDS w które tak naprawde co starsi gracze na bank się w nie zagrywali bo ja pamietam jak to się nocki zarywało przy tago typu pozycjach. DYNA tez kultowe pozycja moze nie ejst w światowej czołówce ale jednak wciagała. Zresztą jesli patrzeć by tylko i wyłącznie na cRPG to BG besprzecznie króluje, choc niektórzy powiedzą ze Fallout go bija na dwie głowy no ale to wkońcu subiektywna opinia. NWN za multi na pewno znajdzie się w mojej czołówce. Zaraz po BG )a może i w tym samym szeregu) umieściłabym Planescape: Torment za dialogi i fabyłe w żadnym cRPG jeszcze się nie spotkałem z tak genialnymi dialogami, zarówno filozoficznym jak i z drugiej strony prostymi a zarazmiem rozbawiającymi podczas ich czytania.
 
Top Bottom